Evlendik ve Bitti....:(

merhaba arkadaslar,
esim 2 gecedir yok,gelmedi...meger ankaraya gitmis,ailesinden ogrendim.
hic arayip sormadi...sanki ben karisi degilim,ne olacaksam olayim onemli degil...
sanirim bu aksam donecekmis,ablasina oyle soylemis...
bugun anneme gitmeyi dusunuyorum,bu gece ve yarin gece orda kalacagm...yuzunu gormek istemiyorum...
ne hayallerle evlenmistik,sokaklarda yururken evlenme hayalleri kurardik.yaziklar olsun,demek bugunleri yasatmak icinmis....

canım..
ne olursa olsun evi terketme...
annen gelsin ya da gece yatana kadar komşuya git., bi şekilde idare et..
ama evden ayrılma..çünkü eşin artık çirkinleşecektir..
her şeyi, her durumu, senin aleyhine kullanacaktır...
"evi terketti, 2 gün gelmedi (hatta o 2 günü bile abartır 1 hafta olur)" diyebilir..
bir müddet daha bu şekilde devam ederse,sonunda yine senin sorman gerekecek..
"biz ne yapıyoruz,sonumuz ne olacak?" diye..
bu şekilde devam etmesi seni daha daçok yıpratacak..
artık ne olacaksa olmalı...

canım konunu baştan sona okudum ilk önce şunu söylüyorum asla üzülme herşey olacagına varır eşinin nasıl bi insan oldugunu az çok anladım ve sana şunu söyliyim eşinin eline çok kuvvetli bi sebep vermedikçe eşin asla boşanma konusunu gündeme getirmicektir bence onun amacı şuanda sana kızgın ve amacı seni biraz üzmek sevdiginden eminim sadece sen ondan bişeyler bekliyosun ve istiyosun ve o bunları yapmak zorunda oldugu için yapmak istemiyor bak sinemaya gideceginde nasıl kendiside gelmek istemiş aslında çogu evlilik böyle degilmidir kadınlar fazla duygusal ve beklentili erkekler ise sadece evlendige kadına ne kadar güvenebilir bu önemlidir şimdi senin yapacagın şey onun üzerine fazla düşme kendi haline bırak ters tavırlar içindede bulunma hatta birazcık umursamaz ol seni gerçekten sevmiyosa boşanmaya tamamen karar verecektir ozamanda güle güle dersin seni sevmeyenin yanında ne işin olurki ama şunuda söyleyim inşallah olmaz ayrılsanız bile bi süre sonra ben çok pişmanın diyerek gelecektir,sevgiyle kal canım ayrıca çok güzelsin:1hug:

boşanmak bukadar kolaymı ecaba evlenirken nedüşünüp evleniyolar oyun mu bu sende de aşinde de hatalr var yabenim anlamadıgım neden komşuna o evdeyken gidiyosun oseni saymıyo sende onu olmazki böyle iti o eve gelmeyerek seni cezalandırıyo sende o gelince komşuya git ben burda sana kızdım ne olursa olsun osenin eşin eve gelince bırakıp gidilmez şimdide annene gidiyosun kısasa kısas yapıyosunuz insanlar ne sözler işitip ne dayaklar yeyip unutuyo bunları okudukça gerçekten bi evlilik bu yüzden yıkılacak diye üzülüyorum oaltan almazsa sen al inan zamanla senin sözünden dışarı çıkmaz

ayrica konusmak zor gelmiyor bana,gereksiz bir gurur degil bu yaptigim...
konustugum zaman ne duyacagimi cok iyi biliyorum kizlar...sirf size ispat etmek icin arayayim isterseniz,ama ispat ugruna cok yaralanirim..bitti bu is filan der...nerdesin neden haber vermedin desem sana hesap mi vercem der...yikilirim..biz onunla asik olmustuk birbirimize,bunlari duymak beni cok acitiyor...
canım tabikide sana inanıyoruz kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsin bak sen bence elinden gelenin fazlasını yapmışsın evliliğin için bazı arkadaşlar diyo işte evliliği bitirmek bu kadar kolaymı tabikide değil kimse ayrılmak için evlenmez ama burda eşinin çok hataları var ya nasıl sana haber vermeden iki gün eve gelmiyo sana ağır konuşuyo yüzüğünü çıkarıyo ben bu davranışlarından eşinin artık seni sevmediğini düşünüyorum seven erkek bunların hiç birini yapmaz sen kendini bence daha fazla yıpratma bitir zaten bitmiş bence tabi

boşanmak bukadar kolaymı ecaba evlenirken nedüşünüp evleniyolar oyun mu bu sende de aşinde de hatalr var yabenim anlamadıgım neden komşuna o evdeyken gidiyosun oseni saymıyo sende onu olmazki böyle iti o eve gelmeyerek seni cezalandırıyo sende o gelince komşuya git ben burda sana kızdım ne olursa olsun osenin eşin eve gelince bırakıp gidilmez şimdide annene gidiyosun kısasa kısas yapıyosunuz insanlar ne sözler işitip ne dayaklar yeyip unutuyo bunları okudukça gerçekten bi evlilik bu yüzden yıkılacak diye üzülüyorum oaltan almazsa sen al inan zamanla senin sözünden dışarı çıkmaz

hanımefendi,öncelikle konuma cevap yazma zahmetine girdiğiniz için çok teşekkür ederim...
fakat ben sizin gibi düşünen kadınları anlayabilmiş değilim. eğer konumun tamamını okuduysanız,evliliğim boyunca ne kadar alttan aldığımı ve bunların karşılığında en ufak hatamda nasıl hakaretlere maruz kaldığımı da görürdünüz... daha nasıl alttan alınır,hakikaten ben bilmiyorum.
onu nasıl bırakıp komşuna gidersin demişsiniz... adam yaptığım yemeği yemiyor, yüzüğü parmağında olmadan ortalarda dolaşıyor,beni hiç yoktan yere akşamın bir vakti bırakıp arabasına atlayıp gidiyor, artık en ufak olayda boşayacağım seni diyor,yatak ayırıyor,eve geç geliyor hatta gelmiyor...siz ise benim komşuma geçmemi yargılamışsınız ... ne diyeyim,demek ki ben yanlışım bu işte...

hanımefendi,öncelikle konuma cevap yazma zahmetine girdiğiniz için çok teşekkür ederim...
fakat ben sizin gibi düşünen kadınları anlayabilmiş değilim. eğer konumun tamamını okuduysanız,evliliğim boyunca ne kadar alttan aldığımı ve bunların karşılığında en ufak hatamda nasıl hakaretlere maruz kaldığımı da görürdünüz... daha nasıl alttan alınır,hakikaten ben bilmiyorum.
onu nasıl bırakıp komşuna gidersin demişsiniz... adam yaptığım yemeği yemiyor, yüzüğü parmağında olmadan ortalarda dolaşıyor,beni hiç yoktan yere akşamın bir vakti bırakıp arabasına atlayıp gidiyor, artık en ufak olayda boşayacağım seni diyor,yatak ayırıyor,eve geç geliyor hatta gelmiyor...siz ise benim komşuma geçmemi yargılamışsınız ... ne diyeyim,demek ki ben yanlışım bu işte...
canım sen hiçte yanlış değilsin böyle yorum yapanlar çıkıyo maleseff konuyu tam okumadan hemen cvp yazıyorlar neyse boşver sıkma canını sen çok haklısın ben baştan beri takip ediyom ve sen çok sabırlısın ben bu kadar sabır gösteremezdim

chocolategirl senin ayrılmanı kimse istemiyor bu sitede bunun farkındasın canım dilerizki eşin gerçeği görür inşallah herşey düzelir.fakat şu yazıyı sanayazan bayana cvp bile verme derim sanırım o onurunu gururunu hiçe sayıp eşine teslim olmuş dayak yemiş sabretmiş bir bayan yazık kadıncağız güçlü ve hakkını savunanbirini görünce afallamış ne yazıcağını bilememiş konuya bukadar basit gireninide görmedim doğrusu.kötükedihüso:eek:klava:

chocolategirl senin ayrılmanı kimse istemiyor bu sitede bunun farkındasın canım dilerizki eşin gerçeği görür inşallah herşey düzelir.fakat şu yazıyı sanayazan bayana cvp bile verme derim sanırım o onurunu gururunu hiçe sayıp eşine teslim olmuş dayak yemiş sabretmiş bir bayan yazık kadıncağız güçlü ve hakkını savunanbirini görünce afallamış ne yazıcağını bilememiş konuya bukadar basit gireninide görmedim doğrusu.kötükedihüso:eek:klava:

ne yazık ki türkiye deki birçok kadın böyle düşünüyor canım... ve bu yüzden erkekler istediği atı oynatıyorlar.gerektiğinde dövüyorlar,canları istediğinde aldatıyorlar,en ufak şeyde hakaret ediyorlar...
hepimiz bir anadan doğduk,kimse kimseye bunları yapamaz.
benim eşim de bu gibi düşünen insanlardan...zamanla gördüm,evlendikten sonra...insan kendini kandırılmış gibi hissediyor.çünkü hiç böyle değildi.

hiç unutamadığım bir olay var anlatmak istiyorum..
ben konservatuar mezunuyum şarkı söylüyorum... işin eğitimini aldığımız için de öyle her yerde söyleyemiyorum tabii,genelde lüx restaurantlar,elit yerler işte... barlarla,gece klüpleriyle işim yok yani...
eşimle ilk tanıştığımda henüz bazı insanlara vokal yapıyordum.kendi halimde,konservatuar öğrencisiydim.harçlığımı çıkarıyordum,yeniydi herşey...
kıyamet koptu birgün..." sen o adama vokal yapamazsın" diye... o da gelip izlemişti beni ve birdaha da gidememiştim onunla tartıştığımız için(kabul etmedim bu yaptığını başta ama onu da kaybetmeyi göze alamadım)
şimdi aynı insan, işim olmadığı zamanlarda "sana iş gelmedi mi bu hafta" diye soruyor... ben evlendiğimizde kesin bırakırım,istemez diyordum.tam tersi...işim olmadığı zaman ,yani para kazanamadığım haftalarda soruyla da olsa beni üzüyor..." işin yok mu bu hafta" ...
düşünün ki bir keresinde bir bardan teklif geldi,tanışmaya giderken bar olduğunu bilmiyordum.eşime sen de gel dedim.mekanı gördük biraz oturduk çıktık... bana "eee çalışacak mısın burda ,güzel yer aslında"dedi...
burası bir bar arkadaşlar.. ve ben evli bir kadınım ki ben bekarken bile çalışacağım yerleri seçerim,barlarla gece klüpleriyle çalışmam...
kandırıldım...bu adam böyle değildi...

canım sen en doğrusun bu konuda en dürüst en hakikatli en sabırlı en asil en en en en en en.....daha ne denirki evet hala böyle düşünen insanlar var hala ama artık biz o devirde değil bu devirde yaşıyoruz artık kadınlar akıllı cahil değil birşeylerin farkında neden dayak yiyip oturuyorlar hala kimse beceriksiz değil isteyen kimseye bağlı kalmaz konu saptı biraz ama böyle düşünmek artık eskide kaldı sen yukarda söylediklerim gibi doğrusun canım kimseyede bunun için hesap vermek zorunda değilsin hayata kimseye sensin ilk ve önemli olan sen olmalısın kadın hakları dedim mi horoz gibi kabarıyorum bende

canım sen en doğrusun bu konuda en dürüst en hakikatli en sabırlı en asil en en en en en en.....daha ne denirki evet hala böyle düşünen insanlar var hala ama artık biz o devirde değil bu devirde yaşıyoruz artık kadınlar akıllı cahil değil birşeylerin farkında neden dayak yiyip oturuyorlar hala kimse beceriksiz değil isteyen kimseye bağlı kalmaz konu saptı biraz ama böyle düşünmek artık eskide kaldı sen yukarda söylediklerim gibi doğrusun canım kimseyede bunun için hesap vermek zorunda değilsin hayata kimseye sensin ilk ve önemli olan sen olmalısın kadın hakları dedim mi horoz gibi kabarıyorum bende

canım sen ne tatlı dillisin böyle Şeniz
yok ama beni bu kadar abartma...evlendikten sonra olmasa da ben de zamanında bu ilişkiyi yıprattım...
aşırı bir ilgi beklentisi içine girdim.ama ne yapayım..eşim bir zaman sonra 360 derece değişti.bense ne olduğunu anlayamadım,boşluğa düştüm...desteğin için çok sağol tatlım

hiç unutamadığım bir olay var anlatmak istiyorum..
ben konservatuar mezunuyum şarkı söylüyorum... işin eğitimini aldığımız için de öyle her yerde söyleyemiyorum tabii,genelde lüx restaurantlar,elit yerler işte... barlarla,gece klüpleriyle işim yok yani...
eşimle ilk tanıştığımda henüz bazı insanlara vokal yapıyordum.kendi halimde,konservatuar öğrencisiydim.harçlığımı çıkarıyordum,yeniydi herşey...
kıyamet koptu birgün..." sen o adama vokal yapamazsın" diye... o da gelip izlemişti beni ve birdaha da gidememiştim onunla tartıştığımız için(kabul etmedim bu yaptığını başta ama onu da kaybetmeyi göze alamadım)
şimdi aynı insan, işim olmadığı zamanlarda "sana iş gelmedi mi bu hafta" diye soruyor... ben evlendiğimizde kesin bırakırım,istemez diyordum.tam tersi...işim olmadığı zaman ,yani para kazanamadığım haftalarda soruyla da olsa beni üzüyor..." işin yok mu bu hafta" ...
düşünün ki bir keresinde bir bardan teklif geldi,tanışmaya giderken bar olduğunu bilmiyordum.eşime sen de gel dedim.mekanı gördük biraz oturduk çıktık... bana "eee çalışacak mısın burda ,güzel yer aslında"dedi...
burası bir bar arkadaşlar.. ve ben evli bir kadınım ki ben bekarken bile çalışacağım yerleri seçerim,barlarla gece klüpleriyle çalışmam...
kandırıldım...bu adam böyle değildi...

:1shok:canım ya şu yazdıklarına bakılırsa eşin evlendikten sonra sana gerçek yüzünü
göstermiş.yazık vallahi çok yazık.bir erkek bu denli deiğişemez canım.üzülerek söylüyorum ki onun yapısı zaten buymuş ama evlendikten sonra göstermiş sana bu yüzünü.değişmeyeceğini kesinlikle anladıysan-ki umarım değişir de bir yuva yıkılmaz-sen de kendi yoluna devam edersin.ama bu şekilde devam ederse bir ömür geçmez böyle:çok üzgünüm:.konunu takip ediyorum ve gerçekten üzülüyorum senin adına.Allah hakkında hayırlısını nasip etsin :Saruboceq:

konunuzu okudum ben ewli değilim ama bu olayı değerlendirmenn ewlilikle alaksı yok sizi sürekli aşağılayan bi insana ok eywallah dierek siz ztn daha sona gelecek tüm aşağılamaları kabul etmşsnz. ben de inşaat mühendisleriyle brlkte okuorum genelinn özgüweni çok yüksek bunu gördm yni daha öğrenciyken burunlarındn kıl aldırmıolar. tabi genel konuşmuorum istisnalar elbette war. demek istediğim genç ve çok güzel bir bayansınız yani neden bu kdr anlayışlısınız anlamadım. sewio olabilirsinz aama size her daim kötü dawranan bu adamın sizden boşanmasını mı bekliosunuz anlamadım. bnce eşiniz sizin onu her şekilde kabul edeceğinizi düşünüyor we ilşkinizi kurtarmk için çabalamıor. onun özgüweni yüksekse siz daha güwenli oluon bnce kendinizi ezdirmeyn gözlerme inanamadım pek çok sayfayı okudum özellkle size sölediklerini. bzm başımıza ne gelicek bilemeyiz belki bekara karı boşamak kolay diceksiniz ama ben bu şartlar altında ewlilik sürdürmezdm diye düşünüorum. istesenz ekonomk bağımsızlığınızı kazanırsınız elnzde mesleğini allah wergisi yeteneğinz war ailenz yanınzda. size sewmiorum diyen bi adamı sewiorum die çekip hayatı kendinize zndan ediorsunuz die dşünüorum. gerçekten çok üzüldm bi bayanın bi adam karşısında bu kdr çaresiz kalmasına.. umarım sizi kıracak bişi sölememeişimdir ama sölediğim herşeyi bi arkadaşıma da aynı açıklıkla sölerdm. ii geceler

canım sen ne tatlı dillisin böyle Şeniz
yok ama beni bu kadar abartma...evlendikten sonra olmasa da ben de zamanında bu ilişkiyi yıprattım...
aşırı bir ilgi beklentisi içine girdim.ama ne yapayım..eşim bir zaman sonra 360 derece değişti.bense ne olduğunu anlayamadım,boşluğa düştüm...desteğin için çok sağol tatlım

canım mutlaka yıpranmıştır bişeyler ama yinede bu kadar sana karşı böyle olması beni şaşırtyor birde öyle yazılanlar olunca sanki 40 yaşında insansın daha gençsin tabiki bazı şeyleri kaldıramayabilirsin evlenditen sonrada çok özveride bulunmuşsun ben ilk başta sana evliliğe alışma sürecidir düzelir diye yazmıştım bakarsan ama sürekli takip ettim ve yazdıklarını ıkuyunca bencilikten başka bişey değil dedim yanii cüretimi maruz gör lütfen bende bir bayanım evliyim ve bir kızım var yaşadıklarını başta bende yaşadım ama geçti o yüzden başta öyle dedim benim eşimde arkadaşlarından çevresinden kopamadı bende çok ayrılmaya kalktım hemde hamileyken ama savaşan özür dileyen o oldu allah çok şükür şimdi düzeldi bende özveride bulundum ama karşılıklı hep senin altan almanla olmaz onunda yapması lazım canım demek istediğim bu ama düşüncelerimde hala biraz önce yazdığım gibi (en en olan) varya allah güzel gönlüne göre versin tatlım

dün gece baştan sona okudumm yazılarını
ve inan gözlerim agrıdı bugazlarım dügüm dügüm oldu sinirden

inan ewlilgimiz ilk 3 ayında bende bunları yaşadım
erkek ewlendikten sonra kadını kendine mahkum görüyorr
ve bizlerinde sevgisini bildikleri için BIRAKAMAZ düşüncesi varr

bizimde kavgalarıımz olduu aynen senin eşin gibi boşanıcam bitti demeler gece yarısı ewi terk etmelerr
ama beni bırakamaz sandı
ama ben
onun istegini eline vermedim bende ona rest çektim boşanmak mı istiyosun tmm sen bilirsin dedim hatta bir keresinde eşyalarımı topladımm şok oldu
ve ben kazandım şimdi işten ewe ewden işe ne gezmesi var ne kahvesi ne halı sahası

ama dedigin gibii çok yıpranıyor insann çok aglıyor üzülüyorr
aama geçicek inanıyorum ben
senin onu ne kadar sevdigini bildigi için kendine bu kadar güveniyorr

canım kocanın zamanında yaptığı dengesizlikleri okudukça senin için daha da çok üzülüyorum.. yanlış anlama senin yaptığın güzelliklerin karşısında onun sana yaşattığı bu sıkıntılara üzülüyorum..hani demişin ya bende zamanında ona yaptım ama zaten bir ilişkinin başında her iki tarafında böyle gel gitleri olur..
anlayamadığım bu evlilik ve uzun süren bir arkadaşlıktan sonra birbirini iyi tanıyarak senin açından tanıdığını düşünerek başlamış bir evlilik...nasıl bir insan bu kadar değişebilir işde onu anlayabilmiş değilim..
bazı insanlar ilk tanıdığında kendilerini nasılda iyi kamufle edebiliyor senin kocanda bunlara dahil..
bu kararlılığında iyi gidiyorsun öyle devam et.. bilmiyorum büyükmü konuşuyorum ama bu ilişkinin daha kurtarılabilir bir yanı kalmamış..
senin yapabileceğin bir işinde var özgüveninde.... daha kimse sana dur diyemez..
senin için hayırlısı ne ise o olsun..

nazlımelek.. çok teşekkürler desteğin için...
değişti çünkü artık sıkıldı. eşime evlenmeden önce hep "herşeyden ne kadar çabuk sıkılyorsun,bir benden sıkılmadın Allah tan" diyordum gülerek. o da bana "ben senden sıkılmam "diyordu...,
ama işte maymun iştahlı,benden de sıkıldı..
hee,sesimi çıkarmayıp herşeye tamam deseydim belki evliliğim yürürdü,ama ben sadece onun hayatını yaşamak için evlenmedim.
insanlar görücü usuluyle evleniyorlar,bir çeşit piyango gibi... ne çıkarsa bahtına diyor iki taraf da.ve daha kolay kabullenebiliyorlar.
ama ben bu insanla 3,5 sene flört ettim,hemen hemen hergünümüz beraber geçti.şuanda bana kabul ettirmeye çalıştığı şeyler,asla onda görüp de evlendikten sonra görebileceğimi tahmin ettiğim şeyler değildi.hatalarım oldu,işte bunlara dayanamayıp bağırıp çağırmaktı hatalarım. çok ama çok fazla konuşmaya çalışmaktı. konuşmayı bilmeyen bir insanla konuşmaya çalışmak çok zor ve meşakkatliymiş gerçekten...
şimdi konuş diyorlar...niye? nasıl? en ufakkonuşmamda ne duyacağımı çok iyi biliyorum ben...

not : amcası aradı.. ankaraya giderken arabası bozulmuş yolda kalmış,ve şuan dönüş yolundaymış,yine aynı şey başına gelmiş...bana "ara geçmiş olsun de,sen bir adım at kızım" diyor... attığım adımları bilmeden ...
Allah ın adaleti işte... sevinmiyorum başına bu geldiği için,ama beni çok ağlattı çok üzdü,ve bunu her yapışında bir işi mutlaka ters gidiyor.tesadüf olamaz değil mi?

X