Ev ve esya degisikligi yardimmmm

-SWEET MOM-

All is well...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
2.999
2.687
33
Merhaba kk nin degerli hatunlari. An itibariyle ev sahibi totomuza tekmeyi basti ingiltereden kesin donus yapacakmis cikmamizi istedi 15 temmuzda kira sozlesmemiz bitiyordu esim haziranda cikariz demis bi evimiz var merkezde biz ilcedeyiz simdi burada da bi ev almak istiyoruz nasipse 5 yillik evliyim esyalarimi sadece istikbalden aldim ama cok sıkıldim artik bunlardan chester tarzi mobilyalar hosuma gidiyor sizce gereksiz bi alim mi olur esyalarimi ekleyecegim birde yemek masadi sart mi mutfaktada 4 kisilik masam var 5 yildir 6 kisilik masayi iki kere kullandim simdiden fikirlere tesekkurler

Eklentiler

• 20190318_171643.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 242
Klasik tarz dan fikrimce uzak durun. Chester tarzı kesınlıkle tavsiye ederim salon vs için. Vitrin tavsiye etmiyorum kendimde kullanmıyorum. Gonsol yemek masası olmalı diye düşünüyorum. Ve ahsap tarzı olanlar moda oldu şimdilerde. Lakın ben ciciş seyler seviyorum pudra tarzı. Ama ahsap esyalarla turuncu yesıl karısımı mobilyalar harika duruyor.Ciciş tarzı vıntage istersenizde pudra gri mürdüm gri yada bebek mavisi karısımı super oluyor.

Bunlar alacaklariniz mi ?
Var olanlar mi ?
Eger alacaklariniz ise begenmedim
Koltuk kenarlari kayik kadar buyuk tek renk sayiLir ve demode.
Bende esya degistiricem hicbir kuvvet bir daha vitrin aldiramaz bana

Zamanının ne modasıydı be bunlar.
Benim salon takımı bu ve bu takımı annemin gazıyla alan kafama mçayım.
İnadına sapasağlam inadına ölümsüz, dimdik, hırpalanmaya karşı güçlü, adeta tunç zırhlı bir şövalye gibi hep karşımda. Ev eşyası konusunda parçalanmadan değiştiremez hastalığından mustarip biri olarak, bir gün elektrikli testere ile bunlara dalabilirim.

Değiştirme imkanınız varsa değiştirin diyeceğim de, bizim de var imkan, değiştiremiyorum. Nalet gibi başıma çöktü, Tarkan filmindeki ahtapot yaratık gibi salonumun zeminine vantuz salıp yapıştılar sanki...

Kahverengiden nefret ediyorum.
(Ama çok rahat bir takım, şimdi hakkını da tamamen yemeyeyim, yatak filan da oluyo, koltuk kenarları deri olduğu için çok kolay siliniyor-kirlenmiyor)

Eşyalar bence de çok demode. Ben de yaşam alanında daha rahat ve sade şeyler kullanmayı seviyorum. Tarzları isimleriyle bilmem o konuda yardımcı olamayacağım.

Yemek masası olmayan ve kullanılmayan ev bana enteresan geliyor. Hiç misafiriniz gelmiyor mu ya da bir akşam eşinizle başbaşa güzel bir yemek yemiyor musunuz?

Ben eklediginiz mobilyalari begenmedim.
benim trazim daha spor galiba.
renk olarak ben benzol (köse koltugum benzol rengi..icinde gri var), taupe (konsolum, komple taupe rengi cam) ve gri (orta sehbam, beton stilinde) rengini konbinledim salonda.
yemek masam (beyaz buzlu cam) ve konsolum (beyaz/ahsap) yemek odamda- onlarada acik crem chester tipi deri sandalye ayarladadim.

Yemek masam yok

Bir masa var salonda küçük 4 kişilik üstünde de puzzle var

Evime yemeğe kimse gelmiyor

Biz de mutfakta yiyoruz eşim mutfakta da eşim salonda da

Bende seviyorum da iki cocuklu evde acik renk tercih etmek istemiyorum acikcasi

Yemek masam yok

Bir masa var salonda küçük 4 kişilik üstünde de puzzle var

Evime yemeğe kimse gelmiyor

Biz de mutfakta yiyoruz eşim mutfakta da eşim salonda da

Misafiriniz gelmiyorsa sorun yoktur heralde. Pek anlamıyorum ben.

Bizim evde mutfak masası sabahları kahve içmek için kullanılıyor sadece. Yemekleri salonda yeriz. Misafir gelince 12 kişilik masa yetmez mutfaktakini ya da balkondakini taşırız.

Eşiniz dünyanın her yerinde eşinizdir tabi ama ben özenerek yapılmış bir yemeği salonun ışıklarını kısıp, bir cd takıp, bir şarap açıp sohbet ederek uzun uzun yemeyi mutfak masasında 15 dakikada yiyip kalkmaya tercih ediyorum. Siz etmiyor olabilirsiniz.

Bunlar alacaklariniz mi ?
Var olanlar mi ?
Eger alacaklariniz ise begenmedim
Koltuk kenarlari kayik kadar buyuk tek renk sayiLir ve demode.
Bende esya degistiricem hicbir kuvvet bir daha vitrin aldiramaz bana
Hayir var olanlar peki buyuk bi salonda vitrin yerine ne kullanilabilir bende vitrin falan istemiyorum cunku

Ya evet su an kullaniyoruz demode ne kelime demodenin dibi

bence vitrinleri atın. gördüğüm kadarı ile içi boş zaten.
büfe üzerindeki aynayı daha modern bi ayna ile değiştirin.
sandalyelerin kaplamasını da değiştirebilirsin.
masa ve büfe kalsın.

koltuk takımını ise değiştirin. en demodesi o.

dediğim gibi ama imkan varsa tabi.

Hic deme ya koltuklarim biraz yiprandi gibi ama cok fazla denilemez hele panel mobilyasi oyle saglam ki sanirim testere bile zor kesecek ama cok bunaldim esimden yuz bulursam ki kendi evimize tasinirsak alirim diyordu ama ikinci ev soz konusu degildi o zaman borc harc cok olmazsa ben degisiklik istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…