Ev almak istiyorum ama bütçem yetmiyor

Arsam var üzerine tiny house yaptırdım ama gelin görün ki satışa koymuş olmama rağmen sürekli fiyat düşürüp koyuyoruz emlakçıyla kimse almıyor altı ay oldu yaz sezonu geçti gitti. Oradan da bir miktar ümitliyim ama yeniden arsa almak istemiyorum

Evet haklısınız teşekkür ediyorum

Kiram su an 15 bin, 70 bin gelirim var çocukların okul masrafları aylık 35 bini buluyor. Kalanla da ev geçindiriyorum
Siz tek mi bakıyorsunuz çocuklarınıza iki çocuk var galiba kalan 20 bin yetiyor mu faturalar,yeme içme, çocukların diğer masraflari babaları yardım etmiyor mu?

Gelirin yarısının okul masraflarına gitmesi çok fazla değil mi? Kira hariç kalan 20000nin nesini biriktireceksiniz zaten. Sanırım koleje gidiyor çocuğunuz, devlet okuluna alma imkanınız olmaz mı?

Kiram su an 15 bin, 70 bin gelirim var çocukların okul masrafları aylık 35 bini buluyor. Kalanla da ev geçindiriyorum
şu anda ev alsanız
kredi borç her neyse bir şekilde alsanız yani ödeyebileceğiniz tutar 15 bin yani? kiraya verdiğiniz kadarını ancak verebilirsiniz diye anladım.

e maalesef 15 bin taksitle birşey ödeyemezsiniz ki?

70 bin gelire 15 bin kira çok normal
kalan 20 binin yetmeyip (mutfak, üst baş, faturalar, tatil vs hepsi 20 binle çok zor çocuklar denildiğine göre en az 2 çocukla), arada faizdeki paradan tırtıklamak da normal.

ya çocuklar özele gitmeyecek ya gelirinizi arttıracaksınız, başka türlü şu şartlarda ev alamazsınız. zamanında alsaydınız kredinin taksitleri şimdi çerez parası kalırdı ama şu anda bu mümkün değil.

elinizdeki parayı değerlendirmeye çalışın, bir şekilde ya tasarrufa ya gelir arttırmaya uğraşın ve bekleyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…