Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Ay saçmalık ya hayvan sevgisi ile alakası yok bunun. Evinde eşyaların yenidir her yere tüy döküyor her gün ev temizlemek zorunda kalacaksın sormadan kedi emanet edilir mi kedi bakimi yapan yerler var evler de var öğrenciler bakıyor kediseverler evlerinde bakıyor ne münasebet 2 ay memleketine giderken size sormadan bırakması. Arayıp söyleyin

Bu işeyerek işaretleme işini sadece erkek kediler yapıyor, erkek kedilerin ortalığa işemeseler de hafif bir kokusu oluyor dişilere nazaran...Dişiler, hele kısırlaştırılmışsa mis gibi, bebek gibi kokuyor 🥰 Bu bilgiyle her tür canlının erkek cinsinin defolu ve pis olduğu gerçeğini teyit etmek çok acı değil mi sizce de?🥴
Ama maalesef ki öyle 🤣 benim ev erkek dolu. Kedi oğlum bile mamayı döke saça yiyor kendini az yalıyor tam erkek . Arkadaşım diyor ki senin gidişat bu erkekler yüzünden bakırköy 😒

Eşinizin halt yemesi, size sormadan nasıl eve hayvan getirebilir gerçekten. Ayrıca kediler hemen strese giriyor 1 hafta için düzenini bozmuş hayvanın. Benim komşumunda kedisi var anahtarı bırakıyor 3-4 gün bi yere gidince kedi evde tek takılıyor biz mama su yeniliyoruz seviyoruz o kadar. Ayrıca kedili evlerde cidden bi koku oluyor ama kediden kaynaklı değil bazısı mamaların ağzını açık bırakıyor ağır bi mama kokusu oluyor, kumunu temizlemiyor o kokuyor yoksa kedi neden koksun. Kaç tane evde leş bi koku aldım ağzı açık mamalardan bayatlamış hep, normalde sıkı kapatılması taze konması gerek. Siz bence kadınla konuşun bakamayacağınızı söyleyin kedi oteli ayarlasın.
Hayvan duyarıda kasmak anlamsız herkes evde besleyemez yani büyük bir sorumluluk bu konudada görüyoruz hayvanı atmışlar başlarından. Benim komşum iki gez görüntülü kedisiyle konuşuyodu 😂 ayrıca kedi su kabındaki suyuda içmiyor çeşmeden içmeyi seviyor habire çeşme açıyoduk ona içsin diye evimede alamıyodum bebekleri zerre sevmiyor kızımı tırmalamaya çalışıyor sürekli böyle kontes gibi bi şey eşimi görünce mır mır cilveler bana hır hır😂😂😄
Evet hep banyoda lavaboda yatıyor suyu oradan içiyor. Duşa girmek için izin istedim bana ters ters baktı. Korkup çıktım duş almadan. Orayı sahiplendi sanki hiç kalkmıyor.

Ay saçmalık ya hayvan sevgisi ile alakası yok bunun. Evinde eşyaların yenidir her yere tüy döküyor her gün ev temizlemek zorunda kalacaksın sormadan kedi emanet edilir mi kedi bakimi yapan yerler var evler de var öğrenciler bakıyor kediseverler evlerinde bakıyor ne münasebet 2 ay memleketine giderken size sormadan bırakması. Arayıp söyleyin
Ayyy birde bunun için linç yiyorum resmen. Sanki ben bıraktım kediyi elalemin evine.

Hanımefendi acaba okuduğunuzu nasıl anlıyorsunuz? Severim dedim ama evde bakmak bambaşka bir konu. Sokakta gördüğüm kediyi severim mamasını suyunu veririm bu kadar alıp evimde bakmak istemiyor olmam niye bu kadar rahatsız ediyor? Biliyor musunuz her insanın düzeni vardır yani çoğumuzun, ben düzen kadınıyım sen seversin sevmezsin beni ilgilendirmiyor ama ben düzen seviyorum. Kedi kumu kılı tüyü ile uğraşacak zamanım da yok. Çünkü ben kedinin asıl sahibi olan kişi gibi öğretmen veya ev hanımı değilim. 8 saat çalışıp eve gelip evde iki çocuğu doyurup bir yandan çocuklara bir yandan evin işine yetişmeye çalışıyorum. Evde Kedi istemiyor olmam çok mu olağan dışı bir vaka?
Evet kedi bencede çalışan çocuklu biri için zor hele çocuk küçükse. Benim bekarken vardı kedimiz ama evlenince tekrar kedi almak istemedim şuan evde bakamam sadece kuşum var. Şimdi bi kedi gelse kuşumla alışma süresi falan imkansız benim için. Evde beslemek istemeyince hayvan düşmanı mı olunuyor gerçekten.

Kedi kokar evet. İstediği kadar temiz olsun onların kendine has bir kokusu olur. Biri cins ikisi tekir olmak üzere farklı zaman araliklarinda üç kedi besledim. Kumu da maması da kokar. Ki alışık olmayana daha fazla kokar. Cam açmadan zor olur açıkçası. Benim kediler cam açık olsa da atlama eğiliminde bulunmuyordu. Ama size getirilen kediyi bilemem, bazı kediler atladığı için sineklik çekerler camlara. Şimdi atlarsa ölürse kaybolursa vs sahibi size patlayacak haliyle. Size kolaylıklar diliyorum.
Burun reseptörlerine baktırmayı düsündünüz mü? Kötü kokunun kaynagı herhangi bi saglık sorununuz olabilir. Cünkü kedi kokmaz. :):)

Evet hep banyoda lavaboda yatıyor suyu oradan içiyor. Duşa girmek için izin istedim bana ters ters baktı. Korkup çıktım duş almadan. Orayı sahiplendi sanki hiç kalkmıyor.
Ora serin diye yatıyorlar banyoda benim ki de şuan banyo da . Ne kadar kalacak sizde ? Benim kedi oğlum sabahları anne diye bağırarak bizi uyandırıyor uzun kalacaksa o kedi de sana anne der artık 😂😂😂😂

Ayyy birde bunun için linç yiyorum resmen. Sanki ben bıraktım kediyi elalemin evine.
Ay kimse kusura bakmasın hijyen eksik oluyor kim ne derse desin kedili evlere gittiğimde yatak yastık koltuk hep tüy oluyor bu kedi mutfağa da giriyor ben istemem yiyemem de yemek fln. hayvan sevgisi alıp bağrına basmak değil ya ben uzaktan beslerim su koyarım evimde yasayamam ani harekete de gelemem mesela. korkutuyor bunlar beni huzursuz ediyor. ki sizde huzursuz olmuşsunuz. Eşiniz de çok büyük ayıp etmiş 3 gün değil 5 gün değil kaç gün duracak ki

Bir şey olmaz kanka, madem gelmiş hayvan salak kocana sebep misafir et gitsin bari ... biraz seversin, biraz oynatırsın degişiklik olur hem de.
Sever sever, onlar oyle bir sey ki seytan tüyü var onlarda, ne yapıp edip kalbini çalıyorlar ınsanın:)

Evet kedi bencede çalışan çocuklu biri için zor hele çocuk küçükse. Benim bekarken vardı kedimiz ama evlenince tekrar kedi almak istemedim şuan evde bakamam sadece kuşum var. Şimdi bi kedi gelse kuşumla alışma süresi falan imkansız benim için. Evde beslemek istemeyince hayvan düşmanı mı olunuyor gerçekten.
Bende bunu anlamadım. Yahu istemiyorum ama istemiyorum diye hayvanı aç susuz kafeste hapsedicem falan sanıyolar sanırım.
Bazıları okuduğunu idrak edemiyor.

Bende bunu anlamadım. Yahu istemiyorum ama istemiyorum diye hayvanı aç susuz kafeste hapsedicem falan sanıyolar sanırım.
Bazıları okuduğunu idrak edemiyor.
Evet gerçekten zor benim kuşum uçarken tüy bırakıyo bazen kaldıki onu bile hep süpürmek lazım, kedi tüyüde çok ince yapışıyor her yere.

Bu işeyerek işaretleme işini sadece erkek kediler yapıyor, erkek kedilerin ortalığa işemeseler de hafif bir kokusu oluyor dişilere nazaran...Dişiler, hele kısırlaştırılmışsa mis gibi, bebek gibi kokuyor 🥰 Bu bilgiyle her tür canlının erkek cinsinin defolu ve pis olduğu gerçeğini teyit etmek çok acı değil mi sizce de?🥴
benim kedi dişi oda işedi, erkek kediler kisirlastirilmaz ise kizginlik donemlerinde dehşet testesteron kokusu salgiliyo

Off bin kere yazdirtmayin yav en iyi mamayı aliyordum Royal canin, 2020de 250 TL idi küçücük paket ve bir ay bile yetmiyordu. Kumu da çok iyiydi ne yediğimden vermesi:) günde iki kere kumunu temizleyip üç günde bir de kumunu tamamen değiştiriyordum maaş mamaya kuma gidiyordu resmen :KK70:
Royal canin yazarken elleriniz titremedi mi? :) royal canin en iyi mama degildir kedinizin dıskısını kokutacak kadar kötüymüs demek ki. Keske biraz daha paraya kıyıp yüksek segment mamalar alsaymıssınız.. kumu zaten royal canin alan birine sormak istemiyorum.

sahibine haber verin lütfen biran önce alsınlar. kediler zaten çok hassas ve depresyona kolay girmeye meyilli hayvanlar. mekan değişikliği onları hasta eder. Üstüne bir de banyoda kapalı durması ve evdeki gerginliği de hissetmesi onun için hiç sağlıklı bir durum değil.

camdan net atlar.
ve 4 ayak üstüne düşer, kediye bir şey olmaz söylentileri asıl şehir efsanesi. lütfen çok dikkat edin.

umarım biran önce geri alırlar

sormadan bırakan kedi sahıbı hatalı
Bu saçakta cam kapanmaz kedı bakanın teli olur zaten
Benım bütün camlarda tel var ama balkonda yok atlıyor bakıyor bazen ama kaçamak atlamaz ama tezgaha atlar derken düşer her zaman kapalı kapısı ama bazen denk gelıyor zor
Tatıle gıtmem kim bakacak evde en fazla bırkac gece durur sonra zor

X