Ev sorunu

180 ay aylık 10 bin tl ye yakın ödeme çıkıyor.Ben eşime diyorum bu vesile ile ev alıp oraya çıkalım direk.

Yani elinizdeki toplam para ev almaya yetiyorsa kredi ile birlikte alın tabii

Ama bahsettiğiniz araba ortak arabaymış ve üstelik engelli muafiyeti ile alınmış. Yani satılması belli şartlara bağlı. Satılsa bile bütün para sizin olmayacak anladığım kadarıyla.

Anladığım kadarıyla düzenli ödeme yapılmamış yani kredi kartlarına maaş yatış tarihinden ötürü siz yinede bankalarla konuşun ama düzenli ödeme yapilmadigi için kredi cikmasi zorlaşıyor hatta şöyle söyleyeyim düzenli odeme yapıp kredi notu güzel olanlara bile çıkmayor kimi zaman hatta bir ara bankalar kredi vermiyor demişlerdi.

Normal kredide bile 1 milyonun ödemesi 35-40 civarı ilk evimde de yine 25 bin vardır ama herkese vereceklerini sanmıyorum.

Aylık ödeme mi 25 bin

Ama bahsettiğiniz araba ortak arabaymış ve üstelik engelli muafiyeti ile alınmış. Yani satılması belli şartlara bağlı. Satılsa bile bütün para sizin olmayacak anladığım kadarıyla.
İlk defa ev alacaklara 1 milyon kredi veriyorlar.Ve ödemeleri de çok uygun.Araba eşim bekarken ortak alındı.Şuan satılması için engel yok.7 8 yaşında.Altinlari falanda koyup rahatlıkla merkezden uzak ev alabiliyoruz.Daha önce kaynim evlenirken satılır denmişti.Şuan nişanlı.Ama şuan bizde zor durumda kalacağız.Yani şu durumda satmiyorlarsa birdaha satmasinlar zaten.

İlk defa ev alacaklara 1 milyon kredi veriyorlar.Ve ödemeleri de çok uygun.Araba eşim bekarken ortak alındı.Şuan satılması için engel yok.7 8 yaşında.Altinlari falanda koyup rahatlıkla merkezden uzak ev alabiliyoruz.Daha önce kaynim evlenirken satılır denmişti.Şuan nişanlı.Ama şuan bizde zor durumda kalacağız.Yani şu durumda satmiyorlarsa birdaha satmasinlar zaten.
O arabayı zor sattırırsın bunu bildiğin için yapıyorsun. Ortalığı ateşe vereceksin.
Hadi bakalım sattırabiliyorsan sattır😂😂😂
Bir de araba en iyi ihtimalle üçte birini verirler size. Elinize geçecek 500 bin tl en iyi ihtimalle. Hadi mucize oldu kredi de çıktı diyelim 1,5 milyona ev zor alırsın.
Boşuna ağız tadımı iyice kaçırayım hesaplarına girmişsin yine 😆

Kayınbirader de nişanlıysa bu durumda arabadan gelen para en az ikiye bölünecek. Kayınpeder de hakkını isterse 3'e bölünecek. Hesap hala tutuyorsa alın tabii. Ama anladığım kadarıyla arabanın satılması o kadar kolay gözükmüyor.

Kayınbirader de nişanlıysa bu durumda arabadan gelen para en az ikiye bölünecek. Kayınpeder de hakkını isterse 3'e bölünecek. Hesap hala tutuyorsa alın tabii. Ama anladığım kadarıyla arabanın satılması o kadar kolay gözükmüyor.
Kayinpeder hakkını kaynima verdi.Kaynim normalde hiç para katmadi. Evlenirken ona düğün falan yaparım dedi.Bu arada düğün altın falan alınacak.Ama araba satilmadan

Yeni kanuna göre üstüne alınan engelli öldükten sonra bütün vergiler ödenmesi gerekiyormuş yasa yeni çıkmış

Aylık ödeme mi 25 bin
Normal kredide faiz oranı yüksek olduğu için 1 milyon için 35-40 bin arasi çıkıyor aylık ödeme 120 ay.

İlk evim kredisinde faiz biraz düşük 120 ayı 25 bin vardır dedim konu sahibi 180 ay aylık 10 bin oluyor dedi ama krediyi herkese vermezler diye düşünüyorum ki daha yürürlüğe girmemiş.

Normal kredide faiz oranı yüksek olduğu için 1 milyon için 35-40 bin arasi çıkıyor aylık ödeme 120 ay.

İlk evim kredisinde faiz biraz düşük 120 ayı 25 bin vardır dedim konu sahibi 180 ay aylık 10 bin oluyor dedi ama krediyi herkese vermezler diye düşünüyorum ki daha yürürlüğe girmemiş.
Bende googlede gördüm.Taksitleri girdim.10 bine yakın ödeme çıkıyor.Akbanki aradım.O da şubeye yönlendirdi.

İmkan varsa ev alın. Gittikçe zorlaşıyor.

Sanırım sizin araba babannenin engel durumu dolayisiyla alınmıştı üyeler yazınca hatırladım sizi. Arabayı sattiracaklarini düşünmüyorum üzgünüm. Arabayı plana dahil etmeden ev alabiliyorsaniz bence onu deneyin.

İmkan varsa ev alın. Gittikçe zorlaşıyor.

Sanırım sizin araba babannenin engel durumu dolayisiyla alınmıştı üyeler yazınca hatırladım sizi. Arabayı sattiracaklarini düşünmüyorum üzgünüm. Arabayı plana dahil etmeden ev alabiliyorsaniz bence onu deneyin.
Ev alma sebebi arabayı sattırmak zaten. O araba satılmayacaksa neylesin evi, araziyi…

X