Evlendik ve Bitti....:(

sayfaları okumaya caşlıstım cogunu yani senin yazdıklarını okudum.. sarsıldım dogrusu.. ve okadar güzel ifade etmissinki kendini.. yasadıkların bana cok sevdigim birini hatırlattı.. onu anımsadım biran ve üzüldüm.. insan ne hayallerle yola cıkıyor ve nelerle karsılasabiliyor. aslında ben sadece hemcinsim olarak ve bir insan olarak sana herseyin düzelmesi ve gönlünce olması temennisinde bulunmak istedim.. o zaman toparlalayım.. hersey gönlünce olur olur hayatın düzene girer ve mutlu olursun umarım.... canını acıtan ne varsa canı cehenneme..:1hug:

okudukça seni o kadar iyi anlıyorumkii
aynı duyguları bende yaşadım

ama şuna inanıyorum eşin şimdi gelse senden özür dilese bir adım atsa sana sen koşarsınn

diyorumya ben yaşadım

son kezz güçlü dur karşısındaa
seni ezilmiş üzgün görmesine izin vermeee lütfen

hiç unutamadığım bir olay var anlatmak istiyorum..
ben konservatuar mezunuyum şarkı söylüyorum... işin eğitimini aldığımız için de öyle her yerde söyleyemiyorum tabii,genelde lüx restaurantlar,elit yerler işte... barlarla,gece klüpleriyle işim yok yani...
eşimle ilk tanıştığımda henüz bazı insanlara vokal yapıyordum.kendi halimde,konservatuar öğrencisiydim.harçlığımı çıkarıyordum,yeniydi herşey...
kıyamet koptu birgün..." sen o adama vokal yapamazsın" diye... o da gelip izlemişti beni ve birdaha da gidememiştim onunla tartıştığımız için(kabul etmedim bu yaptığını başta ama onu da kaybetmeyi göze alamadım)
şimdi aynı insan, işim olmadığı zamanlarda "sana iş gelmedi mi bu hafta" diye soruyor... ben evlendiğimizde kesin bırakırım,istemez diyordum.tam tersi...işim olmadığı zaman ,yani para kazanamadığım haftalarda soruyla da olsa beni üzüyor..." işin yok mu bu hafta" ...
düşünün ki bir keresinde bir bardan teklif geldi,tanışmaya giderken bar olduğunu bilmiyordum.eşime sen de gel dedim.mekanı gördük biraz oturduk çıktık... bana "eee çalışacak mısın burda ,güzel yer aslında"dedi...
burası bir bar arkadaşlar.. ve ben evli bir kadınım ki ben bekarken bile çalışacağım yerleri seçerim,barlarla gece klüpleriyle çalışmam...
kandırıldım...bu adam böyle değildi...

canım çikolatam ınan sana cok uzuluyorum..yuzunde okadar saf bır masumıyet varkı..bu kıza bu yapılırmı ya demekten kendımı alamıyorum..ılk baslarda fazla onemsenmeyecek bır olay olarak goruyordum..ama bu yazını okuyunca sok oldum..valla pes dogrusu..canım kendını uzupte saglıgından olma..:çok üzgünüm:

Bir erkek mutluluk bu kadar yanındayken nasıl oluyorda kendine de eşinede çekilmez hale getiriyor. Eşinin senin sevdiğini düşünüyorum ama yetiştirme tarzından mı bilmiyorum sevgisini bile belli etmek istemiyo şımarık mı desem ukala mı desem bencil mi desem bilemiyorum. Allah yardımcın olsun canım. Ama ona ders vermek için geç bile kalmışsın. Sakın ödün verme onu galip çıkarma. Ayrıl demiyorum ama mutlaka süründürmelisin onu seni kaybetme korkusunu tattırmalısın. Mutlaka :jeyyar:

Tipik bir ıssız adam sendromu görüyorum, senin kıymetini seni kaybedince anlayacak Çok üzgünüm çoook ....Bence evine dön bir an önce, o ewden sakın çıkma , mahkeme aşamasında ewi terkeden zararlı çıkar, orası senin evin yuvan, gemiyi en son kaptan terkeder ya aynen öyle... Bu evlilik devam edicekde olsa etmiyecek de olsa evi terketmemen lazım :1no2: Korkuyorsan anneni veya herhangi akrabanı yanına çağırman daha mantıklı olabilir.

canlarim benim hepiniz ne kadar tatlisiniz... ne guzel seyler yazmis beni ne kadar dusunmussunuz...
farkli dusunenler olabilir,olsun,hepiniz buraya benim iyiligim icin birseyler karaliyorsunuz... esimden daha cok kafa yoruyorsunuz dusunun.. bu benim icin harika birsey,inanin bana muthis bir guc ve motivasyon sagliyorsunuz...

son olanlari anlatayim;

dun gece 1.30 gibi geldi,ben yatagimdaydim,uyumamistim ama o odaya girdiginde uyumus gibi yaptim. pijamalarini aldi,iceri gecti...tv yi acti ve koltuga yatti yine...biraz agladim,elimde olmadan...kendi halime,evliligimin 8. ayinda bunlari yasadigim icin...merak etmeyin her aglamamda icimde cok sey bitiyor...

sabah uyandigini duydum,ben yatiyorum hala kalkmadim. giyindi,yine her zamanki gibi cikardiklarini bir kenara firlatti,hatta farkli kenarlara :) gerisini hatirlamiyorum uyumusum... 9 gibi uyandim iceri gectim...orta sehpanin uzerinde bir miktar para ve hemen yaninda yuzugu... acikcasi ne yapmaya calisiyor anlamadim,zaten cikmisti o yuzuk,hala gozume gozume sokmasi ne demek bilmiyorum,ben anlayamadim :sm_confused:

bir baktim cep telefonum kapanmis,odemeli yaptim aradi,sunlari soyledim : merhaba,kusura bakma rahatsiz ettim (est dedi) ama mecburen aradim. cep telefonum kapanmis,odemeyi dusunuyor musun? hala evli oldugumuz icin bunu baska birinden isteme sansim yok. ayrica bu biraktigin para da eksiklere yetmeyecek " dedim... " aksam halletmeye calisiriz "dedi.. peki hoscakal diyip kapattim...

gorsun istedim... ayriligi kabul edisimi,hicbir caba gostermeyecegimi,ne istiyorsa onun olacagini gorsun istedim...
aksama gelir direk para verir konusmazsa ben de susmak zorundayim.ama hik mik eder(hani parasi yoksa) konusma olursa aramizda,bunlarin uzerine davayi acip acmadigini sorarim. cevabina gore de,muhtemelen en kisa zamanda acmasini istedigimi cunku bu sekilde bir hayati yasamayi tercih etmedigimi,haketmedigimi ve de hazmedemedigimi soylemeyi planliyorum...

ne diyorsunuz?? fikriniz onemli kizlar??

ay aklıma ne geldi biliyonmuuu ...
sen süslen püslen dışarı çıkmış gibi yap ama komşunda ol...
o eve kaçta gelirse evin ışıgı yanınca sende biraz sonra gir eve çantan filan elinde olsun... dışarda geziyosun keyfin yerinde görsün..
sonra istedigin konuşmayı yap..
ben meraklı değilim sana de...
bitiyorsa bitsin...
davayı sen aç de...
sen böyle kararlı olunca belki utanır ne bilim aklı başına gelirr..
umursamaz ol..
üzülsende belli etme...
o kendini birşey sanıyor çünkü..
sen evde onu bekliyorsun gibi görünüyor çünkü..
o geziyor sen evdesin...
şimdi sıra sende .. birazda o düşünsün bu napıyor diye...
benim fikrim bu.. aklıma gelende bu...
seninki çok gıcık bi tip bellii...
okurken bile bogasım geldi..
kim dayanır evi otel gibi kullanan bi adamaaaaa

edda1985, canim ben artik guluyorum zaten kocama :)) yaptigi cocukluklarla kendinden kafi derecede soguttu,yuzugu paranin yanina koymasi da ,belki gormemistir cikardigimi iyice gorsun kararli oldugumu,kudursun arasin beni amaciyla yapilmistir diye dusunuyorum...yazik yazik...valla cok yazik..
onu sinirlendirmek icin degil ama ben zaten yasiyorum hayatimi. onu bekledigim icin bu evde degilim,burasi benim de evim o yuzden bu evdeyim. anneme de gidip kaldim,sinemaya da gittim(hatta bilet sehpanin uzerinde kalmis,onu gorup kudurup yuzugu cikarip gozuma sokmak istemis olabilir:)) canim isterse bir yerlere giderim de...adamin umrunda degil zaten ya da oyleymis gibi davraniyor...

senin için en hayırlısını diliyorum. konuyu baştan beri okuyorum ve açıkçası içinden çıkılmaz bir sorun olduğunu gördüğüm için şunu yap bunu yap diyemeyeceğim sana . çünkü sen zaten herşeyi denemişsin.

sadece diyorumki. bu hayatta senden daha önemlisi yok. herkes sevilmeye sevmeye layıktır. herkes saygıyı hakeder.

bence artık hedefini belirle, kendi hayatın için ne istediğini sorgula. aslında şu anda ne durumda olmak istediği düşün. akıllı ve çok yetenekli, yüreği pırıl pırıl bir kızsın.

8 aydır kendini yıprattığın yeter, çektiğin baş ağrıları, geçirdiğin sinir krizleri yeter,

insanın gözyaşalrı hiç kurmayacak gibi gelir bazen,
inşallah daha sonra bunalr mutluluk gözyaşları olur

bence daha çok yıpratma kendini, herşeyi kafanda belirle bence süreci başlat, beklemek daha çok yorar insanı.

yeteneği kullan, bu yetenek her insana nasip olmaz. hayat gerçekten yaşamaya değer. güzellikleri allah hep bizim için yaratmış, allah kendine zarar vereni sevmez. mutlu olmak hakkın ken niye mutsuz olasın.

bütün güzellikler sneinle olsun

canım iş inada binmiş iyice onu anladım..
yüzük bırakmalar falan..
ama sert de davranmıyor, "ne yaparsan yap, nasıl ödersen öde" diyebilirdi..
bence işleri düzeltmek için bi girişimde bulunacak...
ne yapar bilmem ama yumuşak davranıyor...

haa sinema biletini görmüş olabilir evet..
işte sen keyfinde olman onu kudurtur bencede...
böyle ol...
ama bu evlilik bu adamın bu kafasıyle zaten yürümez...
8 aylık daha ya..
nasıl bu hale gelir sanki 20- 30 yıl olmuş gibi..
zoru neki..
insan ne bilimm iyi olmayı ister.. evime geliyim huzurum olsun ister..
ama canım bunu şu etkiside olabilir diye düşünüyrum..
eşin müzisyendi değilmi..
o ortamlarda eğlencede vardır eminim..
o eglence hayatı ne bilim.. düzgün bir işi olsa memur gibi oturur aşagı belkidee ..

canlarim benim hepiniz ne kadar tatlisiniz... ne guzel seyler yazmis beni ne kadar dusunmussunuz...
farkli dusunenler olabilir,olsun,hepiniz buraya benim iyiligim icin birseyler karaliyorsunuz... esimden daha cok kafa yoruyorsunuz dusunun.. bu benim icin harika birsey,inanin bana muthis bir guc ve motivasyon sagliyorsunuz...

son olanlari anlatayim;

dun gece 1.30 gibi geldi,ben yatagimdaydim,uyumamistim ama o odaya girdiginde uyumus gibi yaptim. pijamalarini aldi,iceri gecti...tv yi acti ve koltuga yatti yine...biraz agladim,elimde olmadan...kendi halime,evliligimin 8. ayinda bunlari yasadigim icin...merak etmeyin her aglamamda icimde cok sey bitiyor...

sabah uyandigini duydum,ben yatiyorum hala kalkmadim. giyindi,yine her zamanki gibi cikardiklarini bir kenara firlatti,hatta farkli kenarlara :) gerisini hatirlamiyorum uyumusum... 9 gibi uyandim iceri gectim...orta sehpanin uzerinde bir miktar para ve hemen yaninda yuzugu... acikcasi ne yapmaya calisiyor anlamadim,zaten cikmisti o yuzuk,hala gozume gozume sokmasi ne demek bilmiyorum,ben anlayamadim :sm_confused:

bir baktim cep telefonum kapanmis,odemeli yaptim aradi,sunlari soyledim : merhaba,kusura bakma rahatsiz ettim (est dedi) ama mecburen aradim. cep telefonum kapanmis,odemeyi dusunuyor musun? hala evli oldugumuz icin bunu baska birinden isteme sansim yok. ayrica bu biraktigin para da eksiklere yetmeyecek " dedim... " aksam halletmeye calisiriz "dedi.. peki hoscakal diyip kapattim...

gorsun istedim... ayriligi kabul edisimi,hicbir caba gostermeyecegimi,ne istiyorsa onun olacagini gorsun istedim...
aksama gelir direk para verir konusmazsa ben de susmak zorundayim.ama hik mik eder(hani parasi yoksa) konusma olursa aramizda,bunlarin uzerine davayi acip acmadigini sorarim. cevabina gore de,muhtemelen en kisa zamanda acmasini istedigimi cunku bu sekilde bir hayati yasamayi tercih etmedigimi,haketmedigimi ve de hazmedemedigimi soylemeyi planliyorum...

senağlamacanım ya o kadar üzülüyorumki sana sanki kendi kız kardeşim yaşıyo gibi inan ben baştan beri söylüyorum senin yaptıklarının hepsi doğru ve senin yanlış hiç bir haraketinin olmadığını düşünüyorum ben şimdi bence o da kafasında bitirmiş bazı şeyleri eğer amacı ayrılmak olmasaydı bu kadar uzatmazdı bir şekilde sana yaklaşırdı bizde çok ciddi kavgalar ettik eşimle ben çıkardım yüzüğü ama o asla çıkarmadı ve ben uzatırım inan o fazla uzatmaz hatalı ben olduğumda bile işte bu seven erkektir bence sen şimdi akşam aynen bu dediklerini yap en doğrusu bu canım yaa allahım sana çok yardım etsin inş:1rolleyes:

Elinden geleni yaptığına inanıyorum. Arkaya baktığında şunuda yapsaydım acaba düzelirmiydi denilebilecek hiç bir durum da kalmamış.
Herşeyin de bir sınırı var.
Hayat senin canım ve kimse bukadar acıyı kaldıramaz...
Bundan sonrası için mutlu günler diliyorum.
Aşk hiç bitmez bir rüya gibi başlıyor ama malasef büyü bozulabiliyor...

cok sabırlısın ama eşini seviyosun bi okadarda gururlusun
ben olsam bu durumda ya öyle ya böyle bi sonuca vardırırım
böyle nereye kadar olan sana oluyo
eger seviyosan onu tekrardan kazanmamın yollarına bak
sevmiyosan bitir gitsin yazık sana
her evlilikte sorun vardır napıcan görmicen yada uzatmıcan
bende gurur yapsaydım şimdi babamın evindeydim
şiddetmi görmedim hakeretmı iştmedim napıyım siniri
gectimi gurur yapmadım ben konustum özrünüde diledi uzatsaydım ooo benim eşimde inat
baktım benim elimdeymiş
valla canım eşin inat biri sende tel acıp para istedigin gibi
eşinle konuşmak istedigini söleyebilirsin bı fikrini al seviyosa devam
istemiyosa bitir gitsin düşünmek stres hastalıgın başlangıcı canım
daha fazla uzatma kendini düşün
gurur yapma eger barışırsanız inşallah tabi
bunda sonra dikkat edersin iyi düşün kendine aşık etmenın yollarına bak

son olanlari anlatayim;

yaa canım gerçekten inanamıyorum nasıl bir davranış biçimidir bu hayretlerdeyim inanki hiçbir çabası yok ve seni bezdirmeye çalışıyor sen çıkış yapki önce etrafindekilere o yaptı o ayrılmak istiyor benim bi kabahtim yok görün bakın işte demek amacı ben bunu çıkardım canım yazdıklarından bence aynısını sende ona yap o bezsin o haksız çıksın tabiki ayrılmanızı istediğimizden değil ama böylede bir evlilik yürümezki kendi hayatını yaşayan biriyle olmaz ki sen birazdaha sabret ki seni haksız çıkarma gibi bir şansı olmasın emin ol amacı bu yüzük o evliliğin değer verilen bir hayatın sevginin bir simgesi değerli birşey yani benim için öyle sen çıkarma yüzüğünü ve herkeslerde anlasın onun ailesi falan haklı olan sensin sonuna kadar ama seni haksız çıkartmak için elinden geleni yaptığı belli

canım aklıma bişey geldi ya bu tür şeylere fazla inanmam ama şahit oldugumda oldu bi insanın bu kadar degişmesine anlam veremiyorum acaba diyorum ailesi istemiyodu diyosun büyü falanmı yaptılar ya istemeyen birisi senden soguması için bi baksan yastık gibi kırlent gibi şeylerin içine köşelere falan valla olur olur yoksa senin gibi bi insana neden böyle davranır bence bi bak saga sola,bi yakınımda olmuştu böyle bişey kaynanası kadının yastıgının içine muska koymuş ya kendi buldu dedigim gibi sadece bi fikir :1hug:

canim benim durumum seninkisindende beter
ben esim icin aile mi ve ulkemi burakip belmcikaya tasindim
ailesi ile bana yasatymadigi kalmadi ve uzun zamandir futbola merak saldi yeri geldi haftanin 6 gunu isten sonra ve haftasonu fotbola gitti
simdi haftanin 3gunu bazende 4 gunu futbolda
aksam isten geliyor biraz dinleniyor ve gidiyor aksam cok gec geliyor (genelde ben yattiktan sonra- ki ben ajksam 23.00 dan once yatmam)
onun disinda isine cok duskun
2 haftada 1 cumartesi calisiyor
cok hirsli
bende 5 gun cok yogun bir iste calisiyorum ve hep cumartesi gununu iple cekiyor peki ya cumartesi gelince o ne yapiyor
hadi evi temizleyelim pazargunu de maca gideyor
bense butun gun o yogun tempodan sonra esimle ve kizimla biseyler paylasmak istiyorum ayda 1 filme gitmek istiyorum
oysa cumartesi gunu benim tek gunum evde kalip kafa dinlemek istiyorum diyor
cinsel yasantimiz bile yok (cok ciidi belki ayda 1 belki.... cok yorgun oluyormus beyfendi ama isten sonra maca gidip sonrada icip saat 12de gelip ertesi gun ise gidebiliyor)
ve bu 5.5 yildir boyle

yani seni cok iyi anliyorum ama senden beterleride var canim uzulme

canım epeydir okuyorum yazdıklarını sana yazmadan edemedim
bence bu bi süreç daha 8 aylık evlisin bunların yaşanması normal eşin evlilik sorumluluğunu daha üzerişne alamamış senin destek olman lazım tamam yaptığı çocukluk ama erkekler zaten hep çocuktur be gülüm hiç büyümezlerki bize düşen idare edebilmek hani bi atasözü vardırya ya bu sürüyü güdücen yada bu diyardan gidicen .
bana kalırsa evliliğini kurtarabilirsin bence onun şu ana yaptıkları cilve birbirinize aşıksınız anlattığın kadarıyla bunu anladım ve evlilik kolay olmuyo çaba göstermelisin ve eşinede evliliğin iki insanın birbirleriyle geçinmesinin zor ama bi o kadarda tatlı olduğunu anlatmalısın gerek sözle gerek hareketlerinle bence bu evlilik bitmemiş bitseydi eğer emin olki senin o evde olmana tahammül edemezdi hemen boşanma işlemlerine başlardı bu adam seni seviyo sadece yapman gereken birlikte yaşamayı öğrenmek bunu yapabilirseniz çok mutlu olursunuz
ayrıca hangi evlilikte sorun yaşanmıyoki heleki ilk yıllarda böyle şeylerin yaşanması normal kolaymı iki farklı karakterin aynı evi paylaşması bunun için senden biraz daha sabırlı olmanı rica ediyorum özellikle aşkınız için birbirinize şans verin
NOT : bunlar benim düşüncelerim ben 13 yıllık evli biri olarak çok şey yaşadım allahın izniyle hepsinin üstesinden geldim evliliğin her anı zor bi okadarda tatlı bunu unutma herşeyin başı sabır
umarım haddimi aşmamışımdır bunları sana yazmak istedim.

canım benim gercekten cok üzüldüm
ama sakın üzüldüğünü belli etme
süslen püslen gez toz
sakın ağlama
üzüldüğünü görmesin
sen hep mutlu görünki
orta yerinden catlasın

X