Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Yalnız kedinizin hayat kalitesi premium ha.🧿
bebek gibi bakıyorum ben ona o benim can yoldaşım ben kötü şeyler yaşadım onun sayesinde iyileştim biraz onunda etkisi var. çocuk istemiştim boşandım olmadı birazda o özlemi onla gideriyorum sanırım duygusal olarak bağlıyım yani :)

Ben bu konuda size katılamıyorum sebebi ise kedisine o kadar bağlı olsa hayvanı yanlarında götürmezler mi? Hayvan iki aydır evde yalnız şimdi de apar topar bırakıp gitti işte eşi.
Kedisine bağlı olsa uzun bir tatile çıkıyorsa kedisini de alır bana göre, 3-5 gün olsa tamam ama o kadar uzun bir zaman yanlız bırakmazlardı çok düşünceli olsalardı.
kesinlikle katılıyorum

bebek gibi bakıyorum ben ona o benim can yoldaşım ben kötü şeyler yaşadım onun sayesinde iyileştim biraz onunda etkisi var. çocuk istemiştim boşandım olmadı birazda o özlemi onla gideriyorum sanırım duygusal olarak bağlıyım yani :)
ben de sizin gibiyim boşanma dışında.

ve sizi anlıyorum

Şaka gibi.
İnanmayacaksınız ama yok.
Eşim işle ilgili sık sık konuşuyor ona sormuş öyle diyor, ama beni lütfedip arayan soran yok.
Bir iki güne gelir diyor eşim, o zaman götürecek iş yerine.
Çok üzüldüm kediye. Kadının sizi arayıp sorması gerekirdi çok ilginç böyle sorumsuz insanlar hayvan sahiplenmese keşke

Yaa bunlar nasıl insan içinde hayvan sevgisi olup almamışlar ki kediyi,evde dolaşan oyuncak mantığı gütmüşler,yoksa bu kadar umursamazlık mümkün değil.Yazık o hayvana cidden,onun bir can olduğu unutulmuş.
Eşinizde benim gözümde aynı derecede kabahatli.Aynı evde yaşadığın insana danışmadan,kafana göre iş yapamazsın,danışmadan emrivaki nedir?
Bence bu konuda kedinin sahibine ayrı, eşinize ayrı tepkiyi belli edin ki bir daha emrivaki yapamasınlar.
Ortada çok büyük bir ayıp var,adamlar ne kediyi merak ediyor,ne teşekkür mahiyetinde arıyor umrunda değil,eş desen hala geçiştirir gibi gelirler bir iki güne deyip duruyor,bende niye danışmadan iş yaptım deyip kendinde hata görmüyor.
Ben size söyleyeyim bunun devamı gelir artık,arayıp ne zaman gelip alacaksınız demediniz dahi şuan,o yüzden çok rahatlar,alt tarafı mamasını verecek kafasında onlar, rahatsızlık duymuyorlar.

Yaa bunlar nasıl insan içinde hayvan sevgisi olup almamışlar ki kediyi,evde dolaşan oyuncak mantığı gütmüşler,yoksa bu kadar umursamazlık mümkün değil.Yazık o hayvana cidden,onun bir can olduğu unutulmuş.
Eşinizde benim gözümde aynı derecede kabahatli.Aynı evde yaşadığın insana danışmadan,kafana göre iş yapamazsın,danışmadan emrivaki nedir?
Bence bu konuda kedinin sahibine ayrı, eşinize ayrı tepkiyi belli edin ki bir daha emrivaki yapamasınlar.
Ortada çok büyük bir ayıp var,adamlar ne kediyi merak ediyor,ne teşekkür mahiyetinde arıyor umrunda değil,eş desen hala geçiştirir gibi gelirler bir iki güne deyip duruyor,bende niye danışmadan iş yaptım deyip kendinde hata görmüyor.
Ben size söyleyeyim bunun devamı gelir artık,arayıp ne zaman gelip alacaksınız demediniz dahi şuan,o yüzden çok rahatlar,alt tarafı mamasını verecek kafasında onlar, rahatsızlık duymuyorlar.
Sadece kediyle story çekmek için almışlar sonra da evin bir köşesine atmışlar malesef gerçek bu.
Eşi gelince göndereceğim ama üzülüyorum hayvan için de çok yazık.
Burada bahsi geçen o üç kişiye eşimde dahil diyecek söz bulamıyorum zaten. Ama en çok arayıp sormaya bile gerek duymadılar buna kızıyorum.

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama birçok şehirde sosyal medyada çok geniş takipçi kitlesi olan ve hayvan sahiplendirme yapan hayvansever fenomenler var. bence geç olmadan birkaçının hesabını bulmanızda yarar var.
eğer bi şekilde size bırakmaya çalışırlarsa en azından bu insanlar aracılığıyla daha iyi bir aile bulabilirsiniz ona.

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Ben de arkadaşlarımın kedilerine baktım ama kendi evlerinde. Evime getirmek kedi için de evdekiler için de travma. samimiyse anahtar bırakmıştır. Eşin evine bıraksın her gün gidip kumunu temizlesin mamasını versin sevsin beş dk kedi isterse gelsin.
Kapı cam açmadan klimasız evde olmaz. Kokulursunuz.

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama birçok şehirde sosyal medyada çok geniş takipçi kitlesi olan ve hayvan sahiplendirme yapan hayvansever fenomenler var. bence geç olmadan birkaçının hesabını bulmanızda yarar var.
eğer bi şekilde size bırakmaya çalışırlarsa en azından bu insanlar aracılığıyla daha iyi bir aile bulabilirsiniz ona.
Zaten bize bıraksalar ben çok daha iyi bir aile bulurum ama eşim alacaklar diyor.

Bence artık sen ara sor ne zaman geleceksiniz diye böyle olur mu
Dedimya ben özellikle aramadım şimdiye kadar onlardan bekliyorum çünkü en azından bi teşekkür için araması gerekiyor. Ama bundan sonra zaten hiç aramam, bir kaç güne gelecek diyor eşim güya ona sormuş.
Gelince götürecek iş yerine keşke almasalar daha iyi bir aile bulur verirdim.

Ben de arkadaşlarımın kedilerine baktım ama kendi evlerinde. Evime getirmek kedi için de evdekiler için de travma. samimiyse anahtar bırakmıştır. Eşin evine bıraksın her gün gidip kumunu temizlesin mamasını versin sevsin beş dk kedi isterse gelsin.
Kapı cam açmadan klimasız evde olmaz. Kokulursunuz.
Adam başka şehre gitti zaten anahtar için çok geç artık. Kısmetse gelmesini bekliyorum.

X