Ev sorunu

İmkan varsa ev alın. Gittikçe zorlaşıyor.

Sanırım sizin araba babannenin engel durumu dolayisiyla alınmıştı üyeler yazınca hatırladım sizi. Arabayı sattiracaklarini düşünmüyorum üzgünüm. Arabayı plana dahil etmeden ev alabiliyorsaniz bence onu deneyin.
Araba satılsa 2milyona kadar çıkabilirdik. Ama satılmazsa 1 buçuk falan.Ama şuan bizim tek maaş aldığımızı ve başka eve çıkarsak evin dönmeyeceğini biliyorlar.Satmazlarsa gerçekten yuh derim.Benim ve eşimin morali acayip bozuldu.Onlarda aile ya hani,uzulmeleri dert etmeleri gerekmiyor mu

Araba satılsa 2milyona kadar çıkabilirdik. Ama satılmazsa 1 buçuk falan.Ama şuan bizim tek maaş aldığımızı ve başka eve çıkarsak evin dönmeyeceğini biliyorlar.Satmazlarsa gerçekten yuh derim.Benim ve eşimin morali acayip bozuldu.Onlarda aile ya hani,uzulmeleri dert etmeleri gerekmiyor mu
Satmayacaklar şimdiden soyleyim. Siz yokken alınmış bir araba için bu kadar kendinizi yormayın, eşiniz söylesin onlar kabul ederse ne âlâ. Kabul etmezlerse bisey söylemeye hakkınız yok çünkü o dönemde siz yoktunuz.

e değiştirebilirsin ki bunu. benim de eski isime göre ayin 3. haftasiydi. sonraki isimde maaslar ayin 30unda aldindigi icin uygulamadan kendi kendiem günü degistirdim
Bizde ayni durumu yasiyoruz maas gunu uymuyor ama taksitler oldugu icin gün degismiyormus 1 tane bile taksitli alisveris olmazsa degistirebiliyorlarmis oda bizde mumkun degil bitmiyor 🤣 hep gec oduyor gozukuyoruz

Tabiki hayır yaa.Buradan kiraya çıksak 15 bin kira vereceğiz.Onu vereceğime ev kredisi öderim diyorum.Gercekten kötü niyetlisiniz
Geçen hafta bankaları gezdik. 1 milyonun aylık ödemesi 42 bin. 15 bin kiraya vereceğime kredi öderim devri bitti artık. 😁

Satmayacaklar şimdiden soyleyim. Siz yokken alınmış bir araba için bu kadar kendinizi yormayın, eşiniz söylesin onlar kabul ederse ne âlâ. Kabul etmezlerse bisey söylemeye hakkınız yok çünkü o dönemde siz yoktunuz.
Yani kabul etmezlerse yapacak birsey yok.Ama bu ilk evim için şubeye gitmeyi düşünüyorum.Satmazlarsa da daha uygun biryer bakarız.

Geçen hafta bankaları gezdik. 1 milyonun aylık ödemesi 42 bin. 15 bin kiraya vereceğime kredi öderim devri bitti artık. 😁
Bende şimdi baktım.1milyonu 9 milyona yakın ödüyoruz.Ben akbanki aradım.Şubeye yönlendirdi.Evet var böyle bişey dedi.Ben diğer bankalar için şubeye gitmeyi düşünüyorum.Ben diyorumki araba satilmazsa da köy evi falan alalım merkeze uzak.İzmir kemalpasada falan 1 buçuğa evler var.Ev sahibimiz ile de geçen hafta konuştuk.İnsan bir haber verir.

Yani kabul etmezlerse yapacak birsey yok.Ama bu ilk evim için şubeye gitmeyi düşünüyorum.Satmazlarsa da daha uygun biryer bakarız.

Benim bildiğim kadarıyla bu bahsettiğiniz kredi uzun süredir gündemde tutuluyor ama henüz resmileşmedi. Resmileştiği anda zaten tüm evlerin üstüne birkaç milyon eklerler.

Hatırladım konu sahibini.
O yokken alınmış olduğu için umursamiyorlar o da her yol mubahtir diyerek deniyor sanırım 🤭
Hayır gerçekten ev satılıyor. Neden yalan söyleyeyim.Sabah eşimi aramış emlakci.Eşim moralim bozulmasın diye bana söylemedi.Bana komşu söyledi. Yalan olsa eşim niye kendi ailesiyle konuşmak istesin.Bizim kiramiz uygun.Biz taşınmayı düşünmüyoruz normalde.Kocaman terasım var,evden aşırı memnunum.Para yeterse burayı alalım diyorum hatta.İşte emlakci evi gelip görüp fotoğraf çekmek istiyor.Bende eşyalarım varken çeksin istemiyorum.Alt kattaki taa aralıkta geleceğim demiş.

şubat ayında bizim de 5 yılımız dolduğu için çok fahiş bi zam yaptı evsahibi.
kira ödemektense kredi öderiz diyerek arayışa girdik ve, 45 yıllık bi ev beğendik.
evin fiyatı 1.850.000 di, masraflarla beraber 2 milyona geldi. 1 milyon kredi aldık akbanktan, 2,98 faizle mart ayında.
6 yıl ödemesi, 33 bin gibi bi rakam ödüyoruz.
şu an ne durumda faizler bilmiyorum. bizim kredi puanımız yüksekti, daha önce eşim de ben de kredi çekmemiştik ve kart ödemelerimiz gününde ve düzenliydi. sorunsuz aldık krediyi.

merkeze uzakta olsa kendi evinizin olması daha iyi olur. nerdesiniz, ev fiyatları ne durumda, birikmişiniz var mı, bunlar önemli.

Hayır gerçekten ev satılıyor. Neden yalan söyleyeyim.Sabah eşimi aramış emlakci.Eşim moralim bozulmasın diye bana söylemedi.Bana komşu söyledi. Yalan olsa eşim niye kendi ailesiyle konuşmak istesin.Bizim kiramiz uygun.Biz taşınmayı düşünmüyoruz normalde.Kocaman terasım var,evden aşırı memnunum.Para yeterse burayı alalım diyorum hatta.İşte emlakci evi gelip görüp fotoğraf çekmek istiyor.Bende eşyalarım varken çeksin istemiyorum.Alt kattaki taa aralıkta geleceğim demiş.

Şimdi bahsettiğiniz araba eşinizin bekarlığı sırasında alınmış. Yani sizin maddi manevi bir söz hakkınız yok. Olmamalı zaten. Onlar aralarında konuşsun, anlaşırlarsa satılır. Ama siz planlarınızı en kötü ihtimale göre yapın.

Normal kredide faiz oranı yüksek olduğu için 1 milyon için 35-40 bin arasi çıkıyor aylık ödeme 120 ay.

İlk evim kredisinde faiz biraz düşük 120 ayı 25 bin vardır dedim konu sahibi 180 ay aylık 10 bin oluyor dedi ama krediyi herkese vermezler diye düşünüyorum ki daha yürürlüğe girmemiş.

Bir laf var kız yurdunda bomba patlasa bize bekçinin ç*kü düşer diye. Kesin bize çıkmaz.

şubat ayında bizim de 5 yılımız dolduğu için çok fahiş bi zam yaptı evsahibi.
kira ödemektense kredi öderiz diyerek arayışa girdik ve, 45 yıllık bi ev beğendik.
evin fiyatı 1.850.000 di, masraflarla beraber 2 milyona geldi. 1 milyon kredi aldık akbanktan, 2,98 faizle mart ayında.
6 yıl ödemesi, 33 bin gibi bi rakam ödüyoruz.
şu an ne durumda faizler bilmiyorum. bizim kredi puanımız yüksekti, daha önce eşim de ben de kredi çekmemiştik ve kart ödemelerimiz gününde ve düzenliydi. sorunsuz aldık krediyi.

merkeze uzakta olsa kendi evinizin olması daha iyi olur. nerdesiniz, ev fiyatları ne durumda, birikmişiniz var mı, bunlar önemli.
Ben normal kredi olarak baktım.1milyona en az 6 7 kat olarak ödeniyor.Acaba eşimde bende ihtiyaç kredisi olarak çeksek daha mı avantajlı.Biz izmirdeyiz.Kemalpaşa taraflarında ev bakalım diyoruz eşimle.O taraflarda köy evi falanda var.

Valla sizin için yeni şafak denen kağıt parçasının bile sitesine baktım. Bu bahsettiğiniz kredi hala planlama aşamasında.
Yaa o zaman gündemde yok.Ben şikayet varda gördüm.Insanlara 300 bin falan vermişler.Yani 1 milyon vermemişler.Peki söyle yapabilir miyiz?Tek eve hem eşim hem ben evi ortak gösterip kredi cekemeyiz değil mi?

X