Evlendik ve Bitti....:(

ben 3 yıllık evliyim arkadasım erkekler evlendikten sonra
nasıl olsa bu kadın artık benim gözü artık baska birsey görmez
nasıl olsa bu kadın beni çok seviyor kıramıyor
diye gercegi farkettikleri için kendilerini bizden çekiyorlar
aynı sorunlar bende de var ben bir türlü çözüm yolu bulamadım kaç kez konuştum
acık acık ama nafile...........
degişen tek şey ben oldum sanırım.......
ama artık onun peşinde kosmayacagım
ilgisiz ve ilgisiz olacagım

evlendikten sonra degisti cnm...ilk zamanlar asiri ilgiliydi.bir de biz evlenmeden once de cok ayrilip baristik,turlu sorunlarimiz oldu.kolay bir evlilik yapmadik.biraz da bu sorunlardan bunaldi belki,ilgiyi kesti....bilemiyorum ki

cnm bnm, eşine sakın surat asıp da ilgini alakanı kesme. ınan bana sen zarar görürsün çünkü erkekler bizim kadar hassas değiller ve kafaya çok takmıyorlar maalesef.
üzülen hep biz oluyoruz.aşırıya kaçmadan ilgini,sevgini göster, ama tabii seni üzdüğünde de üzüldüğünü belli etmelisin bence.

madem evlendikten sora değişti, emin ol bu geçici bir süreç.zaten flört döneminde bir çok zorlukla savaşarak bu noktaya gelmişsiniz, eminim bunun da büyük etkisi vardır. bazen beklentilerle de ilgili olabiliyor bazı soğukluklar ve ilgisizlikler. belki de evliliği daha farklı hayal ediyordu, umduğunu bulamadı yada artık bekar değilim evli bi adam oldum ev geçindiriyorum, benim bi karım var psikolojisi ona ağır geldi ve alışmaya çalışıyor,bu süreçte de kendi kendine kalmayı veya arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi tercih ediyor olabilir...

göreceksin bak herşey düzelecek,hayırlı haberlerini bekliyorum.

canım ben evli değilim ama evlilik için ilk bir iki yılı cok zorlu gectıgını cevremdekı ınsanlardan vs hep duydum .bu yuzden daha 8 aylık yenı sayılır bu sebeple bu kadra cabuk pes etme inşallah düzelir.ilgini kesme ama abartıyada kacma derım ben ..ayrıca eve geldıgı zamanlar bu aksam suraya gıdelım vs desen ıse yaramazmı yada hafta sonu en basıtı yuruyuse gıdelım de sınemaya gıdelım de cay ıcmeye de vs işe yaramazmı kendı ustune cek yanı anlatabıldımmı bılmıyorum ınsallah duzelır canım umutsuz olma özgürlüğünün kısıtlanması sorumluluklarının artması onu zorluyodur alısıcaktır

Eveeet, bütün yorumları okudum, sıra bana geldi CADIARZU

ya ben baktım da sen yazdıklarınla, kendini ifade etme tarzınla ve fotoğrafınla çok şirin bir kıza benziyorsun

bende evli değilim ama bişiler yazmak istedim belki faydalı olur. canım bence sen çok anne olmuşsun kocana,
benim anneme yaptıklarımın aynısı kocanın sana yaptıkları :))

bu konuyu okuyunca annemi daha iyi anladım.

bende işten geç çıkarım (şu anda işteyim mesela daha eve gitmeye çok var . evde yemek hazır annem beni bekler, temizlik düzen herşey yerli yerinde :) ... eve gidince yemeğimi yer yemez telefonla arkadaşlarımla konuşurum sonra da uyurum. annemde benim bu huyumdan çok şikayetçi...

neyse yorumlarıma birazdan devam ederim, hala müşterilerle uğraşıyorum (

Eweeeet, tekrar geldim. Canım bu adam o kadar rahat kiiii, oooh gel keyfim gel, adamın evi barkı tertemiz, yediği önünde , yemediği ardında, öyle korumacı bir karısı varki üstünü giydiriyor, tavuklarını bile didiyor, utanmasa yemeği de sen yedireceksin ona.....
Ve de bu kadar yoğun çalışmasına rağmen hobilerine vakit ayırıyor, maçlara gidiyor, arkadşlarına vakit ayırıyor sana ayıramıyor, dövmek lazım böyle adamları klava: . Neyse kızma fazla sert çıkmış olabilirim :)))
Bence sen bu kadar korumacı ve şefkatli olma, tabii ki ilgili ol sırnaş biraz, sevgiliyken nasılsan öyle olmaya çalış , azıcık kaç . Birde kıyafetlerini kendi ayarlasın mesela, ütülesin, kuru temizlemeye versin, yemeğini kalksın kendi ısıtsın, kendi bulaşığını kendi yıkasın, ne olacak ki bir tabak bir kaşık yıkamakla kimse ölmez, bu kadar verici olma......
karşısında annesi yok, ev arkadaşı yok, temizlikçi , bakıcı, ahçı falan yok, bunu anlasın...
sen onun karısısın, hayatı paylaşacaksınız, bunların hiçbirini de yapmak zorunda DEĞİLSİN....
Tabii bekarken böyle konuşmak kolay diyceksin biliyorum, bunlar naçizane benim fikirlerim.

hepiniz cok guzel yorumlar yapmissiniz arkadaslar... mesela bugun olan seyi anlatayim sizlere...

esimi bugun ogleden sonra aradim ve ona : hayatim canim bu aksam biryerlere gitmek istiyor,gidelim mi dedim.o da dun eve isi dolayisiyla gec geldigi icin herhalde sucluluk hissetmis olacak ki,olur dedi...neyse ben aksam hazirlandim geldi,yemek yedik. asiri yorgun gorunuyordu.koltuga uzandi,az dinleneyim gidelim cnm dedi,uyuyakaldi.ben de nedense uzuldum bu sefer :)) uzerini orttum,o esnada soyle bir uyanip ya canim cok yorgunum ne olur kusura bakma,az uzanayim kaldir beni dedi... ben de bisey demedim..uyandirmayi da dusunmuyorum. benim istememle olmaz ki... onun bu yorgunluguna ragmen onu uyandirmam cok bencilce olur...oyle degil mi? ama dun o yorgunlugun uzerine maca gittigini dusundukce de onun bencil oldugunu dusunuyorum...

önce büyük aşk ile başlar sonra evlenirsin suratına bakmaz,sohbet etmez konuşmaz paylaşım olmaz o kendi dünyasında sen kendi dünyanda yaşarsın eee kadınsınya herşeyide sen yaparsın çocukda yaparsın üstüne evlilik kurtulcakya sonra çocuk dogar göstermelik bi kaç ilgi sonra eki haline döner sanki çocugu sen tek başına yapmış gibi..zamanında adam yerine koyulmayan ailesi kıymetli olur aileci olur birden:))yaw sanki bu filmi bir yerden hatırlıyorum:))))mutlu olunmayacaksa neden evleniyoruz.mutsuz olup aglayıp üzülmek boşanmak içinmi?amannn boşver bu erkekler hiç birşeyden anlamaz..

bugünkü olay dünkü yorgunluktan olabilr. bence ona yaptığının aynısını biraz abartarak yap. o yokmuş gibi davran evarkadaşı gibi mesela. sonra dayanamaz noluo der. sende bak insan ne hissediormuş anladınmı dersin. nispet değil sadece kendimi böyle yaşamaya alıştırmaya çalışıorum çünkü sen giderek ilgisizleşiceksin bende şimdiden alışayım dedim dersin.

ben daha şimdiden yaşıorum o sorunları. nişanlıyız ve aramızda mesafe olduğu için tek iletişmimiz telefon. o ilgisiz davranıodu konuşmaya çalışıorum dırdır yapıosun dior. madem öle bende artık ilgilenmiorum gerekmedikçe konuşmuorum. bakalım nolucak. tepkisiz olmak sanırım kendilerine getirio

valla canim simdi ne goruyorsan evlenince 5 mislini goruyorsun aman dikkat et,kadin evlendikten sonra bosanmaya kalktiginda cok yipraniyor...ister cocuklu ister cocuksuz...aman cok iyi dusun canim,hayata kimse kimse icin gelmiyor

canım okuyunca çok çok üzüldüm....
bende düğün arifesnde biriyim...
3 senedir aşk yaşıyoruz...
kavuşacağımız anı bekliyoruz ve sonumuz böyle mi olacak diye düşündüm doğal olarak
ama burda da okuduğuma göre görüyorumki her zaman en çok özveriyi gösteren kadın oluyor...
hangi konu söz konusu olursa olsun kadınlar alttan alan,kadınlar toparlayan,kadınlar affeden....
kadın olmak zor zanaat....

Ah fedakar ,düşünceli çaklıtım benim ...Uyadıracaktın bir süre sonra ,

"hadi kalk koca bebek , yok öyle uyumak , yemeğe gidicez bugün... Maç deseydim koşa koşa giderdin dimi ama a.s Kalk bakiiim ..." diyecek , kaldıracaktın...

Yemekte en azından konuşup paylaşırsınız bir şeyler...

Not: Fedakarlıktan erkekler anlamıyo , aa eşim ne kadar da düşünceli sağolsun beni düşündü ,uyandırmadı , ben de yarın bunu telafi ediyim , onunla daha çok ilgileneyim demez ki... Keşke

dese...Ama bu sefer senin yaptığını normal olarak görmeye başlıyo...

O yüzden Az fedakarlık = Az üzüntü

Malesef bu böyle:bbo:

cnm ne diyecegimi bilmiyorum benzer konuda yine burada paylaşım yapmıştık daha önce ben biraz daha çözümlediginizi sanıyordum hani derler ya zaman herşeyin ilacı bazı şeyler oturmuştur biraz daha yerine konuş konuş diyecem ama nereye kadar biraz onun kafası dank edip düşünmesi lazım 8 ay olmuş güzel günlerinizi bu şekilde geçirmeseydiniz keşke...daha sert ve kesin kararlı bir şekilde konuşsan yinemi etkili olmaz..yani bilmiyorum nasıl konuşacagını benim kide bir fikir işte yardımcı olma düşüncesi...tatlım sen mutlu olmayı hakediyorsun..umarım kısa zamanda mutlulugu tam olarak yakalaman dilegiyle..

nasıl dusuncelı nasıl guzel nasıl zarıfsın ya ....

ben yerınde olsam napardım bılmıyorum ama anlattıgın kadarıylaa kocan senı sevıyo ya arkadasım ...

umarım hallolur ınş ...
:1hug:

canım gerçekten çok düşünceli eş olacak bir eşsin senin gibisini mumla arasa bulamaz eşin fedakar anlayışlı ne güzel evinde böyle bir mücevher var en değerlisinden hemde hayatı boyunca yanında olacak bir mücevher den herkese örnek olacak bir eşsin tebrik ederim umarım eşinde bunu en kısa sürede anlar inşallah ilerki zamanlarda herşey yoluna girer emin ol bende başlarda eşim böyleydi ama sonra düzeldi evliliğe alışma süreci galiba şimdi 1 yaşında bir kızımız var işten eve evden işe düzelir merak etme hemen herşey bitmiş düşünme daha yolun başındasın canım

canım aşılamıycak,düzene sokulmıycak bi sorunun yok allahtan.benim eşimde futbol tutkunudur.ara ara halı saha maçına gider.basket maçlarına da..işinden dolayı hergün 12 saat görevde(polis).üstelik çoğu zaman ek görev verirler.izin günlerinde ilgilenmesi gereken diğer işleri var.ama ben onunla beraber maç izlerim.spor kanallarını açınca beraber yorum yapark seyrederiz.iddianın başına oturduğunda hayatım söyle bakıyım oranları diye muhabbet açarım.izin günlerinde mutlaka banada vakit ayırır, çünkü evlendiğimiz ilk 2 ay hep bu konular yüzündn,yani bana vakit ayırmasıyla ilgili,ayırdığı halde,bilinçli olarak kavga çıkarıp tepki vermiştim.ileriye yatırım yaptım yani :ecrin_bebek: şimdi 7 aylık bebişimiz olmasına rağmen bana mutlaka vakit ayırır.izinli olupta benimle özel olarak bişeyler paylaşmadığı gün yok.extra işi varsada önceden söyleyip özürdiler.sinema tutkunu olduğumu bildiğinden her iki haftada bir sinemaya gideriz.bazen hediyeyle gelir eve.ben çok kararlı ve kendinden emin konuşurum bişey söylerken.başlarda söylemiştim ona,ben mutlu olmak,huzura kavuşmak için ve sana aşık olduğum için evlendim seninle,bana mutluluk ve huzur vermiyceksen,değil bir çocuk 3 tane çocuğum olsa yollarıız ayrılır diye ama bunu söylrken ne kadar ciddi olduğumu hssettirmiştim ve bu konuşmayı sadece bir kere yaptım.baştan nasıl alıştırdığın çok önemli .ortak ilgi alanlarınız yoksa bile sen yarat.ben futbol tutkunu değildim yani.ilk sene çok önemli evlilikte.flörte benzemez evlilik.yatırım yapman lazım,yaratıcı olman lazım,onun gibi düşünmen lazım bazen.ama tepkisz de kalma.pes etme.yoluna girer herşey

ya canım evli değilim bir süre daha evlenmeyi düşünmüyorum... yaşım da 28...
bence ilgin çok fazla ... biliyorum içinden geliyor ; sen busun bunu anladık sanırım hepimiz... eşin de biliyor tabii... ama senin ne kadar kırıldığını bilemiyor... konuşmuşsun ama davranışlarına yansımamış ki adam ciddiye almıyor sadece dırdır ettiğini düşünüyor belki de...

suratını as otur diyemem ... ama biraz ilgini azalt ve unutma ki hayatta önce gelen senin için sen olmalısın...

benim ayrıldığım sevgilim de çok sosyaldi ve benim derdim onun için 1. sırada olmamamdı ayrılık kararı ondan geldi... nedeni ise bana tutkuyla bağlı olmamasıydı... 2 yıllık ilişkim pat diye bitti... bunu söyleyen adam 31 yaşında ; aşkı arayan 20li yaşlarda biri değil yani... demek istediğim iyi ki de bitmiş çünkü sanırım bu tarz sorunlar yaşardım ben de evlenseydim... sizin aranızdaki sevgiden şüphen yok ama bence artık biraz kendine önem vermelisin canım... ben bunu öğrendim... onlar gerçekten verilen emeği görmüyorlar ... hayatta önce ben ve benim isteklerim gelmeli... elbette eşinin de kendisine ait hobileri olması güzel... ama sen de onun hayatına göre proglama kendini sen de farklı uğraşlar edin...hatta mesela onun prş maçı varsa sen de cuma gününü doldur... eve geldiğinde sen de yorgun ol... hem bu durum seni eskisi kadar rahatsız etmez hem de eşinin artık gözü açılır...

ben olsam böyle yapardım yani... :)

çikolatacım evlenmeden önce tanımıştım ben seni o zamanda hatırlıyorum yine sen fedekar yine sen vericiydin..

bebekler olmadan önce bizim herşey iyiydi ilgi alaka ama çoğu zaman bizde de halı saha maçları olurdu..işden çıkar direk oraya gider maç yapar öyle eve gelirdi..tabi yorulur uyur uyur uyurduuuuuuu..
benimkininde işi çok çok yorucu öyleki gelir yemeği yerdi hemen gözler kapanmaya başlardı 1 saat kestirmese kendine gelemezdi.. uyanır sonrada bilgisayara dalardı ben içerde tek başına tv syrederdim ve sonunda artık canıma tak edince "nasıl gidiyor bu evlilik en azından hiç olmazsa çay içerken benim yanıma gel iki çift laf edelim" dedim.. ona ikna ettik akşamları 15-20 dk çay molası veriyordu sonra yine pcye.. baktım yine olmuyor ilgisini çekmek için yemekten sonra bende onunla birlikte uzanıp uyumaya başladım ona alıştı hadi sofrayı kaldırda uyuyalım sana sarılım demeye başladı..(aldığım kilolarda bu yemeklerden sonra yatmadan zaten) sonra birazda ilgisiz görünelim diye düşündüm "artık bende bakacam nete benimde arkadaşlarla işim var" dedim o içeri gidiyordu tvye bakıyordu ben nete..:))
baktıki sıkıcı oluyor tek başına oturup tv seyretmek hadi gel diye 5 dk bir çağırıyordu o zamanlar.. sonrasında da yavaş yavaş herşey olması gerektiği şekline döndü..
şimdi bebelerimizde var artık eskisi gibi oyunlara maça takılmıyor çok nadir arada oda arkadaşlarıyla görüşmek için onada bişey diyemem..akşamları alıştı hadi çay demlede içelim beraber diyor yorgunda olsa bebişlerede banada elinden geldiğince zaman ayırıyor.. ama gördüğün gibi zaman alıyor işde..

bende bir yandan ilgisini çekmeye çalış bir yandan ilgisiz görün derim nasıl olacak dersen yukarda açıkladığım gibi...
ve o böyle yorgunum dedikçede aman yorgun diye bişeyleride erteleme.. nasıl maçına giderken yorgun olmuyorsa seninle ilgilenirkende öyle olması lazım.. nede olsa sen üzerine düşenin de fazlasını yapmışın be güzelim...

evet haklısın hayatta önce gelen biz olmalıyız ama işte yapamıyoruz nedense yanlış ama olmuyo bence onun sorunu evlilile alışma süreci dedim ya banada olmuştu ve geçti artık aşılmıycak bir sorun değil bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…