Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
Ah canim Meg`im, biliyorum cok zor, inan kelimeler bulamiyorum bu gibi konularda. Ama sunu cok iyi biliyorumki sen, hepsinide canin gibi seviyorsun ve bakiyorsun. Ne mutlu papaginina senin gibi bir annesi vardi. O simdi ne kadar mutlu seninle güzel bir hayat yasadigi ve gecirdigi icin. Sen ona, o sana cok güzel dakikalar hediye ettiniz.
Biliyorum, her bakilan hayvan icin bir roman kalinliginda kitap yazilir aslinda, onlarin sirinlikleri, verdigi sevgileri anlatmak cok zor, ancak onu yasayan bilir. Simdi aklindan geciyordur, söyle öpmüstü beni, söyle komik hareketler yapardi, surda cok uyumayi severdi, her yer simdi onun hatiralariyla dolu. Agladigimizda onun icin ya, bir daha bu sirinlikleri kim yapacak bize? Ama bilki ve bundan emin olabilirsin, Kirpik sana binlerce kez tesekkür ederek gitmistir, tabiki söyleyememistir ama gercekten hayvanlar herseyi cok iyi bilen ve hisseden varliklar. O senin sevginle simdi mutlu ve mesut, güzel gecirmis bir hayatin ardindan isiklar icinde uyuyordur.
Seni seviyorum Meg, ama sakin daha fazla üzülme, daha sevgine muhtac bir sürü miniciklerin var.
Benide üzdün inan. Meg`im ne mutlu sana böyle seni seven ve seninle mutlu mesut yasayan miniciklerin var. Hepsini öpüyorum. Bak Istanbul`a geldigimde seninle muhakkak tanismak istiyorum ona göre...:KK19:

Dün sabaha karşı öldü melekim ķırpıkım :KK42:
hiç iyi değilim ben..
Çok üzüldüm Meg'cim...Başın sağolsun, ben de 7 papağan annesiyim, sana sadece şu şiiri göndermek istiyorum:
sana ben geldim, sen seçmeden beni.
şimdi soruyorum sana, sonuna kadar bakacak mısın bana?
yaşamım biraz kısa olabilir, belki beş on yıl ya da.
ya ben arzuladığın dost olmadığımda, hayal kırıklığına uğradığında,
sevecek misin ondan sonra da?

şirinim biliyorum, güzellikler getireceğim yüreğine,
ama bana şefkat gösterecek misin tüm zor günlerde?
üzüntülerim beni sürüklediğinde ve haykırdığımda zorluklarda,
umutsuzluk kapanları kurulduğunda,
hala rüyanda canlanan dostun olacak mıyım?

ve hala sevgi dolu bakacak mısın bana ve acılarımda yardım edecek misin?
seni yeniden güldürünceye, stresim geçinceye kadar yanımda kalacak mısın?
hastalıklarımda yoluna git deyip başından mı savacaksın?
sonra da bugün nasıl ıztırap çektiğini anlatıp,
benim kötü olduğumu, sana yakınlaşmadığımı söyleyip yasımı mı tutacaksın?

ne yapacağını söyleyemem, karşı da koyamam, hayatım ellerinde,
ama minicik birşey sorabilirim, anlayabilir misin beni lütfen?
üzerime titremene rağmen tüylerimi yolduğumda, tüm olumsuzluklar beni sardığında,
hala güzel olduğumu düşünür ve gurur duyar mısın varlığımla?

tüm bunları verebilecek misin ve karşılıksız sevebilecek misin beni?
son yolculuğum gelip çattığında huzur duymam için izin verebilecek misin bana?
zamanımızın dolduğunu gördüğünde ve gitmem gerektiğinde,
beni o çaresizliğimde ve son anlarımda lütfen tutar mısın avuçlarında?

bu küçük şeyleri yapabilirsen, tüm emeklerinin boşa gittiğini düşünmezsen,
kederlerine, umutsuzluklarına rağmen verdiğin coşku dolu sevgiden pişmanlık duymazsan,
tüm yaşamım boyunca dünyadaki meleğim olabilirsen,
şimdi ve sonsuza dek, ben de senin meleğin olacağım.

teşekkür ederim olivya güzelmiş bu topik benimde iki tane muhabbet kuşum var bir zamanlarda tavşanımız vardı minicikti almıştık kerata büyüdü sonra köye babamlara gönderdikk şu an ordaa.. yavrucum pamukum benimm..

IMG_6611.JPG

canlarımmm

Bütün resimlere bayıla bayıla baktım:KK36: Hepsi birbirinden güzel..
Özellikle kedi besleyen arkadaşlara sorularım olacak :) Düzenim kurulduğunda ben de alacağım bir tane çünkü :) Ben aslında sokaktan bir tane almak istiyordum ama nişanlım cins kedi istiyor ben de zorlamadım. Yalnız merak ettiğim şeyler var İran kedisi gördüm bir kaç fotoğrafta ya da diğer cinsler onları belli bir ücret karşılığındamı aldınız yoksa sahiplendiniz mi ? Bakımı zor oluyor mu :) kedileri gezdirme gibi bir durum yok bildiiğim kadarıyla sürekli evde sorun oluyor mu ? Evde mutlaka hayvan istiyorum ben ve sanırım bu kedi olacak şimdiden bilmek öğrenmek istiyorum ki ona mutlu bir yaşam verebileyim :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:KK51:

Bütün resimlere bayıla bayıla baktım:KK36: Hepsi birbirinden güzel..
Özellikle kedi besleyen arkadaşlara sorularım olacak :) Düzenim kurulduğunda ben de alacağım bir tane çünkü :) Ben aslında sokaktan bir tane almak istiyordum ama nişanlım cins kedi istiyor ben de zorlamadım. Yalnız merak ettiğim şeyler var İran kedisi gördüm bir kaç fotoğrafta ya da diğer cinsler onları belli bir ücret karşılığındamı aldınız yoksa sahiplendiniz mi ? Bakımı zor oluyor mu :) kedileri gezdirme gibi bir durum yok bildiiğim kadarıyla sürekli evde sorun oluyor mu ? Evde mutlaka hayvan istiyorum ben ve sanırım bu kedi olacak şimdiden bilmek öğrenmek istiyorum ki ona mutlu bir yaşam verebileyim :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:KK51:
Keşke sokaktan yavru bir kedi sahiplenseniz.. O kadar minnettar bakışlarla severler ki sizi..
Cins kediler mesela Iran kedileri ırksal problemlere sahiptir ve özel bakım gerektirir.

Keşke sokaktan yavru bir kedi sahiplenseniz.. O kadar minnettar bakışlarla severler ki sizi..
Cins kediler mesela Iran kedileri ırksal problemlere sahiptir ve özel bakım gerektirir.
Evet ben de bu sebeplerle sokaktan almak istiyorum ama nişanlımı ikna etmişken ısrar da edemiyorum.. Para verip almak zaten hiç istemiyorum.. Özel bakımı yaparım aslında günde 10 15 dk fırçalanması lazımmış seve seve yaparım daha önce kedi besledim ama cins değildi bahçemize gelen hamile bir kedi ve yavrularıydı arada eve giriyorlardı, yani sürekli evde nasıl olur ne yaparlar ne ederler sıkılmazlar mı bilemedim :)
Size de ayrı hayranım bu arada hayvanları sevmeniz verdiğiniz değer buradan bile belli oluyor :)

Ah canim Meg`im, biliyorum cok zor, inan kelimeler bulamiyorum bu gibi konularda. Ama sunu cok iyi biliyorumki sen, hepsinide canin gibi seviyorsun ve bakiyorsun. Ne mutlu papaginina senin gibi bir annesi vardi. O simdi ne kadar mutlu seninle güzel bir hayat yasadigi ve gecirdigi icin. Sen ona, o sana cok güzel dakikalar hediye ettiniz.
Biliyorum, her bakilan hayvan icin bir roman kalinliginda kitap yazilir aslinda, onlarin sirinlikleri, verdigi sevgileri anlatmak cok zor, ancak onu yasayan bilir. Simdi aklindan geciyordur, söyle öpmüstü beni, söyle komik hareketler yapardi, surda cok uyumayi severdi, her yer simdi onun hatiralariyla dolu. Agladigimizda onun icin ya, bir daha bu sirinlikleri kim yapacak bize? Ama bilki ve bundan emin olabilirsin, Kirpik sana binlerce kez tesekkür ederek gitmistir, tabiki söyleyememistir ama gercekten hayvanlar herseyi cok iyi bilen ve hisseden varliklar. O senin sevginle simdi mutlu ve mesut, güzel gecirmis bir hayatin ardindan isiklar icinde uyuyordur.
Seni seviyorum Meg, ama sakin daha fazla üzülme, daha sevgine muhtac bir sürü miniciklerin var.
Benide üzdün inan. Meg`im ne mutlu sana böyle seni seven ve seninle mutlu mesut yasayan miniciklerin var. Hepsini öpüyorum. Bak Istanbul`a geldigimde seninle muhakkak tanismak istiyorum ona göre...:KK19:
Olivacim canım arkadaşım çok mutluyum seni tanıdığım için inan ki.. Guzel gönüllü arkadaşım.. Yazdıklarını gözlerim dolarak okudum. Cok tesekkur ediyorum.. Onlar bizim canlarimiz,kanatsız ve hatta Kirpikim gibi kanatlı meleklerimiz..
Bu tarafa gelirsen ben de yüzyüze de tanışmak isterim seninle.. Ancak Istanbul da değil,Izmir de yaşıyorum kuzum..

Çok üzüldüm Meg'cim...Başın sağolsun, ben de 7 papağan annesiyim, sana sadece şu şiiri göndermek istiyorum:
sana ben geldim, sen seçmeden beni.
şimdi soruyorum sana, sonuna kadar bakacak mısın bana?
yaşamım biraz kısa olabilir, belki beş on yıl ya da.
ya ben arzuladığın dost olmadığımda, hayal kırıklığına uğradığında,
sevecek misin ondan sonra da?

şirinim biliyorum, güzellikler getireceğim yüreğine,
ama bana şefkat gösterecek misin tüm zor günlerde?
üzüntülerim beni sürüklediğinde ve haykırdığımda zorluklarda,
umutsuzluk kapanları kurulduğunda,
hala rüyanda canlanan dostun olacak mıyım?

ve hala sevgi dolu bakacak mısın bana ve acılarımda yardım edecek misin?
seni yeniden güldürünceye, stresim geçinceye kadar yanımda kalacak mısın?
hastalıklarımda yoluna git deyip başından mı savacaksın?
sonra da bugün nasıl ıztırap çektiğini anlatıp,
benim kötü olduğumu, sana yakınlaşmadığımı söyleyip yasımı mı tutacaksın?

ne yapacağını söyleyemem, karşı da koyamam, hayatım ellerinde,
ama minicik birşey sorabilirim, anlayabilir misin beni lütfen?
üzerime titremene rağmen tüylerimi yolduğumda, tüm olumsuzluklar beni sardığında,
hala güzel olduğumu düşünür ve gurur duyar mısın varlığımla?

tüm bunları verebilecek misin ve karşılıksız sevebilecek misin beni?
son yolculuğum gelip çattığında huzur duymam için izin verebilecek misin bana?
zamanımızın dolduğunu gördüğünde ve gitmem gerektiğinde,
beni o çaresizliğimde ve son anlarımda lütfen tutar mısın avuçlarında?

bu küçük şeyleri yapabilirsen, tüm emeklerinin boşa gittiğini düşünmezsen,
kederlerine, umutsuzluklarına rağmen verdiğin coşku dolu sevgiden pişmanlık duymazsan,
tüm yaşamım boyunca dünyadaki meleğim olabilirsen,
şimdi ve sonsuza dek, ben de senin meleğin olacağım.
Sen ne yaptın Koalina:cry:
Harika bir paylaşım..
Ve ilgin için teşekkür ederim..:KK19:

X