Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
Gerçi bütün vet hekimler kuştan çok da fazla anlamıyorlar galiba ama, milka'cım bir sorsan vete?
Yolunda olmayan bişey var gibio_O

Evet ben de bizim jako papağan hakkında sordum bişey bizim vete, anlamam ki dedi bana:KK64:
cıdden cok uzuluyoum oylekı ayakları felc gecırıyor ıkı ayagıda
vucudunun uzerınde cırpınıyor
bır bakıyorsun ertesı gun tunekte
tovbe yarabbı :KK17:

ben bu ısın ıcınde oldugum halde cozemedıgım bır durum var.Garıptır vet arkadaslar da saskın..
Muhabbet kusum gun asırı yerlere dusuyor ayakları gerıye donuk vazıyette can cekısıyor.
oyle kı yemını suyunu elımle ben verıyorum uzatarak
oyle guzel oterdı kı herkes 50 tane kus var sanırdı evde..sımdı gık ı cıkmıyor
bır bakıyorum tunekte bır bakıyorum yerde can cekısıyor bır aydır da boyle
nedır bu bılen var mı kı :KK43:

allah allah geçmiş olsun uzuldum canım.
aklıma 2şey geldi, biri nazar değdi bu hayvana, nazar diyip geçmemek lazım, çok güzel gür sesle öttüğünü söyledin, bir oku üfle yada okuyan biri okusun üflesin yer gök dua ile, fayda eder belki.
ikinciside sanki epilepsi nöbeti gibi ne biliyim vallahi kuşlarda böyle bişey olurmuki epilepsi gibi: (
bence ünv veteriner fakültesine götür, orada doçentler falan baksın...
bak benim kuşumun biri senelerdir ishaldir ve kusar, yavru aldım ve bu hali 1sene devam edince üni veteriner fak götürdüm, orada bir doçent veteriner baktı, bana dediki, bu hayvanın doğuştan kursağı dar dedi, buna yapacak bişey yok, bu böyle gelmiş böyle gidecek dedi, ilaç versek hayvana sıkıntı verir gerek yok ilacada dedi, gerçektende senelerdir geçmedi ama sağlığı yerinde, şöyle yerinde: )))
senelerdir kusma ishal devam ediyor ama başka sağlık problemi yok, aşırı su içer, bol bol yem bitirir.
bildi yani fakültedeki doçent.

allah allah geçmiş olsun uzuldum canım.
aklıma 2şey geldi, biri nazar değdi bu hayvana, nazar diyip geçmemek lazım, çok güzel gür sesle öttüğünü söyledin, bir oku üfle yada okuyan biri okusun üflesin yer gök dua ile, fayda eder belki.
ikinciside sanki epilepsi nöbeti gibi ne biliyim vallahi kuşlarda böyle bişey olurmuki epilepsi gibi: (
bence ünv veteriner fakültesine götür, orada doçentler falan baksın...
bak benim kuşumun biri senelerdir ishaldir ve kusar, yavru aldım ve bu hali 1sene devam edince üni veteriner fak götürdüm, orada bir doçent veteriner baktı, bana dediki, bu hayvanın doğuştan kursağı dar dedi, buna yapacak bişey yok, bu böyle gelmiş böyle gidecek dedi, ilaç versek hayvana sıkıntı verir gerek yok ilacada dedi, gerçektende senelerdir geçmedi ama sağlığı yerinde, şöyle yerinde: )))
senelerdir kusma ishal devam ediyor ama başka sağlık problemi yok, aşırı su içer, bol bol yem bitirir.
bildi yani fakültedeki doçent.
tesekkur ederım aklıma gelmedı degıldı aslında ama orda pek guzel olmayan maceralar yasadıgımdan pek guvnım yok oraya ama yınede deneyecegım

Ah kıyamam ya :KK43:
Hali yok vücudunu taşıyamıyor gibi hastalıktan sanki? Tünekteyken sendeliyor mu, durmakta zorluk çekiyor mu?
evet zorla duruyor halı yok zaten bılemıyorum artık yasasında gectım otmesınden..ınsallah olmez

evet zorla duruyor halı yok zaten bılemıyorum artık yasasında gectım otmesınden..ınsallah olmez

Hasta ve halsiz.. Ben de yaşadım.. Öldü maalesef :KK43:
Vitamin falan verseniz olur mu ki.. Bilemedim..
Veteriner de pek çare olmuyormuş demek..
Veteriner fakültelerini överler ama kötü şeyler yaşadım demişsiniz, böyle gitmesindense artık bir deneyin madem...
Yaşlı mı bir de?

Hasta ve halsiz.. Ben de yaşadım.. Öldü maalesef :KK43:
Vitamin falan verseniz olur mu ki.. Bilemedim..
Veteriner de pek çare olmuyormuş demek..
Veteriner fakültelerini överler ama kötü şeyler yaşadım demişsiniz, böyle gitmesindense artık bir deneyin madem...
Yaşlı mı bir de?
1 senedır bende yavruydu daha geldıgınde ..vet arkds suyuna damla fılan verdı ama beklentını buyultme dedı kı cıdden bırseye de yaramadı
belkı yasayan vardır dıye dusundum boyle bırsey..ölmesin yaa :KK57:

milka çok üzüldüm ya:KK43:
Belki vitamin kalsiyum vs gereklidir de bunun tespitini kim yapacak değil mi

milka çok üzüldüm ya:KK43:
Belki vitamin kalsiyum vs gereklidir de bunun tespitini kim yapacak değil mi
ben bıldıgım kadarını yaptım..kus ıcın cıdden yeterlı donanıma sahıp hekımler yok gercekten.eger mavıscık de gıderse bır daha da unutamam bır daha da kus fılan bakamam artık
ne guzel boncugumda bır tek onu kıskanmamıstı abla kardes gecınıyorlardı.nolucak bılmıyorum az once yıne yerlere dustu cırpınıyor.belkı yarına okuyup basına gelen bılen arkadaslar bır care gosterırler umıdımı kırmamaya calısıyorum ama bencede mavısım pek yasamaya heveslı durmuyor :cry::KK61:

1 senedır bende yavruydu daha geldıgınde ..vet arkds suyuna damla fılan verdı ama beklentını buyultme dedı kı cıdden bırseye de yaramadı
belkı yasayan vardır dıye dusundum boyle bırsey..ölmesin yaa :KK57:

Anladım..
Biz aldığımızda hastaymış.. Çok uzun süre bizimle kalmadı, yavruyken öldü, halsizdi, aşağıda yatıyordu ara ara.. Bir kuşumuz da uzun süre kaldı ama başka bir rahatsızlığı oldu, benzer şekilde duramıyordu ayakta, ötüşü azalmıştı. Tahminimce yalancı gebelik geçirdi hareketleri bunu gösteriyordu, karnı şişti ve geçmedi, içeride kistleşti sanırım, daha da şişmişti. Dişiyse aklınızda bulunsun. Ben de ona her imkanı veremeyeceğimi anladım şu durumda, benim elimde değil bazı şeyler çünkü.. Bu yüzden daha da almamaya karar verdim. İleride inşallah.
Siz götürün yine bir fakülteye.. İnşallah ölmez :KK43:

ben bıldıgım kadarını yaptım..kus ıcın cıdden yeterlı donanıma sahıp hekımler yok gercekten.eger mavıscık de gıderse bır daha da unutamam bır daha da kus fılan bakamam artık
ne guzel boncugumda bır tek onu kıskanmamıstı abla kardes gecınıyorlardı.nolucak bılmıyorum az once yıne yerlere dustu cırpınıyor.belkı yarına okuyup basına gelen bılen arkadaslar bır care gosterırler umıdımı kırmamaya calısıyorum ama bencede mavısım pek yasamaya heveslı durmuyor :cry::KK61:
milka senin kuş bir çeşit nöbet geçiriyor galiba.. Sara nöbeti gibi birşeyo_O
of off:KK43: ne yapmalı bilemedim

Anladım..
Biz aldığımızda hastaymış.. Çok uzun süre bizimle kalmadı, yavruyken öldü, halsizdi, aşağıda yatıyordu ara ara.. Bir kuşumuz da uzun süre kaldı ama başka bir rahatsızlığı oldu, benzer şekilde duramıyordu ayakta, ötüşü azalmıştı. Tahminimce yalancı gebelik geçirdi hareketleri bunu gösteriyordu, karnı şişti ve geçmedi, içeride kistleşti sanırım, daha da şişmişti. Dişiyse aklınızda bulunsun. Ben de ona her imkanı veremeyeceğimi anladım şu durumda, benim elimde değil bazı şeyler çünkü.. Bu yüzden daha da almamaya karar verdim. İleride inşallah.
Siz götürün yine bir fakülteye.. İnşallah ölmez :KK43:
ınsallah..cok acı cekıyor .cok ıyı bır hekım arkdsa goturdum o da yasamaz uzulmemek ıcın sal dısarı dedı.bu arkadas cok ıyı bır yerın doktoru bırde..cok acımasızlar ya
20 gun gectı sukur henuz olmedı ama o ne demek dısarı sal gıtsın:KK43:
yınede fakultede de bır daha sansımı denıycem ..saol arkdsım

ınsallah..cok acı cekıyor .cok ıyı bır hekım arkdsa goturdum o da yasamaz uzulmemek ıcın sal dısarı dedı.bu arkadas cok ıyı bır yerın doktoru bırde..cok acımasızlar ya
20 gun gectı sukur henuz olmedı ama o ne demek dısarı sal gıtsın:KK43:
yınede fakultede de bır daha sansımı denıycem ..saol arkdsım

Evet öyle acımasızca şeyler duymuştum veterinerler hakkında..

Bir de konu açılmışken bildiklerimi söyleyeyim yine aklınızda bulunsun, benim kuşun gözü enfeksiyon kapmıştı sanırım, şişti kapandı..
Papatya çayı poşetini kullanılabilir ısıda gözüne tuttum, ne kadar süre yaptım hatırlamıyorum bir süre sonra geçmişti, ne sevinmiştim.. Pet shopa danışmıştım bir de internette bulmuştum, siz de bir danışın yine de olursa(olmaz inşallah).
Ama sonunda öldü başka bir şeyden işte, o zaman bir şey yapamadım, suçlu hissediyorum kendimi.. Bazen sesini duyar gibi oluyorum, bizi affetsin :KK43:

Benim de kuşum öldü üstelik eski de değil bu olay..
Yeni gelmişti eve..Yeni yeni yem kırmaya başlamış..
Bir sabah bir baktım ki....

Ancak kendimizi suçlamayalım..Bazen olabiliyor işte:KK43:

milka inşallah seninki şifasını bulsun arkadaşım...

Evet öyle acımasızca şeyler duymuştum veterinerler hakkında..

Bir de konu açılmışken bildiklerimi söyleyeyim yine aklınızda bulunsun, benim kuşun gözü enfeksiyon kapmıştı sanırım, şişti kapandı..
Papatya çayı poşetini kullanılabilir ısıda gözüne tuttum, ne kadar süre yaptım hatırlamıyorum bir süre sonra geçmişti, ne sevinmiştim.. Pet shopa danışmıştım bir de internette bulmuştum, siz de bir danışın yine de olursa(olmaz inşallah).
Ama sonunda öldü başka bir şeyden işte, o zaman bir şey yapamadım, suçlu hissediyorum kendimi.. Bazen sesini duyar gibi oluyorum, bizi affetsin :KK43:
Hava sicakken kar yagarken yagmur yagarken hep disardaki kuzulari dusunup yatamam.evimdekine elimden birsey gelmiyor ya ne bileyim..merhamet etmek Allah in lutfu dur herkesr nasip etmez ama bizim gibi insanlari anlamayan cok buyuk bir % var..hemde cogu bu isin ilminden gelenler...ben bizzqt barinaklarda sahit plduklarimi bilseniz ..inanin istemezsiniz..siz ve benim gibi insanlar gitseler bile evde seslerini duyar vicdan muhasebesi yapariz iste..Rabbim yardimcilari olsun hepsine

Hava sicakken kar yagarken yagmur yagarken hep disardaki kuzulari dusunup yatamam.evimdekine elimden birsey gelmiyor ya ne bileyim..merhamet etmek Allah in lutfu dur herkesr nasip etmez ama bizim gibi insanlari anlamayan cok buyuk bir % var..hemde cogu bu isin ilminden gelenler...ben bizzqt barinaklarda sahit plduklarimi bilseniz ..inanin istemezsiniz..siz ve benim gibi insanlar gitseler bile evde seslerini duyar vicdan muhasebesi yapariz iste..Rabbim yardimcilari olsun hepsine
Amin:cry:

Benim de kuşum öldü üstelik eski de değil bu olay..
Yeni gelmişti eve..Yeni yeni yem kırmaya başlamış..
Bir sabah bir baktım ki....

Ancak kendimizi suçlamayalım..Bazen olabiliyor işte:KK43:

milka inşallah seninki şifasını bulsun arkadaşım...

Bir yerlere de götüremedim, maalesef.. Yapabilseydim suçlamazdım böyle kendimi... Almamak en güzeli şimdilik. Zaten salamıyorum da evde pek.
İleride anca...

Amin..
Veteriner olmak istedim ortaokulda bir ara, düşünmüştüm öyle, hayvan seviyorum ben olabilirim derdim :) Aklıma o geldi..
Onlar da bazı şeylere alışmış mı artık ondan mı acaba, bilemiyorum.. Kuşu olan da çok kişi var ama neden bilen yok denecek kadar az ki...
Elinizden geleni yapın da siz.. Artık olmazsa da yapacak bir şey yok...

X