ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yasal konulari göz Artikel etmeyin sakın. Tapu ikinizin üzerinde olmasi gerekir, yada evlilik birligin icinde ikinizden birinin üzerinde hak talep edemezsiniz aksi takdirde. Bunu muhakkak sart koyun. Hani illaha yapacaklar diye degil, ama hak korumak en dogal hakkiniz. Sakın olay cikmasin diye geri adim atmayin. Cikacaksa simdi ciksin. Bizim evin tapusu benim üzerimde. Olur da ayrilirsak zaten evlilik birliginde alindigi icin 50/50 olur. Böyle seyleri yazili tutmasaniz ilerde kendi payinizi ispat edemezsiniz

ben ne diyorum sen ne diyorsun takılması çok önemliyse çakma alırız dedi bişi diyemedim.
açık söyliyim yani babası para vermese kendi prramızla biriktirip 3-5 yıl sonra ev alsak daha çok içime sinerdi sanki.Tamam kiradayız ama böyle içime sinmiyor

Düğün olmadan takıları alamazsınız, ben olsam vermem. Yalnız ikna olacaksanız ve nikahtan önce ev alınacak olursa mutlaka müşterek tapu ya da evin ikinize ait olduğuna dair şerh koydurun, evlilikten önce edinilmiş malda yasal olarak hakkınız olmuyor.

Aklıma yatmadı..
Örnek bir anlaşmazlık yaşansa evlilikte takılan takılar kadınındır ama ziynetin fiziki olarak durması koşulu ile, fiziki olarak durmayan ziynet kadın tarafından harcanmış sayılır. Kendi birikiminizi haydi harcadım sayın. Takılacak takıları da gözden çıkartıyorsunuz. Aldıkları ev kimin üzerine olursa olsun, çekişmeli bir boşanma yada ayrılık olursa haklarınızı vereceklerine inaniyormusunuz ? Bdv de her gün bir sürü kadın eşlerinin yeni bir yüzüyle tanışıyor. Evlenip içine girmeden bilemezsiniz.
Bence derdinizin tam olarak ne olduğunu nişanlınıza anlatıp tepkisini ölçüp tartıp bir süre beklemelisiniz. Eğer size hak verirse ona göre bir yol izlersiniz. Ortak tapuda paranız kadar hissedar olabilirsiniz. örneğin 1/4 oranında..

ben bu şekilde söylemeye çalışayım direkt benim üstüme de yapın diyemiyorum ama en azından param kadar hisseli olayım. Ya da ailemden biraz daha para isteyip miktarı arttırıp evi ortak yapabilecek duruma getirebiliim belki

insanlar size evlenmeden niye takı taksın ne mantıksız bir istek ayıp hemde

nikahtan önce sakın böyle bir hata yapma
anne babalarımızı diyor. Aldılarsa bilezik onları isteyelim dedi. ben de dedim nasıl söylicem işte nikahta ne takacaklar dedim. işte çok takmak isterlerse imitasyon takarlar deid

anne babalarımızı diyor. Aldılarsa bilezik onları isteyelim dedi. ben de dedim nasıl söylicem işte nikahta ne takacaklar dedim. işte çok takmak isterlerse imitasyon takarlar deid
Müşterek tapu koşulunu koy, para koyarsam tapuda adım geçmek zorunda bunun başka yolu yok, demelisin. Kavga çıkarsa da çıksın. Yasal haklarını korumak zorundasın.

bayaa gözü karartmış ,

bu arada ek bilgi ortak tapu için ekstra masraf çıkıyor nişanlın bunu asla kabul etmez ,bence

Tabiki 5 kuruşluk hakkınızda olmaz o evde. Öyle saçma şeymi olur düğünden önce takıları isteyelim falan. Nerde görülmüş

Kavga çıkarsa eliniz daha güçlü olur, biz daha şimdiden bu konuda anlaşamıyoruz yarın bir şey olsa nasıl anlaşacağız. Türkiyede kadın olmak zor deyip damardan girin. Ben yapmayalım demiyorum haklarımı güvenceye almak istiyorum diyin açık açık. Yarın çocuğumuz olacak o olacak bu olacak v.s.

bayaa gözü karartmış ,

bu arada ek bilgi ortak tapu için ekstra masraf çıkıyor nişanlın bunu asla kabul etmez ,bence
inanmıyorum evet kabul etmeyebilir

bayaa gözü karartmış ,

o da babasının malına ortak olcak diye heyecan yaptı babası vazgeçerse diye. İyi de o zaman tüm eşyaları her şeyi de biz aldık. düğün zaten yapmıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…