Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
Bir de kuşunuzu dışarı çıkıp gezdirebilir misiniz kafesiyle?
Benimkini bir kere pet shopa götürdük gözü için miydi nedendi hatırlamıyorum tam.. (bir de elimizden kaçıp boydan boya petshopta uçmuştu, akvaryuma çarpmıştı:))
Sonra bizimle çarşıyı gezdi bir güzel, burger kinge falan gittik. Bir neşelendi ki sormayın, ötüp durdu devamlı çok güzeldi :)
İyi gelir belki :KK51:

Hava sicakken kar yagarken yagmur yagarken hep disardaki kuzulari dusunup yatamam.evimdekine elimden birsey gelmiyor ya ne bileyim..merhamet etmek Allah in lutfu dur herkesr nasip etmez ama bizim gibi insanlari anlamayan cok buyuk bir % var..hemde cogu bu isin ilminden gelenler...ben bizzqt barinaklarda sahit plduklarimi bilseniz ..inanin istemezsiniz..siz ve benim gibi insanlar gitseler bile evde seslerini duyar vicdan muhasebesi yapariz iste..Rabbim yardimcilari olsun hepsine

Bir de kuşunuzu dışarı çıkıp gezdirebilir misiniz kafesiyle?
Benimkini bir kere pet shopa götürdük gözü için miydi nedendi hatırlamıyorum tam.. (bir de elimizden kaçıp boydan boya petshopta uçmuştu, akvaryuma çarpmıştı:))
Sonra bizimle çarşıyı gezdi bir güzel, burger kinge falan gittik. Bir neşelendi ki sormayın, ötüp durdu devamlı çok güzeldi :)
İyi gelir belki :KK51:

Demiştim ama vazgeçtim, aklıma geldi söyleyiverdim ama biz yaptığımızda ya bahar ya yazdı :) Unuttum birden..
Umarım iyileşir...

İlk fotoğraftaki Potter'ımız vefat etti acısı ilk günkü gibi canımı yakıyor karnımdaki bebek kadar seviyorum hrpsini.

image.jpg
image.jpg
image.jpg

Simdi kus besleyen arkadaslara sesleniyorum buradan :
Arkadaslar Türkiye`ye geldigimde su cok dikkatimi cekiyor, kafesin alt tabaninda gazete kagidi. Yahu gazete kagidinin ne isi var kus kafesinde ???
1. Kus kafesinin altinda özel kumlari olmali. bu kumlarin icinde özel Calcium ve degisik mineraller icerir. kuslar yemini yedigi Zaman midesinde daha iyi ögütebilsin diye o taslari yer ve oda midede ögütmeyi saglar ve üstelik kusun vücuduna mineraller girmis olur. bu kumu pislige göre iki haftada bir degistirin.
2. Lütfen kus suyunu ictiginiz sudan koyun sakin muslukdan olmasin, yeterince kirecli ve biz insanlarda icmiyoruz.
3. elinizden geldigi Kadar degisik yemler sunun kuslariniza, bazen elma, bazen salatalik, bazen marul, hatta maydonoz yiyen kuslar biliyorum. Deneyin hangisini severse onu daha cok sunun.
Lütfen kuslar hakkinda bir sürü konular var Internet`te ve bunlari cok iyi inceleyin.

mesela bu darilari kuslar, yani Sultan papaganlari ve Muhabbet kuslari cok sever, arada bir sunun kuslariniza. kuslar cok hassas hayvanlardir. Cok itinali davranmaniz sart. Resimde gördügünüz bu darilari sevmeyen kus görmedim. Hatta elinize alistirmak istiyorsaniz, tam iyi bir yöntem, o dariyi yemek icin elinize gelecektir.
http://www.kessler-aqua.de/media/futter/kolbenhirse_gelb.jpg

Ne yazikki kuslar hakkinda uzman veteriner bulmak gercekten cok zor. Ama cok güzel forumlar var orada kuslar hakkinda yeterince Bilgi edinebilirsiniz.
Hepinize iyi hafta sonlari :KK36:

Ha bu arada, arada bir kusunuz ucmasini saglarsaniz, onun sagligi icin cok büyük yardim.
Aslinda ek vitaminlere bile gerek yok, eger kusunuza yukarida yazdiklarimi uygularsaniz. Ben senelerce bir Sultan papagni besledim, hic bir Zaman hastalanmadi. sadece 1 kere benim sucumdan dolayi veterinere gittik oda, saksi kumuyla oynadigi icin, kurtcuk olusmustu. Aman ciceklarden ve saksi kumlarindan uzak tutun kuslarinizi.

Canım Türkiye de Gazete okumak dışında her yerde kullanılıyor erkekler spor sayfası için arkasını kadınlar fotoğraflarına bakar sadece. Yaşlılar da bulmacası için alıyor zaten :))))

İlk fotoğraftaki Potter'ımız vefat etti acısı ilk günkü gibi canımı yakıyor karnımdaki bebek kadar seviyorum hrpsini.

Kısacık omurlerinde hep mutluluk verirler yeryüzündeki melekler.. Başın sağolsun canım..Geride kalanlara maşallah diyorum.

Son düzenleme:
Yani Canan`im akil var fikir var, elimizden geldigi Kadar dogayi yansitmamiz lazim, dogadada kuslar gazetenin üstüne yapmiyor ya.
Ha bu arada Kuslar haftada bir dus almayi cok severler. kafese takilan kus banyolari var, onlari banyo yaparken seyretmek, aman Tanrim, insani öyle mutlu ediyorki.
Muhakkak duslarini yapmalari icin imkanlar yaratin. Ama tabiki camlar kapalli olsunki üsütmesinler cimcimeler kendisini..

Dün dayanamayıp bir tane de muhabbet kuşu aldık geldik eve şimdi bakışıyoruz:KK51:

Olivia ben de altına gazete koydum jakoyla muhabbetin:KK58: Ama kuş kumunu ayrıca koyuyorum

Meg lütfen gazeteyi cikar ve komple yeri kumla kapla. Inan gazetinin hic isi yok kafesde. Dikkat edersin, o kumun icinde bir sürü Kücük tasciklar var, bunlar hep Kücük mineraller.
Bu arada kuslariniz ayaklarina masaj gibi iyi gelsin diye degisik kalinlikda tünekler kullanin hem kafesde, hem disarida. Almaniza gerek bile yok, Dogada bir sürü var, böylelikle kuslar degisik kalinlikdaki tüneklerde ayak parmaklarini degisik posizyonda tuttugu icin, cok iyi gelecektir.

aaayyyy Masallah cok tatli yaaaa...gercekten yemeklik, sarmalik, dolmalik bu ....o gözler o gözler yokmu ??? Beni benden alan !!!:KK68::KK68::KK68:

Aaa muhabbet kuşu mu aldın :)
Dişi mi erkek mi? Adını ne koydun?
Bir de foto atsana :)

Miyaba:KK60:
Adı pamık ya da Düdük oldu ya da her ikisi de
Eykek kendisi
Akşam foto atarım canım şimdi tablet var ve ben burdan beceremiyorum o işi..

Burda kızımız çok mutsuz çünkü
kafasında konfeti var...
kafasına,vücüdüna konan hiç bir şeye tahamül edemiyor...ama ben bu suratı yerimmmm :)Eki Görüntüle 1369033 Eki Görüntüle 1369035

Oyy konfetilerini sevsinler onun:KK68:
Maşallahhh:nazar:

Eki Görüntüle 1369063 çimen ve pamuk yumurta konulduğu andan itibaren bizimle.. kelimehafizliğı 'babacik' ve 'cicikuş' simdilik:KK66:
Cinsleri: Albino ve yerli muhabbet!!

:nazar:Ne kadar bakimlilar masallah onlara. Bakalim bizimki de konusacak mi meraktayim..

Son düzenleme:
Eş olduklarında size ilgileri azalıyor mu?
Ben de kuşuma eş alsam mı diye düşünüyorum.
Çok almak istemiyorum ama yalnız kalmasına da gönlüm razı değil.

Erkek çok kızışmış ama kızımız pek nazli.. yalnız ken daha ilgili oluyor kuş ama çift olunca da oynaşmaları ayrı güzel.. Ayrıca kıskançlik da oluyor birine ilgi gösterirken diğeri fır dönüyor.. :)

X