Evi otel gibi kullanıyorlar

Görümcenin yerine ben utandım. Bu nasıl bir yüzsüzlük yaa. Bence bir daha herhangi biri gelmek istediğinde bahaneler uydurup kabul etmeyin. Ya da ben rest çekebilirim diyorsanız direkt resti çekin.
Yok eşim senede bir gün geliyolar ayıp olur diyo ya bide heryere bizim arabayla tek araba gidiyoruz sıkış tepiş su bile almıyolar şişe getirmişler bizim sebilden doldurup doldurup götürüyolar

Ayıp olmasın da size ayıp olmuyor mu bu durumda ? O ablasıysa siz de eşisiniz. Siz ayıp edin bu durumda olmadı, nasılsa ablası edep bilen bir tip değil belli ki, bir şey olmaz.
Ya da onlar geleceği zaman şehir dışına gidin aileniz falan başka yerdeyse. İnsan evimi niye onlara bırakayım diye sinir oluyor ama eşiniz hizmet etsin biraz. İş başa düşünce bir yerden sonra ayıp falan düşünmeyecek zaten. Olay kendilerine dönünce erkekler öyle bir ayıp ediyor ki şaşar kalırsınız.

Allah yardımcınız olsun, misafirin kısa kalanı makbuldür o ayrı da, bazı tavırlar baştan verilmezse sonrasinda çok değişti oluyo. Eşinizle de bozuşmaktan çekinmeyin. Gelsinler kalsınlar başım gözüm üstüne ama bana acı, ben bunu hak ediyo muyum diye sorun. Siz de ufak ufak görev verin yerlerini bilsinler bence

Ablası en küçük bişeyi şikayet etse kavga ediyoruz direk ablası küsmesin diye bişey demiyo olan bize oluyp huzurumuz bozulması. Diye dişimi sıkıyorum kava ettiğimizi duyunca mutlu oluyolar çünkü
Kavga etmeyin sadece iş yükü oluşturun üzerinde. Mecbur değilsiniz ki hizmetçilik etmeye.. İş bölümü yapın çaktırmadan. Zaten muhtemelen seneye gelmez iş mi yapıcam tatil mi yapıcam der

Onların daha çok hoşuna gider dışarda yemek yerler bende bunu istemiyorum hem evde ben yapıyorum hem dışarda biz ısmarlıypruz
E yok artık. Eşiniz ses etmiyorsa paşa paşa versin parayı. Siz niye onların istekleriyle, dagittiklariyla ugrasasiniz ki?
Hatta ailenizin yanına gidip kafa dinleyin.

Sonuna kadar okumadım ama böyle durumlarda aynı anda tatil yapmak güzel değil böyle yapıyorlarsa olmaz aile demek el birliği ile güzel zaman geçirmek demek eğer içinden bir kişi aileyi istemiyorsa ozaman sonucuna da katlanacak bir sonraki tatilde biz müsait değiliz deyin geçin planımız var deyin kabul etmeyin kapı duvar olun arada bir herzaman olmasa da bazen hayır diyebilmek lazım. Yine iyi ol yine merhaba de ama Cook değil. Eşin şimdi kendi evinde böyle bir konuşma yapsa evde yaygara çıkar ben şahsen evimde misafire demem geldiniz yediniz içtiniz sonra da s*çtınız gittiniz.. diyemem ama hayır derim mesela bir dahakine bu şekilde daha sağlıklı olur.

E yok artık. Eşiniz ses etmiyorsa paşa paşa versin parayı. Siz niye onların istekleriyle, dagittiklariyla ugrasasiniz ki?
Hatta ailenizin yanına gidip kafa dinleyin.
eşimin hoşuna gidiyo ailesine para harcamak evlenmeden önce yiğenlerine falan hep bakmış herşeylerini almış annesinin babasının herkesin masraflarını görmüş

Eşin yapsın yemeği temizliği o zaman, sen onun kardeşinin hizmetlisi misin? Azcık sesini çıkar, restini çek hayat böyle geçmez.

Bi muhabbetimiz yok zaten ne ararlar ne sorarlar memleketlerine gittiğimizde hiç davet etmezler samimiyet yok aramızda buraya gelince sadece gezerken samimiler eşimin hayır diceğini sanmıyorum bir ay sonra gelseler yine tamam der ailesine körü körüne bağlı hatalarını hiç görmüyo sadece beni geçiştirmek için haklısın der çok bastırırsamda kavga eder

Eşin yapsın yemeği temizliği o zaman, sen onun kardeşinin hizmetlisi misin? Azcık sesini çıkar, restini çek hayat böyle geçmez.
Geçmiyo zaten annesi iki üç aya bir gelir ablası kışın geldi en son annesi gelince kahvaltı bekler erkenden hamileyken bebeğim küçükken hep böyleydi bu yoksa da şikayet edip olmadık şeyler deyip aramızı çok fena bozarlar eşim gaza gelirvs va

İnsanlar yıllık yaz tatilini resmen sizde geçiriyorlar.
Bir yazlık almıyorsam tek sebebi budur inanın.

Hayır geliyorlar madem, sizin evinize alışveriş yapmaları lazım.
Gezmelerde birşeyleri onların da ısmarlaması lazım.
Yemekte, günlük bi süpürmede vs yardımcı olması, ön ayak olması lazım kiii bedavaya getirdiği tatildeki ev sahibinin yükünü alsın, yüzüne bakacak yüzü olsun.
İnsanlardaki bu yüzsüzlük seviyesine Allah düşürmesin diyorum....

Madem eşiniz hak verse de kavga ediyor, o halde siz de her işlerini yapmayacaksınız.
Çamaşır mı attınız makineye, neden seriyorsunuz, gelince sersin.
Yemek mi istedi, yap da yiyelim diyin.
Ekstra hürmet, hizmet göstermeyin.
Mesafe koyun.
Rahatsız hissettirin.

Misafire kendini rahatsız hissettirme tavsiyesi verdiğime inanamıyorum. Ama bazı insanlar tebessüm dahi hak etmiyor vesselam.

Diyemiyorum işte zaten daha yeni yeni ev işi yemek vs öğrendim üç yıl oldu evleneli zaten zorlanıyorum çocuk ev işi bide misafir gelince daha zor olıyo daha iki gün önce temizlik yaptım bugün ellemicem dedim ev çok kötü bi halde akşam duştan çıktılar paspaslar yerler hep ıslak tiksindim artık temzilemek gelmiyo içimden

Ya özür dileyerek soruyorum salak mısınız ? İş görüşmesi sınavı vs olur filan o şehire gelir en fazla iki gün konaklar idare edersin. Milletin dayalı döşeli kurulu sürekli yaşadığı eve tatile gitmek nedir ya ! Deniz olan şehirde yaşayanlar hep bunu yaşıyor . Asla kabul etmem kimseyi. Kurulu düzene tatile gelinmez ayıp . Tatile gelen yallah otele

Ozaman sen eşinle kötü olma ne diyeyim canım ayda yılda bir geliyorlarsa sizde gelecekleri zaman müsait değiliz deyin yokuz deyin. böyle insanlara ne deseniz boş utanma yok sıkılma yok ben geçenlerde hiç görüşmediğim küs olduğum kuzenime gittim oturmaya uzun yolculuk ettim yanına gitmek için. Bebeği var yeni doğum yaptı bıtane de oğlu var yemek hazırlarken sofrasından tut eve süpürge atmaya kadar yardım ettim çok kalabalıktı ev bütün aile toplandık güzeldi ama çok kalabalıktı 5 posta makına çalıştı bulaşık için kaç kez yanına gittim yapılacak bir şey varmı felan derken lafa tutup doldurup boşaltım makinayı misal yani misafirim ama insan rahat etmez ve aile olunca da işin ucundan tutmak ister insan ya hiç uzağa gitme bir arkadaşın bile gelse beraber herşeyi yapıyorsun bi komşun bile olsa bazen beraber yapıyorsun bunlar yapılması gereken şeyler aslında sadece sosyete gibi oturup yemekle olmuyor .. bence sen eşinle kötü olma erkekler ailesine laf getirtmez eşini daha kolay kenara iter bu çok net gerçekten. Yapıyorlar bunu yani ve ailesini kötüleyen eşi de hiç çekemiyorlar .. gerçekler batıyor çünkü

Alışverişi yemek ısmarlamayı bırakın dıışarda suya para vermemek için ilk gün gelirken getirdikleri şişelere hergün bizden su koyup gidiyolar hep birlikte gezerken asla arabalarını kullanmıyolar bizim arabada üst üate gidiyoruz bide ben emziriyorum arabada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…