Evde susam böceği

Kuru patlıcan vs ben onları haşlayıp,poşetleyip buzluğa atarım senelerdir.Çok korkardım evimde böcek olmasından ve oldu.
Uçuyor mu bu böcekler ya

Eve böcek yuva yapmıştır.
Çok etkili nette ilaçlar var kapı pervazlarını, süpürgelikleri, dış kapı pervaz ve yeri, delik olan yerleri ilaçlayacaksınız ama bir kere değil.
Böbrekler kac gunde bir yumurtar ise diyelim 10 gun olsun, 10 gun sonra tekrar bi kaç kere ilaçlayacaksınız.

Canım raid max aldım az önce söylediğin yerlere sıktım.Evde durmamızın herhangi bir zararı olmaz değil mi?Yoksa evden uzaklaşmak mı gerekiyor

Susam böceğinin tek ilacı K othrine nette veya eczaneler de var yada haşere ilaç satan yerlerde ben eczaneden almıştım Raid o bu hikaye bunu suda karıştır sık 2 günde kurtuldum susam böceğinden benim oturma odamı sarmıştı Allah'tan orda kuru patlıcan yapay çiçek ve tarhana vardı hangisinde oldu bilmiyorum ama böceklerin koku bu ilaçla gitti birde beyaz sirke ile çam çerçeve parke kapı pervazlari sil mutfak ta ise dolapları sil. Bu ilacı bize ilaçlama firması önerdi eve gelip ilaçlama yaparsak altından kalkamazsiniz dedi sirke ve bunu deneyin. Olmazsa biz gelir ilaçlama yaparız demişti

Teşekkür ederim

Beni de günlerce delirtmiş böcek kendisi. Tütün ve çay da ürediğini görene kadar. İkisini atıp evi temizleyip ilaçladıktan sonra hiç bişey kalmadı şükür

Beni de günlerce delirtmiş böcek kendisi. Tütün ve çay da ürediğini görene kadar. İkisini atıp evi temizleyip ilaçladıktan sonra hiç bişey kalmadı şükür
Maalesef nerden geldiğini bulamıyorum,sizin yazıklarınızı okuduktan sonra kapalı çay paketlerini dahi kontrol ettim ama tertemiz.Ya dışarıdan geliyor ya da susam böceği değil ama internette görseli arattırdığım zaman susam böceği çıkıyor.Deli olmak üzereyim

Ben de çayda olduğunu bilmiyordum internette okumustum. Tütün böceği olarak da geçiyodu. Tütüne benzeyen her şeyde bulunabılır dıyodu. İnşallah bi an önce bulursunuz kaynagını insan sinirden ağlayacak noktaya gelıyor valla

Kesinlikle psikolojim alt üst olmuş durumda.Kedi,köpek mamasında dahi olabileceği yazıyor.Alt kattaki komşumun 3-4 kedisi var ve aynı böcekten evinde de olduğunu söylemişti.Sanırım oradan geliyor olabilir.Çünkü asla ama asla kendi evimde kaynağını bulamıyorum

Onu hiç okumadım açıkçası. Ama apartmanı sararsa sıkıntı. Direkt apartmanı ılaclatın isterseniz, bi de benım evdekıler uçuyordu kaç gün hasta oldum bitmeyecek diye sizi anlıyorum o yüzden.

Onu hiç okumadım açıkçası. Ama apartmanı sararsa sıkıntı. Direkt apartmanı ılaclatın isterseniz, bi de benım evdekıler uçuyordu kaç gün hasta oldum bitmeyecek diye sizi anlıyorum o yüzden.
Düzenli olarak apartman ilaçlanıyormuş.Ben yeni taşındım bu eve,daha önceki evimde böceğin b si bile yoktu.İnanın çok kötüyüm

Şuan aynı dert bende de var kafayı yemek üzereyim. Dün bütün dolabı indirdik çoğu şeyi attık lavanta yağı ile sildik. 2 dk sonra yine gördük. Kaynağını bulsam rahatlayacağım ama yok bulamıyorum. Bugun de beyaz sirke su yaptım her yere sıktım yine var. Nette arkadaşların söylediği ilaçlardan aldım bir de onu deneyeceğim. Gerçekten çok zormuş. O kadar huylandım ki uyuyamıyorum sanki üzerimde geziyorlar gibi

Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Kaynağını bulsak inan çözüme ulaşmış oluruz ama yok yok.Her yere,her şeye baktım bulamadım.Her yeri sirkeli su ile sildim,sonrasında lavanta yağı sıktım ama görmeye devam ettim.Dün Raid alıp sıktım,bugün görmeye devam ettim.
K otrhine aldım eczaneden yarın evden çıkmadan önce sıkacam.İnşallah çözüm olur ama kaynağını bulmadan çok zor görünüyor.
Alt kattaki komşumda da varmış.
Çok huylanıyorum,sürekli banyo yapıyorum.Sanki üstümde geziniyorlar gibi psikolojik olarak kaşınıyorum.
Psikolojim mahvoldu

Valla Allah yardımcımız olsun. Net çözüm bulabilirsek burada yazalım

Valla Allah yardımcımız olsun. Net çözüm bulabilirsek burada yazalım
Merhaba ben sorunun kaynağını buldum.
Oturduğumuz binanın etrafında ağaçlar var ve ceviz ağacı da var.Ağaç içindeki cevizler çürümüş,muhtemelen oradan geliyor.Çünkü dış camlarda ve dış mermerde vardı.Binada alt kattaki ve üst kattaki komşuda da varmış.Şimdi ağaçlar için çözüm bulmaya çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…