Evlat sahibi olmak isteyenler=birlikte dua edelim mi

günaydın canlar nasılsınızzzz kızlar eşimin kontrollerden sonra evrakları vardı teslim edilecek onları teslim ettim eve geldim kavaltı hazırlayacağım dışarda çok fana bir sıcak varrr birde pazara gidilecek bu günnn

günaydın canlar nasılsınızzzz kızlar eşimin kontrollerden sonra evrakları vardı teslim edilecek onları teslim ettim eve geldim kavaltı hazırlayacağım dışarda çok fana bir sıcak varrr birde pazara gidilecek bu günnn

günaydın yetercim , inşallah eşinin tetkikleri temiz çıkmıştır... burası da çok sıcak bu yaz sıcaklar hepimizi bezdirdi... kolay gelsin sana ilşlerinde... öptüm..

yetercim inşallah kontroller iyi geçmiştir.bursa 2 gündür çok güzel serindi sanırım bugünden sonra yine sıcaklar başlıcak

gunaydınn kıslarrrr :KK16::KK16::KK16:
nasılsınız bakalımm bızım dular bıtıo
yenı lısteyı beklıorum sabırsızlıkla

kızlar nasılsınız ?
ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

canımmm.. allahım sana sabırlar versin inşallah...ben hamile kalbildim ama 7 aylıkken kaybettim. üstelik çevremde toplam 13 hamileydik!! (akraba,arkadaş vs.) onların bebeklerine hediyelerini nasıl aldığımı biliyor musun? ağlaya ağlaya... çünkü hepsi kucağına aldı. ben koca karınla karnım boş, elim boş eve döndüm. (ki zaten en zoru buydu..)
beni anlayabildiler mi sanıyorsun? hayır... peki ben seni anlayabilir miyim? tabiki hayır. çünkü ateş düştüğü yeri yakar canım. ateş senin içine düştü, onların değil!! senin için yanıyor. dolayısıyla kimsenin seni anlamasını bekleme..:KK19: eşinin bile!! ayrıca anlıyorum diyenlerde bir sürü saçma cümle kurup seni daha da incitirler. o yüzden kendini anlatmaya çalışıp da daha fazla yıpratma kendini tatlım..
ayrıca eşine de kızma canım:KK20: mutlaka o da çok üzülüyordur ama bilirsin erkekler duygularını içine atar, belli etmez. muhtemelen seni sakinleştirmek için 1-2 cümle kurmuştur. çünkü daha uzun konuşsa o da istemeden duygularını ele verebilirdi. o yüzden kontrollü davranmaya çalışmışştır...
allahıma emanet ol, sağlıcakla kal tatlım...

sağol canım....ne GÜZEL BİR BAHER BU BENDE O GÜNÜ BİR GÖREBİLSEM.YUMURTA OLUŞSA ÇATLASA..MİNİK BEBEKLERİMİN OLUŞMAYA BAŞLADIĞINI BİR GÖRSEM ..İNŞALLAH......CUMA GÜNÜ DEMİŞ SİN NE HAYIRLI BİR GÜNDE OLMASI ŞANSINI KATLIYOR BENCE....:)))HAMİLE KALINCA BANA MÜJDE VERİCEKSİN İNŞALLAH FORUMDA GÖRMEYEBİLİRİM MESAJLA YAZ ANLAŞTIKMI?))SÖZ DUA EDİCEM...RABBİM OL DESİN OLSUN...AMİNNN:KK49::nazar:
ınsallah bı gun hepsı olacak cnm ben son tedavı ıcın 1.5 yıl bekledım
gecermı acep rabbım gorurmuyum o gunlerı drdım 13 ay 5 ay 1 ay derken geldı gectı bak trasnefr zamanı geldı
bu ımtıhanın maacıda sanırım bıze sabretmeyı öğretmekve pişirmek bızı sanırım canımm
hersey zamanı geldığınde olacak allahın ıznıylee..
kızlar nasılsınız ?

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.
canım yasadıkalrın okadar normalkı hısettıklerın
ınfertılıte yasayan cıftlerın stresı ve uzuntusu kanser yasayan haslarala esıt cıkmıs
dusunkı neler yasıoruz ve en agır gecırılen regl sendorumun 50 katını yasıomusz tup bebe tedavılerınde
kolay iş mı cnm yasadıkalrımız,okadar ınsanca kı hıseetıklerın,arada olacak elbet ama ahayatını ele gecerımesıne ızın verme bu dusuncelerın sadece olurmu cnm allah sabredenlerle beraberım dıor..
yazın gözümü yaşarttı canım. sorunun ne bilmiyorum ama Rabbim bu günleri sana da yaşatsın inşallah. "Rabbimden istemiştim, ama bu kadar ikramda bulunacağını hiç tahmin etmemiştim" dersin inşallah.

yazacak çok şey var aslında...
kelimeleri toparlayamıyorum. yazdım yazdım sildim.
insanın derdi kelimelere sığar mı?

Sadece O'na halimiz arz.

Pazitifte olsa, negatifte olsa haber vereceğim sana canım söz. İnşallah dualarını bekliyorum.
Allahın bize verdiği tüm hücrelerimle diliyorum, Rabbim yardımcımız olsun.
moonlıght heyacan varmı canım ne alemdesın
tam cuma gunu hayırlı gunde alıcaz bebeişlerıı ınsallah hiç bırakmayackalrı 9 ay bızı:)
kızlar günaydın yarın için randevumu aldım rabbim sen herşeye kadirsin deyip başlıyorum yarın tedavime inşallah bu son olur kızlar benide dualarınızdan eksik etmeyin olurmu çok yoruldum artık
hayurlıııı olsunn perlaaa
kocaman göbüklüüü oll ayakalrını göreme emiii:))))))))))
Günaydın arkadaşlar ,
kanbarcım inşallah güzel haberler müjdeleyeceksin bizlere ... bu arada yeni avantarın uğurlu gelsin tatlım sana ..
transferlerini bekleyen ve yeni tedavi sürecinde olan arkadaşlar hayırlsıyla sizlerin de her şey gönlünce olup mutlu sona kavuşmanızı can-ı gönülden diliyorum... Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip eylesin...
allah razı olsun gayecımm hepımıze ınsallh tez vakıtte:)
canım evdeyim ,1 hafta rapor verdi doktor...
pazartesi işbaşı..
cumartesi test tarihi....
inşallah hamileyiiiiiiiiiiiiiiiiim kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar diye mesaj atacağım size......

bugün bizim dualar bitecek,yarından itibaren sizlerin dualarınza başlayacağız hayırlısıyla canım arkadaşım.
Allah kabul etsin..:KK49::nazar:

bende persem ben başlıcam işe cnm 3 gun rapor yacak eşim bana,aıle hekımım oluoda kendısı:)
cokda abartmıım evde cokda durursam sıkılırım bılıorum 6. gun başlamıs olucam semıner donemı zaten
oturup 2-3 saat gelıoz:)ınsallah canımm benımm

cok gecmıs olsun yetercımm
tedavıye ızın verıomu doktorlar cnm esının degelerı epey duzelmıstı en son

canımmm.. Allahım sana sabırlar versin inşallah...ben hamile kalbildim ama 7 aylıkken kaybettim. üstelik çevremde toplam 13 hamileydik!! (akraba,arkadaş vs.) onların bebeklerine hediyelerini nasıl aldığımı biliyor musun? Ağlaya ağlaya... çünkü hepsi kucağına aldı. Ben koca karınla karnım boş, elim boş eve döndüm. (ki zaten en zoru buydu..)
beni anlayabildiler mi sanıyorsun? Hayır... Peki ben seni anlayabilir miyim? Tabiki hayır. çünkü ateş düştüğü yeri yakar canım. Ateş senin içine düştü, onların değil!! Senin için yanıyor. Dolayısıyla kimsenin seni anlamasını bekleme..:KK19: Eşinin bile!! Ayrıca anlıyorum diyenlerde bir sürü saçma cümle kurup seni daha da incitirler. O yüzden kendini anlatmaya çalışıp da daha fazla yıpratma kendini tatlım..
Ayrıca eşine de kızma canım:KK20: Mutlaka o da çok üzülüyordur ama bilirsin erkekler duygularını içine atar, belli etmez. Muhtemelen seni sakinleştirmek için 1-2 cümle kurmuştur. çünkü daha uzun konuşsa o da istemeden duygularını ele verebilirdi. O yüzden kontrollü davranmaya çalışmışştır...
Allahıma emanet ol, sağlıcakla kal tatlım...

senın durumun daha da zormus be canım. Aglattın benı gercekten. Allah sabır versın.

Sabahtan berı okuyor ya da yazıyorum ama ıcımı acıtan da benı aglatan da sen oldun. Oyle derınden anlatmıssın kı benı senı bızlerı.

Kendını anlatmaya calısma demıssın. Ne yapmalıyım sımdı sence ? Sen neler yapıyorsun ? Acını desmek ıstemem ama merak ettım bebısı nıye kaybettın.

Ucuk olmus dudagı bu sabah adamın. Cunku cok yıkılarak aglamıstım herzaman aglayan bır yapım vardır da boyle gormemıstı benı. Uzulunce strese gırınce agzı dudagı falan yara olur zaten. Benı uzmemek ıcın mı konusmuyor yanı dersın. Kendı uzuntusunu bana bellı etmemek ıcın ?

Sen de allaha emanet ol.

ınfertılıte yasayan cıftlerın stresı ve uzuntusu kanser yasayan haslarala esıt cıkmıs
dusunkı neler yasıoruz ve en agır gecırılen regl sendorumun 50 katını yasıomusz tup bebe tedavılerınde
kolay iş mı cnm yasadıkalrımız,okadar ınsanca kı hıseetıklerın,arada olacak elbet ama ahayatını ele gecerımesıne ızın verme bu dusuncelerın sadece olurmu cnm allah sabredenlerle beraberım dıor..

COK YORULDUM GOZLERIMIN ISILTISI BAKISLARIM BILE DEGISTI SANKI. YASLANDIM SANKI BU ERKEN MENOPOZ ILE UGRASMAKTAN.BIR DE ANNE OLAMAMAK USTUNE EKLENINCE, OYLE BUYUK BIR YUK KI.

3,5 YILDIR SABREDIYORUM HATTA BIR IKI YIL ODAKLANMADIM DUSUNMEDIM AMA SON AYLARDA COK ISTIYORUM AMA BU ISTEK UZUNTU YAPAR OLDU SIMDI. ICIMDE BIR SIKINTI BIR YANGIN VAR SANKI. BIR DE ADET DE OLAMADIM ANLAYACAGINIZ IYICE STRES VE UZUNTU BASTI

günaydın yetercim , inşallah eşinin tetkikleri temiz çıkmıştır... burası da çok sıcak bu yaz sıcaklar hepimizi bezdirdi... kolay gelsin sana ilşlerinde... öptüm..

yetercim inşallah kontroller iyi geçmiştir.bursa 2 gündür çok güzel serindi sanırım bugünden sonra yine sıcaklar başlıcak

ınsallah bı gun hepsı olacak cnm ben son tedavı ıcın 1.5 yıl bekledım
gecermı acep rabbım gorurmuyum o gunlerı drdım 13 ay 5 ay 1 ay derken geldı gectı bak trasnefr zamanı geldı
bu ımtıhanın maacıda sanırım bıze sabretmeyı öğretmekve pişirmek bızı sanırım canımm
hersey zamanı geldığınde olacak allahın ıznıylee..

moonlıght heyacan varmı canım ne alemdesın
tam cuma gunu hayırlı gunde alıcaz bebeişlerıı ınsallah hiç bırakmayackalrı 9 ay bızı:)

hayurlıııı olsunn perlaaa
kocaman göbüklüüü oll ayakalrını göreme emiii:))))))))))

allah razı olsun gayecımm hepımıze ınsallh tez vakıtte:)

bende persem ben başlıcam işe cnm 3 gun rapor yacak eşim bana,aıle hekımım oluoda kendısı:)
cokda abartmıım evde cokda durursam sıkılırım bılıorum 6. gun başlamıs olucam semıner donemı zaten

cok gecmıs olsun yetercımm
tedavıye ızın verıomu doktorlar cnm esının degelerı epey duzelmıstı en son
sağolun kızlarrr:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: eşimin kan sonuçlar 3 ay önceyle aynı:44::44::44::44::44::44: (en azından kötüye giden bir şey yok )mr dr 3 ayda bir yapılırken artık 6 ayda bir yapılsın istedi:26::26::26::26:daha fazla radyasyon almasın artık dediii:26::26::26::26:kulandığı ilaçlar çok ağır olduğu için kalbi zarar görmüş olabilir diyee eko istedi :26::26::26::26::26::26:akalım radevu aldık ayın 23 de göreceğiz sonuçları :18::18::18::18::18:

masalcığım dr tedavi(infertilite) ile ilgili pek bir şey demiyor :26::26::26:zaten eşimin hormon değleri pek iyi değil :26::26::26::26:dr sormadan biz spermiyoğramda yaptırdık:nazar::nazar::nazar: sayı iyi çıktı(ilk kez bu rakamı gördük) 26 milyon:KK52::KK52: ama ileri harektli %0 çıktı :KK53::KK53::KK53::KK53:diğer hormon değleriylede kaşılaştırınca tedavi pek mantıklı gelmiyor bizeee:44::44::44::44::44: tabiki tek sebbep bu değilll:KK50::KK50::KK50::KK50: eşim amelyat olduğu zamandan bu yana (yaklaşık 2 yıldır )çalışmıyor:KK50::KK50::KK50::KK50: maddi olarakta hazır değiliz yeni bir tedvaiye:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

BEN SÜREKLİ DUA okuyorum,sıkılmaya zaman olmuyor canım :))))

bana işyerindeki müdürüm 15 gün izin al yat dedi,ben artık o kadarına sıkılırım dedim,1 hafta rapor yeter dedim...

bugun 4 kez yasını okuyacam sozumu tutacagım kızlar. baslarım bırazdan ınsaallah

Allah kabul etsin.

öncelikle Allah c.c yardımcınız olsun.hepsi gibi evlat sahibi olamamak da bir imtihan.zor gerçekten.bildiğimin zekatını verip yardımcı olmak adına paylaşmak istedim.inşallah istifade edersiniz.

İmam Cafer Sadık’tan (as) rivayet edilen bir hadiste şöyle buyurmaktadır:

Çocuk sahibi olmak isteyen, her sabah-akşam yetmiş defa “Suphanallah” ve daha sonra 100 defa “Esteğfirullahe rabbî ve etûbu ileyh”; ve daha sonra 100 defa “Subhanallah” ve 100 defa da “Esteğfirullahe rebbî ve etûbu ileyh” demelidir.

Rivayeti nakleden şahıs bu dualar vasıtasıyla birçok insanın çocuk sahibi olduğunu söylemektedir.[1]

—–

1-Mefatih’ul-Hacat, 175

öncelikle Allah c.c yardımcınız olsun.hepsi gibi evlat sahibi olamamak da bir imtihan.zor gerçekten.bildiğimin zekatını verip yardımcı olmak adına paylaşmak istedim.inşallah istifade edersiniz.

İmam Cafer Sadık’tan (as) rivayet edilen bir hadiste şöyle buyurmaktadır:

Çocuk sahibi olmak isteyen, her sabah-akşam yetmiş defa “Suphanallah” ve daha sonra 100 defa “Esteğfirullahe rabbî ve etûbu ileyh”; ve daha sonra 100 defa “Subhanallah” ve 100 defa da “Esteğfirullahe rebbî ve etûbu ileyh” demelidir.

Rivayeti nakleden şahıs bu dualar vasıtasıyla birçok insanın çocuk sahibi olduğunu söylemektedir.[1]

—–

1-Mefatih’ul-Hacat, 175

canım teşekkürler paylaştığın için...

canlar payıma düşen 3 yasini adınıza okudum...
allah kabul eder inş rabbim gönlünüzden geçeni nasip etsin canım arkadaşlarım :KK16::KK16::KK16:

sağolun kızlarrr:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: eşimin kan sonuçlar 3 ay önceyle aynı:44::44::44::44::44::44: (en azından kötüye giden bir şey yok )mr dr 3 ayda bir yapılırken artık 6 ayda bir yapılsın istedi:26::26::26::26:daha fazla radyasyon almasın artık dediii:26::26::26::26:kulandığı ilaçlar çok ağır olduğu için kalbi zarar görmüş olabilir diyee eko istedi :26::26::26::26::26::26:akalım radevu aldık ayın 23 de göreceğiz sonuçları :18::18::18::18::18:

masalcığım dr tedavi(infertilite) ile ilgili pek bir şey demiyor :26::26::26:zaten eşimin hormon değleri pek iyi değil :26::26::26::26:dr sormadan biz spermiyoğramda yaptırdık:nazar::nazar::nazar: sayı iyi çıktı(ilk kez bu rakamı gördük) 26 milyon:KK52::KK52: ama ileri harektli %0 çıktı :KK53::KK53::KK53::KK53:diğer hormon değleriylede kaşılaştırınca tedavi pek mantıklı gelmiyor bizeee:44::44::44::44::44: tabiki tek sebbep bu değilll:KK50::KK50::KK50::KK50: eşim amelyat olduğu zamandan bu yana (yaklaşık 2 yıldır )çalışmıyor:KK50::KK50::KK50::KK50: maddi olarakta hazır değiliz yeni bir tedvaiye:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

canım allah acil şifalar versin..tez zamanda kucağın dolsunnnnn inşallaahhh

anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…
Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…
Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…
Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…
Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…
Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…
Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…
Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…
Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…
anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…
Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…
anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek
hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...
bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...
arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...
anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...
bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...
anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...
anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..
anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...
anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..
anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...
anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...
anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...
anne olamama

canlar payıma düşen 3 yasini adınıza okudum...
allah kabul eder inş rabbim gönlünüzden geçeni nasip etsin canım arkadaşlarım :KK16::KK16::KK16:

Allah kabul etsin dualarını Baharım,canım arkadaşım....
Gönlümden geçeni zaten biliyorsun,inşallah gerçek olur dualarınızla bitanem...

X