Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Eşiniz cam silse? Veya bütçe varsa bir günlüğüne destek alsanız? Görümcelerinizden yardım isterseniz aynı şekilde onların da evlerine yardıma gitmeniz gerekir. Sizin için bu sorun değilse yardım isteyin.
Evet böyle yapıcam. Bu sabah bu soruyu paylaştıktan sonra ben tesadüf görümcem aramış gelelim Mevlüt’ten önce yardım edelim felan diye . Hayta şaşırdım tam bu soru aklımdayken aramasına . Ben de reddettim . Eşime dedim biz elimizden geleni yapalım insanlar daha yük olmayalım

Konuyu ne kadar yanlış anladınız kaynanam ne alaka ben annemden bahsettim , üstelik ablamlara harçlık verdim temizlikçi parası kadar değil , yine de yardımım olsun diye ki doğumdan önce ben çağırmadım zaten kendileri ısrarla geldiler vermek istedim . Onlara ben gelim temizleyin demedim . Şunu demeye çalışıyorum zaten evime illa onlar gelsin silsin ben onları kullanayım görüşünde değilim eve birilerinin gelmesi de sonuçta beni yoracak olan bir şey . Kullanma amacım yok onu demeye çalışıyorum . Ama burada yanlış anlaşıldım galiba
tek burada degil ki her alemde yanlis anlasilir tekrar cagirmam. yukarida arkadas ne guzel yazmis yarin bir sebepten senle kotu olsalar "bkunu biz temizledik" diye konuşurlar.
bosver
hayatın alma verme dengesini cok bozma. yapacaklarini yapmışlar siralarini savmislar. onlarin günü gelince sen de yardim edersin..dostluk kardeslik böyle olur. ama tekrar tekrar senin evini temizleneye gelirlerse bu is iyiniyet sinirlarini asar.
bir de soyle dusunsene ya bunlari yapip yapip sonra aynisini senden beklerlerse? dugun takisi gibi sen takarsin aynisi sana gelir.
ya onlar evlenince ev tasiyinca bebek dogurunca mevlut yapinca vs israrla seni cagirirlarsa? bir de degil iki görümce. sana ik uc yardima geldiler diye bir ömür onlara gitmek zorunda hissedersin belin kopar coluk cocukla:) o yuzden "yok ablacim, zaten cok emeginiz var gerek yok" de, geç.

Bi bizim canımız yokmuş. Doğumun ertesi günü eve gelir gelmez yemek yaptık. Hem bebeğe hem diğerine baktık. Kimseden de yardım istemedik. İki ay geçmiş hala cam silemiyor prenses.
Aynen başkasının imkanına hasetlenmen kendini gömmen beni övmen hiç hoş değil benim fe başka sorunlarım var hayatta . Benım doğumum nasıl geçti ne durumdaydım bebeğim yoğun bakımdaydı vs bilemezsin neler oldu … ben oturamıyordum bile heryerimi yırtıldı hala kanamam var bağırsağım delindi . Ben burda herşeyi detay yazmıyorum ama prenses olmadığım bir kesin . Eminim 2 ay boyunca senin tuvalette kanaman devam etmemiştir benim devam ediyor ama rahmim de sorun oluştu vs . Uzaktan davulun sesi hoş gelmesin herkesin sınavı ayrı

tek burada degil ki her alemde yanlis anlasilir tekrar cagirmam. yukarida arkadas ne guzel yazmis yarin bir sebepten senle kotu olsalar "bkunu biz temizledik" diye konuşurlar.
bosver
hayatın alma verme dengesini cok bozma. yapacaklarini yapmışlar siralarini savmislar. onlarin günü gelince sen de yardim edersin..dostluk kardeslik böyle olur. ama tekrar tekrar senin evini temizleneye gelirlerse bu is iyiniyet sinirlarini asar.
bir de soyle dusunsene ya bunlari yapip yapip sonra aynisini senden beklerlerse? dugun takisi gibi sen takarsin aynisi sana gelir.
ya onlar evlenince ev tasiyinca bebek dogurunca mevlut yapinca vs israrla seni cagirirlarsa? bir de degil iki görümce. sana ik uc yardima geldiler diye bir ömür onlara gitmek zorunda hissedersin belin kopar coluk cocukla:) o yuzden "yok ablacim, zaten cok emeginiz var gerek yok" de, geç.
Bugün tesadüf aramış biri gelelim diye ben eşime dedim ki gelmesinler çok yardım ettiler zaten biz yaparız eşim de az önce nasıl istersen ben yanındayım beraber yaparız yazmış . En iyisi böyle olacak galiba teşekkür ederim …

Bi bizim canımız yokmuş. Doğumun ertesi günü eve gelir gelmez yemek yaptık. Hem bebeğe hem diğerine baktık. Kimseden de yardım istemedik. İki ay geçmiş hala cam silemiyor prenses.
Herkesin doğumu lohusalığı aynı geçmiyor yalnız. Çok rahat atlatanlar da uzun süre sıkıntı çekenler de var

Bir para ödemesi olmadan insanları iş yaptırmaya çağırmak bana çok ayıp geliyor. Bebeğiniz var, ya temizlikçi çağırın ya da yapabildiğiniz kadar siz yapın ve bebekli olduğunuz halde "aaa bu camlar silinmemiş" hadsizliği gösterebilecek insanları eve davet etmeyin.
Teşekkür ederim doğru söylüyorsunuz

Aynen başkasının imkanına hasetlenmen kendini gömmen beni övmen hiç hoş değil benim fe başka sorunlarım var hayatta . Benım doğumum nasıl geçti ne durumdaydım bebeğim yoğun bakımdaydı vs bilemezsin neler oldu … ben oturamıyordum bile heryerimi yırtıldı hala kanamam var bağırsağım delindi . Ben burda herşeyi detay yazmıyorum ama prenses olmadığım bir kesin . Eminim 2 ay boyunca senin tuvalette kanaman devam etmemiştir benim devam ediyor ama rahmim de sorun oluştu vs . Uzaktan davulun sesi hoş gelmesin herkesin sınavı ayrı
Ya boş. Bu kadar can çekişiyorsanız mevlüt derdine düşmezdiniz, masal anlatmayın. Ben bu zihniyeti biliyorum. Hiçbir şey olmasaydı da sülalenizi toplayacaktınız. Mevlüt için görümceleri tekrar sömürme niyetinizden anladım ben bunu.

Ya boş. Bu kadar can çekişiyorsanız mevlüt derdine düşmezdiniz, masal anlatmayın. Ben bu zihniyeti biliyorum. Hiçbir şey olmasaydı da sülalenizi toplayacaktınız. Mevlüt için görümceleri tekrar sömürme niyetinizden anladım ben bunu.
Peki size niyet anlatamıcam burda anlamak isteyen değil yargılamak isteyen tarafta ve önyargılı bir duruştasınız . Teşekkürler yorumunuz için iyi günlerrrr

Bugün tesadüf aramış biri gelelim diye ben eşime dedim ki gelmesinler çok yardım ettiler zaten biz yaparız eşim de az önce nasıl istersen ben yanındayım beraber yaparız yazmış . En iyisi böyle olacak galiba teşekkür ederim …
en iyisini yapmissin
gereksiz fedakarlik her zaman beklenti getirir.
bugun tonla sey yapiyorlar hevesli hevesli yarin aynisini ister istemez senden beklerler.
hiiic gerek yok.
mevlude gelen de cama bakmayiversin

Valla kapıdan hastalık kapıldığını sizden başka iddia eden yok mesela. Yaşadığım ülkede evlerde ayakkabı çıkarılmaz ama ort. insan ömrü 90 civarı. Avrupa’da Amerika’da insan kalmazdı sana göre
Hastalığı mecazi anladımda yazdığımı anlayacak kadar zeki olduğunuzu düşünüyorum aslında?
Benin yaşadığım ülkede de insanlar çoğunlukla ayakkabıyla gezer evde, tuvaletten sonra yıkanmazlar ne ellerini ne başka yerlerini, çok fazla cam kapı silmezler, onların ömrü uzun diye bizdemi öyle yaşayalım?
Covidden sonra insanların hijen konusunda daha çok bilinçlediğini düşünürdüm, demekki öyle değilmiş.

Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce
Sağlıkla büyütün. Doğum öncesi yardım ettiler diye her şeyi yapmak zorunda değiller ki,yapmak istemeseler haklılar yani. Siz yapacak durumda değilsiniz diye yardım edip destek olmuşlar. Temizlikçi bulsanız daha iyi olur.

Ben beklemiyorum çekiniyorum da keşke annem va yapsa ama annemde ben cama çıkamıyorum diyor eşim de cama gerek yok boşver diyor . Ama bugün görümcemle aramış zaten eşimi , eve gelelim temizleyelim mevlüde yakın yemekleri de yapalım diye . Kabul etmesem mi acaba
Onu ben bilemem ama insanlara yük olmamaya çalışsan iyi olur. Yemeğe yardım edeceklerse temizliğe dokundurma mesela. Bu iyi niyetin sonu tatsızlığa da varabilir. Dikkatli davran, her işi nasıl olsa yapıyorlar diye yükleme

Tamam ama dunyanin coguna gore normal bu. Size normal gelmemesi de kusma emojisi koymanizi gerektirmez, hani bizim gibi yasayan insanlara ayip oluyor
Dünyanın çoğuna göre normal olan şey bana normal gelmiyor ve bu benim midemi bulandırıyorsa bunu söylemekten neden çekineyim? Ve bu neden size ayıp oluyor?
Ayrıca bukadar normal bişeyse çocuklarınız küçükken neden uygulamaktan vazgeçtiniz?

Onu ben bilemem ama insanlara yük olmamaya çalışsan iyi olur. Yemeğe yardım edeceklerse temizliğe dokundurma mesela. Bu iyi niyetin sonu tatsızlığa da varabilir. Dikkatli davran, her işi nasıl olsa yapıyorlar diye yükleme
Evet zaten birisi tüm iç çamaşırlarıma dahi bakmıştı düzeltme bahanesiyle heryeri düzeltmiş bozulmuştum içten içe özel çekmecem mesela o benim . Ama çekinmeden bakmış bişeylerin yerini
Değiştirmiş

X