Ettiğim hiç bir dua kabul olmuyor çok mu günahkarım

Belki dileğinizin vakti vardır daha. Allah duanın istikrarlı olanını sever. Siz ümit kesmeyin. Dünyadaki sınavınız da belki böyledir, sabır ile sınanıyorsunuzdur da haberiniz yoktur. Sabrın sonunda selamet vardır her zaman. Kurani kerimden Türkçe çeviri ayetler okuyun size tavsiyem. İçiniz ferahlar

Bende 10 yıl tüp bebek tedavisi gördüm7 kere tüp bebek yaptım azda olsa anlata bilmişimdir derdimi
Aslında ben bu bebek konularında aynilarini yaşamış insanların yorumlarını ciddiye alıyorum o tedavileri o stresleri hayel kırıklığıni senin kadar olmasada çok yaşadım 5 yıl her ay iğneler ilaçlar maddi manevi bitiriyor insanı her duamda diyordum ki rabbim duamımi eksik yanlış yapıyorum niye olmuyor niye o kadarki o testlerde kuruma çizgini bile görmedim çatlatma iğnesi olurken bir kere dedim o ikinci çizgiyi görebilmek için iğneden 2 gün sonra test yapmıştım oturup 2 saat ağlamıştım sadece böyle gorucem bu çizgiyi heralde diye isyan etmek değildi aslında amacım seninde değildir biliyorum rabbim bilir anlar seni en ufak birşeyde bile niye diye sorgular ya insan kendini buda öyle bı sorgulama kendinde yanlışlar aramak duamımi yanlış yapıyorum bilmiyerek bı gunahmi işledim acaba diye bı sorgu sadece ama o kadar yıldan tedaviden sonra tamam dedim ya senin çocuğun olmucak bırak vardır Allah'ın bildiği dediğim ayda hamile olduğumu öğrendim o kadar kafamı olumsuzluğa alistirmisim ki inanamdim doğum yapana kadar olucek bu bebek kucağıma alamicam diye düşündüm doğdu sabahlara kadar başında bekledim bişey olucak diye aylarca sana tek diycek şeyim var sabır ve dua başka bı yolu çaresi yok rabbim ol der ve oluverir herşeyin vakti saati vardır derler rabbim vaktini saatini biliyor rabbim en kısa sürece güzel haberler almanı nasip etsin insallah

İnsallah canım gerçekten çok zor bir süreç zaten bu dert insanı mahvediyor kendini çok yalnız kimsesiz gibi hissediyorsun kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsun

Evet öyle sınandıgımı biliyorum ama artık gücüm kalmadı dayanamıyorum allahım yardım etsin ondan başka kimsede değil derdimin dermanı bir günahım hatam yanlışım olduysa affetsin diye dua ediyorum

İnşallah umduğunu bulursun. Gerçekten geçmişte günah veya hatalarınız oldu mu peki ?

Çok teşekkür ederim elimden geldiğince okuyorum

Allahtan sabır ile isteyin birde stresi kiloyu mutsuzluğu birazcık düzeltmeye çalışın aynı şekilde eşinizde yapsın

Olarak insallah hayırlısıyla allahım benim için de hayırlı zamanı biliyordur
Bazi dualarimizin zamani vardir bende ev icin 7 senedir dua ediyorum istiyorum ama olmuyor demekki allahin zamani ve bildigi var diyorum .inşallah senin duan tez zamanda kabul olur

Allah Teala sıkıntınız gidersin. Sonradan pişman olmayacağınız hayırlı dileklerinizi icabet etsin, kalp kırıklığınızı gidersin, sevindirsin sizi inşaallah
Rabbimiz hayırlı dileklerinize icabet etsin. Amin.

Çok iyi anlıyorum çok. benimkiler de olmuyor, ne diyeyim ki, kime kızayım, belki bundan sonra olur diyre umut besliyorum. Hatta hiç dua etmeyenin, inançsız çevredeki tanıdıklarımın işi gücü öyle tıkırında ki gören şaşıyor. Ben yok kardeşim, çalışıp çalışıp emeklerimin karşılığını alamadığıma mı yanayım, dualarımın karşılıksız kalmasına mı? Allah'ın hiçbir şeyi bana nasip etmemesine mi?

Anladım artık bu dünya böyle? Her şey olacağına varıyor.

Allah'ın bazılarına verdiği şartlar çok iyi. Hatayları kolay, dertleri basit, bizim dert bile demeyeceğimiz şeyler. Yaşıyorlar kısaca. Bense hayatta ağır bir kayanın altıdna nefes almaya çalıştığımı hissediyorum. Ve her zaman inancını aynı şekilde korumak mümkün değil. Peygamber sabrı yok bizde, basit insanlarız. Yoruluyoruz.

sadece kendim için söylemiyorum ama şunu anladım: Bazılarını çok zor şartlar, sınavlar, olaylar bekliyor. Her şeyle sınanıyoruz, elimizde olan çok kısıtlı imkanları da elimden alıyor Yaratan. Yalnızlıkla, işsizlikle, başarısızlıkla, sevilmemeyle, hor görülmeyle sınıyor.

dayanamıyorum dedin ya! Dayanmayıp ne yapacağız! Yaşama isteğim falan yok. Yaşamayı sevmiyorum, gel gör ihtihar da yasak kılındı. Mecbur yaşayacağız. Kısaca sadece sizin başınıza gelen bir şey değil. Kendinize yüklenmeyin, tecrübeyle söylüyorum, sadece kendinize zarar verirsiniz bu durumda.

Son düzenleme:
Çok güzel açıklamışsınız çok saolun

Ettiğin dualar asla boşa gitmez emin ol. Ya hemen kabul olur ya biraz gecikir ya da ahirette mükâfatını fazlasıyla alırsın. Yeter ki sen vazgeçme . Ben de sürekli dua ederim her boş kaldığımda ve eminim Rabbim en güzel zamanda kabul edecek inşallah

Bu fani dünyada bize verilenler ve verilmeyenler için şükürler edeceğiz ve zamanı gelince bu nimetlerden imtihanlar edileceğiz. Asıl olan her daim kalıcı ahiret hayatımız. Rabbim imtihanı kolaylardan ve ahireti mutlulukla dolup taşanlardan eylesin sizi.

Sanırım çocuk için dua ediyorsunuz. Eğer öyle ise aşağıdaki yazacağım bir yazı sizin icinizi ferahlatsın umudunuzu yeşertsin Allah'ın izni ile.
Duanız çocuk için değilse de kusura bakmayın yanlış anladığım için.

Olur ki bir yüreğe merhem olur diye.Bir kadın Musa aleyhisselam’a gelir ve der ki:

-Ya Musa benim çocuğum olmuyor, bana dua et de, Allah beni çocuk nimetiyle rızıklandırsın” ve Hz.Musa Rabbine dua eder, bu kadına bir çocuk vermesi için. Fakat Allahu teala O’na der ki:

-Ya Musa, ben onu kısır olarak yazdım, çocuğu olmayacak hiç. Hz Musa, döner bunu haber verir kadına ve der ki:

-Allah böyle takdir etmiş, böyle yazmış, senin hiç çocuğun olmayacak, ne yapsan fayda yok. Kadın gider ama hiç vazgeçmez ve bir zaman sonra tekrar Musa aleyhisselama gelir ve der ki:

-Ya Musa benim için dua et de, Rabbim bana bir çocuk versin. Hz. Musa hayret eder bu duruma ve Rabbiyle konuşmaya gidince söyler, Allahu teala tekrar der:

-Ya Musa ben onu kısır olarak yazdım, çocuğu olmayacak hiç. Hz Musa, bunu kadına haber verir ve kadın hüzünlü bir şekilde boynu bükük gider. Bir sene sonra kadın gelir, kucağında bir çocuk vardır. Hz. Musa şaşırır ve sorar:

-Bu çocuk kim, kimin çocuğu? Kadın der “O benim oğlum” Hayretlerdedir Musa aleyhisselam. Der ki kadına:

-Allah seni kısır yaratmadı mı, öyle yazmadı mı kaderini? Kadın; – Evet ama ben hiç vazgeçmedim dua ettim, Ya Rab bana bir çocuk ver dedim, O Rahimdir merhamet etti kabul etti duamı . Nimetiyle rızıklandırdı.

Hz musa der ki Rabbine: -Ya Rabbi sana dua ettim bu kadın için, dedin ki; “O doğuramaz, öyle takdir ettim.” Şimdi nasıl çocuğu oldu? Allahu Teala:

– Onu her kısır yazışımda, bana dua etti,” Ya Rahim” dedi, “ey en merhametli kapındayım” dedi vazgeçmeden. “Rahim” dedi hiç durmadan ve rahmetim kudretimi geçti, duası kabul oldu. Allah’ın rahmetinden sakın ümitsizliğe düşme sakın! Sakın deme “Hiç fayda yok, olmaz bu işi” Sakın deme “Bu hastalığımın hiç şifası yok” Sakın deme “Ben fakir olarak öleceğim, hiç rızkım bollaşmayacak” Sakın Allah’ın rahmetinden ümidini kesme!

Allah’ın rahmetinden ancak e kafirler ümit keser.

Bakara 186: Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…