Evi olmadığı için ailem vermiyor

2 abisine ev alındı şuan sıra benimkinde şuanda da sevgilime ev almaya çalışıyorlar sevgilimin ailesi hep diyor siz evlensenizde evlenmesenizde bu ev alınacak ama şuan hem ev alıp hem düğün yapacak gücümüz yok 2 seneyi bulur diyorlar
10 kardesler neden 2 abisine ev alınmış sadece? O evleri kim almış?

Ona vermeyecegim kendi ihtiyaçlarımı alacagim deyin.
Ayda hiç bir sey yapmazsanız bir gram altin alin kenara koyun.
ne ailene nede karşı tarafa körü körüne güvenme
Ailen senden toplayıp oğullarına yedirme derdinde
Diğer taraftada işler karışık yok o ev alirsa digeri evlendirilecekmis,yok gerekirse ayni evde yaşanırmis.
Dediğin tarzda aileleri biliyorum ne laf biter ne soz
Yok o gelin cok harcadi ben harcamadim,yok ben beraber oturdum o oturmadi ,yok o esyanin pahalısini aldi ben almadim.
Sende yipranir çalışırsin mallar falan kocanin üstüne bile olmaz.
O yüzden diyoruz yoksa kocaman kadınsın gitsen bugün nikah tarihi alırsın.
Kesinlikle ayri eve çıkmak istediğini, ayni evi kabul etmeyeceğini, birikim yapmaniz gerektiğini evlenincede ortak esya mal mülkü kabul etmediğini söyle
Seni anlıyorum ailenin evinden kurtulmak sevgilinlede evlenmek istiyorsun ama yagmurdan kaçarken doluya tutulma.
Ailendende mutlaka gizli para ayir kendine çalışırsan
Yatan maaşıma bakıyorlar gizli köseye atamıyorum ki her ay 3 bin kadar harçlık alıyorum kendime sadece bir gram alırsam 1 ay boyunca nasıl idare edicem o parayla abisinin evine ortak sevgilim onun ve abisinin üstüne evi

Sevdiği için herşeyi elinden geleni yapıyor ailemin rızasıyla gelinlikle bu evden çıkmamı istiyor bunun için uğraşıyor ama ailemin umrunda bile değil
Babanız sevgilinizin işini de beğenmemiş. Geçinemezsiniz diye endişe etmiş . En azından evi olsun bir şekilde geçinirler gibi düşünmüş. İlk okuyunca bu nevirde kim ev alabiliyor dedim. Ama devamına bakımca babanızı dinleyin derim. İçine sönmeyen şeyler var belli. Ve kaçmayın tabiki.

Yatan maaşıma bakıyorlar gizli köseye atamıyorum ki her ay 3 bin kadar harçlık alıyorum kendime sadece bir gram alırsam 1 ay boyunca nasıl idare edicem o parayla abisinin evine ortak sevgilim onun ve abisinin üstüne evi
Abisi kira veriyor mu sevgiline yok. Abisi hep oturacakmı orada evet. Satılıp yarı payı sevgilinize verilir mi hayır. E ne anladım üzerine evden

Babanız sevgilinizin işini de beğenmemiş. Geçinemezsiniz diye endişe etmiş . En azından evi olsun bir şekilde geçinirler gibi düşünmüş. İlk okuyunca bu nevirde kim ev alabiliyor dedim. Ama devamına bakımca babanızı dinleyin derim. İçine sönmeyen şeyler var belli. Ve kaçmayın tabiki.
Kaçmak zaten istemiyorum ama ne yapabilirim onuda bilmiyorum

Kız kardeşler ayrı zaten büyükten küçüğe doğru ev alınmış o evide kızlar hariç bütün kardeşler çalışarak almış
Maşallah kızlar yine insan yerine konmamış. Peki o evler alınırken senin sevgilin de çalışmış mı? Çalıştıysa neden sadece bekarlar yardım ediyor, evliler de yardım etsin hemen alsınlar evini.

Maşallah kızlar yine insan yerine konmamış. Peki o evler alınırken senin sevgilin de çalışmış mı? Çalıştıysa neden sadece bekarlar yardım ediyor, evliler de yardım etsin hemen alsınlar evini.
Sadece bir evli abisi yardım ediyor diğeriyle konuşmuyorlar bazı sebeplerden dolayı evet ev alınırken benim sevgilim de çalışıp para vermiş

Bir sıkıntı olmadığı sürece ev satılmaz abisi oturacak orda
Hiçbir anlamı yok yani tapuda payınızın olması
Kaçmak zaten istemiyorum ama ne yapabilirim onuda bilmiyorum
Valla bekleyin gerekirse evlenmeyin..benim de aklıma yatmadı sevgilinizin ailesi..sonra ah vah edeceğinize ayrılın gerekirse. Ya da bekleyin birkaç yıl.

Sevdiğim insanın içkisi kumarı sigarası hiçbir kötü alışkanlığı yok ailem çocuğu ve ailesini araştırdı kimse onlar hakkında kötü yorum yapmadı herkes tarafından sevilen saygı duyulan insanlarlar çocukta dahil ailem ailesiyle tanıştı aileyi de beğendi ama çocuğun evi olmadığı için ailem vermiyor ne yaptıysak ikna olmuyorlar ev olmadan olmaz diyorlar başka birşey demiyorlar ailesi de alıcaz ama şuan hem ev alıp hem düğün yapacak durumumuz yok kendi aile apartmanları var oturdukları yer 7 odalı evi ikiye bölelim siz diğer tarafa geçin dediler ailem istemedi kiraya çıkın kiranızı biz ödeyeceğiz dediler ailem kabul etmedi yüzük takalım adını koyalım en azından ev alınca düğün yaparız dediler ona da yanaşmıyor aile ne yaptıysak olmadı birbirimizi çok seviyoruz en son çare kaçacağız her ne kadar bunu istemesekte mecburuz sizce hata ailemde mi bizde mi
Bir kaçmak gibi bir hata yapmayın özellikle Allah korusun babanız beddua ederse babalar tövbe etseler bile o beddua kabul oluyor diye biliyorum.

Eninde sonunda kabul edeceklerdir. Elbette ki işin içinde olan insa sizsınız ve buraya bunu yazdığınıza göre ikna olma ihtimallerini küçük görüyorsunuz ama Allah büyüktür. Dua en büyük silahınız, dua edin. Inşallah kabul ederler.

Ailene gelince de herkes sizin anlattığınız gibi bir damadı olsun ve ailesi oyle olsun ister yani bu zamanda hele kirayı ödeyebilmek bile büyük bir şükür sebebi iken illaki ev sahibi olması konusunda bu kadar ısrarcı olmaları ve bu kadar beğendikleri bir damat adayını ve ailesini reddetmeleri ondan da ziyade iki birbirini seven insanı ayırmak istemeleri ben gerçekten anlayamıyorum. Buyuk konusmak istemiyorum ama asla dogru bulmuyorum. Allah in gucune gider bence. Sonucta nisan yapalim yine alicaz demişler. Niye illaki nisan belkide sizi ayirirlar diye endişe ettiklerindendir.

Evet hayat çok zor, evet evi olsa evleneceğiniz kişinin çok büyük bir avantaj ama diğer saydığınız iyi huylarida sevdiğiniz kisinin şeyler de para ile alnabilecek şeyler değil.

Rabbim yardımcınız olsun. Eğer birbiriniz için hayırlı iseniz İnşallah dilediğiniz zamanda evlenirsiniz zorluklar olmadan. Sevgiler 🌸

Not: şimdi gözüme birkaç yorum çarptı. Ben ilk yazdığınız mesaja göre bu yorumu yaptım ama sanırım ailesiyle ilgili fikrimizi değiştirecek farklı yorumlarda bulunmuşsunuz arkadaşlara yazdığınız cevaplarda... onları şu an okuma fırsatım yok o yüzden cevabım sadece konuyu ilk yazdığınız konu içerigine gore gecerli diyeyim

Son düzenleme:
Sadece bir evli abisi yardım ediyor diğeriyle konuşmuyorlar bazı sebeplerden dolayı evet ev alınırken benim sevgilim de çalışıp para vermiş
Senin gerçekten hoşuna gidiyor mu bu kadar iğrenç para işlerinin içinde olmak, bunlari sevgilinle konusman falan? Abisiyle ortak ev alınmış abi sefasını sürüyor ama sevgilin evlenemiyor bile. Her şeyi geçtim bekarlara sadece düğün yapacağız diyorsun da bekarlar salak mi da herkese ev aldılar kendilerine alınmayacak?

Bir kaçmak gibi bir hata yapmayın özellikle Allah korusun babanız beddua ederse babalar tövbe etseler bile o beddua kabul oluyor diye biliyorum.

Eninde sonunda kabul edeceklerdir. Elbette ki işin içinde olan insa sizsınız ve buraya bunu yazdığınıza göre ikna olma ihtimallerini küçük görüyorsunuz ama Allah büyüktür. Dua en büyük silahınız, dua edin. Inşallah kabul ederler.

Ailene gelince de herkes sizin anlattığınız gibi bir damadı olsun ve ailesi oyle olsun ister yani bu zamanda hele kirayı ödeyebilmek bile büyük bir şükür sebebi iken illaki ev sahibi olması konusunda bu kadar ısrarcı olmaları ve bu kadar beğendikleri bir damat adayını ve ailesini reddetmeleri ondan da ziyade iki birbirini seven insanı ayırmak istemeleri ben gerçekten anlayamıyorum. Buyuk konusmak istemiyorum ama asla dogru bulmuyorum. Allah in gucune gider bence.
Evet hayat çok zor, evet evi olsa evleneceğiniz kişinin çok büyük bir avantaj ama diğer saydığınız iyi huylarida sevdiğiniz kisinin şeyler de para ile alnabilecek şeyler değil.

Rabbim yardımcınız olsun. Eğer birbiriniz için hayırlı iseniz İnşallah dilediğiniz zamanda evlenirsiniz zorluklar olmadan. Sevgiler 🌸
Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim bizde sürekli hayırlısıysa olsun diye dua ediyoruz bizde evimiz olsun istiyoruz ama almak çok zor bu imkanlarda bekleyelim dedik ama ailem işimizi zorlaştırmak için elinden geleni yapıyorlar hep bir bahane ne olacak bizde bilmiyoruz 🤍

Şuan bekarlar sadece birbirine destek oluyor aynı evdekiler yani diğer kardeşler değil evli olanlar değil

Son kalan bekara ne olacak peki? 9 kardeşe yardim ettikten sonra herkes biz evliyiz artik diyip ona yardim etmeyecek miymis son kalmayi gectim yine arada haksizlik oluyor ilk evlenenlerle daha sonra evlenenler arasinda. Ben sanmiyorum size aktirildigi gibi bir durum oldugunu.
Bize ev alinsin sonrasi bizi baglamiyor diye bir sey olsa kim niye bedava size çalışsin yani herkes kendine yapar.

Senin gerçekten hoşuna gidiyor mu bu kadar iğrenç para işlerinin içinde olmak, bunlari sevgilinle konusman falan? Abisiyle ortak ev alınmış abi sefasını sürüyor ama sevgilin evlenemiyor bile. Her şeyi geçtim bekarlara sadece düğün yapacağız diyorsun da bekarlar salak mi da herkese ev aldılar kendilerine alınmayacak?
Birine ev ikiye bölünecek diğeri ailesiyle yaşayacak bunu kendileri böyle istiyor kimse diretmiyor bende para işinin içinde olmak istemiyorum ama sevgilim herşeyi anlatıyor bana ki acaba yalan mı söylüyorlar diye bir düşünceye girmiyim diye benden birşey saklamıyor

Son kalan bekara ne olacak peki? 9 kardeşe yardim ettikten sonra herkes biz evliyiz artik diyip ona yardim etmeyecek miymis son kalmayi gectim yine arada haksizlik oluyor ilk evlenenlerle daha sonra evlenenler arasinda. Ben sanmiyorum size aktirildigi gibi bir durum oldugunu.
Bize ev alinsin sonrasi bizi baglamiyor diye bir sey olsa kim niye bedava size çalışsin yani herkes kendine yapar.
Bize ev alınacak diğer iki kardeşin düğünü için yardım edilecek biri evi ikiye bölecek orda yaşayacak diğeri ailesiyle yaşayacak bunlar kendi istekleri en küçük kardeşleri de 14 yaşında şuan kirada aldıkları bir tekstil atölyeleri var oda en küçük kardeşe kalacak

Birine ev ikiye bölünecek diğeri ailesiyle yaşayacak bunu kendileri böyle istiyor kimse diretmiyor bende para işinin içinde olmak istemiyorum ama sevgilim herşeyi anlatıyor bana ki acaba yalan mı söylüyorlar diye bir düşünceye girmiyim diye benden birşey saklamıyor
E senin ailen enayi değildi kv ile bir ev olmaz ayrı ev isteriz dediler. Diğer bekarlarla evlenecek kızlar enayi mi peki? Siz gerçekten bu yasa kadar nasıl gelmişsiniz aklım almıyor. Çoluğu çocuğu ac bırakıp essek gibi çalışıp o bekarlara da ev alacaksınız. Açın gözünüzü ya bu nedir 2 gündür insan hiç mi sorgulamaz herkes ağız birliği etmiş uyarıyor.

E aileyle yaşamayı kabul etmezse yeni gelin o zaman ne olacak? Yana yana gitmek istediğin ailenin kafa yapısına bak en küçüğü yanlarına evlendirecekler hemde daha olmayan kişi için planlar yapmışlar. Sizin gibi koca için ailesini yüz üstü bırakacak cengaver yeni nesil olduğunu hiç sanmıyorum, en küçüğünede paşa paşa ev alacaksınız hemde evliyken.

Bize ev alınacak diğer iki kardeşin düğünü için yardım edilecek biri evi ikiye bölecek orda yaşayacak diğeri ailesiyle yaşayacak bunlar kendi istekleri en küçük kardeşleri de 14 yaşında şuan kirada aldıkları bir tekstil atölyeleri var oda en küçük kardeşe kalacak

Bana garip geldi ya bilemedim. Aileyle yaşamayi ya da bolunmus evde oturmayi başkalari da istemeyebilir gayet o gün gelince zaten söz hakkiniz olacagini dusunmuyorum bu konuda.

E senin ailen enayi değildi kv ile bir ev olmaz ayrı ev isteriz dediler. Diğer bekarlarla evlenecek kızlar enayi mi peki? Siz gerçekten bu yasa kadar nasıl gelmişsiniz aklım almıyor. Çoluğu çocuğu ac bırakıp essek gibi çalışıp o bekarlara da ev alacaksınız. Ax̌ın gözünüzü ya bu nedir 2 gündür insan hiç mi sorgulamaz herkes ağız birliği etmiş uyarıyor.
Çoluk çocuk aç kalmıyor sevgilim taksidi ödüyor biri eve bakıyor diğer 2 si altın alıyor diğer bekarlarla evlenecek kişiler ise büyük ihtimalle teyze kızı falan olur akrabalar da aynı evi kabul ediyorlar maalesef ne kadar doğru bulmasamda olacak olan bu akraba evliliği var bizde çünkü

X