Ev, Evlilik tapu işlemleri

Ortada yarım ev alacak 2 milyon değerinde bir altın var, 2 milyonluk altın demek 1 kilodan fazla altın hediye edilmiş demek. Sizce mal, para, altın kaçırmak isteyen aile 1 kilodan fazla altın takar mı? Üstelik 2 sene böyle bi talep gelmemiş, kaçırmak isteyen aile düğün sonrası çökerdi, tıpkı kadının ailesi gibi. Konu sahibi de paşa paşa vermiş ve görüşmeye de devam ediyor ailesiyle. Dışarıdan bakıldığında insanlar bunun planlı olduğunu bile düşünebilir.

Bu düğünde takılan takılar kadınındır meselesi toplumsal yapımızdan dolayı mahkemelerde hak olabilir ama şahsen vicdani olarak doğru bulmuyorum. O takıların karı kocanın ortak malı olduğuna inanıyorum ki boşanırken eski eşe altınların yarısını vermiş kadınım.

Konu sahibi kendi ailesinin taktıklarının alınmasına yeterli tepki koymayarak düğünde gelen hediyeler konusunda ayrımı kendisi yaratmış zaten, o yüzden bence eşin talebi gayet yerinde. Adam 2 sene dokunmamış zaten, bence asıl amaç kiradan kurtulmak, ev alınması. Ama geride 2 kardeş varken ve altınlarda da eşinin ve ailesinin hiç bir katkısı yokken evi üzerine yapmaya utanmış, çok haklı ben de aynısını yapardım.

Son olarak bu evlilik sonrası edinilen altınlara kadının güvencesi, hakkı, kurtuluşu, garantisi gözüyle bakılıp ölümüne hak savunulmasını da asla doğru bulmuyorum. Bir kadın evlenmese yada az altın takılsa ölüyor mu?

Hayatınızın güvencesini de garantisini de kendiniz aklınızla, gücünüzle, emeğinizle elde edin lütfen, bir erkeğe ve hatta ne münasebetse, onun ailesinin eline bırakmayın..

Güvenmediği ve emin olmadığı biriyle evlenmeyecekti o zaman eşiniz. Yani size güvenmediğini bile bile tamam demişsiniz. Takılarınızı, size ait olan hiçbir şeyi vermeyin madem söylenirse de ailesine güvenemediğinizi bir gün ölürse ortada kalacağınızdan bahsedersiniz. Hayır kendinize hiç mi saygınız yok? Sadece eşinizin düşünceleri, onun güvenini düşünüyorsunuz. Peki ya siz? Beni beni bihterine döndü bu sahne Sinirlendim ya. Valla bu dönemin erkekleri çok fena kendi çıkarlarını sağlıyorlar üstüne anne babalarına yatırım yapıyorlar şu durumda bile.

Yok artik bunu kabul edip bide onu da anlıyorum mu diyorsunuz ben olsam asla kabul etmezdim. Takılar sizin hakkiniz siz gidip takilari kayinvalideniz yada kayinvabaniza hediye ediyorsunuz suanda. Yarın öbür gun hicbir talep edemeyeceginizin farkinda misiniz. Sakın böyle bisey yapmayin gerekirse ev almayin sizin olanı nasıl baskasina vermeye ikna oldunuz. Yarin gider diger cocuklarinin uzerine tapuyu devrederlerse veya evi satarlarsa dimdizlak ortada kalırsınız. Benden uyarmasi

Anneniz nasil size takilan altinlari aldi bir yaşıma daha girdim. Kendi icin aldi degil mi sizin icin saklamiyor yani baya baya altinlarin yarisini almış şaka gibi. Yani düşünüyorum ben olsam bunu da kabul etmezdim niye hem kendi aileniz hem esinizin ailesi ne derse tamam diyorsunuz, anneniz size takilan altinlari aliyor, esinizin ailesi kendi tarafindan takılanları aliyor. Onlarin hepsi tamamı size ait farkinda misiniz bilmiyorum ama size her dediklerini yaptiriyorlar

Ben anlamadım bu olayı.esinizin ailesi çok varlıklı ama bir ev alamıyorlar size ,kendilerinin evi olur ama.sizi yerlestirirler siz oturursunuz.(tapu kime ait olursa olsun size bir ev verilebilir madem çok varliklilar,hiç altınları olaya katmaya bile gerek yok) bu yapılmıyor bide utanmadan ev onların üstüne olacak ama ben altınlarını vericem ,bu part1.

Part 2 ,anneniz nasıl.kiz tarafının altınlarını vermedi.yani size takılan altınları çıkarıp aldılar mi ,nasıl oluyor bu .ve dahası neden size verilmiyor.?? Kız tarafının akrabalarının nasıl altınları hesaplamislar ,kimin ne taktığını birimi takip etmiş nasıl biliyorlar.aa aklım almiyor valla. Benim ailem hiç altını bile görmedi ,kim ne taktı bilmez bile değil almak.

Ya çok safsiniz ya çok iyi niyetli ,sağlı sollu herkez sizi kandırıyor.yarin öbür gün dimdizlak ortada kalmayinda.baksaniza adam şimdiden plan yapıyor .eg kendi ailenizinde yaptığı meydanda. Ben anlamadım bu olayı

Son düzenleme:
E dugunde takilan takilar sana ait yari yariya vermis olacaksiniz neden sadece anne ya da baba uzerine olsun. Boyle kucuk hesaplar pesinde kosuyolarsa kabul etmeyin asla

İşte bir arkadaş evlendi. Eşi bekarken bir ev almış annenin üzerine. Neyse evlenince evi istemiş ama annesi vermemiş. Şimdi arkadaşım ve eşi kirada yaşıyor anne ile ailesi de o evde yaşıyor. Oğlu büyük bir kaza atlattı geçmiş olsuna bile gitmemiş annesi. Yani eve çökmüşler. Kaldı ki sizin evin yarı parası senin altınlar. Zor dava

Neden ev ikinizin uzerine veyabsadece esinin uzerine olmuyor ?

Ev sizin üstünüze olursa boşanma durumunda onlar hak talep edemez, ev onların üzerine olursa boşanma durumunda siz hak talep edemezsiniz.
Kocanız çok uyanık maşallah.
Vermeyin altınlarınızı, neden olarakta benim şu yazdığım cümleyi söyleyin, yazıklar olsun cümlesini de ekleyebilirsiniz.

Birincisi
Taşınmaza aile konutu şerhi koyduramazsın
İkincisi
Aran bozulursa kayınvalide veya kayınpeder sana müdahalenin önlenmesi davası açabilir davayı da kazanır şartlarını oluşturup açarsa dehşet bir avukatlık ücreti ödersin
üçüncüsü
Hakkını almak için eşine dava açamazsın. Kayın hısmına dava açman gerekir eşe karlı açtığın dava gibi hesaplama yapılmıyor sebepsiz zenginleşme davalarında oradaki hesaplama yöntemi açısından da zarardasın.
Dördüncüsü
Eşinin kardeşi varsa annesine babasına öldüğünde hak talep edebilir evinizden olursunuz
En temizi evi 1/2 1/2 aranızda eşinle tescil ettirmek. Böylece herkes kendi kişisel mal grubuna terk etmiş olur hissesini ve hem kanuna uygun hem de adil bir çözüm olur.

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorym yorumlarınız için biz evimizi aldık taşınma planlarımızı yapıyoruz evi eşimle ortak tapuda aldık yani evimiz bizim üzerimize oldu çok şükür sorunumuzu hallettik yorum yapan herkes için konunun çoktan kapandığını ve bu konuda tekrar cevap vermeyeceğimi bildirmek istedim

Ailenizle durum ne peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…