Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Annemin saksıları cicekleri sag olsun cok nadir bulasırlar yaklasmazlar cok. Tamamen kedinin karakterlerine göre degisiyor. Benim bebelerin esyalara saga sola zarar verme huyları hic yok. Sadece oyun zamanları 4 ü evin icinde koştura koştura oynadıkları icin halılar saga sola dagılıyo.
Şu misafirlik bi bitseydi 😕

Kedi KOKMAZ
Mamasi bok gibidir ucuzdur o kokar. O kokuyorsa kakasi da kokar kumu kötüdür koku hapsetmez koku olur. Sizin de kakaniz kokuyor efendim....
Kocanizin kili tüyü yatağa dökülünce iyyy diyor musunuz?
İki kedi annesiyim evimin nasıl bu kadar temiz koktuğunu soran çok misafirim var.
Evet kedi atlar
Cins ve hantal yaşlı kediler atlamayabilir
Iyy dediğiniz hayvan insanlardan temiz. Abartmayın

Kedi öyle olur, bizde ki bir tuhaf banyoya girerken iki kere düşünüyorum izin istiyorum falan ama bakıyorum hiç oralı değil çıkıp gidiyorum.
Ya ilk geldiğinde eve o da öyleydi, evin içinde koşturup duruyordu daha iki aylık kedi koltuğa tırmanıyor, perdelere yapışıyor. Kaç kere kaçtı sandık, kirli sepetinden falan çıktı. Hala da arada evde koşar, iyi vaktinde değilse bizi koltuğuna bile oturtmaz. Bu ara sıcaklardan baygınlaştı iyice o yüzden sabah huysuz akşam sevgi kelebeği modunda. Tek bir ruh halleri hiç olmuyor 🥲

Çok tatlı ya ömrü uzun olsun! sanırım bende dişi istiyorum. 🥹 Dişi kuşlarım ayrı bir cilveli sevdiriyor kendini.Ama yavruluktan alışsa da kuşlara bir zarae verir mi emin olamıyorum. Atlamayı üzerine severlermiş. :KK43:
Eşimin annesinin iki british fold kızı var, evde bir tane muhabbet kuşu bir tane de afrika papağanı var. Pek umurlarında değiller 😊 Ama cins kaynaklı da olabilir, benimki sevmez hareket edip ses çıkartan şeyleri mesela ben alamam 🥺

Şu misafirlik bi bitseydi 😕
Emin ol o kedi bile orda olmaktan hosnut degildir. Cünkü kediler mekan degisikligini sevmezler. Strese, depresyona hastalığa sokar bu durum. Bu kedinin sahipleri cok sorumsuz ben kedilerim strese girmesin diye tatile gidemedim daha. Cok yazık o kediye böyle sorumsuzların içine düsmüs, dısarıda yasasa daha mutlu olurmus. Belki sizin hosunuza gitmemis olabilir ama lütfen kediye belli etmeyin inanılmaz hisliler anında icinizden geceni anlarlar. Bol bol sevin.

Eşimin annesinin iki british fold kızı var, evde bir tane muhabbet kuşu bir tane de afrika papağanı var. Pek umurlarında değiller 😊 Ama cins kaynaklı da olabilir, benimki sevmez hareket edip ses çıkartan şeyleri mesela ben alamam 🥺
yavruluktan alıştırmak lazım sanırım ama yinede hepsinin huy ve karakteri değişik. kuşların bile öyle. renkler aynı ama görseniz bambaşkalar.

yavruyken mi sahiplendiniz? Nasıl vazgeçirdiniz? tül ve halılarda bu şekilde oluyormuş.
Vazgeçirmedim yeni sayılır fotoğraf 🥹 hep vardı tırmalama tahtası ama çok sevmiyor, en son şu taht gibi olanlardan aldım onu görece daha çok sevdi ama yine halı koltuk tırmalıyor maalesef. Kedilerin sevmediği kumaşlar varmış adını hiç hatırlamıyorum ya da tırmalama tahtasına alıştırmak için kedi spreyini oraya sıkıp alıştırmak, sık sık tırnak kesmek/kestirmek etkili olabilir belki

Kaç gündür araştırıyorum kedilere merak saldım benim henüz yok :) Dinlediklerime göre mobilyalara keyfi zarar verebiliyorlarmış. Değişik ortam depresyon ilgisizlik ten olabilirmiş. Alışık değilse o tahtaya ya da sevmiyorsa da yapabilir. kediler düzenli sabahları gerinme hareketi ve avcılık iç güdüsüyle tırmalama tahtası kullanırmış yatay ya da dikey çeşitleri çok :)) Beni düşündüren bir konuda bu. Kaç kişi dinledim zarar veriyor bazı şeyleri inatla yapmak hoşlarına gidiyor diyorlar. yani çiçekten başlamış sizin 😂😑
Bir de lavaboda yatmak da hijyenik değil gibi. Ben hoşlanmazdım hiç.
Benim kedim şansima haliya tirmalama yapiyor.shaggy tarzi hali oldugu icin kabartiyorda sagolsun basiklasan yerleri☺️ koltuklarda pati dostu kumas secilebilir ama bazi kediler onun bile canina okuyor🤣benimki mobilyalara hic dokunmuyor.

Masraflı artık bu devirde, masraflar karsılanmayınca sokaga salıyorlar artık. Sokak atılmıs ev kedileriyle dolu. Bende sokaktan aldım hepsini. :)
Çok üzücü ya. Bizim burda kedilerin toplandığı belediyeye ait kedi kasabası var. Ortamı çok güzel yapmışlar, salıncaklar kaydıraklar bir sürü çeşit oyuncak, dev kedi kumu çeşitli yataklar. Ama hepsi ilgiye muhtaç. Çok kişi görmekten günde huysuz olmuşlar hayvanat bahçesindekiler gibiler. Her bakamıyorum diyeni almıyor alerji hastalık vs olursa sahiplerinde kabul ediyorlarmış. Diğerleri sokağa gidiyor demek.

Vazgeçirmedim yeni sayılır fotoğraf 🥹 hep vardı tırmalama tahtası ama çok sevmiyor, en son şu taht gibi olanlardan aldım onu görece daha çok sevdi ama yine halı koltuk tırmalıyor maalesef. Kedilerin sevmediği kumaşlar varmış adını hiç hatırlamıyorum ya da tırmalama tahtasına alıştırmak için kedi spreyini oraya sıkıp alıştırmak, sık sık tırnak kesmek/kestirmek etkili olabilir belki
Mikrofiber yada suni suet kumaslar:) pati dostu kumas diyorlar bu cesit kumaslara.

Cinsler yapmıyor ama tekirler evin anasını ağlatıyor maalesef 🥹
IMG20240802191314.jpg

Totimizi yesinler

Benim kedim şansima haliya tirmalama yapiyor.shaggy tarzi hali oldugu icin kabartiyorda sagolsun basiklasan yerleri☺️ koltuklarda pati dostu kumas secilebilir ama bazi kediler onun bile canina okuyor🤣benimki mobilyalara hic dokunmuyor.
Bu konu zor ya beni bu düşündürüyor. evin her yerini çeşitli tırmalama tahtası ile donatan varmış bıraksın diye. Yine de sinirlenirse yapıyormuş. :KK43: o kumaşlar hangileri ki?

Bu konu zor ya beni bu düşündürüyor. evin her yerini çeşitli tırmalama tahtası ile donatan varmış bıraksın diye. Yine de sinirlenirse yapıyormuş. :KK43: o kumaşlar hangileri ki?
Kediyede bagli sanirim biraz..bazilari cok afacan oluyor:)

Ya ilk geldiğinde eve o da öyleydi, evin içinde koşturup duruyordu daha iki aylık kedi koltuğa tırmanıyor, perdelere yapışıyor. Kaç kere kaçtı sandık, kirli sepetinden falan çıktı. Hala da arada evde koşar, iyi vaktinde değilse bizi koltuğuna bile oturtmaz. Bu ara sıcaklardan baygınlaştı iyice o yüzden sabah huysuz akşam sevgi kelebeği modunda. Tek bir ruh halleri hiç olmuyor 🥲
Yaa şu an gülüyorum halime. Düne kadar ergen psikolojisi ile ilgili makaleler okurken şimdi birde kedinin psikolojisi çıktı. Acaba sabah ruh hali nasıl olacak?

X