Evlendik ve Bitti....:(

Eve gelip uyuyan ama dışarda canlanan bir adamı ev ve evlilik sıkıyor demektir. Sen de ilgilenme demek iyice uzaklaştırır. Yuvayı dişi kuş yapar lafı boşuna söylenmemiş. İş bize düşüyor derken annesi gibi davranmak da başka sorunlara yol açıyor daha karmaşıklaşıyor. Madem evde sıkılıyor dışarda programlar yapmak en doğrusu. Çoğunlukla programlarımı dışarı için yaparım. Örn: hafta sonu beraber çıkmayız ayrı ayrı işlerimizi halledip bir yerde buluşmak için randevulaşırız. İnanın küçük bir şey gibi ama o beklemek veya beklediğini bilmek insanı çok heyecanlandırıyor. Ondan sonra artık buluştuğumuz cafede de oturup konuşabiliriz. Sinema veya tiyatro mu olur veya hava iyiyse bir çay bahçesi mi olur birkaç alternatif aramızda düşünüp karar veririz. İlgisizlik veya ondan beklemek boşa beklemek olur bence. Aynı dertten muzdarip olduğum için bu konuda uzmanlaştım sayılır kendimce.:kahve:

bi an okudum şöyle baştan sona kendimi gördüm canım kendimi ben varya senin şu yaşadıklarını 10 mislisini yaşadım ama hiç bir zaman kin duymadım o oyun oynadı bende oynadım onunla o halı saha başına gitti bende gelicem oturup izlicem dedim .................. bayanlar yapıcıdır hepppppppppp ve sende bunu başarcaksınnnnnnnnn eminim..............naniknanikkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

Eve gelip uyuyan ama dışarda canlanan bir adamı ev ve evlilik sıkıyor demektir. Sen de ilgilenme demek iyice uzaklaştırır. Yuvayı dişi kuş yapar lafı boşuna söylenmemiş. İş bize düşüyor derken annesi gibi davranmak da başka sorunlara yol açıyor daha karmaşıklaşıyor. Madem evde sıkılıyor dışarda programlar yapmak en doğrusu. Çoğunlukla programlarımı dışarı için yaparım. Örn: hafta sonu beraber çıkmayız ayrı ayrı işlerimizi halledip bir yerde buluşmak için randevulaşırız. İnanın küçük bir şey gibi ama o beklemek veya beklediğini bilmek insanı çok heyecanlandırıyor. Ondan sonra artık buluştuğumuz cafede de oturup konuşabiliriz. Sinema veya tiyatro mu olur veya hava iyiyse bir çay bahçesi mi olur birkaç alternatif aramızda düşünüp karar veririz. İlgisizlik veya ondan beklemek boşa beklemek olur bence. Aynı dertten muzdarip olduğum için bu konuda uzmanlaştım sayılır kendimce.:kahve:

ya canim benim,ilgisiz bir adamla nasil tiyatroya gitmeyi kararlastirabilir bir kadin ? o zaman ben yanlis ifade ediyorum sanirim..kocam hem ilgisiz hem de kendi istedigini yapan biri.sen istedigin kadar teklif et,eger sinemaya gitmek istemiyorsa o is orda bitmistir! gitmez.. israr etmezsem kirmaz,ama hele bir israr edeyim o zaman da agzindan cikani duymaz...
dun gece neoldu blilyormsunz? hani yorgun diye kaldirmadim ya,guya disari cikacaktik hani.... sevdigi bir dizi var onun,baslayinca uyandirir msn demisti. dizi basladi ve ben uyandirmaya gittim.soda istedi,actim kapagini ve goturdum...ama gozunu acamadigi icin yere koydu.. ben de sadece iki kere,5 dak arayla sodani getirdim,bak asidi kaciyor,dizi de basladi dedim...uyandirmak icin..yine onun icin,dizi izlesin diye... bana si...rim sodasini diye bir anda bagirdi,sanki cok mu onemli ne israr ediyosun...dedi.dondum kaldim,sesimi cikarmadim.10 dak daha icerde oturdum,sonra aglamakli olunca yaninda aglamak istemedigimde(cunku bunu zamaninda cok yaptim) yatak odama gittim.arkamdan beraber izlemeyecek myz dediyse de ben duramadim...gelmedi odaya o anda...dizi bitti gece oldu,geldi arkamdan sarildi uyuduk.
bu sabah soguktum tabii.gitti,5 dak sonra aradi ve ozurdiledi dun gece icin...bisey demedim,kapattik.o kadar cok kirdi ki beni bu 8 ayda,affedemedim.bunu ona soylemedim ama affedemedim onu senağlama

of yaaa ben sıkayet edıyorum sevgılımı ya sıtede konular acıyorum sanırım evlenırsek olurda... aynı senın gıbı olucamzaman zaman sanırım göz göregöre hemde :KK43:

ve bugun... saat oglen 2 gibi aradi, askim kiyafet hazirla bana gidiyorum dedi. (2 gun once soylemisti balikesire gidebilirim is icin) diye... eve geldi,kendi kendime neseli fakat ona karsi mesafeliydim.. hicbisey sormadim...ne diyosa onu yaptim, sormadim,kimle gidiyosunuz.kimin arabasiyla,gece donecek misinz,ne zaman donersin...hic....hicbisey sormadim,o da bisey anlatmadi...sadece cok iyi davrandi bana,dudaklarima yapisti bir anda,ben gayet mesafeli oldugum halde birsuru guzel sey soyledi filan...cikti gitti...az once aradi (4 saat gecti sanirim) napiyosun askim dedi,hazirlaniyorum dedim.nereye cikacaksin dedi,sinemaya gidiyorum dedim.filmi filan sordu,dur yarin aksam beraber gideriz dedi..film duygusal bir film,yalniz gidilir mi,kimin omzuna yaslanacaksin dedi :))) (isteyince nasil konusuyor ama). ben bakariz dedim... kapadik...sormadim,nerde kalacaksin,vardin mi yolculuk nasildi... ki ilk kez yapiyorum arkadaslar...4 yildir ilk kez ona nerde oldugunu sormadim... kirginim,cok kirginim...

gordugunuz gibi,esim sanirim mesafe istiyor..bunu ona verecegim tamam...ama ben bu degilim ve inanin boyle mutlu olmayacagim !

ahhh canım benim ya valla yazdıklarını okudukça kendim aklıma geldi.
bu erkek milleti demek istemiyorum içlerinde istisnalar çünkü.
bence çok daha yeni evlisiniz ve bunları konuşabilirsin kendisiyle
hoşuna gitmediğini ve kendini yanlız hissettiğini anlat bence.

ben 7 senelik evliyim ve aynı şeyleri 7 senedir yaşıyorum.
tam yedi yıldır evde tek başımayım eşim varla yok gibi birşey
ancak gece yatakta görüyorum bazen öyle çok özlüyorumki
o uyurken seyrediyorum onu.
bence sen yol yakınken sakin sakin güzellikle derdini anlat daha çok yenisiniz
eminim bunun üstesinden gelebilirsiniz
.

okuıyunca kendim aklıma geldi bende şimdi mesafeliyim ve mesafeli olunca arayıp soruyo her isteğimi yapmaya çalışıo. normalde dediği dedik ısrar edersen azına geleni duymaz kırar sonra bişi olmamış gibi özürdiler sanki diyen o değil. erkekler hepmi böyle bilmiyorumkii. ama birbirimizide çok sevioruz kırar gelir sarılır bizde yumuşarız böle olursa daha çok çekeriz. bende ne dicemi bilmiorum.

maksat bir erkeği yola getirmekmi, istediğini yaptırmakmı, olur hepsi olur dürterek, neden böyle yapıyosun diyerek, ağlayarak,konuşarak,bağırarak... bumu istediği kadınların hiç sanmıyorum... mesafeli gizemli davranarak bi süre dikkatini çekebilirsiniz merak eder neden soru sormuyo, neden kavga etmiyo, neden bu kadar neşeli... tuhaf davranışlar bi süre dikkatini çeker ama sık tekrarlanırsa artık ilgisini çekmez... sonra yeni planlar düşünür kadın eski haline geri döner bisüre sonra biraz daha yıpranmış olarak sevgi ilgi dilencisi gibi hisseder kendini... bana ilgi göster, beni sev, beni gör, yokmuşum gibi davranma çok acı bu cümleleri kurmak kadın için... olduğundan başka bir insan gibi davranmaya mecbur edilmek... ve erkeklerin herşey yolunda sen neden isyan ediyosun tavırları... kadınlar sabırlıdır ama bittiği biyer vardır... bir sabah uyanırsın ve herşey bitmiştir kafanda...kendin bile inanamazsın... o kadar yaşanan şeyden sonra ufacık minicik bi sebep bu sonu hazırlar... bu ya bi arkadaşının sölediği bi cümle, ya tesadüfen kulak misafiri olduğun bi konuşma, yada eşin horlarken izlediğin alelade bir dizide duyduğun diyalog... ama bir gün olur... bir sabah kalkarsın ve başının üstünde yanan o ampülü görürsün... sevgiler...

Son düzenleme:
ah cnmmm ya birde yeni evlisinizzz allah yarıdımcın olsun gözün açık olsun mesafeni koru belki esin kötü olunca kıymet bilenlerdendir

ah canım yaa bence konusmaya calış ve o senle paylaşmıyorsa sen ortam hazırla tatlı bi dille ne bilim bi gün önceden canım yarın işin yoksa sinemaya falan gidelimmi falan de.aynı sekilde bende öyleydim benim eşimde gelir yemek yer internetin basına gecerdi güzel bi dille konustum ve ondan istediklerimi dile getirdim ve simdi biraz daha dikkat ediyo sende dene canımbenim insallah düzelir yaaa

malesf ben tarif ettigin adamla 8 senedir yaşıyorum bencede biz nasıl bi aileyiz heran soruyorum kendime bazen ona patlıyorum anla beni diyo ama beni kim anlıcak

Yaa buna çok üzüldüm canım. İlk konuyu açtığında sadece ilgisizlik diye algılamıştım. Böyle bağırmak filan çok kötü. Senin asıl derdin bu sanırım. Yalnız bu konuyu küserek değil de onun sakin zamanında dile getirmelisin. Hatta kesin ve kararlı tavrınla böyle yürümeyeceğini anlatmalısın. Gidersen git diyecek hali yok ya. Elbet kendine çeki düzen verecektir. Anlaşılan seni seviyor ama (kusura bakma) ezmesine fırsat yaratmış gibisin. Saygısını kaybetmiş. Kavgadan ben de nefret ederim fakat onun keyifli olduğu zaman sıkıntılarını net bir şekilde anlatman etkili olur sanırım. Seni kaybetmekten korkar. Çözümlenmeyecek bir sorun değil. Önemli olan senin dik duruşun. Allah kolaylık versin.:1no2:

canım fazla ilgiden hoşlanmıyo tarzında bişeyler yazmışsın.ki bence çoğu erkek de öyle.fazla ilgi boğuyo onları,heyecan istiyolar,uğraştıralım istiyolar.tabi bunun dozunu sen daha iyi ayarlarsın ama bence o yolculuğa çıkarkenki gibi davran biraz.yani surat asma ama fazla da ilgi gösterme.mesela süslen püslen gözünün önünde dolaş ama "nasıl olmuşum aşkım " deme :)) bence onu meraklandırdığın,heyecanlandırdığın için zamanla ilgisi sana kayacaktır.biraz dişini sıkarsın sonra dolaştırırsın peşinde :jeyyar:

bütün evlilikleri kastetmiyorum ama evliliğin diğer bir adıda hayalkırıklığı bence... çünkü bayanlar ve erkeklerin evliliği yorumlamaları oldukça farklı... biz bayanların bir hatası var..evlilikten çok fazla şey bekliyoruz ve bu beklentilerimizi hemen yeni hayat arkadaşımızla paylaşıyoruz.. bizim beklentilerimiz genellikle erkekleri fazlasıyla korkutuyor..
ben genelleme yapıyorum ama çoğu erkek evliliği zor kabulleniyor.. benim eşim evlenmeye benden daha hevesliyken, evlendiğimiz günlerde aynen senin eşin gibiydi.. işe gidiyor , geldiği gibi koltuğa uzanıp kumandayı alıyor ve bi süre sonra tv nin başında uyuyakalıyordu.. .. hala da öyle yapıyor... ama ben ilk zamanlar, bu durumdan ötürü panik atak hastalığına yakalanmışken, şu an kendime evin içinde ayrı bir hayat kurdum.. onun kendine ait hayatı var, benim de kendime ait hayatım var .. bi de ortak paylaştığımız bir hayat var... ortak paylaşılan zamanın artmasını istiyrosan sabret ve bi süre onu kendi haline bırak.. sen de kendine daha çok vakit ayır.. madem ki öyle istiyor ..mesela , canın dışarı çıkmak istediğinde , onun teklif etmesini bekleme, sen hazırlan ve "ben biraz hava almaya çıkıyorum, istersen gelebilirsin" falan de... zaten o büyük ihtimalle peşine takılacaktır.... ya da işten geldiğinde , --çok geç saat değilse-- seni evde bulamasın .. kapıyı kendi anahtarıyla açması bile ona koyacaktır... tlf. ederse , "aşkım alışveriş yapıyorum, birazdan evde olurum., sen takıl kafana göre " falan dersin..

yani demek istediğim, kendine bir dünya kur... o bi süre sonra senin dünyana dahil olmak isteyecektir zaten... ben bütün bunları yaşamış biri olarak konuşuyorum...
yerimseniben

bütün evlilikleri kastetmiyorum ama evliliğin diğer bir adıda hayalkırıklığı bence... çünkü bayanlar ve erkeklerin evliliği yorumlamaları oldukça farklı... biz bayanların bir hatası var..evlilikten çok fazla şey bekliyoruz ve bu beklentilerimizi hemen yeni hayat arkadaşımızla paylaşıyoruz.. bizim beklentilerimiz genellikle erkekleri fazlasıyla korkutuyor..
ben genelleme yapıyorum ama çoğu erkek evliliği zor kabulleniyor.. benim eşim evlenmeye benden daha hevesliyken, evlendiğimiz günlerde aynen senin eşin gibiydi.. işe gidiyor , geldiği gibi koltuğa uzanıp kumandayı alıyor ve bi süre sonra tv nin başında uyuyakalıyordu.. .. hala da öyle yapıyor... ama ben ilk zamanlar, bu durumdan ötürü panik atak hastalığına yakalanmışken, şu an kendime evin içinde ayrı bir hayat kurdum.. onun kendine ait hayatı var, benim de kendime ait hayatım var .. bi de ortak paylaştığımız bir hayat var... ortak paylaşılan zamanın artmasını istiyrosan sabret ve bi süre onu kendi haline bırak.. sen de kendine daha çok vakit ayır.. madem ki öyle istiyor ..mesela , canın dışarı çıkmak istediğinde , onun teklif etmesini bekleme, sen hazırlan ve "ben biraz hava almaya çıkıyorum, istersen gelebilirsin" falan de... zaten o büyük ihtimalle peşine takılacaktır.... ya da işten geldiğinde , --çok geç saat değilse-- seni evde bulamasın .. kapıyı kendi anahtarıyla açması bile ona koyacaktır... tlf. ederse , "aşkım alışveriş yapıyorum, birazdan evde olurum., sen takıl kafana göre " falan dersin..

yani demek istediğim, kendine bir dünya kur... o bi süre sonra senin dünyana dahil olmak isteyecektir zaten... ben bütün bunları yaşamış biri olarak konuşuyorum...
yerimseniben

bu nasıl bir yorumdur
ne kadar yapıcısın canım benim
keşke herkes senin gibi olsa
maalesef birçok kişi
hemen savaş baltası çıkartıp bilemekten yana
canım benim
süper pozitifsin ya
sevdim seni
öpücükler

Ya siz evli bayanlara birsey sormak istiyorum "Sizde Bu arkadasin evligi gercekten yürürmü"

Yani ne kadar iyi ne kadar uyumsal ne kadar güzel ne kadar düsünceli bir insan ve ne kadarda sabirli yani her bayan 8 ay bile olsa bu kadar Sabirli olmaz sonucta gurur yapilmaz vs diyorsunuz da ama onunda duygulari var istekleri var böyle bir erkege nasil dayanabilir insan Yillarca insanlar cocuklarini heleki kizlarini büyütüyorlar onlar teliyle duvagiyla hayalleriyle gelin oluyorlar böyle seyleri cekmek icin mi? O da su anda yeni evli genc bir bayan onunda duygulari hayalleri var ne kadar sevsede su anda gercekten bende düsünüyorum Erkekler neden böyleler... Bence daha cocugunuz yokken cözüm bulmaya calisin yani ya esin olsun yada olmasin.... Su anda öyle doldum ki yani Sen esine karsi ne kadar iyi ne kadar sabirli ama O sana ne bicim davraniyor insan esine nasil öyle laflar kullanir heleki o senin iyiligine konusurken sana annen gibi davranirken elinden geleni yaparken sonrada özür dilemek Insan kalp kridiktan sonra kendinden sogutduktan sonra ne kadar Özür dilesede bos....

Kusuruma bakmayi az sert ciktim ama Gercekten cok Üzüldüm :KK43:

Senin icin Allahtan herseyin hayirlisini dilerim umarim hersey senin istedigin gibi olur...

ben kendi adıma savaş baltasını bile, kılıçları kuşan dediğimi zannetmiyorum. evet evlilikte herkesin kendine ayırdığı zaman tabiki olmalı bu tartışılmaz ..ama ben evin ayrı bi odasında tv izleyip yada üstümü giyinip dışarı çıkıyorum istresen peşime takıl oyunlarının sadece kadını yıpratıcağını düşünüyorum... neden hep kadınlar erkeklerin önünde takla atmak zorunda, ilginin sevginin daha fazlasını beklemek suçmu,günahmı.. ruhunu doyuramayan kadın eninde sonunda kendine küçük bi dünya yaratıp, yarattığı ilizyonun, yalanın içinde yaşamak zorundamı.. aşk diye birşey var, sevgi, paylaşmak diye biir şey var sevgilinin gözüne bakıp iki kadeh şarap içip güzel şeyler duymak var... kadının dünyasını merak etmeyen ne hissettiğini ne düşündüğünü önemsemeyen bir adam ve benim ilgiye ihtiyacım var diye bağıran bir kadın, erkeğin dünyasına girmek için çırpınan bir kadın, ne yaparsa yapsın biraz anlayışı zamanı ve kafa patlatmaya değecek bir adam! öylemi..... benim hayatta öğrendiğim tek bir şey varsa oda şudur, gerçek sevgide mücadele olmaz! ite kaka her şey yürür tabii ama gerçekten istediğiniz bumu?

Son düzenleme:
Ya siz evli bayanlara birsey sormak istiyorum "Sizde Bu arkadasin evligi gercekten yürürmü"

Yani ne kadar iyi ne kadar uyumsal ne kadar güzel ne kadar düsünceli bir insan ve ne kadarda sabirli yani her bayan 8 ay bile olsa bu kadar Sabirli olmaz sonucta gurur yapilmaz vs diyorsunuz da ama onunda duygulari var istekleri var böyle bir erkege nasil dayanabilir insan Yillarca insanlar cocuklarini heleki kizlarini büyütüyorlar onlar teliyle duvagiyla hayalleriyle gelin oluyorlar böyle seyleri cekmek icin mi? O da su anda yeni evli genc bir bayan onunda duygulari hayalleri var ne kadar sevsede su anda gercekten bende düsünüyorum Erkekler neden böyleler... Bence daha cocugunuz yokken cözüm bulmaya calisin yani ya esin olsun yada olmasin.... Su anda öyle doldum ki yani Sen esine karsi ne kadar iyi ne kadar sabirli ama O sana ne bicim davraniyor insan esine nasil öyle laflar kullanir heleki o senin iyiligine konusurken sana annen gibi davranirken elinden geleni yaparken sonrada özür dilemek Insan kalp kridiktan sonra kendinden sogutduktan sonra ne kadar Özür dilesede bos....

Kusuruma bakmayi az sert ciktim ama Gercekten cok Üzüldüm :KK43:

Senin icin Allahtan herseyin hayirlisini dilerim umarim hersey senin istedigin gibi olur...

Yürür bence evet... Ya da şöyle söyliyim ... Arkadaşımız gerçekten çok iyi niyetli , ancak

ben kocasında da kötü niyet göremedim... Davranışları yanlış , kırıcı olabilir ... Eşine

yeterli ilgiyi , sevgiyi göstermiyor da olabilir ... Ama "aşkım" demesinden , gece

sarılmasından sevdiğini ve aslında eşine değer verdiğini anlıyorum ben... 8 aylık olmanın

getirdiği bir bocalama dönemidir diye düşünüyorum ben...

Çok sevindiğim bir taraf var , kayınvalidesinden yana bir sıkıntı yok...Sadece kocasıyla

uğraşıyor, ya bir de üstüne onlar olsaydı çekilmez olurdu ... :1closedeyes:

sanırım erkekler evlendikten sonra tamam sonunda nikah oldu herşey rayına oturdu derin bir soluk alabilirim istediğim gibi uyuyabilirim düşüncesine kapılıyorlar..yani elde etti ve bitti.evde kenarda otursun evde olduğunu bileyim gerisi önemli değil düşüncesinde.nasıl konuşulur ne denir bilmiyorum evli olmadığım için ama dilerim herşey düzelir evliliğin ilk yıllları alışma süresidir der hep annem inşallah sizinde öyledir

X