Evi olmadığı için ailem vermiyor

Keşke bu süreç böyle işlese. Başka bir konuda sevgilisi ile alkol alan mekanlara giden adam aynı sevgili ile evlendikten sonra birden şeriatçi falan olmuş evlendikten sonra. Kaldı ki bu konudaki adam pek bişey saklamıyor o yüzden yaşanacakları öngörmek zor değil.

Ya üzmek istemiyorum ama şu son yorumlara da katılıyorum.ailenin ne kadar kötü olduğu çok belli. Ama sevgilinin ailesi de ak kaşık değil. Ailenden daha iyi olduğu konular olması onları temize çıkarmaz. Önce bunu kabullen. Farkında olursan olabilecekleri daha az üzülürsün en azından. Bari sevgilinin sana destek olacağından emin ol, okumak olsun iş konusu olsun seni rahat bırakacağından destek çıkacağından emin ol. Aile evinde sözün geçmemiş çok üzücü ama o sakin ve söz dinleyen tavrı ailenin evinde bırakmalısın. Dişli olmayı öğrenmelisin. En azından kaçarsan bunu yap. Çünkü kendinden başka güvenicek kimsen olmayacak.

Okumama karşı değil ve hemende çocuk istemiyoruz ikimizde yani okulumu bitirebilirim
Ablacim evlenene dek hepsi mukemmel erkegi cok iyi oynar, sen beni dinle ve korunma yollarini simdiden arastir iyice ogren, dugunden en az 3 ay once korunmaya baslamalisin unutma.
Yani aynen oyle ama en azindan hazir surda yalniz yakalamisken aklina birseyler sokmak iyi olur diye dusunuyorum.

Bu arada ben yaklasik 20 sayfa okumadim, son biraktigim yerde oglan cok fedakar asikti, birseyler degisti sanirim?

Sevgilimin maddi ve manevi arkamda olacağına eminim aile evinde ise söz dinlemekten başka çarem olmuyor karşı çıktığım zaman beni dışarı göndermemekle tehdit ediyor

Fedakar aşık çalışıp ev aldığı abisinden pay alamıyor şu an. Pek gıkı çikacak gibi de durmuyor. Bi de dayı atladı geldi bunun üstüne o da ev zincirine dahil oldu.

Yani değişen birşey yok aslında sadece bazı yorum yapan kişiler birşeyler mi gördü ne oldu bilmiyorum o şekilde yorum yaptılar yoksa herşey aynı

Sevgilimin maddi ve manevi arkamda olacağına eminim aile evinde ise söz dinlemekten başka çarem olmuyor karşı çıktığım zaman beni dışarı göndermemekle tehdit ediyor
Anlıyorum emin ol başta kızdım hala biraz gözün açılmamış gibi geliyor ama belki zamanla olur. Ama bahsettiğim sevgiline güvenmen değil. Unutma ki evlenirken o aileye bi birey olarak gidiceksin. Siz 2 kişi bi aile olamayacaksınız. Yapıları buna uygun değil. He sevgilin diş çıkarıp bunu yapabilirse çok iyi ama ev almada yardım durumu varken mümkün değil. Bunu kabullen. O eve girmeyen kv ve hasta kp, muhtemelen kocasına para vermeyeceksşn diyen elti. Demiyosa paragöz kayınbirader. Yani anlatabiliyor muyum? Ailenin kötü şeyleri de sevgilinle birlikte gelecek. Bunun farkında olarak adım at. Ailen sorunsuz veriyor olsa bile bunlar zaten düşünmen gereken şeylerdi. Hakkını arayıp sınır koymayı bilmezsen bu aile seni hırpalar. Kaçsan da yaparlar gelinlikle gitsen de yaparlar. Sorun tek başına ailenin inadı gibi dursa da kayınailenin kendi başına çok falsosu var. Bu kadar ılımlı davranmaları bile bi sorun. Ailene rest çekmedikleri için bu kadar talepkar olabiliyorlar. Herkes çözüm arıyor ama kimse şu an buna gücümüz yetmez bi kaç seneyd yapılacak ama şu an olmaz. Kabul ediyorsanız bu şekilde demiyor. Tabiki ailen dayısı bile yardım teklif etmişken evden vazgeçmez. Bunları da görmen gerekiyor

Bende buna kızıyorum işte herkes boş boş konuşup işi daha zorlaştırıp köşesine çekiliyor ve olan bize oluyor

Hak istemesi gerektiğini ben söylemedim yanlız bunu söyleyen başkasıydı
Yanlız değil yalnız. Karşındaki senin kocan değil, olsa bile onun malına bu şekilde müdahale edemezsin.
Karşındakinin herhangi bir malı yok, olmadığı için satıp parasını kullanamaz. Kullanabilecek olsayd bunu dillendirip sana anlatmış olurlardı.
O mülkün herhangi bir oturumu, yapım izni falan bile olmayabilir hiçbir zaman satılıp paraya dönüşemeyecek bir yer bile olabilir.

Gittim söyledim para geldi ne kadar pembe bir dünya böyle Barbie evi gibi

Hanımefendi ben malına müdahale etmiyorum zaten bu konuyu açanda ben değildim başkasıydı ben sadece beni ilgilendiren kısmıyla ilgileniyorum bana ne olacak bana ne yapılacak kimin neyi olduğu beni ilgilendirmiyor durup dururken neden abisinden payını istesin ki zaten

Bende buna kızıyorum işte herkes boş boş konuşup işi daha zorlaştırıp köşesine çekiliyor ve olan bize oluyor
O zaman sevgilinle konuş. Daha babanla yzüyüze bile gelmemiş çocuk. Alsın babanı karşısına ev isteğinizi ve kızınızın rahat ettiğinden emin olmak istemenizi anlıyorum. Bende gezgin rahat yaşam sürsün istiyorum. Zaten bir ev alma planım var sadece kendi başıma yapmak istiyorum ama bunu beklersek en başta ikimiz ama herkes çok yıpranır ailelerimizin bu şekilde olmasını istemiyorum. Siz bana kızınıza veya aileme kızgın olun istemiyorum. Güzellikle gelinlikle kızınızı almak istiyorum. Lütfen bize müsade edin. En başta kızınızı üzmeyin. Minvalinde bi konuşma yapsa. Hem belki cesaret edip konuşması biraz güven sağlar. Kabul etmez mi baban konuşmayı?

Kendisi de babamla konuşmak istedi ama ben babamın tepkilerinden emin olamadığım için korkuyorum daha kötü olur mu diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…