Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Atlar veya düşerse ölür. Bırakmadan önce size sorulmalıydı. Banyoda hapis yaşaması da zor ama en azından güvenli. Ne sorumsuz insanlar var ya hu el kadar kediye bakamayacaksa sahiplenmeseydi.
Ben banyoya hapsetmedim kendi hür iradesi şle orada kalıyor. Çıkmıyor banyodan çıktığı zaman da evde koşturuyor

Atlar veya düşerse ölür. Bırakmadan önce size sorulmalıydı. Banyoda hapis yaşaması da zor ama en azından güvenli. Ne sorumsuz insanlar var ya hu el kadar kediye bakamayacaksa sahiplenmeseydi.
Aynen konu sahibi yerden göğe haklı...Kedinin sahibi, kediler hakkında hiçbirsey bilmediklerini bile bile, sormadan etmeden üstlerine atmış resmen hayvanı, bı de anahtar verip evde bırakmak seçeneği varken ve kedi için doğru olan da buyken evini güvenip de emanet edememiş haspam...Konu sahibini doldurmak istemiyorum ama hiçbir kedi annesi babası şunlarin yaptığını yapmaz, resmen hem hayvani üstunuze atmislar hem de size guvenmedikleri için anahtar birakmamislar....Başka hiçbir açıklaması yok

Son düzenleme:
Bdv de her konuya bakarsanız var konudan bağımsız bir bölümü cımbızla alıp konuyu hiç eden. (Fake konular hariç😊)
Ama cidden bazıları çok saçma ve yersiz olmuyor mu? Yani evimde kedi istemiyorum dedim diye linç yiyorum yahu istemek zorunda mıyım?
İstemedim diye sanki kediyi cezalandıracak kadar da değil yani millet ne sanıyor acaba?

Benimki çok hassas mesela kediden çok korkuyo strese giriyo. Yanına dişi kuş almıştık ama kuş darp etti kafasını gagaladı gözünü morarttı o zamandır zaten kafesinden çıkmayıp içine kapanmıştı ne zaman diğer kuşu yolladık açıldı o yüzden başka hayvan kesinlikle almam eve. Kedi almam dediğim için bile bazı arkadaşlardan kedi duyarı yemiştim reelde 😄
Kuş varken kedi alma bence de, kuş için eziyet olur, o duyar kasanlar da işine baksın, evdeki canımın rahatı konforu bozulacaksa tabii ki de yeni bir can alamam, sevmek sorumlulugu böyle bişey ya hani?

Aynen konu sahibi yerden göğe haklı...Kedinin sahibi kediler hakkında hiçbirsey bilmediklerini bile bile üstlerine atmış resmen hayvanı, bı de anahtar verip evde bırakmak seçeneği varken ve kedi için doğru olan da buyken evini güvenip de emanet edememiş haspam...Konu sahibini doldurmak istemiyorum ama hiçbir kedi annesi şunlarin yaptığını yapmaz, resmen hem hayvani üstunuze atmislar hem de size guvenmedikleri için anahtar birakmamislar....Başka hiçbir açıklaması yok
Çok şükür arada mantıklı şeyler de yazılıyor. Kedi sahibinin yaptığına diyecek söz bulamıyorum, eşimin yaptığının da ondan aşağı kalır yanı yok tabi.

Allah güç kuvvet versin bacım 😅 Bı tane de kız bişey al bari eve, arada oturur koklar dertlesirsin, yükünü azaltır hiç olmazsa 😢🤣
Hhahahahaa birde kedi oğlumun içine tekir kaçmış gibi 🤣 büyük oğlanla birlikte kuduruyorlar 😂😂😂 geçen gece üzüldüm bir şeye sinirlerim boşaldı oturdum ağlıyorum kedi oğlan gelmiş yüzümü yalıyor patileri omzuma koyuyor filan 🤣🤣 annneee anneeee

Benim kuşumun üstüne gül koklayamam diyorum artık mesela kedi köpek sahipleri için kuş beslemek hayvan beslemekten sayılmıyor 😄 hayvanseverlik bambaşka sağlıksız yerlere gidiyo
Ya ama kedi de bambaşka 🥹 papağanımız var mesela ruhu kötü maalesef onun hiç kedi oplum gibi değil . Onu da öyle kötü ruh kabul ettik 🤣

Bahsettiği koku her canlının kendine has ten kokusu muhtemelen. O da pis kokmuyor bence. Tavuk, civciv, ördek, kaz, inek, kedi, köpek, insan; tüm canlıların kendine has bir ten kokusu var ve bu da normal olanı zaten.
Onun icin bildiğin burnunu sokup koklaman lazim kedilerin evet kendine has kokulari var ama hem çok hafif hem de çok güzel bir koku, o başka birseyden bahsediyor bunu insanlarin duyma ihtimali yok koku hassasiyeti olan bir insanım burnum çok iyi koku alir

Kuş varken kedi alma bence de, kuş için eziyet olur, o duyar kasanlar da işine baksın, evdeki canımın rahatı konforu bozulacaksa tabii ki de yeni bir can alamam, sevmek sorumlulugu böyle bişey ya hani?
Kesinlikle kuşla kediyi besleyenlerde var ama herkesinkine uymuyor, bizimki çok duygusal gerçekten mesela ben mutfaktayken omzuma konar suyla oynar başını yanağıma sürter kafesi hep açıktır misafirlerden ürker asla çıkmaz dışarı. Ben bizim duygularımızı her şeyimizi çok hissettiğini onunda bizimle yaşadığını çok fark ediyorum. Bi kere misafir çocuğu sevmek isteyip tüyünü koparttı anneside güldü salak salak aa bak kuş bilmem ne diyo o kadar kızdım ki artık biri gelince direk başka odaya koyuyorum

Size yaptıkları ayıp olmuş ama evet kedi camdan atlar kuşlara dayanamazlar. Lütfen bir yere kapattıktan sonra tüm evi havalandırın sonra geri kediyi çıkarın . Ayrıca aktif karbon kum kullanirsaniz kokuyu hapseder. Eşiniz günlük kumu değiştirsin . Lavobonun içine girer benim kedim var ve banyoyu asla açmam. Uygun bir oda varsa daha iyi olur en azından açıp havalandirirsiniz

Ben banyoya hapsetmedim kendi hür iradesi şle orada kalıyor. Çıkmıyor banyodan çıktığı zaman da evde koşturuyor
O çok korkmustur şimdi kuzum😢 Bu yüzden nispeten dar ve kapalı bir alan olduğu için güvenli geliyordur, ordan çikmiyordur, yoksa normalde cok severler oda oda gezmeyi, camlardan bakmayı , kapalı kapı sevmezler evin içinde...

Kedi evde tek durur ki bir hafta içinde eşiniz iki kez uğrasa kumunu değiştirip dolu dolu mamasını suyunu koysa büyük bir kap ile filan kedi ölmez. Kardeşimler tatile giderken mecbur kalıp kediye kocaman bulaşık leğeni ile mama ve su koymuşlar ,kumu da biraz bol koymuşlar beş gün şehir dışına gittikleri için. Dönüşte kedi gayet iyiymiş. Sizde daha çok tehlikede bence. Atlar ölür bu arada

Ama cidden bazıları çok saçma ve yersiz olmuyor mu? Yani evimde kedi istemiyorum dedim diye linç yiyorum yahu istemek zorunda mıyım?
İstemedim diye sanki kediyi cezalandıracak kadar da değil yani millet ne sanıyor acaba?
Evde her hayvan bir çocuk demek bir sorumluluk demek . Herkes sorumluluk almak zorunda değil . Evde papağan var kedi oğlum var birde oğlum var bu 3 çocuk demek oluyor zor yani . Linç edecek bir şey de yok bu durumda

Onun icin bildiğin burnunu sokup koklaman lazim kedilerin evet kendine has kokulari var ama hem çok hafif hem de çok güzel bir koku, o başka birseyden bahsediyor bunu insanlarin duyma ihtimali yok koku hassasiyeti olan bir insanım burnum çok iyi koku alir
Mesela ben kendi kedimin vanilya-bebek pudrası karışımı koktuguna yemin edebilirim ama ispatlayamam😅 ve extra hiçbirsey sürmuyoruz, sıkmıyoruz üstüne, resmen kendi ten kokusu böyle...

Burada linç edilmesi gereken kişi siz değil bu kedinin sahipleri. Benim de bir kedim var ve ben çok şehirdisi gezi yapan biriyim . Küçüklükten beri kedimi alistirdim gezmeye gittiğimiz zamanları bilir. Asla yanımdan ayırmam. Kedi kabul eden otele giderim . Ailelerimize de bizimle gelir o evleri artık tanıyor . Bizim çocuğumuz o da . Eşim ve ben sorumluyuz . Kedimi daha cami açsa ölüp olmeyecegini bilmediğim birine emanet edemem. Sizi elestirmiyorum. Bilmemeniz normal . İnsanlara Allah vicdan versin .

X