Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Kesinlikle bende sizin gibi düşünüyorum
Karni falan gectim hiç gözümde yok
Normal hayatima dönebilsem tek istedigim
Yok yok karnı geçme canım. Bu sıkıntılar hep güzel bir karın için. Hepimiz yaşadık benzer şeyler. Bu kadar negatif olmayın ya. Dünyanın sonu gelmiş gibi konuşuyorsunuz. Daha 2-3 haftalıksınız. Çok yeni süreciniz. Normal bu eğik yürümeler, ağrılar vs. Biraz istirahat lazım ama ameliyat sonrasında. 1 ay dolana kadar dinlenin. Düzelecek herşey.

Aksama kadar istirahat ediyorum ki
Zaten istesemde hiç bir sey yapamiyorum bu kambur halimle
Azcik ayakta kalsam bel ağrisi başliyor
Az once iyileşme süreci ile ilgili birkaç dr un videolarini izledim
10 gün içinde normal hayata dönüluyor diyor adamlar kafayi yiyecegim (

Cnm ben henüz resim ekleyecek durumda değilim
Karnim bir boydan bir boya kesik ve dikişlerim kipkirmizi
Korse giyiniyorum zaten

doktorunuz sizi aydınlattı mı yada siz öncesi araştırdınız mı tam karın germe boydan boya kesi oluyor ve ilk zamanlar kırmızı tavsiyem rahat olun bu ameliyatlar sonrası komplikasyonlar bile çıkabilir ''dikiş açılır,dikiş izi genişleyebilir, göbek deliğiniz de sıkıntı olabilir bunlar varsayım tabi illa olacak diye bişey yok süreci sıkıntısız tamamlamak en güzeli.... korse candır bu ameliyatta ben 3 ay taktım

Kesinin boyutunu göstermisti evet ama bu sürecin zorluklarini anlatmadi maalesef
Ben hiç arastirmadan oldum göğüs küçültme ve karin germeyi
Gögüslerde sıkınti yok su sira tek sorunum inanilmaz kaşiniyor dikiş yerlerim onun dişinda gögüs iyi
Ama karnim hić düzelmeyecek gibi hissediyorum ve ben ne yaptim kendime dediğim tek şey bu arkadaşim(

keşke bu başlığa bakınsaydınız öncesi hem süreçleri görürdünüz hem de resimleri fikir edinir hazır girerdiniz artık olmuş :)))) hepsi geçecek bakın iki büklüm hiç birimiz kalmadık gecen hafta buradan karın gerdiren arkadaşlarımızla toplaştık kalabalık eğlenmeye gittik herkes oyandı zıpladı :) bunlar geçecek rahat olun az sabır... daha 10 gün diş çektirsek yeri acıyor

oy oy sağol cansın. düzelecek elbette, ben tez canlıyım işte inşallah sonuç güzel olurda çektiğime değer.

Ben de 1.5 aydır takıyorum. 3 ayın sonuna kadar incelme devam ediyor mu cnm? Mesela yan simitler giderek daha da inceliyor mu? Ya da karnın üst ve alt kısmındaki bombe iniyor mu? Yoksa inse de sarkma olur mu acaba?
Ben pek şikayet etmiyorum ağrısından sızısından. Göbek deliğim sorun çıkarıyor ama düzelecek deyip bekliyorum. Ben sadece sonuca odaklıyım. Son şekil nasıl olacak diye. Jelesec

Valla zaten sızlansak sürekli bu eğik kalsak yada acısı taze kalsa tekrar ameliyatlara girmezdik bir çoğumuz :))))

hayatım tabi değişiyor benim ilk resimlerimle kızlara attığım son resim arasında fark var korseyi ben seviyordum mesela dr çıkar dediğin de de ara taktım :) ödem kişiye göre değişir bende 2 ayda ödem mödem kalmmamıştı ama 6 ay ödemi olanda oldu... sarkma olan benim buradan tanıdıklarım da olmadı zaten dr kilo verin diyor bende 83 ile girdim ameliyata şimdi 62,63 arasındayım senin şekli güzel yan simitlerde simetri yorumları gördüm ama ödemdendir onlarda geçer takılma en güzeli sonuca odaklanmak valla ben arada öncesi sonrasına bakıyorum ve çok şükür diyorum:))) öncesi hallerimize arada bakmak lazım

Arkadaşım dikişlerin rengi zamanla açılacak, önceki tarihlerde olmuş arkadaşların fotolarından görmüşsündür.bunlar önemsiz şeyler buna takılma.iz solacaktır yani.
dik yürüyemiyorsan eğer onun için biraz daha beklemen gerekebilir.hiçbirimiz eğik kalmadık sizlerde dikleşeceksiniz.acele ediyorsunuz boşu boşuna .iyileşme sürecini bu psikoloji ile ancak geciktirirsiniz,şöyle düşünün herşey bittiğinde ilk halinden iyi olacak.sabır birazcık daha...bana göre çok zor değil ama zahmetli bir süreç bu aml.
Eee güzellik zahmetli bir iş

Çok kilo vermişsin maşallah resimlerini silmişsin sanırım görmek isterdim.

Teşekkürler cnm
Umarim dediğiniz gibi olur

Sizde de ozellikle aksamlari 9 aylik hamileymiş gibi gerginlik ve arada bebek tekme atmasi gibi hisler oluyormuydu

Canım ben daha olmadım mayısın 7sinde inşallah boyum 175 kiloda 82 fotom yok şimdilik

attım sana da canım özelden sene sene farkı

Eski fotolarım var albumde
2007den beri uyeyim .yeni ekleyecek duruma ne zaman gelirim hiç bilmiyorum cnm
Daha düz duramiyorum ki foto çekip ekleyeyim

7nisan persembe sabah oldum
Hayatim boyunca bu tarihi unutmayacagim
Daha çok yeniymişsin.. Bu psikolojide olman normal ama Jelesec arkadaşımında dediği gibi keşke bu forumu okusaydın hazırlıklı bilgili olurdun sonrası süreçte..
İnan yaşadığın sıkıntılar normal,anormal durumun yok bence. Bende ilk ayımda çok bunalımdaydım,kimseye belli etmedim korkumdan. Buradan yazıyor yine bilgi alıyordum Sağolsun arkadaşlar yardımcı oluyordu..
İnanıyorumki inşallah ilerleyen aylarda bu sıkıntıları aklına getirdiğinde ne günlerdi diyeceksin :)
Önemli olan istediğin sonuçlarının olması,bu sıkıntılar bunalımlar gelip geçiyor .. Zor bir ameliyat,kolaymı o kadar deri alındı kaslar dikildi. Ameliyatın kolayı olmaz adı üstünde ameliyat..
Kendini üzme moralini bozma .. Geçecek hepsi

Korse candır :)))
Maşallah kilonda iyiymiş senin Bilsem daha ince olacağım,daha sıkı olacağım tekrar olurum bu ameliyatı hiç korkmam :)))
Sonuç güzel olacaksa çekilen acı KUTSALDIR :)))

Inşallah cnm dediginiz gibi güzel günlerde bekler beni
Destekleriniz için hepinize ayri ayri Teşekkür ederim

Maalesef forumu okumadim çünkü bir anda karar verip hemen gün aldim
1 hafta ancak sürdü karar verip ameliyata girmem ...benim için gereksiz bir ameliyatmış maalesef çok geç anladim

Sen benim öncesini görsen Banada gereksiz derdin ama bence gerekliydi yinede :)) Çünkü öncesi ile şu anki hali arasında inanılmaz fark var
Benimde çok kilom yoktu. Hamileliklerden gevşeyen esneyen karın derim vardı. Göbek fıtığım ortaya çıktıda ameliyat oldum :)) Yoksa zaten bu ameliyatı ne doktorum yapardı nede benim aklıma gelirdi herhalde :))
Daha öncesi lipo oldum ama istediğim görüntüyü alamadım.
Boşuna ameliyat oldum deme,son sonucu görmeden :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…