Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Eşinin sana sormadan böyle bişe yapması farklı bir sorun ama kedinin günahı ne atar tabi kendini dışarı. Camları açacaksan ara sahibini alsın evinden bir şekilde

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Haklısınız fikriniz sorulmalıydı ama camlar kediler için çok tehlikeli merak edip koşarlar ya da korkar atlarlar. Bir an önce en yakın kedi bakacak kişiye verin camları açacaksanız

Tepki olarak yapıyorlar koku bırakmak için.
Bizim ust komsunun kedisi evden kacip bizim eve girmisti ben yakalayana kadar bizim kedi ortam ağaligini yapip şarıl şarıl işedi eve
Bu işeyerek işaretleme işini sadece erkek kediler yapıyor, erkek kedilerin ortalığa işemeseler de hafif bir kokusu oluyor dişilere nazaran...Dişiler, hele kısırlaştırılmışsa mis gibi, bebek gibi kokuyor 🥰 Bu bilgiyle her tür canlının erkek cinsinin defolu ve pis olduğu gerçeğini teyit etmek çok acı değil mi sizce de?🥴

Eşinizin halt yemesi, size sormadan nasıl eve hayvan getirebilir gerçekten. Ayrıca kediler hemen strese giriyor 1 hafta için düzenini bozmuş hayvanın. Benim komşumunda kedisi var anahtarı bırakıyor 3-4 gün bi yere gidince kedi evde tek takılıyor biz mama su yeniliyoruz seviyoruz o kadar. Ayrıca kedili evlerde cidden bi koku oluyor ama kediden kaynaklı değil bazısı mamaların ağzını açık bırakıyor ağır bi mama kokusu oluyor, kumunu temizlemiyor o kokuyor yoksa kedi neden koksun. Kaç tane evde leş bi koku aldım ağzı açık mamalardan bayatlamış hep, normalde sıkı kapatılması taze konması gerek. Siz bence kadınla konuşun bakamayacağınızı söyleyin kedi oteli ayarlasın.
Hayvan duyarıda kasmak anlamsız herkes evde besleyemez yani büyük bir sorumluluk bu konudada görüyoruz hayvanı atmışlar başlarından. Benim komşum iki gez görüntülü kedisiyle konuşuyodu 😂 ayrıca kedi su kabındaki suyuda içmiyor çeşmeden içmeyi seviyor habire çeşme açıyoduk ona içsin diye evimede alamıyodum bebekleri zerre sevmiyor kızımı tırmalamaya çalışıyor sürekli böyle kontes gibi bi şey eşimi görünce mır mır cilveler bana hır hır😂😂😄

Kedileri seviyo halin buysa bide sevmesen nasıl olurdu acaba. Sahiplerinin sorumsuzlugu yüzünden kediye bu kadar saydırman şaka gibi yazıkkk
Hanımefendi acaba okuduğunuzu nasıl anlıyorsunuz? Severim dedim ama evde bakmak bambaşka bir konu. Sokakta gördüğüm kediyi severim mamasını suyunu veririm bu kadar alıp evimde bakmak istemiyor olmam niye bu kadar rahatsız ediyor? Biliyor musunuz her insanın düzeni vardır yani çoğumuzun, ben düzen kadınıyım sen seversin sevmezsin beni ilgilendirmiyor ama ben düzen seviyorum. Kedi kumu kılı tüyü ile uğraşacak zamanım da yok. Çünkü ben kedinin asıl sahibi olan kişi gibi öğretmen veya ev hanımı değilim. 8 saat çalışıp eve gelip evde iki çocuğu doyurup bir yandan çocuklara bir yandan evin işine yetişmeye çalışıyorum. Evde Kedi istemiyor olmam çok mu olağan dışı bir vaka?

X