ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babası demiştir ki,ben mülkümü satıp sana ev alacaksam nişanlinin hakki olmasın..ondan nikahtan önce alma talaşındalar..üstelik sizin birikmisinizi de çarpacaklar..altınlar da kime takındıysa onun olacak zaten..çoğu bu bana taktılar der. Bu işin sonu kavga..evlilik telasimiz geçsin öyle ev bakalım diyin..sakın birikmisinizi vermeyin..babası istiyorsa evini alsın oğluna

Ortada ev yok tüm eşyaları ailenizi ikna edip aldırmışsınız size ev sözü de verilmemiş zaten en başından beri.
Düğün yok bişey yok bi masraf yok evi de düzdürmüş adam,ee ortada bi araba var babasının üstüne bi hak sahibi değilsiniz asla.Babasından bi para gelecek senin birikim gidecek,düğün takıları gidecek teee ailenin sana takılacak takılarına bile göz dikilmiş milleti kolay yoldan ev sahibi yapacaksınız ve siz kirada oturacaksınız evin kirasını da baba alacak ve ev tabi ki babanın üstüne olacak.
Farkında mısınız dolandırılıyorsunuz birikiminize çökülmek üzere sizi felaket manipule etmiş.
en çok ailenize üzüldüm.
Diyeceksiniz ki arsa parasını baban versin hemen altına çevirelim düğünden gelenlerle birleştirelim sakin kafayla içimize sinen güzel bi ev alalım kalmış nikaha bir ay kafamı bulandırma şimdi diceksin.
zaten senden gelen altınlar ve birikimini almadan ev alınmıcak nolursa olsun asla verme aslaaa.
nişanlının üç kuruş parası yok mal mülk sahibi olmaya çıkmış.
gelinliği ikinci el almışsın kuru temizleme parası verdi diye kendini avutuyosun.
Her an herşey olabiilr annem babam 20.senede boşandı 2 katlı evimiz annemin üzerindeydi boşanırken paylaşmadılar biz aramzıda hallederiz bir kat senin bier kat benim gibisinden.
annem vermiyor şimdi babama .

değil keşke fake olsa.önceki konuları hatırlamıyorum.
O zaman sana tavsiyem bu niyeti aslında gayet de ortada olan varlığı başından def et gitsin

Evlilik sözleşmesi iste bekarken edinilen mallar üzerinde hak iddia edilmeyeceği

Evlilik tarihinden sonraki kazançlarınızla ev vs alın

Takıların sana ait olacağına dair ya da herkesin takılan takısının kendine ait olacağına

Bir de takıların tamamını mehir olarak kabul edeceğini de ifade edebilirsin

Ya da düğün takıları ortak birikime sayılcaksa hariçten mehir iste

aynen öyle. şuan konuşmuyoruz. sen nasıl bu kdar allçaldın utanman da mı yok dedi . kaçtım
Adamın birikimi varken ailene altin bozdurup adamın kartından eşya alıyorsunuz ve utanmaz alçak oluyorsunuz. siz neden evleniyorsunuz kendinizi ezdirecekseniz bence hiç kimseyle evlenmeyin

Sen bu kadar laftan sonra evlenirsen de herşeyi halledersin özellikle senin bundan sonraki mesajlarını takip edeceğim çünkü evleneceksin gibi duruyor…

Zaten konuşmuyoruz diyor nişan attım atacam demiyor.

Adam küsmüş barışır belki diye bekliyor.

Sevimli gözükeceklerini falan düşünüyorlar herhalde... Geçen gün eşimde benim ağzımı yokluyor, şu kadar paran bile yoktur gibisinden, yooook dedim geçtim 😂😂😂
Adam daha nikahına girmeden kenarında üç kuruşu söylemiş.
Benim beş yıllık kocam evlenmeden önce olan paramı niye bilsin?
Benimde babam da saf söyle ortak birşey alın diyor.
Zaten evlendikten sonra elde ettikleriniz ortak.
Üç kurusumu ona niye ortak edeyim😁

Benimde babam saf şöyle ortak birşey alın diyor.
Ben evlendikten sonra salak gibi altınlarımı verdim...kaç sene altınlarım geri gelsin diye bekledim, bir ara farklı nedenlerden boşanma aşamasına bile geldik... En sonunda bana kendi paramla yeni araba almış oldu da rahatladım🥹🥹🥹
Konu sahibi de yaşayarak, öpülerek öğrenecek gibi 😒

vera96 vera96 Sana yaptığı manipülasyonlar karşısında bir de alçak diyen bir zihniyetle inşaallah evlenmeyi düşünmüyorsundur

Zira yarın öbür gün bu evlilikte sesler yükselecek ve bir de kalkıp böylesi sana diyecek biliyor musun benimle evlenmek için herşeyi yaptın

Ben almasam evde kalacaktın muamelesi yapacak
Hazır mısın bunlara

Son düzenleme:
benim de düğünden sonra altınlarımı topladım birazda birikim yaptık sıfır araç parası çıktı ortaya ev almaya çalışıyoruz Düğünden önce bana çok az eşya alcaksınız masraf yapmayın şimdi ev alcaz diyen kaynanam;
el öpmeye ailemin evine gidildiğinde altınalrımı çıkarıp kaldırmıştım nereye koydun onları getir ben götürüp üstüme kasaya koycam demişti bende ben koyarım gerek yok deyip vermemiştim eşimde asla karışmamıştı.
Daha sonra kafayı taktı çökecek ya altınlara bana geldi dedi ki ben düşündüm taşındım altınları veriyosun evin üstüne 2 kat ev çıkıcaz hazırda olan kızımın olcak 2 kat da sizin olcak demişti tabi o iki kat ev olana kadar ne kredilere ne borçlara girecektim altınlarım da gidecekti.
Kızı damadı da bir kuruş harcamadan hazır ev saihib oluvereceklerdi.
Ne güzel sen hazırı kızına veriyosun bize de kendimize ev yaptırtacaksın vermiyorum dedim vermedim.
Onlardan gizli araba aldık hemen ev yaptırsaydım tapu yok bişe yok kardeşiyle paylaşacaktık bide kendi emeğimizi.
Boşansak sırtımın kıyafetiyle dımdızlak kalacaktım belki de her şey olabilirdi.

Ben evlendikten sonra salak gibi altınlarımı verdim...kaç sene altınlarım geri gelsin diye bekledim, bir ara farklı nedenlerden boşanma aşamasına bile geldik... En sonunda bana kendi paramla yeni araba almış oldu da rahatladım🥹🥹🥹
Biz altınlarla ev aldık.
O konuda içim rahat.
Çoğu eş ailesi o altinlarinda üstüne çokuyormus.
Allah'tan orayı kurtardik.

Ben de verdim, ama araba ihtiyacımız vardı arabamız olmuş oldu. Buradaki olay bambaşka. Hayır altınlar bile daha takılmamış 🤣

Biz altınlarla ev aldık.
O konuda içim rahat.
Çoğu eş ailesi o altinlarinda üstüne çokuyormus.
Allah'tan orayı kurtardik.
Çok şükür altınlar kendinize kullanılmış.
Benimki yatırım yaptı, parasına para kattı... hayat standardım daha yüksek oldu tabii ki ama sonuç olarak gitti bileziklerim 😂😂😂

Benimde babam da saf söyle ortak birşey alın diyor.
Yaw evlendikten sonra da ortak değil..boşanmalarda anlaşmalı olmadığı sürece kim edinilmiş malların yarısını alabiliyor ki..boşuna mı cekismeli dava açılıyor

Çok şükür altınlar kendinize kullanılmış.
Benimki yatırım yaptı, parasına para kattı... hayat standardım daha yüksek oldu tabii ki ama sonuç olarak gitti bileziklerim 😂😂😂
Olsun ben öyle bakmıyorum.
Bir mülk olsun da.
Borsaya yatırıp kaybeden var.
Bizim okulda öğretmen anlatti.
Hepsini evlendiğimin ertesi ayı borsada kaybetmiş dedi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X