evlenemiyorum, evlenmek için bildiğiniz dua var mı?

zaten onlarla olmamasına üzülmüyorum dediğiniz gibi Allah beni bişeylerden korudu demek ki diyorum. ama kimseyle olmuyor, karşıma hayırlı biri çıkmıyor :KK43:
Öyle düşünüp ümitsizliğe düşmeyin 32 yaş evlilik icin son yas değil ki bugün cikmadiysa yarın çok iyi hayırlı biri cikar belki kim bilir bu şekilde düşünün Allah büyük gün gelir sevip mutlu olacağınız biri cikar huzurlu bir evlilik yaparsanız yaşınız büyük bir yaş değil ümitsizliğe düşmeyin sabırlı samimi bir kalple duada ısrarcı olarak edin duanizi dua ettim kabul olmadı demeden💚

yıllardır içten dua ediyorum ama nasip olmadı bir türlü evlenmek :KK43:
Umutsuzluğa kapılmayın lütfen.
Bakın benim arabamda evlenmeyi çok istemesine rağmen yıllarca, çeşitli bahanelerle olabileceğini düşündüğü kişilerle bir türlü evlenmesi kısmet olmadı. Bunu kendine çok dert edindi. Hem kendini, hem anne babasınıda çok üzdü bu konu yüzünden.Sonunda artık ben evlilik yapmayı düşünmüyorum dediği vakit karşılaştı eşiyle.
Herşey nasip, kısmet tabiki ama, onun en çok yaptığı hata şu idi, hep gözünde mükemmel olanını aradı, insanları tanımadan ön yargılı davrandı. Çıkan kısmetlerine hep bir kulp buldu, beğenmedi.
Ne zaman bazı kriterlerini yumuşattı. O zaman anlaşabildi karşısındakiyle.
Şimdi,bazen takılıyorum. Mis gibi bulduğumuz, tanış dediğimiz adamla tanışmadın bile diyorum.Vallahi niye öyle yaptıysam bende şimdi anlam veremiyorum o zamanki tavırlarıma diyor gülüp geçiyoruz.

Evlenip şimdiki konforunuzdan vazgeçmeyi istemeseniz size hak verirdim. Ama evde ağlayacak kadar evlenmeyi istiyorsanız da yok ailemle benim şehrimden olsun yok tayin durumu olmasın gibi sebeplerle hoşlandığınız birinden ayrılmanızı tuhaf buldum. Hayatta önceliklerinizi belirleyin ve ona göre ağlayın
ben istanbulda yaşıyorum yıllardır okudum meslek sahibi oldum. ailem yeri geldi kendileri zor durumda kaldı bana para gönderip okutmak için. babam hep kendi mesleğini eline al çalış kocana muhtaç olma dedi. ailem benim şehrimde olsun kriterim yok tabi ki ama iş önemli birşey benim için. ileride anlaşamayıp ayrılırsak ayakta kalabilmemin tek yolu çalışıp para kazanmam. tayini olan yerler maaesef iş bulabileceğim yerler değil. bütün hayatımı emeklerimi çöpe atamam

Umutsuzluğa kapılmayın lütfen.
Bakın benim arabamda evlenmeyi çok istemesine rağmen yıllarca, çeşitli bahanelerle olabileceğini düşündüğü kişilerle bir türlü evlenmesi kısmet olmadı. Bunu kendine çok dert edindi. Hem kendini, hem anne babasınıda çok üzdü bu konu yüzünden.Sonunda artık ben evlilik yapmayı düşünmüyorum dediği vakit karşılaştı eşiyle.
Herşey nasip, kısmet tabiki ama, onun en çok yaptığı hata şu idi, hep gözünde mükemmel olanını aradı, insanları tanımadan ön yargılı davrandı. Çıkan kısmetlerine hep bir kulp buldu, beğenmedi.
Ne zaman bazı kriterlerini yumuşattı. O zaman anlaşabildi karşısındakiyle.
Şimdi,bazen takılıyorum. Mis gibi bulduğumuz, tanış dediğimiz adamla tanışmadın bile diyorum.Vallahi niye öyle yaptıysam bende şimdi anlam veremiyorum o zamanki tavırlarıma diyor gülüp geçiyoruz.
ben öyle değilim, herkese kulp bulan biri değilim. ama bazen karakteri hoşuma gitmeyen insanlar olduğunda reddediyorum. sonuçta karakter önemli birşey, yalan söylediğine ya da bir insana kötü bir davranışını farkettiğimde öyle biriyle evlenmek istemem

Evlenseniz bir dert evlenmeseniz ayrı bir dert..
Günümüzde birine güvenip evlenmek, evliliği yürütmek zor.
Ama tez zamanda Rabbim hayırlı birini çıkarsın karşınıza.
evet zor ama bu kadar zor olsa bu kadar insan evlenmezdi. aile kurmak çocuk sahibi olmak bunlar önemli şeyler. bir başına hayat çok zor. hayırlı biriyle evlenip çoluk çocuğa karışmak gibi güzel birşey var mı hayatta

ben istanbulda yaşıyorum yıllardır okudum meslek sahibi oldum. ailem yeri geldi kendileri zor durumda kaldı bana para gönderip okutmak için. babam hep kendi mesleğini eline al çalış kocana muhtaç olma dedi. ailem benim şehrimde olsun kriterim yok tabi ki ama iş önemli birşey benim için. ileride anlaşamayıp ayrılırsak ayakta kalabilmemin tek yolu çalışıp para kazanmam. tayini olan yerler maaesef iş bulabileceğim yerler değil. bütün hayatımı emeklerimi çöpe atamam
Tamam işte arkadaşım ben de onu diyorum; bunda garip birşey yok ben de bi erkek için bütün düzenimi değiştirmem mesela. Ama hayat böyle seçimler demek hem o hem bu olamıyor. Kariyeriniz aileniz sizin için öncelikliyse evlenemiyorum diye ağlamak olmaz.

Tamam işte arkadaşım ben de onu diyorum; bunda garip birşey yok ben de bi erkek için bütün düzenimi değiştirmem mesela. Ama hayat böyle seçimler demek hem o hem bu olamıyor. Kariyeriniz aileniz sizin için öncelikliyse evlenemiyorum diye ağlamak olmaz.
insanlar hem çalışıp hem evlenebiliyor. bunu yapan milyonlarca kadın var. bu ikisi birlikte olamayacak kadar büyük şeyler değil ki

olamıyorum sürekli ağlıyorum. annem beni görünce o da ağlıyor yazık. hep sorun sıkıntı çıktı bugüne kadar, bir türlü kafam rahat biriyle ilerleyemedim. anlamadım ki neden böyle. sevdiğine değer son derece uyumlu anlayışlı biriyim oysaki ama olmuyor işte
ılımlı olma, farklı ol, cesaretli ol, özgür ol, ifil ifil es mesela :KK55:

insanlar hem çalışıp hem evlenebiliyor. bunu yapan milyonlarca kadın var. bu ikisi birlikte olamayacak kadar büyük şeyler değil ki
Ama insanın seveceği kişi de bilgisayardan çıktı alınmış gibi bütün kriterlerine uymuyor çoğu zaman. Siz mükemmel evlilik bekliyorsunuz hakkınız tabi ama mükemmel de her zaman karşınıza çıkmaz

Ama insanın seveceği kişi de bilgisayardan çıktı alınmış gibi bütün kriterlerine uymuyor çoğu zaman. Siz mükemmel evlilik bekliyorsunuz hakkınız tabi ama mükemmel de her zaman karşınıza çıkmaz
hem çalışıp hem de evlenebileceğim bir hayat istiyorum. bence mükemmelik böyle birşey değil. yatı katı arabası parası olsun desem evet mükemmeli arıyor olurdum. ama benim beklentim düzgün karakterli biriyle, benim işime devam ederek evlenebilmem bunu istiyorum sadece. mükemmeli istemek bunun neresinde?

bütün arkadaşlarım hem çalışıyor hem evlendiler, hepsi mükemmel bir evlilik mi yapmış oluyor bu durumda

X