Evlendik ve Bitti....:(

merhaba canım
maaşallah derdine ortak olmaya çalışan ne çok kişi olmuş ne güzel herkes kendince yardımcı olmaya çalışmış sağolsunlar
evliliğin ilk 3yılı özellikle de 1. yılı çok zor geçiyor bunu bütün evliler söylüyor zaten evliliğe adapte olmak karşındakinin yeni huylarını öğrenmek sıkıntılı bir dönem ama eğer eşinin seni sevdiğinden eminsen her yolu deneyeceksin
ben sana şöyle yap böyle yap diyemem çünkü her insanın kendine özgü huyu karakteri vardır birisinde işe yarayan seninkinde ters tepebilir sen de eşinin dilini çözene kadar mecburen uğraşacaksın
mesela benimde eşimle çok sorunlarım oldu çok ağladım çok ama ben onu sevgimle yola soktum birazda zekamla
evlilik zor sanat ve işin ustaları hanımlar sana kolay gelsin eminim bir yolunu bulacaksın ama acele etme herşey biranda sihirli değnek değmiş gibi düzelmiyor bunu bir zekanı sınama olarak gör ve ben bu işin çözümünü bulacam de olurmu?

canım benim sen çok akıllı bir kızsın...şuçalışma işi için sana şunu söylmek isteri çalış çalış fakat ondan ayrıldıktansonra çünkü senvarsan ayaklarının üzerindeysen varsın bu hayatta kazan paranı geleceğine bak birkezdaha da evlenecek olsanda madden güçlü evlenderim.faka bu adamın senden beklentileri olmuş için için ve onları yapamayıncada seni ezmeye başlamış mesela çalışma olayında aslında geniş karınlıymış ama seni sahipleniyor gibi davranmış sakın onun tuzaklarına düşme bu yorumlarımıda seninyazılarına göre yapıyorum canım benim amacım eşini kötülemek değil yani.haaa olduki düzeldi ki inşallah barıştın bir yolunu bul yinede çalış veee inadına inadına o paradan sakın ona verme ailene ver biriktirsin yatırım yap çünküü daha oparalar sana çokk lazım olucak bu adaletsiz hayatta.çalışamazsın dersede sen bana iş gelmiyormu demiştin deme çalışmama karşı değilsin bende çalışıyorum dersin.

herkese mrb,

alnagme yazını okuyunca rahatsız oldum ve birşeyler yazmak istedim. ne biçim akıllar veriyorsun kıza allahaşkına? tamam diyelim ki dediğin gibi yaptı, gezdi toztu, eve geç gtti bizim kız, EEE SONUÇ ?

brz düşünelim ltfn, bin tane oyunla mı evliliğine ve karısına sahip çıkacak? illa ki arkasından iş çevirip merakta bırakma taktikleri yaparak mı bizim kız kocasını kendisine bağlayacak??? böyle evlilik mi olur?

adamın içinden gelmeli bazı şeyler...maalesef bu adamın içinde 1 gram bile evlilik sorumluluğu YOK! istersen havada uçan kuşu ağzınla tut, yine de yaranamazsın !!! o yüzden chocolate girl iyisi mi sen bir an önce o evden uzaklaş, ailenin yanına dön. sora da bırak akışına, dava mı açacak, boşanacak mı, babanın evine gelip yalvar yakar özür dileyerek af mı dileyecek, ne yapacak göreceğiz... kendini boş yere oyunlar oynarak yıpratma, çünkü ona birşey olmaz olan sana olur, çünkü sen hala onunla aynı evde yaşıyorsun ve onda bunun rahatlığı var maalesef. bu yüzden ona anyayı konyayı göstermen lazım, ayrılmalısın derim o evden :jeyyar:

canim rahatsiz olunacak birsey yok.. cunku bu kocanin ona verecegi pek birseyde yok artik. Bu nedenledir ki ben ona kocani elde etmesi icin degil. Kendini toplamasi icin o akillari verdim. Evde oturup koca yolu bekleyen bilir ne kadar zor oldugunu. Beklemeyenler anlamaz cunku.. Ve sen cok iyi akil vermissin arkadasim evden uzaklas diye tebrik ederim. Evden uzaklasmak en son yapilacak sey bence,. O imza ve nikah oldugu surece evi asla terkememesi gerekir. Gercekten bosanma gerceklesirse o zaman gerekli olan yapilmalidir. Yoksa is mahkemeye vardiginda kocasina karsi evi terk etmis konumunda olur. Umarim bu sefer daha aciklayici anlatabilmisimdir.

merhaba canım benim seni uzun zamandır takip ediyorum nasıl bir gelişme olacakmı aranız düzelecekmi diye ama olmayacak herhalde. Ama sıkma canını erkekler böyle işte senin allaha şükredecek bir artın var. Dua et de çocuğun olmamış. Yoksa bu şekilde düşünemezdin . Anne olunca insan çocuğu için katlanıyor işte ama böyle bencil vurdum duymaz bir insana tahammül edilmez. Evlenince erkekler hala özgür olabileceklerini zannediyorlar ama öyle olmuyor . Sakın mahkemeyi sen açma bu 8 ayın acısını çıkart ondan hakkın neyse al. Babanın evinden belki lcd televizyon getirmedin ama sen ona ömrünü verdin bir lcd ile olmuor bu işler. Allah ona cezasını veriyor yollarda kalıyor işte ama anlayana.
Benden sana tavsiye sakın arama ama sakın onun gözünde daha da küçülürsün bak yapamadı arıyor işte der. Bunu ona dedittirme kimsenin de sözüne bakma önemli olan senin düşüncelerin. O eve girip de o sıkıntıları kimse seninle birlikte yaşamıyor. Hiç bir kadın boşanmak için evlenmez ama şartlar bu şekilde ilerlerse daha fazla sürdürmenin gereği yok üzülmenin ve de üzmenin.
Allah yardımcın olsun hakkında hayırlısı o ise o olsun .

ay canım benim ya
sonunda azmaettim ve okudum
ya ne diyebilirimki
şimdi cin olmadan adam çarpmak olacak ama
ben nacizane yarım aklımla sana birşeyler karalamak istiyorum
canım benim
okuyorum okuyorum
korkuyorum
evlilikten ya
bazende seviniriyorum
benimki çitkef(işin şakası tabi) nasılsa gercek yuzunu gösteriyor diyorum
evlenıncede böyle devam eder diyorum
offffffffff offfffffffffff
enişte beyi grödüm
o kadar guzelsin ki
keşke güzelikle orantılı olsaydı kader denilen yazıda
ama değilll
maalesef
şimdi seni dinliyoruz
birde ona sorsak kimbilir o seni hang kelimelrle suçlayacaktır
ben sana ayrılda barışta demem
çünkü
iki kişinin yaşadıkları
anıları
sevinçleri
ve hüzünleri ona bağlıdır
şuan canını yakıyor olabilir
ama geçmişte öyle şeyler yaşamıştır ki sana
bunlar için sırtını dönmek nankörlük olur
ah canım benim ah
sanki eşine hap yutturmuşlarda bambaşka bir adam oluvermiş gibi
keşke elimde bir güç olsa
ve senin kalbinin nasıl acıdığını göstersem ona
ama
bence
hayattaki herşey etki ve tepki meselesidir
dozları farklılaşsada....
o hatalı
yada sen hatalısın
yada k bence bu doğru ikinizde hatalısnız
ama bu, bunca umudu öldürmeye değer bir süremi
bence değil
ben sabır diliyorum sana
sabır
ve
lütfen çıkıp gitme
o senin üzgün olduğuna değil
inat yaptığına inanıyor bence
yapma
herseyi hazırla
kahvaltı
yemek
herşeyini yap
ve sus
o gelince başka bir odaya geç kitap oku
hayatla ilişkini kestiğini göster ona
ne kadar kırıldığını
ne kadar incindiğini anlasın
inansın sana
sanırım sende onun üstüne(başlarda) çok gitmişsin
ki
adam konuşmuyr
konusunca suçlanmaktan kaçıyor
ve bu şekilde hallediyor aklıncasorunları....

ya dedim ya
bunlar benim yarım aklımla düşündüklerim
allah seni herdaim mutlu etsin
inan her şekilde
kalbimden geçen n iyi dilkelerim senin olsun
ben güzellikle bitmesin diliyorum bu masalın...

sevgili kazulet ,
cok tesekkur ederim oncelikle,
ne kadar iyi niyetlisin... ben de bu masalin sonunun guzel olmasini isterdim ama ne yazik ki benim kaldiramayacagim seyler yapti artik esim..
bak 3 gundur yok,gelmedi... is veya baska birsey,sebep onemli degil... nerde ne yapti kimlerleydi hicbirsey bilmiyorum...belki bana kizdi beni aldatti,belki gununu gun etti orda ben uzulurken...??
simdi "sen esine guvenmiyor musun "diyenleri duyar gibiyim.evet guvenmiyorum.beni bunca seven bir adamin bu kadar kolay gozden cikardigini gorunce artik ona inanmiyorum da guvenmiyorum da...
o beni taniyarak evlendi,ben bu sekilde kopuk bir iliskiye tahammul edemem,ne ben onun ne yaptigini biliyorum son 3 gunde,ne o benim... sence bu normal mi? bu asla benim dayanabilecegim bir durum degildi..ama noldu,oldu iste..o boyle yapmayi uygun gordu ben de kabul etmek zorunda kaldim.ve icimde cok sey bitti...
evet...ben de isterdim bu masalin sonunun iyi bitmesini,ama olmadi iste...beni istemiyor bu adam,istese bunlari yapmazdi.bu kadar basit!

canım umarım herşey eskisi gibi yoluna girer ama unutmaki senden daha degerli ve özel bişey yoktur.

nasıl yani haalaamı gelmedi pess insan bi merak eder. başına bişey gelse ruhu duymaz. allah sabır versin sana

hanımefendi,öncelikle konuma cevap yazma zahmetine girdiğiniz için çok teşekkür ederim...
fakat ben sizin gibi düşünen kadınları anlayabilmiş değilim. eğer konumun tamamını okuduysanız,evliliğim boyunca ne kadar alttan aldığımı ve bunların karşılığında en ufak hatamda nasıl hakaretlere maruz kaldığımı da görürdünüz... daha nasıl alttan alınır,hakikaten ben bilmiyorum.
onu nasıl bırakıp komşuna gidersin demişsiniz... adam yaptığım yemeği yemiyor, yüzüğü parmağında olmadan ortalarda dolaşıyor,beni hiç yoktan yere akşamın bir vakti bırakıp arabasına atlayıp gidiyor, artık en ufak olayda boşayacağım seni diyor,yatak ayırıyor,eve geç geliyor hatta gelmiyor...siz ise benim komşuma geçmemi yargılamışsınız ... ne diyeyim,demek ki ben yanlışım bu işte...

canım beni yanlış anlamışsın ben bütün yazdıklarını okudum seinin gibi arkadaşların yazılarını okuyorum yani üzülüyo insan yeni evlilerin boşanma lafını agızlarına almalarına tabiki sende ayrılmak için evlenmedin ama inan evliligin ilk senesinde butür olaylar oluyo ama zamala insanlar birbirlerinin huyunu suyuna alışıyo yani insanlar geçim derdine düşmüşken çocuk gibi kavga etmeninde bir anlamı yok sana degil lafım eşine ne olur beni yanılış anlama isterimki barışasınız birbirinizi daha çok sevesiniz mutlulugunuz hep daim olsun

bu evlilikmi yaa?? profiline baktımda sen ve eşin gerçkten eşin seni haketmiyor ve gerçekten bakışlarında bir cinlik bir sinsilik var eşinin güzelim.. yemin ederim böle şeyler okuyunca evlilikten soğur oldum yaaa..sizin bir geçmişiniz tanışmışlığnız var ve böle değild b u adam birden değiştii demiştin.. korkar oldum vallahide billahide..

bu evlilikmi yaa?? profiline baktımda sen ve eşin gerçkten eşin seni haketmiyor ve gerçekten bakışlarında bir cinlik bir sinsilik var eşinin güzelim.. yemin ederim böle şeyler okuyunca evlilikten soğur oldum yaaa..sizin bir geçmişiniz tanışmışlığnız var ve böle değild b u adam birden değiştii demiştin.. korkar oldum vallahide billahide..

aynen aynen .. :1closedeyes:

Arkadasım Allah sabır versin sana....zor günler geçiriyorsun hiçbirimiz ne olacak bilmiyoruz hakkında hayırlısı olur umarım...
yaa dönecek zamanla her sey yoluna girecek ki umarım böyle olur ya da bitecek..ama seni azminden,sabrından dolayı tebrik ediyorum...
su erkeklerin degişmesi cok korkunç oluyor ama bu kadarına da pes diyorum..
eşin evde tek ve sen 3gündür yoksun be adam bu nasıl davranış böyle..ondan da geçtim para için barda çalış diyor...yok yok normal degil...İNŞ.SONUÇ SENİN İÇİN HAYIRLI OLUR DERLER YA HER ŞERDE Bİ HAYIR VARMIŞ..

yaa kadınlar erkekler için ne kadar önemli_? erkeekler için kadınlar ulasabilmeye calıştıkları bi oyuncak mı?oyuncaga bi sürü emek verip alıyolar sora bi rafa kaldırıp istedikleri zaman oynuyorlar istemedikleri zaman nerde olduğunu bile unutuyorlar böle bi benzetmeyi seni incitmek için yapmadım canım benim umarım yüzün kadar ömründe güzel olu hakkında hayırlısı neyse o olsun

ne olur iyi düşün
üvercinkanında dediği gibi
her şerde bir hayır vardır
belki bu ufak ayrılık ona asla yaşamayacağı bir deneyim olarak döner
anlar seni
kırmaz
ne olur senaryo üretme kafanda
nerden çıktı bu aldatmak...
başlardan beri böyle bir mevzu yoktu
hem eşinin evliliğin başından beri tavrı bu
senin mantığnda düşünürsek baştan beri bişlere olmalı o zaman..
ne olur yapma
ne olur
en azından aklını sorunundan başka birşeye odaklama
deşme ki
canını kendi kendine daha fazla yakma
öpüldün

Bu sıkıntıları bence kendi kendine yaşma cnm ailen bilsin bunları çünkü kadın sustukça dışarı iyiyiz profili çizdikçe asla ben napıyorum demez bu erkek milleti evet zor bunları ailenle paylaşmak ama bilsinler ben senelerce sakladım hep sustum aman yuvam aman eşim aman çocugum dedim dedim sutum ama bi yere kadar 8 sene sonra bi patladım ailem bile şaşırdı olanlara belli etmiyordum çünkü aldım oğlumuda evden ayrıldım aman gidersen git deyen adam 3 gün sonra kapı önünde araba içlerinde yatmaya başladı çiçek nedir bilmeyen adam iş yerime her gün çiçek gönderir oldu 3 ay bu böyle sürdü burnu ice sürtüldü belki oğlum olmasa dönmezdim de bu şansı çocuk için verdim ona dediği can alıcı söz şuydu güzelim leyla bunu asla yapamaz dedim ben nasıl davranırsam davranıyım leyla benim dedim evimde dedim ama beni bıraktın bıraka bildin affet beni oldu . Sonuç derseniz eve döndüm 2 yıl oldu üstüme titriyo yaşananları kırılanları onarmaya çalışıyo eskisi gibi asla degil çünkü leylanın onun esiri olmadıgını çok iyi bi şekilde anladı . Sana asla evini bırak git demiyorum aile büyüklerine anlatki yanında olsunlar eşinde senin arkanda oldukalrını bilsin seni üzerse karşısında olacaklarınıda bilsin hayat kısa üzülmeyle aglamayla geçmesin evlilik paylaşmak tır evlilik suspus oturmak arkanı dönüp yatmak asla degildir . Allah yardımcın olsun cnm dua et ve dediğim gibi kendini ezdirme

Arkadaşlar eşlerinizi dünyanın merkezi haline getirmeyin lütfen sizler degerlisiniz kıymetlisiniz onlar yokkende vardınız onlar varkende varsınız onlar olmasada var olacaksınız onlara bunu hissetirin inanır her şey daha farklı oluyo o zaman

chocolategirl guzelim sende hic suphelendinmi ?? bilmiyorum ama bence senin esiyin hayatinda bir baska kadin var maglesef ...

chocolategirl guzelim sende hic suphelendinmi ?? bilmiyorum ama bence senin esiyin hayatinda bir baska kadin var maglesef ...

Kız zaten bunalımda böyle şeyler söylemeyin bence eşi evliliğin sorumlulugunu kaldıramamış kendini halaa bekar gibi görüyo buda eşine zarar veriyor. Bu tür depremelr her evlilikte oluyor önemli olan bunu fazla yara almadan atlata bilmek şutarafagitti

not : amcası aradı.. ankaraya giderken arabası bozulmuş yolda kalmış,ve şuan dönüş yolundaymış,yine aynı şey başına gelmiş...bana "ara geçmiş olsun de,sen bir adım at kızım" diyor... attığım adımları bilmeden ...
Allah ın adaleti işte... sevinmiyorum başına bu geldiği için,ama beni çok ağlattı çok üzdü,ve bunu her yapışında bir işi mutlaka ters gidiyor.tesadüf olamaz değil mi?

Onun başına daha neler gelecek Allah'ın adaleti büyüktür.
Erkekler eşlerini koruyup kollamak zorundadır. Bu Allah katında da böyle ama kendisi kimbilir nerelerde sabahlarken sen evde tek başına ne yapıyorsun umrunda değil...

Allah aşkına arkadaşlar bu kızcağız heder oldu nasıl diyorsunuz her şey düzelecek.
Ağzıyla kuş tutsa bile, aşkından intihar etse bile geri dönmemeli.
Bir insanın en önemli hazinesi gururudur. Ona bunu yaşatan koca müsvettesi affedilir biri değil.

Bakın yol yakınken daha yaşı gençken ayrılsın bitsin yeni bir hayat kursun kendine.

Yaşı iyice geçince bu adam yine aynısını yapıcak belki daha da kötülerini yapıcak o zaman ayrıldığında artık kendine yeni bir hayat kurması çok zor olur..

Belli ki kendi de kırıldı ve aşkı bitti.
Gerek yok lütfen artık bu kızcağıza her evlilikte bun lar olur demeyin.
Ben böyle evlilik görmedim.
Benim babam çok içki içerdi haftada 1 kavga ederdi annemle ama hiç böyle terbiyesizlikler yapmazdı.
Kusura bakmayın kendinizi onun yerine koyun...

X