Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Kimse cvp yazmıyor herkes birbirine cvp yazmis neyse allah yardımcımız olsun kızlar ben bugun fikir amaçlı Dr belli olmasina rağmen görüşmeye gittim estetica atasehir çok berbattı.Drumdan emin oldum ama çok şükür..Çok az kaldı umarım iyi olurum.

Olanlardan fotoğraf görmek istiyorum yardimci olun lutfennnn msjda dilerimcikmis kombin diklestirme yazmak istemistim zama kkalmadı acillll destek kizlar:KK43:
Cnm Merhaba. .ben estetica da ercan beye karin germe ve gögüs kuçultme toparlama yaptirdim..
Hangi dr la gorüştünüz ben ercan beyle gorusmek icin cok bekledim
Arkadasimin dr u idi
Onun goguslerini cok begenmistim
Dr bey kendinden cok emin ve guven verdi bana tercih ettim ercan beyi

Siz hangi dr a karar verdiniz

içiyorum bide kaç kg da ameliyat oldub post: 46263635 .!.:
Ben 3 hafta önce ameliyat oldum cnm
Toparlanma surecindeyim
Size de cok gecmis olsun
Gönlunuzce olsun hersey
Sigara iciyormuydun birde kaç kg da AML oldun foto görebilrmym ben kombine olcam amin inşallah hepimize sifa dlyrm

Sigara iciyormuydun birde kaç kg da AML oldun foto görebilrmym ben kombine olcam amin inşallah hepimize sifa dlyrm

Sigara icmiyorum
67.5 kg dim oncesinde
65kg im su anda 1.2cc yağ alındı benden
Foto koydum 1 gün durdu sildim cnm
Ameliyattan en az 20gün önce sigarayi birakilmalı diye biliyorum

="DreamLover, post: 46263997, member: 34736"]Sigara icmiyorum
67.5 kg dim oncesinde
65kg im su anda 1.2cc yağ alındı benden
Foto koydum 1 gün durdu sildim cnm
Ameliyattan en az 20gün önce sigarayi birakilmalı diye biliyorum[/QUOTE]
Offfff geçen sene karar vermistim 72 kg idim şimdi 80 kg ve sigara iciyom nacak bilmiom hayirlisi inş.

Kimse cvp yazmıyor herkes birbirine cvp yazmis neyse allah yardımcımız olsun kızlar ben bugun fikir amaçlı Dr belli olmasina rağmen görüşmeye gittim estetica atasehir çok berbattı.Drumdan emin oldum ama çok şükür..Çok az kaldı umarım iyi olurum.
Cnm karar vermişsin zaten gün de almışsın. Dr unu da seçmişsin. Allah yardımcın, güzel sürecin ve sonucun olsun
Ben de 79 kiloda girmiştim ameliyata. Boyum 170. 7 hafta oldu benim. Şu an 77.5 kiloyum. Ödem de var tabi. Diet yapıyorum ama kilo veremiyorum. Tiroid çalışmıyor benim. Sigara kullanıyorum ben. Maalesef hiç azaltamadım bile. Ama azaltmak hatta kesmek en doğrusu. Kolay gelsin.

arkadaslar 3. haftam bugün bitti ve dr um artık korsenizi giymeyin dedi
2 ay giyen arkadaşları okudum
acaba neden çıkarttırdı benimkini

arkadaslar 3. haftam bugün bitti ve dr um artık korsenizi giymeyin dedi
2 ay giyen arkadaşları okudum
acaba neden çıkarttırdı benimkini
Benim dr da ilk başta 3 hafta giy demişti ama sonra devam edersen zararı yok faydası var dedi. Ben 3 ay dolana kadar günde 5-6 saat de olsa gitmeye devam edicem. Ödemler daha var çünkü. Bir de ananas iyi gelir ödem atmaya ama komposto fln değil, tazesini tüketedebilirsen iyi olur.

Benim dr da ilk başta 3 hafta giy demişti ama sonra devam edersen zararı yok faydası var dedi. Ben 3 ay dolana kadar günde 5-6 saat de olsa gitmeye devam edicem. Ödemler daha var çünkü. Bir de ananas iyi gelir ödem atmaya ama komposto fln değil, tazesini tüketedebilirsen iyi olur.

bende giyeyim o halde madem zararı yoksa:) gece cıkarıp gündüz giymek daha iyi olur sanırım
ödem olayını hiç sorma zaten
yeşil çay içiyorum ama kiraz sapı ve mısır püskülü de alıcam
karnım taş gibi çok gergin ne zaman yumuşamaya başlıyor acaba

Benim de karnın alt kısmında sertlik var ve en çok ödem de orda var ama giderek biraz yumuşuyor gibi. 3 hafta çook erken endişe etme zamana ihtiyaç var.

Allah yardımcısı olsun hepimizin heyacandan 3 günlük rapor aldım gidemedim ise ayrıca kilo farkınız ne oldu kızlarrrr malum 80 kg dayım ama hepsi gobuste nerdeyse..Bide diklestirme olacak korkuyorum ama baştan aşağı değişim olacak
merhaba 3 hafta önce ben karin germe ve diklestirme oldum. henüz resim eklemedim. daha yeni yeni rahatladim. ilk iki hafta muhakkak bakım gerekiyor bence. ağrım çok oldu şimdi daha iyiyim şükür. estetikada hangi doktora göründünüz?

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTY, TUMMYTUCK)

Karın Germe ameliyatı için en uygun adaylar, karın bölgesinde egzersiz ile giderilemeyen sarkıklık ve gevşeklik şikayeti olan kadın ve erkeklerdir. Birkaç gebelik sonrası karın derisi ve kasları normale dönemeyecek kadar deforme olmuş kadınlar için özellikle çok yararlıdır. Karın Germe ameliyatında karın bölgesinde oluşmuş çatlakların büyük bir kısmı da fazla deri ile birlikte yok edilmektedir.Deri elastikiyetinin kaybı ile birlikte bir miktar yağlanma şikayeti olan daha yaşlı hastalarda da bu ameliyat iyi sonuç vermektedir. Bazen liposuction ile birlikte sadece karın alt bölgesinin gerilmesi(mini abdominoplasty) ile sorun çözümlenebilir. Doktorunuz karın bölgesinde toplanan yağ miktarı, derinin elastikiyeti ve karın kaslarının durumuna göre size en uygun tedaviyi önerecektir.

Önemli ölçüde zayıflamayı planlayan hastalar Karın Germe ameliyatını ertelemelidir. Aynı zamanda yakın gelecekte hamile kalmayı düşünen kadınlar ; ameliyat sırasında sıkılaştırılan karın kasları gebelik ile gevşeyebileceğinden, ameliyat olmak için gebelik sonrasını beklemelidirler. Doğum sonrasında karın germe ameliyatı en erken 1 yıl sonra yapılabilir.

Cerrahi teknik

Karın Germe ameliyatı genellikle hastanede ve genel anestezi altında yapılır. Eğer liposuctionla birlikte mini abdominoplasty yapılacaksa cerrahın tercihine bağlı olarak ameliyat sedasyonla birlikte lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat türüne göre işlem 2-4 saat sürer.

Karın germe ameliyatında öncelikle liposuction ile karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınır, sonra her iki kalça kemiği arasında kasıklardan ve kıllı bölgenin hemen üzerinden geçen bir kesi ile tüm karın derisi kaburgaların seviyesine kadar serbestleştirilir. Göbek deliği de serbestleştirilir. Karın kaslarının yeniden organizasyonu ve gerginleştirilmesinden sonra cilt gerilir ve fazla deri kesilir. Göbek deliği için yeni bir yuva oluşturulur ve göbek bu yuvaya dikilir. Kesi bölgesi katlar halinde dikilir ve deri altına sıvı ve kan toplanmasını önlemek içi bir dren konur.

Mini Karın Germede ise göbek deliği yerinde kalır. Yine karın alt bölgesinden insizyon ile girilerek karın derisi göbeğe kadar ve mümkün olduğunca göbek üstüne doğru serbestleştirilir. Karın kasları yeniden organize edilerek gerginleştirilir. Fazla deri kesilir ve yine dren konularak, kesi bölgesi katlar halinde dikilir.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI:

Karın germe işleminden sonra ilk birkaç gün, karın bölgenizde doku şişmesi söz konusu olacağından ; ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen bir rahatsızlık ve ağrı duyabilirsiniz. Uygulanan cerrahi işlemin derecesine göre, birkaç saat sonra evinize yollanabilir veya hastanede 1-2 gün kalabilirsiniz.
Önceleri doğrulmanız her zaman tam mümkün olmamakla birlikte, en kısa zamanda yürümeye başlamanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı sonrası, hastanın daha düz, daha ince bir karnı olacaktır. Drenler sıvı geliş miktarına göre birkaç gün içinde alınacaktır. Drenlerin alınmasını takip eden günler içinde duş alabilmeniz mümkün olacaktır. Ameliyat sonrası destekleyici bir korse giydirilecektir. Genellikle alınması gereken dikiş olmayacaktır ve iki hafta içinde işinize dönebilmeniz beklenir, ancak bu bazen daha uzun olabilir. Yara izleriniz 6 ay -1 yıl içinde düzleşip solarak sizi daha az rahatsız eder hale gelir.

KARIN GERME AMELİYATI KARNESİ:
Ameliyatsüresi:3saat. Anestezi şekli: Genel.
Nerede yapılmalı: Uygun donanımlı hastanede.
Yatış süresi: 1 gün.
Ameliyat sonrası ağrı : Karın kaslarının gerilmesine bağlı olarak hissedilen ağrı ilk bir kaç gün rahatsız edici olabilir ve eğilip doğrulurken sıkıntınız olabilir. 5. günden daha rahat edilir. Şişme-morarma: ilk üç gün şişme, genellikle liposuctiona bağlı kasık ve bel kısmında morarma.
Pansuman: 5. gün tamamen çıkarılıyor, korse 3 hafta daha devam ediyor
Dikişler: Alınması gereken dikiş yok.
İşe dönüş: 10-15.gün
İyileşme: Ağrı eşiğinize bağlı olarak 5. günden sonra kendi işinizi görebilir, 15. günden sonra uzun yürüyüşler yapabilir, 6. haftadan sonra spora başlayabilirsiniz. Son şekil 6. aydan sonra

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTY, TUMMYTUCK)

Karın Germe ameliyatı için en uygun adaylar, karın bölgesinde egzersiz ile giderilemeyen sarkıklık ve gevşeklik şikayeti olan kadın ve erkeklerdir. Birkaç gebelik sonrası karın derisi ve kasları normale dönemeyecek kadar deforme olmuş kadınlar için özellikle çok yararlıdır. Karın Germe ameliyatında karın bölgesinde oluşmuş çatlakların büyük bir kısmı da fazla deri ile birlikte yok edilmektedir.Deri elastikiyetinin kaybı ile birlikte bir miktar yağlanma şikayeti olan daha yaşlı hastalarda da bu ameliyat iyi sonuç vermektedir. Bazen liposuction ile birlikte sadece karın alt bölgesinin gerilmesi(mini abdominoplasty) ile sorun çözümlenebilir. Doktorunuz karın bölgesinde toplanan yağ miktarı, derinin elastikiyeti ve karın kaslarının durumuna göre size en uygun tedaviyi önerecektir.

Önemli ölçüde zayıflamayı planlayan hastalar Karın Germe ameliyatını ertelemelidir. Aynı zamanda yakın gelecekte hamile kalmayı düşünen kadınlar ; ameliyat sırasında sıkılaştırılan karın kasları gebelik ile gevşeyebileceğinden, ameliyat olmak için gebelik sonrasını beklemelidirler. Doğum sonrasında karın germe ameliyatı en erken 1 yıl sonra yapılabilir.

Cerrahi teknik

Karın Germe ameliyatı genellikle hastanede ve genel anestezi altında yapılır. Eğer liposuctionla birlikte mini abdominoplasty yapılacaksa cerrahın tercihine bağlı olarak ameliyat sedasyonla birlikte lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat türüne göre işlem 2-4 saat sürer.

Karın germe ameliyatında öncelikle liposuction ile karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınır, sonra her iki kalça kemiği arasında kasıklardan ve kıllı bölgenin hemen üzerinden geçen bir kesi ile tüm karın derisi kaburgaların seviyesine kadar serbestleştirilir. Göbek deliği de serbestleştirilir. Karın kaslarının yeniden organizasyonu ve gerginleştirilmesinden sonra cilt gerilir ve fazla deri kesilir. Göbek deliği için yeni bir yuva oluşturulur ve göbek bu yuvaya dikilir. Kesi bölgesi katlar halinde dikilir ve deri altına sıvı ve kan toplanmasını önlemek içi bir dren konur.

Mini Karın Germede ise göbek deliği yerinde kalır. Yine karın alt bölgesinden insizyon ile girilerek karın derisi göbeğe kadar ve mümkün olduğunca göbek üstüne doğru serbestleştirilir. Karın kasları yeniden organize edilerek gerginleştirilir. Fazla deri kesilir ve yine dren konularak, kesi bölgesi katlar halinde dikilir.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI:

Karın germe işleminden sonra ilk birkaç gün, karın bölgenizde doku şişmesi söz konusu olacağından ; ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen bir rahatsızlık ve ağrı duyabilirsiniz. Uygulanan cerrahi işlemin derecesine göre, birkaç saat sonra evinize yollanabilir veya hastanede 1-2 gün kalabilirsiniz.
Önceleri doğrulmanız her zaman tam mümkün olmamakla birlikte, en kısa zamanda yürümeye başlamanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı sonrası, hastanın daha düz, daha ince bir karnı olacaktır. Drenler sıvı geliş miktarına göre birkaç gün içinde alınacaktır. Drenlerin alınmasını takip eden günler içinde duş alabilmeniz mümkün olacaktır. Ameliyat sonrası destekleyici bir korse giydirilecektir. Genellikle alınması gereken dikiş olmayacaktır ve iki hafta içinde işinize dönebilmeniz beklenir, ancak bu bazen daha uzun olabilir. Yara izleriniz 6 ay -1 yıl içinde düzleşip solarak sizi daha az rahatsız eder hale gelir.

KARIN GERME AMELİYATI KARNESİ:
Ameliyatsüresi:3saat. Anestezi şekli: Genel.
Nerede yapılmalı: Uygun donanımlı hastanede.
Yatış süresi: 1 gün.
Ameliyat sonrası ağrı : Karın kaslarının gerilmesine bağlı olarak hissedilen ağrı ilk bir kaç gün rahatsız edici olabilir ve eğilip doğrulurken sıkıntınız olabilir. 5. günden daha rahat edilir. Şişme-morarma: ilk üç gün şişme, genellikle liposuctiona bağlı kasık ve bel kısmında morarma.
Pansuman: 5. gün tamamen çıkarılıyor, korse 3 hafta daha devam ediyor
Dikişler: Alınması gereken dikiş yok.
İşe dönüş: 10-15.gün
İyileşme: Ağrı eşiğinize bağlı olarak 5. günden sonra kendi işinizi görebilir, 15. günden sonra uzun yürüyüşler yapabilir, 6. haftadan sonra spora başlayabilirsiniz. Son şekil 6. aydan sonra

Benim size bir sorum olacaktı.bugün estetik cerrahla görüştüm karın germe ameliyatı olmak istediğimi belirttim 2. doğumumdan sonra göbek fıtığı olmuştum ameliyatla giderilmişti. doktor bundan dolayı genel cerrahtan karın bölgesine parça eklenmesi gerektiğini karımın çok sert olduğunu bu parça eklenmez ise dikişlerin patlayabileceğini söyledi. ayrıca liposuction da yapılması gerektiğini söyledi benim karnım 6 aylık gibi kollarım bacaklarım o kadar ince ki popom da çok küçük kocaman bir karnım var çok rahatsız oluyorum hem sağlık açıcısından hemde görüntü olarak..doktor bana ekliyecegi o parçadan dolayı su toplaması oluşabileceğini hastane de daha uzun kalmam gerekebileceğini söyledi.bende ameliyattan korktum ..bu şekilde olan birine ne tavsiyede bulunursunuz.

Cherry Cherry çok tsk ederim ama boyun üzüntü senin umarım orantısız durmam haber verecem burdan çok tsk ederim..g.olsun..
Canim Ben Australia da yasiyorum aramizda 7 saat var yetisemiyorum mesajlara gec goruyorum .. Yoksa seni gormezden gelmiyorum.. Ben martin 25 inde kombine ameliyat oldum mini germe goguse protez ( fazla sarkik degildi ustune 300 cc protez koydu) Ve gogus arkasi karin mide simit Ve full ust bacak lipo oldum.. Gogusde hic agri hissetmedim , bacak lipoda birkac gun Agri oldu ama dayanilmiyacak gibi degildi gobekte dikis yeri iki gun sizladi ama Agri kesici ile hemen gecti agrisi.. Kaslar dikilince zor oluyor yataktan beni baskasi kaldiriyordu kas agrisi oluyor asagiya yukari 10 gun surdu bu Agri sonra kendim kalktim ama yine de zorlandim.. Ben gecen haftaya kadar egri yurudum sabahlari daha duz oluyor oglenden sonra bayagi egri oluyorum Ve bende cok cok odem oluyor dr bile Kabul etti cok odem yapan bir vucutum oldugunu.. Buda beni cok yoruyor Ve sirtimi agritiyor.. Simdi bayagi duz yuruyorum ama oglenden sonra odem tavan yapiyor sanirsin karnimda 5 kg kaya var:KK43: dr bir gun uyanacaksinki ahhh odem bitmis diyor sabr et diyor ama o gun sanirsam cokkkk uzun aylar sonra olucak.. Bu arada benim dr Muharrem Demirogullari ankarada oldum Ve drum diren kullanmiyor yani bende siviyi toplayan diren yoktu o nedenle bayagi sivi birikti Ve Ben bunu fena halde hissetim drum siringa ile cekti her ikinci gun.. Simdi tekrar Australia ya dondum Ve biraz daha sivi birikti ama dr vucut onu kendi emer merak etme diyor.. Goruntu olarak herkes cokkkk ince gorundugumu soyluyor bacaklarim incecik ama karini bilmiyorum cunki duz filan degil hep odem Ve yumru yumru duruyor. Iki ay sonra belki daha iyi olur diye bekliyorum.. Ameliyatim 7 saat surmus 6 lt yag alinmis Ve 71.5 kg girdim ameliyata simdi bir ay gecti 67.5 kg . Sormak istedigin bisey varsa sor cekinme ama gec cevap verirsrm darilma saat farkindan dolayi.. Sana Bol sanslar dilerim

X