Evlendik ve Bitti....:(

Nihayet tüm yazılanları okudum..
Üzüldüm.. İçim burkuldu yaşadıklarınıza
Tüm çabalarınıza , iyi niyetinize rağmen
Yinede eşiniz hiç bir şey yapmamış
ve üstüne üstlük dayak atmış..
Keşke o dayak olayından sonra karakola gitseydiniz, belgeleseydiniz dayak yediğinizi..
Ama geç kalmış değilsiniz , boşanın gitsin..
Ama evi terk etmeyin..Bırakın o gitsin
Sizde yeni bir hayata adım atın..

evlendik ve bitti...

sunu ogrendim ki evlilik bir baslangic degil,sonmus... ve yine sunu ogrendim ki,iki taraf da emek vermeden olmuyor...

8 aylik evliyim,bilenler bilir cok zor zamanlar yasadim.simdi dusunuyorum da en mutlu olmam gereken gunler zehir olmus...evet kendime bile soylerken uzuluyorum ama oyle...

suan karsimdaki koltukta uyumakta olan esimle 3,5 senelik bir flortun ardindan zor bela evlendik.cok guzel gunler de yasadik kotu gunler de..ama sevgimiz hic bitmedi,ya da ben oyle saniyorum bilemem...3,5 sene usanmadan beni israrla istemeyen kabul etmeyen ailesi simdi beni cok seviyorlar,hatta yasanan ve onlara yansiyan sorunlarda bile benim tarafimi tutuyorlar.bana sinirlenip 2 gun eve gelmeyen esimi tutup kolundan getirmisti bi keresinde annesi...

suan karsimda bir adam koltukta uyuyor ve dusunun bu her aksam boyle..uyuma degilse hali saha maci,caldigi enstrumani veya isi... bana hic sira gelmiyor...resmen yalniz yasiyorum.hatta soranlara espri olsun diye yalniz yasiyorum diyorum :) oyle ama..sabah 7 de gidip aksam 9,5 da eve gelen ve 22.30 da uyuyan bir adam dusunun... yalniz yasiyorum yalan mi...

yine bu sitede sorunlarimi bilen ve uzun zaman sonra evliligin nasil gidiyor diyen arkadaslarima iyi diyorum...iyi gidiyor...ses cikarmadikca,ilgisizligine ve kendi hayatina olan duskunlugune ses cikarmadikca hakikaten iyi...bu konuda da yalan soylemiyorum :)

o da ben de unv mezunuyuz,suan icin evdeyim.ogretmenlik icin sinavlara hazirlaniyorum.az cok bir sosyal yasantim var.bazen kendi kendime takiliyorum bir iki arkadasimla filan biseyler yapmaya calisiyorum ama hep su soru zihnimi ele geciriyor

" PAYLASIM OLMAYACAKSA NEDEN EVLENDIK?"!!!!

dayanamiyorum,boguluyorum...

paylasmak istedim...sevgiler [/

çok üzüldüm inanki:çok üzgünüm:,ve bu sözler beni bağaşla benneyaptımki BOŞAN ÇOK GEÇ OLMADAN,dayak olayı ve eve gelmeyişi hep böyle başlıyor,zaman akıp gidiyor,ve senin içi bom boş oluyor:1no2:,ben evlenmeden bir kaç yıl önce çok fena aşik oldum,gözüm hiç birşey görmıyordu ondan başkasenağlama,onun aile benden nefret ediyordu,nedeni bilmiyorum ne hatam varki,gencim temizim,aklı başindayım,ne eksik var,bir gün onun iş yerinde sıkıntılı geçti,o gün o benim evinin önüne gelmedi,buluşmadık,ertesi gün niye ben kendim ona gelmedim bahanesiyle dayak yedim ondan:1shok:,o an benim için o adam bittiÇok üzgünüm çoook,yok olmuş,aradan iki yıl geçti,ben biraz para biriktirdim,ve bir kız arkadaşiyle türkiyeye geldim, bavul ticareti yapıyorduk,çok ta iyi gidiyordu,bir gün dükkandan birisinde şu anda eşim,ama o zaman tanımadım bir adam BENİMLE EVLENECEKSİN dedi ben şok oldumkaydirigubbakcemile3,delimı ne dedim,şu anda 5,5yıl evliyiz iki oğlu varŞeniz,çok mutluyum,ve GERÇEK MUTLULUYU VE AŞK ne olduğnu biliyorumdelikafadulden,eşim benim dibinden ayrılmlyor,çocukları dahi bakmayı yardım ediyor,cicim-cicim geziyor:asigim:,onu ÇOOOOK SEVİYORUM:sm_cool:,seninde fala zaman geçmeden ne istediği karaını ver,inan herşey başarabilirsin,önemli olan kendini inanmak,kararın ne olursa olsun bilki sen yalnız değilsin:teselli:,kapım her zaman açikşutarafagitti:1hug::nazar:

canımcığımçok geçmiş olsun
ben 3yıllıkevliyim çok fazla kavga ettik eşimle bazen ses tonumuz çok yükseldi bazen ağzımızdan pişman olacağımız sözler çıktı ama asla fiziksel şiddet olmadı günümüz koşullarında (eskiler farklı) okumuş aklı başında kaliteli kültürlü insanların arasında olmaması gereken bir şey dayak ben yazarken bile rencide oluyorum dayak kelimesinden eşinin çok ciddi psikolojik problemleri olduğunu düşünüyorum senin yazdıklarından
eğer evden ayrılmak istemiyorsan bu akşam hemen kilidi değiştir tekrar gelip sana zarar veremesin tamammı?
barışmayı düşünmüyorsan bence aileni araya katma babanın başıda belaya girmesin çünkü benim babam olsa bana şiddet uygulayan adamı çok fena benzetir işin sonu karakolda filan bitmesin yani haklıyken haksız duruma düşmeyin bence
son olarak allah yardımcın olsun hakkında hayırlısı olsun inşallah

Sen başından beri iyi niyetini sonuna kadar korudun canım... Çünkü onun tüm saygısızıklarına rağmen sen hiç avukata gidip boşanmayla ilgili bilgi edinme gereği bile duymadın..

O ne yaptı ? Sinsice planlar kurdu belki de kafasında , sana nafaka ödememek için dava bile açmadı ... Aynı evde iki yabancı gibi yaşama saygısızlığını gösterdi...

Sen ne yaptın ? Onun en sevdiği yemeği yaptın ona ,için sızlamıştı onun o haline ...

Sen merhametliydin , insan gibi davrandın hep...

O ise karakterini son olayda bir kez daha kanıtladı sana ...Kabalığını ve insanlıktan uzak karaterini sana bir kez daha gösterdi...

Sakın affetme canım !!! Onu sakın affetme ve senin gibi değerli biriyle aynı havayı solumasına bile izin verme ...Eve gelmesin bir daha...

Bence davayı da sen aç, sen yap bunu ... Bırakan ve adım atan taraf sen ol !!! Arkadaşlar demiş , sen açsan da nafaka alırsın diye ... Umarım öyledir...

Bir dakika bile durma ,davayı aç ... Kurtul ondan ve tertemiz kalbinle tertemiz ve yepyeni bir sayfa aç hayatında ...

Son düzenleme:
canım beniiiiimm büyüük geçmiş olsuuun.hepisini tek teek okuduum..ilk defa bu konuda bişeyler yazıcaam sanaa..değil affetmeyiiii sakın boşnamaktan vazgeçmee sakıın.bende seninle aynı yaştayıım.yazık etme kendinee daha gençsiin.e güzelsindee hayatını mahvetmee kendini topla..eminim okadar olgunsunkii sen hayatta daha çok şey başarıcaksıın.sakın arkana bakmaaa.SENıN DEĞERıNı BıLECEK BıRı çıkar elbeet.elini sallasan ellisii..altın bileziğinde var ,mesleğin de güzeel.
tamam sen bekledin,sabrettin amaa karşındaki adam olmuyosaa o onun suçuu.sen elinden geleni yapmışsıın o yüzden vijdanın rahat olsuun..herşey gönlünce olsun bundan sonraa..dilerim hep mutlu olursuun..kimse seni dövmeye hakkı yok..ailen bile seni gözünden sakınırkeeen...
allah seni korusuun,dilerim bundan sonraa keşke dediğin bütün güzelikleri yaşarsııın..sağlıcakla kal

Ben de biraz araştırdım da...
Nafaka olayı birazda hakime bağlıymış.
Keşke tanıdık avukatımız olsaydı inan ki hemen tanıştırırdım seni...
Sen yine de git bir avukatla görüş hayatım ki zaten görüşüyorsun.
ıyi haberlerini bekliyoruz her zamanki gibi.

Hilalcim olayların bu yönde gelişmesine çok üzüldüm ve tabi en çok da dayak olayına...nasıl yani yaaaaa çok sinirlendim eşine..o sinirle ben olsaydım kesin bende girişirdim etki-tepki olayı iyi tutmuşsun kendini canım ama senin canını ve kalbini acıtmanın bedelini bir şekilde ödemeli maddi ve manevi..

İyi karar vermişsin canım evini ona bırakma alsın özel eşyalarını nerde kalıyorsa kalsın şu saatten sonra ama bugünlerde yanlız kalma yanında annen,arkadaşın vs.. çağır senin delinin sağı solu belli olmaz! Nafaka falan da düşünme canım alabilirsen alırsın, zaten bi mesleğin var ailen arkanda onun iki kuruş parasına kalmadın ya sırf nafaka için bekleme sen aç davayı onu çıkart at hayatından ona yapacağın en büyük ceza o olur,ilerde belki farkına varır ne yaptığını...

Arkadaşlarında yazdığı gibi daha fazla kendni yıpratmanın bi anlamı yok özellikle çocuk yokken kurtul bu seviyesiz evlilikten canım koca bi hayat seni bekliyor her şey için çok erken,çok gençsin ve güzelsin zayıflayarak birlikte daha da güzel olacağız hem dimi!

Son düzenleme:
canım bu adam hıc ama hıc bırseyı helekı senı hıcbır sekılde haketmıyo kesınlıkle bır yuvanın dagılmasını ıstemem ama artık cok kotu bır hal almış bırak gıt ac davanı o surum surum surunsun bırgun anlıycak bu yaptıklarından cok pısman olucak ama ıs ısten gecıcek cok genc cok guzel ve melek gıbı bır ınsansın aldatmadın kandırmadın ona leke getırrıcek hıcbırsey yapmadın ALLAH sana bu cektıklerının mukafatını mutlaka verıcektır ınan ve ona sıgın ALLAH ım yardımcın olsun cok coookk cokk uzgunum gercekten ama boyle gıderse sen daha fazla zarar goruceksın hasta olursun ALLAH korusun kendıne ıyı bak lutfen onsuz da var olabılırsın sen bırak o dusunsun hıc tereddut etme ac davayı

tam sopalık bir adammış. toplayacaksın üç beş belalı adamı gününü gösterecekler. kendini bir halt sanıyor mikrop jerif. ne demişler cehalet gider eşeklik baki kalır.

Allah yardımcın olsun canım.

birde dayakmı eklendi işin içine pes diyorum bu adama gerçekten pessssss..
bu foruma hergün artık yoluna girmişmi işler diye değilde
bu kız bu adamdan kurtuldumu artık diye bakıyorum ..
git istersen karşı komşuda yap diyen adamdan hayır gelmez artık..
yazıklar olsun ona verdiğin saygıya sevgiye..
bir adam en fazla bukadar çirkefleşirdi onuda yapmış sonunda..
Allah tez zamanda kurtarsın seni bu adamdan..
geçirdiği ufak kaza arabanın arızalanması tesadüfmü aslaaa boşuna eden bulur dememişler..
he birde ne ekersen onu biçersin vardı.. inşallah kendide ektiklerini birgün biçerde bir insanı incitmek ne demek daha iyi anlar..

merhaba kotu gun dostlarım,
disari ciktim,hem hava almak icin hem de bir avukat bulup sorup sorusturmak icin...
emelim dogru soylemis demek ki,bu avukatlar fikir vermek icin bile para istiyorlar...
100 tL istedi benden,bir kac sorunun cevabi icin,ben de bir de hayata isyan edip,ciktim,bu isi yarina biraktim....
sonra bir kuyumcuya girdim,alyanslarimiz dahil,tum altinlarimi bozdurdum...icim sizladi...
sonra bu aciyla yasanmaz dedim,bir eczaneye girdim " bosanma,ayrilik,vefat gibi ani olaylarda ne gibi bir antidepresan tavsiye edersiniz" diye sordum,bana " doktora gidip muayene olmaniz gerekir" dedi eczaci hanim!!! ben de bilmiyordum ya bunu !!!!

yorumlarinizi okudum,hala bu adami savunuyor mu demeyin ama aslinda durup dururken doven biri degil..ben onu konusmak icin zorladim,o da dovdu...ya da ben suan kafayi yedim,dovmesinin hakli tarafini ariyorum...acaba hangisi? ...................... pek iyi degilim

merhaba kotu gun dostlarım,
disari ciktim,hem hava almak icin hem de bir avukat bulup sorup sorusturmak icin...
emelim dogru soylemis demek ki,bu avukatlar fikir vermek icin bile para istiyorlar...
100 tL istedi benden,bir kac sorunun cevabi icin,ben de bir de hayata isyan edip,ciktim,bu isi yarina biraktim....
sonra bir kuyumcuya girdim,alyanslarimiz dahil,tum altinlarimi bozdurdum...icim sizladi...
sonra bu aciyla yasanmaz dedim,bir eczaneye girdim " bosanma,ayrilik,vefat gibi ani olaylarda ne gibi bir antidepresan tavsiye edersiniz" diye sordum,bana " doktora gidip muayene olmaniz gerekir" dedi eczaci hanim!!! ben de bilmiyordum ya bunu !!!!

yorumlarinizi okudum,hala bu adami savunuyor mu demeyin ama aslinda durup dururken doven biri degil..ben onu konusmak icin zorladim,o da dovdu...ya da ben suan kafayi yedim,dovmesinin hakli tarafini ariyorum...acaba hangisi? ...................... pek iyi degilim

canım benim bende koç burcu oldugum için seni çok ii anlıyorum her kötü şeyin altında iyi bişey ararız hep hata bendemi acaba diye sorarız ama senden ricam lütfen kendine deger ver ne kadar hatalıda olsan (ki degilsin kaç kündür sana karşı yabancı gibi duran eşinle konuşmak istemişsin sadece) hatalı bile olsan karşısındaki kendinden güçsüz savunmasız bi insan bunu yapmaya hakkı yok....
annem derki hep evlendimmi Allahtan korkan biriyle evleneceksin diye sevmese bile bugz eziyet etmez merhamet eder diye ama sanırım senin eşin merhamettende yoksun .........
yine en dogru kararı sen verirsin hakkında hayırlısı olsun ama lütfen kendine dikkat et......:a015::a015:

cnm bence dövmesi için hiç bir bahane veya neden geçerli olamaz..sonuçta sen kaç gündür ne sabırla beklediysen onunda aynı sabırla alttan alması gerekti..
gelişmeleri takip ediyorum..çok üzülüyorum..bir evliliğin bitmesi çok acı ve kötü..ama bnce dik durmalısın..herşeye inat hayata,ona karşı ayakta kalabildiğini göstermelisin...kendine dikkat et tatlım..snra sağlığından olma... :KK43:

ne kadar kızgın olursan olll sevgi var içinde yaşanmamışlıgın acısı var cnmm
kendin onun hakkında ne kadar atıp tutsandaa
başkasınının sölemesi karşısındaa savunman bundan bence

canım benimde içim sızladı şimdi hakkınızda hayırlısı olsun ..yorumlarını okudugumda o kadar mantıklı olgun bırısın kı gercekten bak samımıyetımle soyluyorum hepsı gecıcek ınsallah umudunu yıtırme lutfen güzel günler seni bekliyo inşallah doktora gıtmedende ılac falan kullanayım deme bırde canım arkadaslarınla falan gorussen bıraz kafa dagıtsan nasıl olur ???

bunun nedeni sebebi yok güzeim dövemez senin anan baban seni belki hiç dövmedi yada bellibir yaştan sonra dövmedi tabiki dövemez ya.elbette konuşmak için üzerine gidiceksin sorularına cvp istiyceksin bu senin hakkın.ya bu adam madde falanmı kullanıyor,karektersizmi,sana olan aşkımı bitti,birimi var,akıl verenmi var,zaten kişiliği bumuydu hangisi bee güzelim çünkü bu tarz sorunları olan kişiler böyle davranır.gençliğini heba etme bugün bunu yapan yarın ve yaşlılığınızda hele çock olursa neler yapmaz katkat fazlasını düşün bu adam çocukmuki ıslah etmeye çalışıcaksın biri neyse odur kimse değişmez

Canım benim... Ne denir ki buna? Çok üzüldüm... Tavsiyede bulunmayacağım çünkü diyeceklerim yapmayı karar verdiğin şeylerdi zaten.... Katılıyorum sana... Bir an evvel boşan ve evden de ayrılma.... O gitsin nereye gidiyorsa... Sen de kendini daha fazla üzme... Arkadaşlarınla ailenle falan takıl... Seni mutlu edebilecek şeylerle uğraş...

X