Evde kalma korkusu

Ben 25 yaşındayım. Hiç sevgilim olmadı ama yıllar önce internetten tanıştığım çıktığım ayrılıp seneler sonra barışıp tekrar çıktığım sevgilim var. Uzak mesafe ilişkim. Sevgilim ciddi değil gibi sanki. Doğru düzgün buluşamıyoruz bile. Birsey paylasamiyoruz. seviyorum ama ayrılamıyorumda. evde kalıcam gibi hissediyorum çokmu geç kaldım bilmiyorum nasıl ve nerede bulacağım ? Hiç sosyalde değilim öyle . Sanki kimse beğenmicek,sevmeyecek gibi hissediyorum.:KK43:
Bacm 25 yas ne ki artik insanlar 30 olmadan evlenmiyo evlilik yasi 30 oldu

Evlenmeyi evden kaçış gibi görmeyin zira öyle düşünüp evlenenler hep çok mutsuz oluyor.Yaşınız çok deyil kendinize takıntı haline getirmeyin.Kariyer planları yapın sosyal olun annenizi idare etmeye çalışın.Şimdi sadece annenizi idare etmek zorundasınız ya evlenince annenizi mumla ararsınız.

Evliliği yürütmekte zor ben yapamam gibi geliyor ya ama böylede sıkıldım kendimi yalnız hissediyorum annemle yaşıyorum ıyi anlaşamıyorum mutsuzum evlenip kendi hayatımı kurayım diyorum o_O
Evlenmeden de kendi hayatını alasıyla kurarsın, bunun için bir erkek şart değil. Aslında sen sevmek sevilmek istiyorsun ama neyse içini karartmayım,annenle anlaşamıyorsan emin ol evlendikten sonra anlaşmaya başlarsın. Evlilik çölde serap bekarlar için sanırım. Allah gönlünüze göre versin

Gün geçmiyorki bekar bir kızımız böyle bir konu açmasın şaka maka ben de öyleydim, geçiyor merak etmeyin amaaan yemişim evde kalmayı da....

Ben 25 yaşındayım. Hiç sevgilim olmadı ama yıllar önce internetten tanıştığım çıktığım ayrılıp seneler sonra barışıp tekrar çıktığım sevgilim var. Uzak mesafe ilişkim. Sevgilim ciddi değil gibi sanki. Doğru düzgün buluşamıyoruz bile. Birsey paylasamiyoruz. seviyorum ama ayrılamıyorumda. evde kalıcam gibi hissediyorum çokmu geç kaldım bilmiyorum nasıl ve nerede bulacağım ? Hiç sosyalde değilim öyle . Sanki kimse beğenmicek,sevmeyecek gibi hissediyorum.:KK43:

Başlık tam bir fiyasko. :olamaz:
Evde kalma tabiri nedir, yahu nedir?:KK12:
Evlenmek istiyorum,sevdiğim biriyle hayatı paylaşmak istiyorum .. vb demek varken bu tabir çok çirkin, çok.
Bari yeni kuşak bunu yapmasın.

Genç kuşak böyle giderse bir, iki yıla 18 yaşında böyle konular açmaya başlayacak..
Neyse önce bir düşünce yapınızı değiştirin, ilişkinizin zaten ilişki olmadığını fark edin.
Sonra bu konuyu isterseniz düşünün.
Bence bu konu için erken ama herkesin kendi hayatı..Sonuçta herkes kendinden mesul..
Ama başlık çok çirkin.

Son düzenleme:
çok gençsiniz 25 yaş ne ki lütfen bu güzel yaşlarınızı bu düşüncelerle heba etmeyin

koca bulmak seklinde bi tanimlama bile hos değil bence. Hissettiklerini her bekar az çok hisseder zaman zaman ancak hayatini zehredecek bi durumda değil. 30 olmaya 5 ay kala bi bekar olarak diyorum:) bana 25 dediklerinde ay yavrum daha minicik derim yav ne evde kalmasi.

Evlenmeden kur madem evliligi yapamayacan. Bende 10 yillik evlilikten sonra yapamadigimi anladim cocuklarimda var hem:)) iyiki varlar kocaya ihtiyacim kalmadi aslinda😂
Bir yerde okumuştum. Kadınlar erkekleri çocuk için kullaniyor, sonrada bosuyorlar yazıyordu. O geldi aklıma. Yorumunuza çok güldüm çok yaşayın

Uzak mesafe iliskinde gelecek görmedim. Sevgilin olması için sosyal olmak ozguvenli ve az biraz bakımlı olmak gerekiyor bana göre. Ben üniversitedeyken görüştüğüm biri olmadı. Maddi durumdan ötürü çok da istediğim gibi giyinemezdim. Sonra atandım tabi giyimim de değişti. Az biraz makyaj yapınca dikkat çektığı mi fark ettim.
Ayrıca ben de evleneyim kendi düzenimj kurayım istiyordum. Evlendim 3 ay bunalıma girdim ev işleri yap ise git gel sorumluluk da artıyor. Annem iyi ki 1 yıl daha bekle evlilik için acele etme demiş bana.

Son düzenleme:
Bir yerde okumuştum. Kadınlar erkekleri çocuk için kullaniyor, sonrada bosuyorlar yazıyordu. O geldi aklıma. Yorumunuza çok güldüm çok yaşayın
Haha bende kocami kullanmis olabilirim😂 ikimizin genlerinden guzel cocuklarimiz oldu🥰

Buarada bence dogru dedigin., cogu erkek once cocugu dogurtuyo sonrada kadinin vucudunun bozuklugundan ya da yetersizliginden dem vuruyo. Erkek milleti iste

İnsanlar sürekli birileriyle çıkıp ayrılıyor bunda sorun yok ama evlenmek istenilince neden herkes sorun ediyor. Mutsuz olacağına bekar takıl denilmiş bi de. Mutsuz olacaklarını nerden biliyorsunuz.

Bende evlenmek istemeyenlerdendim. Ama evlenmek isteyene niye bu kadar tepki gösterilir anlamıyorum. İnsan her şeyi paylaşabileceği birini isteyebilir.

Rızkı allah verir o yüzden ondan hayırlı eş işte. Şunca sene çıktım aşkından ölüp bitiyorum illa onunla evlencem deme. Hayırlıysa olsun de.

• Beğen
Reactions: 000
bende cok genc yasta (20) yasadigim cevre ve aile baskisindan dolayi evde kaldigimi düsünüp hic sevmedigim bir adamla sirf ilgi gösterdigi ve hediye aldigi icin nisanlanmistim :KK70:
aradan 5 sene sonra asik oldugumu düsündügüm adamla hic tanimadan yine cevre ve aile baskisindan dolayi nisanlandim,sonuc tabii ki hüsran.
cevreme bakiyordum herkes mutlu görünüyor, bütün arkadaslarim evli cocuklu ben gec kaldim saniyordum.
cok yanlis... ben yanlisimdan dönebildim, dönemeyen insanlar var.. evlilik cocuk oyuncagi degil, ve en dogru zamani, en dogru insani bekle daha cok gencsin. o evlenmis, bunun cocugu olmus diye kendine de baski yapma önümüzde koca bir ömür var daha :)

• Beğen
Reactions: 000
X