Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Emin ol o kedi bile orda olmaktan hosnut degildir. Cünkü kediler mekan degisikligini sevmezler. Strese, depresyona hastalığa sokar bu durum. Bu kedinin sahipleri cok sorumsuz ben kedilerim strese girmesin diye tatile gidemedim daha. Cok yazık o kediye böyle sorumsuzların içine düsmüs, dısarıda yasasa daha mutlu olurmus. Belki sizin hosunuza gitmemis olabilir ama lütfen kediye belli etmeyin inanılmaz hisliler anında icinizden geceni anlarlar. Bol bol sevin.
Sevme işini kızım yapıyor tarıyor seviyor oynuyor ben ona yansıtmıyorum tabi ki ama içim de rahat değil, ister istemez stres yapıyorum.
sorumluluğu ayrı iş yükü ayrı bir de şimdi mobilyalara zarar verir mi endişesi çıktı.
Ve hala sahipleri aramadı.

Sevme işini kızım yapıyor tarıyor seviyor oynuyor ben ona yansıtmıyorum tabi ki ama içim de rahat değil, ister istemez stres yapıyorum.
sorumluluğu ayrı iş yükü ayrı bir de şimdi mobilyalara zarar verir mi endişesi çıktı.
Ve hala sahipleri aramadı.

Yalnız sabrınıza hayranım ben çoktan kadını arayıp o rahatlığı bozmuştum. Benim canım sikilacagina biraz da onun sıkılsın derdim. Benimde kedim var arkadasim bize bırakın dediği halde bırakmadım asla. Nereye gidersek yanımıza götürüyoruz.

Yalnız sabrınıza hayranım ben çoktan kadını arayıp o rahatlığı bozmuştum. Benim canım sikilacagina biraz da onun sıkılsın derdim. Benimde kedim var arkadasim bize bırakın dediği halde bırakmadım asla. Nereye gidersek yanımıza götürüyoruz.
Sabırlı olmak gerekiyor bazı zamanlar sanki, eşim her gün o adamla aynı ortamda çalışıyor çocuklar yaşıt arada birlikte takılıyor, e ben kadını çok az görüyorum ama eşler hep bir arada, onun için arayıp saydırmam ama gördüğüm yerde de uygun bir çift söz söylerim tutamam kendimi.

Kedi KOKMAZ
Mamasi bok gibidir ucuzdur o kokar. O kokuyorsa kakasi da kokar kumu kötüdür koku hapsetmez koku olur. Sizin de kakaniz kokuyor efendim....
Kocanizin kili tüyü yatağa dökülünce iyyy diyor musunuz?
İki kedi annesiyim evimin nasıl bu kadar temiz koktuğunu soran çok misafirim var.
Evet kedi atlar
Cins ve hantal yaşlı kediler atlamayabilir
Iyy dediğiniz hayvan insanlardan temiz. Abartmayın
Kocayla kendi hür irademle evlendim, kediyi evime yollarken sahipleri arayıp bakabilir misin diye sormadılar bile! Arada ki farkı anlayabiliyor musunuz?
İnsanlardan temiz olabilir ama tüyü fazla dökülüyor onun için kusura bakmayın abartıyorum çünkü temizliğini ben yapıyorum siz değil.

Bu konu zor ya beni bu düşündürüyor. evin her yerini çeşitli tırmalama tahtası ile donatan varmış bıraksın diye. Yine de sinirlenirse yapıyormuş. :KK43: o kumaşlar hangileri ki?
Sanırım K ile başlayan bir markanın var öyle koltuk takımı, annemler de ondan almıştı ama 3 tırmalıyorsa 1 tırmaladı bizimki tamamen engel olmadı 🥲

Benim anlamadığım adam kediyi eşinizin eline tutuşturduğu gibi ışınlanma cihazına girip ışınlandı mı ya da eşiniz kediyi eve getirmeden önce şehir turu mu attırmış?
Eşinize sinirlenmekte haklısınız ama "eşinize" sinirlenmekte haklısınız. Telefon icat edildi yani, kim evi arayıp sormadan eve -insan ya da hayvan fark etmez- bir canlı getirir ki? Hem de başka hayvan olmayan bir eve. Konu saçmalıklarla dolu.

Kedi de pencereden atlar tabii ki. Kaçıncı katta olduğunuz bilgisi kendisinde yok çünkü.
Saçma sapan sorumsuz sahipleri yüzünden hayvancağıza bir şey olmaz umarım.
Ona sahipleri nedeniyle, size eşiniz nedeniyle sabır diliyorum.

Kedi KOKMAZ
Mamasi bok gibidir ucuzdur o kokar. O kokuyorsa kakasi da kokar kumu kötüdür koku hapsetmez koku olur. Sizin de kakaniz kokuyor efendim....
Kocanizin kili tüyü yatağa dökülünce iyyy diyor musunuz?
İki kedi annesiyim evimin nasıl bu kadar temiz koktuğunu soran çok misafirim var.
Evet kedi atlar
Cins ve hantal yaşlı kediler atlamayabilir
Iyy dediğiniz hayvan insanlardan temiz. Abartmayın
Sorun şu ki konu sahibi evinde daha önce anladığım kadarıyla kedi beslememiş. Şuan da ona yapılan bir evrivaki var ortada, kimse böyle bir emrivakiden memnun kalmaz.
Kocayla kendi hür irademle evlendim, kediyi evime yollarken sahipleri arayıp bakabilir misin diye sormadılar bile! Arada ki farkı anlayabiliyor musunuz?
İnsanlardan temiz olabilir ama tüyü fazla dökülüyor onun için kusura bakmayın abartıyorum çünkü temizliğini ben yapıyorum siz değil.
Haklısınız.

Sahibi sorumsuz ama siz de eve timsah gelmiş gibi abartılı konuşuyoruz

Benim anlamadığım adam kediyi eşinizin eline tutuşturduğu gibi ışınlanma cihazına girip ışınlandı mı ya da eşiniz kediyi eve getirmeden önce şehir turu mu attırmış?
Eşinize sinirlenmekte haklısınız ama "eşinize" sinirlenmekte haklısınız. Telefon icat edildi yani, kim evi arayıp sormadan eve -insan ya da hayvan fark etmez- bir canlı getirir ki? Hem de başka hayvan olmayan bir eve. Konu saçmalıklarla dolu.

Kedi de pencereden atlar tabii ki. Kaçıncı katta olduğunuz bilgisi kendisinde yok çünkü.
Saçma sapan sorumsuz sahipleri yüzünden hayvancağıza bir şey olmaz umarım.
Ona sahipleri nedeniyle, size eşiniz nedeniyle sabır diliyorum.
Çok teşekkür ediyorum 🙏
Çok çok haklısınız, üç tane ahmak yüzünden olan zavallı kediye ve bana oldu.

Sahibi sorumsuz ama siz de eve timsah gelmiş gibi abartılı konuşuyoruz
Hayatımda hiç kedi bakmadım, hadi oradan buradan destek alıp idare ederiz bir kaç gün ama cam açamama konusu çok zor bu sıcakta, evde klima yok balkon yok ve ev sabahın ilk ışığından akşam gün batana kadar güneş alıyor.
Yani evin içinde ki sıcağı havayı tahmin edin diye söylüyorum.
E bakımı- temizliği bir de bunlar var hayvan aşırı tüy döküyor, temiz hayvan diyorlar ama ben örneğin mutfak tezgahında hayvan tüyü görmek istemiyorum, oraya nasıl geliyor bilmiyorum ama orada bile vardı akşam😕
Çok sevdiğim çiçeklerimi yemiş🥹 bakın oraya girmedim bile, olan olmuş artık helal olsun ne diyim.
Bilmeyen alışık olmayan biri için zor olabilir belki bu yüzden abartıyorumdur bilemiyorum.

Bu arada kadın hala aramadı sormadı, eşime dedim haberi var mı niye aramadı diye, nerden bileyim diyor zaten gidecek birkaç güne diyor.
Kedi için bende çok üzülüyorum, günlerdir evde tek başına hayvan, burada daha mutlu olduğunu düşünüyorum kızımla oynuyor şimdilik ama adam gelince alacak ve yine evde yalnız kalacak yazık hayvana🥺

pachira aquatic mi?
Eki Görüntüle 3463632
eğer bu ise toksik değil neyse ki. kediler yeşillikleri didiklemeyi sever. bazıları ekstra sever. annemin kızı, annem taze fasulye, bezelye ya da biberle uğraşırken illa ki haracını alıyordu. almazsa çalıyordu.
Kardeşimin ilkokulda ödevi vardı. Kim daha uzun fasulye çimlendirirse diye bir yarışma. Bizimki cidden upuzun olmuştu. Okula götüreceği sabah kedimiz hepsini yemiş 😂
Bütün çiçekleri öğretmiştik bu yasak diye. Ama onu atlamışız. O da fırsatı kaçırmamış

Kardeşimin ilkokulda ödevi vardı. Kim daha uzun fasulye çimlendirirse diye bir yarışma. Bizimki cidden upuzun olmuştu. Okula götüreceği sabah kedimiz hepsini yemiş 😂
Bütün çiçekleri öğretmiştik bu yasak diye. Ama onu atlamışız. O da fırsatı kaçırmamış
Ay bizim kedi oğlan da oğlumun çim adamını yiyor 🤣 çim adamın saçları hiç uzamıyor ya

Bilmediğimden soruyorum af buyurun. Bende son zamanlar kedileri araştırıyorum :) Kumda kaba pislik kolay temizleniyor ama idrarı kalıyor o koku yapmıyor mu? tamamen kumu kaç gün sonra boşaltılıyor?
Ben kum kabına poşet koyuyorum. Kumu değiştireceğim zaman direkt poşeti toplayıp atıyorum. Kapta biraz idrar sızıntısı varsa yıkıyorum (poşet sayesinde hiç kum olmamış oluyor), sızıntı görünürde yoksa da sleepy ıslak mendille yine de biliyorum belki kurumuştur diye. Bu şekilde hiç koku olmuyor.
IMG_8247.jpeg

Ben kum kabına poşet koyuyorum. Kumu değiştireceğim zaman direkt poşeti toplayıp atıyorum. Kapta biraz idrar sızıntısı varsa yıkıyorum (poşet sayesinde hiç kum olmamış oluyor), sızıntı görünürde yoksa da sleepy ıslak mendille yine de biliyorum belki kurumuştur diye. Bu şekilde hiç koku olmuyor.Eki Görüntüle 3463808
Bu fikir çok iyi teşekkür ediyorum, peki etrafa saçılan kumlar için öneriniz var mı? Çok fazla kum saçılıyor etrafa.

Bu fikir çok iyi teşekkür ediyorum, peki etrafa saçılan kumlar için öneriniz var mı? Çok fazla kum saçılıyor etrafa.
Onun için paspas var ama siz geçici süre bakacağınız için gerek var mı bilemedim. Link ekliyorum, ben de buna benzer bir şey kullanıyorum.

Ben kumunu geniş bir kartonun içine koymuştum. Yan tarafından girip çıkması için kartonun bir bölümünü kare şeklinde kestim. Böylelikle etrafa kum filan dağılmıyordu.
Kapalı kum kabı var ama patilerinden yine de kapısından kum saçılmış oluyor, onun için de önüne paspas koyulunca baya faydası oluyor.
IMG_8251.jpeg

X