Evlendik ve Bitti....:(

Çok gençsiniz.. çok... daha yaşamayı hak ettiğiniz bir dolu güzel sene var önünüzde, şimdi siz hiçbir şey yapmak istemiyorsunuz, kabuğunuza çekilmişsiniz bana dokunmasınlar da ne yaparlarsa yapsınlar diyorsunuz... ama hata ediyorsunuz.
Siz böyle yaptıkça karşı taraf istediği gibi at koşturur. Ailenize haber vermekte bence gecikmişsiniz, size ilk el kaldırdığında o elin kırılabileceğini görmeliydi, her istediğini yapamayacağını, sizi rahatlığı ile çıldırtamayacağını, sizin sahipli olduğunuzu görmeliydi...
Nolur bu saatten sonra burda resmen size yolunuza devam etmeniz için yalvaran arkadaşların sözleriyle güç bulun ve silkinin..
Sevgiler,

canım benim ALLAH yardımcın olsun üzüldüm inanki:KK43: Ama sana sadece onun yaptığı gibi onu umursamamanı söyleyebilirim ama biz kaduınlar bunu beceremiyoruz biliyorum.Allah sabrını artırsın.Aynı şeyleri bende yaşadım ama sana tavsiyem daha doğrusu aynı şeyleri tıpa tıp yaşadım hatta daha kötülerini önemli olan senin yada onun açması değil bizde öyle oldu ben açtım davayı maddi ve manevi, tazminatımı da aldım oyüzden onun açmasını bekleyerek seni daha çok rencide etmesine izin verme daha çok kötü olursun hatta bu yaşadıklarının tek sorumlusunun sen olduğunu bile düşünürsün.

hilalcigim yazdıklarını okudum neler olmuş böyle ya
bu nasıl bi insan ya sevgisi yoksa bile kalbinde merhametidemi yok yagücü sanamı yetiyo,canım orda durmanın daha fazla anlamı yok bu adamın dengesi bozuk Allah korusun başka şeylerde yapabilir neler duyuyoruz televizyonda
nafakasıda batsın evide topla eşyalarını çık ordan çünkü orda durdugun sürece kendini daha güçlü hissedecektir sanki ona mahkummuşsun gibi bu saatten sonra herşey düzelse bile bunları unutabilecekmisin en azından istersen gir karşı dairede yap bu sözü unutabilecekmisin,bu nasıl bi midedir ya........
Allah onu nasıl biliyosa öyle yapsın hiç kimsenin bir annenin evladına böyle bişey yapmaya hakkı yok.....................

Son düzenleme:
yazıklar olsun bi insan işte bu kadar iğrenç olabilir ......... içimden çok şey yazmak geliyo ama terbiyem müsade etmez nasıl bişeydir bu ya nasıl ni insanlıktır ........ kilona takıyo desem sen evlendiğin zaman kaç kiloydunnn çirkin desemm maşşallah harika bi kız ..........milletin arayıpta bulamadığı fedakar bi bayan .......... allahında bulsun bırak bebeğimmmmmmm Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

canlarim... Allah razi olsun hepinizden...
bir yandan yazdiklarinizi okuyor,diger yandan ne yaparim diye dusunuyorum...
yavas yavas bir sonuca varmaya basladim.
annem bu aksam onunla konusacak,simdilik babami katmayacagim dedi ama belli olmaz...bence ikisi konusmalilar.
ben bu evden cikmayacagim,ta ki bosandigim gune kadar.. o defolup gidecek,sadece kiyafetlerini ozel esyalarini alip gidecek.
bosanma davasini da acacak,bunun icin ugrasacagim.yok o acmazsa ben acacagim,iyi de bir avukat tutup,al nafakami tazminatimi,sana da su kadar para verecegim diyecegm avukata( bu akli da emel verdi ya)sahidim de var,bana yaptiklarini bilen,onlari da kullanirim...
bu eve giremeyecek ama ben burda oldugum surece...

ya bitanem bende olsam meydanı ona bırakmazdım ama onun ne yapacagı belli olmazki sana daha çok zarar verirse inan hepimiz çok üzülürüz........

canım yaaaa çok üzüldüm inanki,,
elleri kırılsın inşallah o insan dışı varlığın,

konunun başlarını okumuştum aralarda ne olduda bu hale geldiniz anlamadım ama allah yardımcın olsun

yuh yanı yuhh demıstın zaten sen bu adam konusmaz dıye ...
ınsan tanıyo tabııı ...

hakkında hayırlısı ıcımden bı hıs gelıp ozur dılıcek sende yumusan dıyo ama bakalım dayaga kadar varmıs olay ..

üzülme...

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan "Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?" diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.. iki ucu keskin bıçaktır bu işin. Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman. Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. ıyi halin cezanda indirim sağlamaz. Sen, "Ama senin için şunu yaptım" derken o, "şunu yapmadın" diye cevap verecektir. Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır. Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın.Özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın. "Peki o ne yaptı" deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu.Bir insan eksik yaşıyorsa, ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın. Her zamanki gibi yaşayacaksın sen. "Acılara tutunarak" yaşamayı öğreneli çok oldu. Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil. Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki.... Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor.Kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana.Yine içeceksin rakını balığın yanında. Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası.... Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun asolan yürektir.Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...

canlarim... Allah razi olsun hepinizden...
bir yandan yazdiklarinizi okuyor,diger yandan ne yaparim diye dusunuyorum...
yavas yavas bir sonuca varmaya basladim.
annem bu aksam onunla konusacak,simdilik babami katmayacagim dedi ama belli olmaz...bence ikisi konusmalilar.
ben bu evden cikmayacagim,ta ki bosandigim gune kadar.. o defolup gidecek,sadece kiyafetlerini ozel esyalarini alip gidecek.
bosanma davasini da acacak,bunun icin ugrasacagim.yok o acmazsa ben acacagim,iyi de bir avukat tutup,al nafakami tazminatimi,sana da su kadar para verecegim diyecegm avukata( bu akli da emel verdi ya)sahidim de var,bana yaptiklarini bilen,onlari da kullanirim...
bu eve giremeyecek ama ben burda oldugum surece...

cnmm ya inşallah bundan sonraki hayatında hep mutlu olursun hakkında hayırlısı neyse onu versin inan çok üzülüyorum sana ama elbet bu onun yanına kalmıcak o seni nasıl üzdüyse o daha beter olucak ve gün gelip hatasını anladığında çok geç olucak çünkü son pişmanlık fayda etmez senin gibi birisine nasıl yapılır anlam veremiyorum inş.lah yakın bir zamanda toparlarsın ve artık buraya sevinçli haberleri yazıp birlikte mutlu oluruz:Saruboceq:

kendi kendimi teselli ediyorum iste boyle :) ne yapayim...
sevgili dostlarim,sicak bir banyoya ihtiyacim var...kalbimin ve vucudumun acilari belki bu sekilde gecer...
sonra da disari cikacagim,bir avukata danismak uzere,herseyi ogrenmek istiyorum...(emelim senden de haber bekliyorum)
aksama dogru yine gelirm...
hepinize tekrar tesekkur ederim...
IYI KI VARSINIZ!

canım yasadıklarını okudukca kanın dondu ya bu nasıl bır evlılık bu nasıl bır es ya ALLAH buyuk canım ya bu sana yaptıklarını elbet odeyecek sen hala cok suclusun yazdıklarından bunları anlıyorum ve senı tebrık edıyorum omrun boyunca ınsallah hep guclu olursun dovme olayına kadar her sayfada barısma haberını aradım ama ıs dovmeye kadar gelınce dıyorum kı canım en yakın zamanda ALLAH kurtarsın senı o canıden

allah sabır versin cnm ya elimden dua etmekten başka bişey gelse keşke sana yardımcı olmak çok isterim..

Hilalcim,canım benim yazmıyım dedim ama dayanamadım inan artık patladım..:tomato:
Ağlattın beni ya..senağlamasenağlama
Lütfen artık kurtul bu adamdan..
Sana daha fazla zarar vermesine izin verme..
Nolur canım nolur..:çok üzgünüm:
Bu arada davayı sen açsan bile nafaka,tazminat talep edebilirsin..
Bak şahitlerin de varmış..
Nolur canım artık yapma bunu kendine...:1hug:

Dün akşam anneme anlattım internetten bir arkadaşım var dedim,
yeni evli aynı yaştayız, böyle böyle şeyler yaşıyor dedim,
kendi yorumlarımı anlattım anneme
çocuk yoksa hemen ayrılsın dedi, ben o kadar değişir belki falan dediysemde
:1no2: annemden hep olumsuz yorumlar geldi ve ne dedi biliyor musunuz? boşananları görünce özeniyorum dedi. Annemle babamın mutlu bir evlilikleri yok ve çocuklar için bir aradalar.

Chocolatem boşanmak ayıp değil, günah değil, ayrıca boşanınca dul da olmuyorsun, nüfus cüzdanında BEKAR yazıyor büyük harflerle... Sen gencecik bir kızsın,
kendine temiz bir sayfa açıp yeniden başlarsın hayata...

Mahkeme meselesine gelince bu sayfaların çıktısı bile en büyük kanıt bence, mahkemede kullanılabilir....
Avukata danışıp ilgili yerleri ifadene koyabilirsin...
Mutlu olmanı diliyorum bütün kalbimle a.s.

ah canım yaa inadınızla evliliğinizi mahfettiniz sana ayrıl diyemem barışda diyemem nasıl mutlu olucaksan onu yap
ama bence oluruna bırakmalısın herşeyi bu olaydan sonra kapının kilidini değiştir eve alma onu sensiz bırak sensizliği yaşasın biraz birbirinizden uzak durun birbirinize zaman tanıyın ve sakin bi şekilde düşünün devam etmekmi yoksa ayrılmakmı hangisi olduğuna sakin ve birbirinizden uzakta düşünün ki doğru kararı alabilin
hakkında herşeyin hayırlısı olsun ama boşanmadan önce bir süre ayrı kalmanız en doğrusu gibi geldi bana

evlendik ve bitti...

sunu ogrendim ki evlilik bir baslangic degil,sonmus... ve yine sunu ogrendim ki,iki taraf da emek vermeden olmuyor...

8 aylik evliyim,bilenler bilir cok zor zamanlar yasadim.simdi dusunuyorum da en mutlu olmam gereken gunler zehir olmus...evet kendime bile soylerken uzuluyorum ama oyle...

suan karsimdaki koltukta uyumakta olan esimle 3,5 senelik bir flortun ardindan zor bela evlendik.cok guzel gunler de yasadik kotu gunler de..ama sevgimiz hic bitmedi,ya da ben oyle saniyorum bilemem...3,5 sene usanmadan beni israrla istemeyen kabul etmeyen ailesi simdi beni cok seviyorlar,hatta yasanan ve onlara yansiyan sorunlarda bile benim tarafimi tutuyorlar.bana sinirlenip 2 gun eve gelmeyen esimi tutup kolundan getirmisti bi keresinde annesi...

suan karsimda bir adam koltukta uyuyor ve dusunun bu her aksam boyle..uyuma degilse hali saha maci,caldigi enstrumani veya isi... bana hic sira gelmiyor...resmen yalniz yasiyorum.hatta soranlara espri olsun diye yalniz yasiyorum diyorum :) oyle ama..sabah 7 de gidip aksam 9,5 da eve gelen ve 22.30 da uyuyan bir adam dusunun... yalniz yasiyorum yalan mi...

yine bu sitede sorunlarimi bilen ve uzun zaman sonra evliligin nasil gidiyor diyen arkadaslarima iyi diyorum...iyi gidiyor...ses cikarmadikca,ilgisizligine ve kendi hayatina olan duskunlugune ses cikarmadikca hakikaten iyi...bu konuda da yalan soylemiyorum :)

o da ben de unv mezunuyuz,suan icin evdeyim.ogretmenlik icin sinavlara hazirlaniyorum.az cok bir sosyal yasantim var.bazen kendi kendime takiliyorum bir iki arkadasimla filan biseyler yapmaya calisiyorum ama hep su soru zihnimi ele geciriyor

" PAYLASIM OLMAYACAKSA NEDEN EVLENDIK?"!!!!

dayanamiyorum,boguluyorum...

paylasmak istedim...sevgiler

yalnız degılsın emın ol bend eyasıyorum bunları hatta dün bu yüzden tartsıtık..alıp karsıma konusuyorum,büyütüyorsun,abartıyorsun,sacmalıyorsun dıyor..cepelrıne yazılı notlar bırakıyorum bırseylerı cabnlandırmak cıın okuyormu okumuyormu bılmıyorum ama bana o konuda hıc yorum yapmıyor..insan bı demezmı canım okudum ayzdıkalrını sagol dılan dıye.bosvereyım dıyorum ben bosverdıkca o daha cok bosverıyor.sımdı bırde bebgımız oldu evden de dısarı cıkamıyorum pek bunalımda patlamak üzereyım..bınbır guclukle evlendık..olur evlılıkte boyle seyler dıyorum ama gun gectıkce kötüye gidiyor..:a015:

serçecik tüm konuyu baştan sona oku güzelim bu kızcağız dün gece dayak yemiş!!!!!!!
ınanamıyorum yaaa dayak yemek değil aslında bu bebeğim bu sadece ve sadece onun hayvanlığını daha fazla gizleyememesi.
ınsanlar gelişmiş hayvanlardır. Bu nedenle seninki gelişmemiş türünden canım. Medeni olamıyor.
Ahhhh o adamııııı bir güzell benzetmek varr şöyle iyicene bi dayak.
Baban şunu bi güzel dövse ancak rahatlarım ki dış kapının mandalıyım. Senin neler yaşadığını tahmin bile edemiyorum..
Elleri kırılsın bitanem.

Bu arada eğer nafaka hakkın varsa durma kesssssssinlikle hemen bugün aç davayı hatta.
Parası filan uygunsa canım. Lütfen lütfen lütfen.
Delirdim ya :KK43:

bu noktadan sonra bir dakika yanında kalma aç davayı nafakanı da maddi manevi tazmnatını da al git doktora raporunu al delilin olsun illa onun açmasını bekleme artık davayı.
şerefsiz adam kendinden güçsüzü bulmuş ya ezmeye çalışşıyor.

X