Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

o tırmalama şeysi mi? Ama onunla ilgilenmiyor ki ya lavaboda yatıyor ya çiçek yiyor ya koşuyor
Mobilyalarıma bi şey yaparsa
Kaç gündür araştırıyorum kedilere merak saldım benim henüz yok :) Dinlediklerime göre mobilyalara keyfi zarar verebiliyorlarmış. Değişik ortam depresyon ilgisizlik ten olabilirmiş. Alışık değilse o tahtaya ya da sevmiyorsa da yapabilir. kediler düzenli sabahları gerinme hareketi ve avcılık iç güdüsüyle tırmalama tahtası kullanırmış yatay ya da dikey çeşitleri çok :)) Beni düşündüren bir konuda bu. Kaç kişi dinledim zarar veriyor bazı şeyleri inatla yapmak hoşlarına gidiyor diyorlar. yani çiçekten başlamış sizin
Bir de lavaboda yatmak da hijyenik değil gibi. Ben hoşlanmazdım hiç.

Kedi öyle olur, bizde ki bir tuhaf banyoya girerken iki kere düşünüyorum izin istiyorum falan ama bakıyorum hiç oralı değil çıkıp gidiyorum.

Evde 4 kedim var en büyügü 3 yasında. 3 kızın biri 2 digerleri 1 yasında. Bu sürecte hepsi bi kere bile mobilyalara zarar vermemistir. Kosarlar tırmalama tahtalarına. Zaten evin her yeri tırmalama tahtası oldugundan mobilyaları gözleri görmüyor.

Aaaa bir de bu mu var? Yani ben sadece camları kapalı tutunca olay bitecek sanmıştım. Mobilyaları tırmalama ihtimalini bilmiyordum.
Vallahi bende kocam olacak o adamı tırmalarım ama zevkten değil.

İdrar bir müddet sonra top gibi birleşiyor temizlemesi zor değil. Ben haftada 2 kez kabı genel olarak temizliyordum. Ama 1 kez temizleyince de kokmuyor.
Evdeki eşyaları koltukları tırmalıyor tahtası olsa da deniliyor. Dinlediklerimden birinden koltuklar didik didikti Bunu nasıl öğrettiniz. Tahtayı kullanmazlarsa ihtiyaç duyuyorlarmış. Bir de dişlerini fırçalamayı alıştırmak zor gibi.

Benim evinde her yeri ağaç ve çiçek dolu onları yemekten belki koltuklara sıra gelmez
Çiçeklerim çok kıymetlidir ama şimdi mobilya taksitlerini yeni bitirdiğimi düşününce nolucak canım çiçek feda olsun dedim.

Aaaa bir de bu mu var? Yani ben sadece camları kapalı tutunca olay bitecek sanmıştım. Mobilyaları tırmalama ihtimalini bilmiyordum.
Vallahi bende kocam olacak o adamı tırmalarım ama zevkten değil.
Koltuk kenarlarına tırnaklarını geçirebiliyorlar didik didik yapmak hoşlarına gidiyormuş. Sandalye halı da öyle. Kaç aydır düzenli bakanda yoksa tırnakları uzamış olabilir.

Kedinin asıl sahibi ben değildim 4 aylığına baktım. Valla o tırtık şeysinden aldık hiç yüzüne bakmadı koltuklarımı tırmalıyordu sürekli. Neyseki kumaşından dolayı herhangi bir zarar görmedi( kumaşı ne diye sormayın hiç bilmiyorum ) dişlerini asla fırçalatmadı bana nefret ederdi. yapamadım onu.

Annemin saksıları cicekleri sag olsun cok nadir bulasırlar yaklasmazlar cok. Tamamen kedinin karakterlerine göre degisiyor. Benim bebelerin esyalara saga sola zarar verme huyları hic yok. Sadece oyun zamanları 4 ü evin icinde koştura koştura oynadıkları icin halılar saga sola dagılıyo.

Her çeşidini almak lazım o zaman yatay dikey kuleli :) MaşaAllah size ben 1 taneyi düşünüyorum bayağı masraflı gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…