Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Neeeeğğğğğğğğğğ eğer böyle bi şey yaparsa o kediyi kapının önüne koyabilirim
Korkmanıza gerek yok. Sağlık sorunu yoksa ve mamasını değiştirmezseniz kolay kolay kusmaz her kedi. Tuvalet eğitimi almışsa kumuna gider yapar ortalık yerde yapmaz. Yanımda olan kedi hiç böyle şeyler sergilemedi. Yabancı yere gelmesine rağmen.

Komşumun kedilerinden iki tanesi işiyordu ya hemde yatağa. Evde 8 tane falan kedi vardı, hepsi de sokakta yaralı bulup sahiplendiremediği için evinde baktıklarıydı. Bebekken lösemi olan ve yine bebekken çöpün içinde bulduğu kedisiydi işeyen. 3-5 yaşlarında da vardılar.

Konu sahibinin balkonu yokmuş bi de o yüzden kap banyodaymış:/

Ya akşamdan beri yorumları okuyorum, çok ilginç.
Kadın kediyi kapının önüne koyacak olsa buraya konu açar mıydı, hiç kimsenin haberi olmadan bırakırdı kapı önüne soran olursa da kaçtı derdi.

Ben evimde, koynumda 10 sene köpek besledim. Sokaktaki hayvanlara yıllarca düzenli yemek hazırladım, yemedim yedirdim. Kahvaltıda sucuk yapsam yağını ekmekle sıyırır sokaktaki minnoşlara götüreceğim kaba eklerim

Ama arkadaşlar herkes evde istemez yani, ben istemem mesela bu saatten sonra çünkü tüyle, tuvaletle uğraşmak büyük mesele.

Konu sahibi 2 çocuklu, çalışan bir kadın olduğunu yazmış yani akşam gelip ayaklarını uzatacağı yerde ekstra süpürge tutmak zorunda kalacak, neden? Kedi sahiplenmeyi düşünmezken 2 tane asalak kadının fikrini bile sormadan kedisini bırakıp gitti diye.

Evet, koca çooook hatalı ben olsam boğmuştum yani ne demek eve kedi getirmek sormadan? E kadın kocasıyla aynı evde zaten buradan mı sallasın yüzüne çemkirmiştir zaten.

Kapının önüne koyarım dedi yani her şeyi de pek ciddiye almamak lazım ya dediğim gibi bize bir şey ispatlama zorunluluğu yok, koysa koyar zaten niye söylesin.

Ya pencerelerimde demir yok, çocuklarım cama çıkar diye yaz günü cam açmıyoruz -ki nispeten serin yerdeyiz.- onda bile bazen bunalıyorum, kadın evde kedi beslemek istemiyor niye herkes evde hayvan bakmak zorundaymış gibi yüklendiniz ki?

Ne siyahın beyaza, ne beyazın siyaha tahammülü kalmamış artık bu konuyla iyice anladım.

Allah hepimize sakinlik versin inşallah

Bunu anlatmaya çalıştım bende ama bazıları anlamamakta ısrar ediyor. Eşim de kedi sahipleri de çok hatalı e eşime demediğim kalmadı zaten. Adam söz verdim bi kere bir hafta idare et diyor ona göre kolay iki gün olsa neyse.

Boşverin oluyor böyle şeyler, rahatlayın bir gün bitti bile. bugün kedinin sahibini arayıp anlatın ama bence durumu. Kediyi aldıramıyorlarsa bile onlarda huzursuz olsun.

Yorumlari okudum fikir vermisler esiniz sana sormadan hareket etmesi hatali ikincisi ise kedinin sahibi kedi ne durumda napiyor vs arayip sormaz mi? Ve gece nasil gecti?

o kedi sahipleri ne kadar sorumsuzmuş ya. kedi öyle bırakılıp tatile mi gidilir. benimde oğluşum var tatile gitmeden önce bakıcısını ayarlarım ona göre bilet alırım vs. parayla bakıcı tutuyorum yani. komşuya, arkadaşa 2-3 gün anahtar veriyorum ona bile burun kıvırıyorlar 1 hafta olunca bakıcı tutuyorum bi ablamız var sağolsun gelir hergün 2 saat. suyunu değiştirir, oynar bana foto, video atar. müsaitsem görüntülü konuşuruz. kameralı mama kabımız var oradan kedimi kontrol ederim seslenirim. aklım kalmaz böylece. liste yaparım her gün bunlar yapılacak diye. rutinlerimiz var bizim. böyle bakılır kedi. kediye üzüldüm böyle sahipleri olduğu için. resmen hayvanı kaderinize terk etmişler. bir de hiç arayıp sormuyorlarmış şaka gibi.

**ayrıca kedi kokar diyen arkadaşlar biz insanların bile kendilerine has bir kokusu vardır. kedinin de kuşun da, köpeğinde kokusu olacak tabi ama pis bir koku değil. eğer o hayvan pis kokuyorsa hastadır. ev pis kokuyorsa sorun sizdedir. maması kötüdür o kokar. tuvaleti her gün değiştirilmiyordur o kokar. (o tuvalet her gün değiştirilir. ayda bir o kum tamamen dökülür, baştan temiz kum dökülür. tuvaleti sirke ile sıcak suda yıkanır.) bak bakalım evde koku oluyor mu eve gelen kimse şimdiye kadar senin evin kedi kokuyor, pis kokuyor dememiştir. kuzenim geldiğinde bile bana başka kedili evlerde koku oluyor senin evinde hiç kedi olduğu belli değil hiç koku yok demişti. yani sizle alakalı koku olayı.

Son düzenleme:
Nasıl geçti gece
Gece ne yaptı bilmiyorum ben kapıların hepsini açık bıraktım istediği yerde takılsın diye. Sabah yine lavabonun içinde yatıyordu kalktığımda.

Merak ettim bu arada, bu kedi sadece musluktan su içiyor, su kabından hiç içmiyor. İki aydır bu hayvan evde tek başına, suyu nerden içiyor iki aydır? Acaba musluğu açık mı bırakıp gittiler yada mecbur kalınca su kabından mı içiyor?

Bu arada kedinin sahibi olan öğretmen hanım hala aramadı.

Günaydın konu sahibi Halleyyyyyyyyy geceniz nasıl geçti bebiş nasıl
Günaydın efenim kedinin keyfi yerinde görünüyor. Sabah hala lavabonun içinde yatıyordu. Gece ben uyuduğum için o neler yaptı hiç bilmiyorum. Ben kapıların hepsini açık bırakıp yattım.
Sahibi hala aramadı
Bu arada çok kibirli bir hayvan bu ya hiç bu kadar havalı bir kedi görmemiştim.
Bir yürüyüşü var sanırsın kedi değil ormanlar kralı

Kediler genelde oyle oluyor

Kedinin sahibi olan öğretmen hanım birazcık kediyi size kitledi gibi duruyo ama hayırlısı

Su sebili falan vardır, akan suya alışıktır desem varını yoğunu getirmişler hayvanın, onu da getirirlerdi. Belki dediğiniz gibi açıp gittiler ince akacak şekilde

Kediler öyle ya onlar evin sahibi biz köleleri. Ama bence sahibine de çekiyor o enerjiyi alıyolar . Mesela bizim kedinin sahibi benim oğlum . Oğlum çok hareketli olduğu için kedi de türünün özelliği olmadığı halde çok yaramaz bunu veteriner de söyledi . Birde amcamların kedisi böyle herkese iğrenerek bakıyor Babannem arsız bu diyor

Bana da kedi bunlara kaldı bir daha almayacak hissi geldi size de oldu mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…