Ev alma durumu

Bilemedim, 6 bin birikim yapabiliyorsa kredi de öderler. Zira ev fiyatları hergun artıyor.
Altın olarak biriktirirse mesela o da artacak. 6 bin kredi öder de 300 çekip 500 ödemek insanın zoruna gidiyor. Böyle 150 olacak. 150 çekecek. 3-4 seneye de borç bitecek. Diğer türlü 10 sene borç psikolojisi beni yıpratır.

O arada kira ödenmeyecek mi? Kalan 4 binle hem kira, hem kreş ? Borç psikolojisini anlamıyorum, kira veriyorsunuz sonuçta.

Ev alacağa Allah yardım ediyor kesinlikle. Size de tavsiyem aynı birikim yapın biraz. Üzeri krediyle olur. Küçük bir ev alırsınız.

B Bihterinpekisi

Rakamı salladım. İlk cümlemde yazdım sanıyorum. Çocuğun ihtiyaçlarından kısmayacak bir rakam siz belirleyin dedim diye hatırlıyorum.
Tabi belirlenebilir dediğiniz gibi o da bir düşünce. Her ailenin durumu farklı ama dediğim gibi, benim çevremde de var banka kredisi borcu beni yıpratır diyenler ama kira ödüyorlar. Oda bana saçma geliyor.

Tabi belirlenebilir dediğiniz gibi o da bir düşünce. Her ailenin durumu farklı ama dediğim gibi, benim çevremde de var banka kredisi borcu beni yıpratır diyenler ama kira ödüyorlar. Oda bana saçma geliyor.
Temelde kredi yine çekiliyor. Ama daha az yüklü bir mebla olduğu için süreç de kredi ödemesi de azalıyor. Bu süreçte birikim yaparken insan ne kadar ödeme yapabileceğini de kestirebilir krediye. Faizler düşük olsa, evler daha ucuz kesinlikle full kredi de olur. Ama o bence çocuk yokken olmalı. Çünkü çocuğun ihtiyaçlarını kestirmek ya da kısmak zor.

O daha belli değil . Büyükşehir de olabilir daha küçük bir ilçe de inşallah hayırlısı olur zorlanmayiz.Gule güle oturun gerçekten yaşam artık çok Zor alabiliyorsun şimdi almak mantıklı

İnşallah... Hayat biraz zorlayacak sanırım ama bakalım inşallah herşey güzel olur...

Allah gönlünüze göre versin..ama siz bile iki kişi o maaslarla almayız diyosaniz benim hiç şansım yok sanırım...ben de öğretmenim o civarlarda alıyorum ben de..
Çok sağolun sizin de. Fakat şöyle bir şey var ben 2+1 e razıyım mesela 330 bine mahalle arasında 3 katlı yeni bir binada ev var. Yatak odası havalandırmaya bakıyor. Çocuk odası güzel salonu biraz dar balkonlar da iyiydi. Eşim değmez diyor. Şu anda oturduğumuz ev sitede çocuk parkı var. Bahçesi çok güzel bakımlı. Ev 3+1 balkonlar kocaman ev sahibi geçen yaz sonunda cam balkon yaptırdı sağolsun...
Ne gerek var diyor. 10 sene boyunca kredi ödeyeceğiz ama daha küçük ve kötü bir evde oturacağız dedi. Bana kalsa ben otururum ve mutlu da olurum.
Polis tayin sistemi değişecek söylentisi yüzünden vazgeçtim açıkçası. Yoksa dediğim gibi arabayı da satıp o diğer eski evi almak isterdim okuluma yakın olanı .
Siz öncelikle okulunuzu bekleyin. Eşinizin işini bilmiyorum. Gideceğiniz şehir neresi?
Bunlar belli olsun öyle karar verin. Ulaşımı işe yakınlığı falan avantaj olur

Eşimle bosaniyoruz :/ kızımla tek başımayım artık bundan sonra, çok şükür devlette öğretmenim maaşım yeterli ama işte ev kredisine girersem baya zorlanicam...

Gideceğiniz yerde kiralar nasıl? Kira uygunsa bence altın biriktirin sonra ev alırsınız. Bu faizlerle gerçekten çok zor. Ama o bölgede kira zaten pahalıysa o zaman borca girilir. Zira kiraya verilen para sadece uçuyor

Bankanın vereceği kadar az bir birikim ,BES var elimizde.Bizi tek düşündüren gecinememe ve kredilerin faiz oranları.Allah tek çalışanların daha çok yardımcısı olsun artık iki kişi bile yetmemeye başladı.Kiralar çok yüksek su an doğuda bir ilde oturuyorum kiramiz 1.500 ve inanın bu evi zor bulduk.Ev sahibi de 6 ayda bir zam yapıyor şurada az bir suremizin kaldığını bile bile bizi evden çıkarmakla tehdit ediyor.Bir daha bu şekilde diken üstünde durmak istemiyoruz .İyi kötü demeden başımızı soksak yeter.Dertler sadece maddiyat değil ki altında yatan başka unsurlarda mevcut maalesef.Ailemizden bize destek verecek bir Allah'ın kulu yok.Gerci köstek olmasınlar başka bişey istemiyoruz.6 yıllık memuruz düğün borcu vs ödemekten daha yeni kurtulduk.

Eşimle bosaniyoruz :/ kızımla tek başımayım artık bundan sonra, çok şükür devlette öğretmenim maaşım yeterli ama işte ev kredisine girersem baya zorlanicam...
Kusura bakmayın konu sahibine cevap yazdım sandım.
Hayırlısı olsun hakkınızda.
Bizim okulda ikiz ortaokula giden çocukları olan bir hocamız 2 sene önce ayrıldı eşinden. Çocukları ilkin özel okuldan aldı. Arabaları varmış eşi boşanırken ona vermişti. Çocukların velayeti de kendisinde. 15 yıllık öğretmen.
Geçen sene faizler düşükken şehir dışında sayılabilecek bir yerden ev aldı tek başına. Özel ders veriyor. Okulda da kurs veriyor her sınav görevine başvuruyor.
Arabayla okula gelmesi 40 dk sürüyor zaman olarak.
Yani imkansız değil. Allah'a şükür idare ediyorum diyor. İlk başta korkuyordu ama şu anda üstesinden geliyor. Umarım siz de üstesinden gelirsiniz.

tayininizin nereye çıkacağı belli olsun ona göre karar verin. küçük bir şehir, makul fiyatlar olursa karartırsınız gözünüzü. ama büyük şehir olursa fiyatlar uçar. her iki koşulda da birikiminizi arttırmak, şehir tanımak için en az 1 yıl tanıyın kendinize bence.

Gideceğimiz yer henüz belli değil.Gecen sene ile bu sene ki fiyatlar arasında dağlar var.Kredilerin düşmesiyle evlerin fiyatlarının aşırı artması bu seneyi etkiledi maalesef kara kara düşünen biz olduk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…