Evim

cnm ya durup durup evinin fotolarına bakıyorum bizde evimize tadilat yaptıracaz ama bütçe biraz kısıtlı koçtaştan yaptırırız diye düşünüyorduk ama senin fotolara bakınca ikeadan yaptıracam galiba:KK9: ikeaya gittiğimizde banyonun mutfağın metre karesini söylediğimizde ortalama fiyat çıkarırlar mı bir bilgin var mı cnm:KK31: birde banyodaki sadece lavabonun altındaki dolabin fiyatını hatırlıyor musun:26:
Canım eve gidince yazayım, bakmam lazım fiyatlar aklımda değil bir de boyutları var o dolabın. Akşam ayrıntılı yazayım olur mu. Yürüyorum şimdi bakmam çok zor.

Canım eve gidince yazayım, bakmam lazım fiyatlar aklımda değil bir de boyutları var o dolabın. Akşam ayrıntılı yazayım olur mu. Yürüyorum şimdi bakmam çok zor.

tamam tatlım valla yazarsan çok sevinirim bizim mutfak çok küçük kare koçtaş bildiğim kadarıyla hazır dolapları getirip takıyorlar ikea da ayrı ayrı alma imkanı var mı mesela sadece lavabolu tezgahı alsak olur mu of o kadar çok soru var ki aklımda:KK9:sanırım evin ölçüleriyle birlikte sorularımı yazdığım kağıdı alıp ikeaya gitmem lazım:KK1::KK1:

tamam tatlım valla yazarsan çok sevinirim bizim mutfak çok küçük kare koçtaş bildiğim kadarıyla hazır dolapları getirip takıyorlar ikea da ayrı ayrı alma imkanı var mı mesela sadece lavabolu tezgahı alsak olur mu of o kadar çok soru var ki aklımda:KK9:sanırım evin ölçüleriyle birlikte sorularımı yazdığım kağıdı alıp ikeaya gitmem lazım:KK1::KK1:
Bizim mutfak da küçük ve kare. :) akşam döneceğim sana.

banyodan başlayayım. benim dolabın üç ölçüsü var. 100lük, 80lik, 60lık. ben banyomuzun küçük olmasına rağmen en büyüğünü aldım çünkü geniş lavabo görsel olarak hoşuma gidiyor. fiyatlar 500, 450, 400. bunlar benim dolabımdan üç ölçü
http://www.ikea.com.tr/urundetay/90217665/hemnes_lavabo_dolabi.aspx
http://www.ikea.com.tr/urundetay/20217664/hemnes_lavabo_dolabi.aspx
http://www.ikea.com.tr/urundetay/50217667/hemnes_lavabo_dolabi.aspx
bu da diğer dolaplar, modellerine bakmak istersen.
http://www.ikea.com.tr/Urunler/banyolar/banyo_mobilyalari/banyo_dolaplari.aspx

bu arada alt çekmecesine vileda kovası bile sığıyor. bayağı büyük.
lavabo fiyatı aklımda değil, sitesinde de bizim modeli göremedim. ama benzeri için 229 tl fiyat yazmışlar.

mutfak dediğim gibi küçük ve kare. L şeklinde tezgah var. ikea mutfak planlayıcısından kendimiz tasarladık. http://www.ikea.com.tr/musteri_hizmetleri/IKEA_mutfak_planlayicisi.aspx
şuradan üye oluyorsun. mutfağının boyutunu falan giriyorsun. kapıyı pencereyi koyuyorsun. kendin yapamazsan ikeaya gidip çizdirtebiliyorsun. ama çizdirtmeden önce istediğin mutfağı seçmelisin. pc başındayken seçemezsin. showroom mutfaklardan beğendiğin kapakları modelleri kulpları falan hatta alacaksan tezgah evye bataryaları da seçebilirsin. kararını verdikten sonra sana mutfak planlayıcısında mobilyaların standartlarına göre yerleşim yapıyorlar. mesele diyelim ki 40 lık 50 lik 60 lık genişlikte dolaplar var. mutfağının ölçüsüne göre yerleştiriyorsun. 10 cm falan uyumsuzluk oldu mu orayı da uygun parçalarla kapatıyorlar veya bi büyük boy alıyorsun onu kesip yerleştiriyorlar. tabi dolap kapağı için sıkıntı olmadığı sürece. mesela bizim bir duvarda bir bulaşık makinesi boşluğu, bir lavabo dolabı, bir kiler çekmecesi, bir de köşe dolap var. bu sıfır olarak sığdı. dolap boyutlarını ona göre seçtik. orada yardımcı da oluyorlar zaten. diğer tarafta da bir baca kolonu vardı. orası için de dolabın bir tanesinin arka köşesini kesip yerleştirdiler orası da sıfır oturdu. buzdolabının yanında biraz boşluk vardı. oraya da şişelik koyduk orası da tam oldu. yani alternatif çok yerleştirme konusunda.

parça parça almaya gelince de bu mutfak planlayıcısında görevli kişi, dolap kulpundan, kapağından, kasasına kadar hatta taç denen çerçeve oluyor dolabın en üstüne konan, bir de aşağısına ışıklık gibi bir çıta falan geliyor. tüm bunları görevli kişi ayrı ayrı ekliyor planlayıcıya. yani demek istediğim rafa kadar ayrı ayrı alabiliyorsun. istersen kasayı al istersen kapağı al. hepsi ayrı ayrı hesaplanıyor. bu yüzden seçtiğin dolap kapağına göre fiyat da değişiyor.

mutfakları falan koyacaktım ama ikeanın sitesi ölüm gibi. bir saat bekliyorum açılmıyor sayfalar.

şurada katalog var. mutfak için de banyo için de örnek dolap takımları var.

Son düzenleme:
Çooooook beğendim kesinlikle tarzı olan bir ev olmuş, harika. hiç klasik değil, kendine özgü bir tarzı var. Tam da benim de yapmak istediğim ama çok beceremediğim gibi :KK43: kıskandım resmen (aman yanlış anlamayyın güzel dileklerimle kıskandım :KK16: )

cnm günaydın:KK54:
çok teşekkür ederim cnm ya üşenmemiş yazmışsın hakkını helal et:KK16:çok açıklayıcı olmuş hele mutfak planlayıcısı süper bir uygulamaymış öğrenmiş oldum sayende çok teşekkür ederim cnm:KK16:

Çooooook beğendim kesinlikle tarzı olan bir ev olmuş, harika. hiç klasik değil, kendine özgü bir tarzı var. Tam da benim de yapmak istediğim ama çok beceremediğim gibi :KK43: kıskandım resmen (aman yanlış anlamayyın güzel dileklerimle kıskandım :KK16: )
Teşekkür ederim. :KK16: Çok uzun bi zamana yaydık, yoksa bir gere girip alsak muhtemelen bizimki de çok standart olurdu. Zor işler maalesef.

Köşe takımın ve berjerin ikea dan mı memnunmusun ? bende o tarz bişey almayı düşünüyorum...

Köşe takımın ve berjerin ikea dan mı memnunmusun ? bende o tarz bişey almayı düşünüyorum...

evet canım ikisi de çok rahat. sütlü kahve berjer kendi etrafında dönüyor. yalnız köşe takımını sıfırdan kendin monte ediyorsun. minderlerin ve koltuğun kasasının kumaşını kendin geçiriyorsun. kılıfi kasa ve minderler ham halde alınıyor. mesela kasanın kılıfını düzgün cırtcırtlamadığında deforme olmuş gibi durabilir. biraz özen gerekiyor. yalnız biz uzanmalı köşeyi film odamızda kulanıyoruz. sürekli uzanıyoruz film izlerken. günlük kullanımda misafir için falan çok yayık oturuluyor. misafirlerin sık oturacağı bir odada kullanacaksan çok konforlu olmayabilir dik oturma için.

evet canım ikisi de çok rahat. sütlü kahve berjer kendi etrafında dönüyor. yalnız köşe takımını sıfırdan kendin monte ediyorsun. minderlerin ve koltuğun kasasının kumaşını kendin geçiriyorsun. kılıfi kasa ve minderler ham halde alınıyor. mesela kasanın kılıfını düzgün cırtcırtlamadığında deforme olmuş gibi durabilir. biraz özen gerekiyor. yalnız biz uzanmalı köşeyi film odamızda kulanıyoruz. sürekli uzanıyoruz film izlerken. günlük kullanımda misafir için falan çok yayık oturuluyor. misafirlerin sık oturacağı bir odada kullanacaksan çok konforlu olmayabilir dik oturma için.

Eviniz çok güzel ya :nazar: günlük bakıp bakıp kafamda fikir olusturuyorum yani bizde kendimiz için böyle bir oda düşünüyorum. Peki monte etmesi zormu :26: ve ilginiz için çok teşekkürler :)

Eviniz çok güzel ya :nazar: günlük bakıp bakıp kafamda fikir olusturuyorum yani bizde kendimiz için böyle bir oda düşünüyorum. Peki monte etmesi zormu :26: ve ilginiz için çok teşekkürler :)

teşekkür ederim. :KK16: montesi zor değil sadece zahmetli. zaten kılavuzu oluyor. sırasına uyduğunda bir sıkıntı yok. her adım kılavuzda var. iki kişi çok daha kolay yapılır. tek kişi biraz zorlar.

teşekkür ederim. :KK16: montesi zor değil sadece zahmetli. zaten kılavuzu oluyor. sırasına uyduğunda bir sıkıntı yok. her adım kılavuzda var. iki kişi çok daha kolay yapılır. tek kişi biraz zorlar.

O zaman ikea ya bakılır :) çok teşekkürler...:21:

:26: Telden yapabilecek miyim derken yanlışlıkla konuyu açmışım birkaç resimle. Geri kapayamayacağım için devamını koyayım dedim. çok dağınık oldu kusura bakmayın. Salon ve bir odanın resmini çekemedim. Onlar daha sonra.

hey sennn !
Terk et bu evi !!
Benım evim burasıı !!!!!!!!!
Huhuhuhuhuuuuuuwwwwwwwwww ! ! !

X