Evi olmadığı için ailem vermiyor

Sevdiği için herşeyi elinden geleni yapıyor ailemin rızasıyla gelinlikle bu evden çıkmamı istiyor bunun için uğraşıyor ama ailemin umrunda bile değil

Bunu diyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama anne baba genelde haklı çıkar ve bizim görmediğimiz şeyleri görürler bir şeyonları rahatsız etmiştir

adamların 30 yıllık evlilik tecrübesi var ki diğer yorumlara yazdiginız cevaplardan haksız olmadıklarını gördüm çocuğun tek başına birey olamayacağını hissettiler bence acele etmeyin

Ayrıca ailenize sırtınızı dönüp evlenmenizi tavsiye etmem, sonra evlenince aileni bile bıraktın gibi başınıza da kakılır , değeriniz bilinmez, arkanızda da kimse olmadığı için rahatça ezilip geçilirsiniz bunlar kötü senaryolar tabii iyi ihtimaller de var
İlla evleneceğim diyorsanız ailenizin gönlünü almaya bakın çocuk ev alsın düğün yapacağına ya da ailesi kira ödeyeceğine ev kredisine girsin

Aile birliği olduğu için mi çocuktan birşey olmayacağı kararına vardınız abiniz veya kardeşinizin ihtiyacı olduğunda siz ona el uzatmayacakmısınız

Kendi ailen herseyi istiyorsa seni niye okutup meslek sahibi yapmamış da elalemden 27 yaşında bu ekonomide ev almasını bekliyor?
Anneme şu soruyu da sordum erkek kardeşimin ciddi bir ilişkisi var gelininde sizden sizin gibi ev isterlerse ne yapacaksınız diye sordum bizim alacak gücümüz yok kız evde diretiyorsa kızı bırak deriz dedi

Anneme şu soruyu da sordum erkek kardeşimin ciddi bir ilişkisi var gelininde sizden sizin gibi ev isterlerse ne yapacaksınız diye sordum bizim alacak gücümüz yok kız evde diretiyorsa kızı bırak deriz dedi
Vayy bee çok bencil bir ailen varmış Allah yardımcın olsun ne diyim.Onlarında alacak gücü yokki alamıyorlar deseydin ya

Kendi evini geçindirebilecek gücü var ama hem ev alıp hem düğün yapacak gücü tek başına yok sizin var mı ?
Düğün yapmak zorunda değilsiniz. Ev almak zorunda da değilsiniz. Kirayı bile aile vermeyi teklif ediyor sevgiliniz niye ben veririm kiramı demedi

Evet bir yatirim sandigi, biliyorum.

Ornek odeme planlarini sizin icin arastirdim.

750 bin icin odeme 35 bin olamaz bu orneklere gore. Velev ki rakamlar dogru olsun 750 bine nereden ev bulacak?

Ve niye 3 kardes ev masraflarini karsiliyor? (Masrafa ortak olmak baska calisan adam zaten aile evinde masrafa ortak olmali, ama masrafi karsilamasi? Bunu bi dusunun derim)

Sinpas ornek planlari (bi inceleyin bakalim, erkek arkadasinizin bahsettigi odeme bu planlara uygun mu?

Kardeşleriyle alacakları ev bizim olacak diğer kardeşlerine de ev aldılar evet kaynakçılığa yeni geçti şuan bile 45 bin maaş alıyor
Ohooo. Hesap kitap birse sen adamla değil ailesiyle de evleneceksin. Aç biraz eş ailesi konusu oku. Bu evlilikte senin senden alırlar seni sana koymazlar.

Düğün yapmak zorunda değilsiniz. Ev almak zorunda da değilsiniz. Kirayı bile aile vermeyi teklif ediyor sevgiliniz niye ben veririm kiramı demedi
Neden demedi biliyormusunuz ailem karşılarına geçip hem kira verip hem nasıl geçineceksiniz demesinler diye bunuda önümüze bir bahane olarak çıkarmasınlar diye yoksa kiramızı verebiliriz ki ben babama kiraya razıyım ben dedim diye bana demediğini bırakmadı

Asıl bunu karşına çıkarırlar, para alan emir de alır, onlar onun ailesi canı kanı ona koymaz, ama sen yıpranırsın güzel kardeşim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…