Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Çok geçmiş olsun cnm. Bazen olabiliyor böyle şeyler. Bozma moralini. Gerekli tedaviyle düzelecektir. Amlyt sonrası süreç böyledir işte herkeste ayni olmuyor. Sende bir sorun çıkar diğerinde başka. Benim de göbek deliğinde sulanma var. Kaç haftadır onunla uğraşıyorum, çook uzadı iyileşmesi. Bu süreç biraz zorluyor insanı evt. Sabır ve zaman en iyi ilaç. Moralini de çok bozma. Benim de ne arkadaşlarım ne de ailem desteklemedi bu ameliyatı. Önemli olan kendi bedenimizle bizim mutlu olmamız. adaselen adaselen
ben tam iyilesiyorum dedim birden tepetaklak oldum. antibiyotik hic iyi gelmiyor bana uyukluyorum sürekli. bu hafta sonu yakinimizin dügünü var insalah ilaclar etki eder kuvvetlenirim.

bakma bence :KK66: harika olucak zamanla şimdi güzel bir kıyafet giy ve tadını cıkar harikasın ne de olsa kimse göremez suanki durumunu zamanla bence iz bile kalmaz kesi çok kısa cünkü sen motive ol ve tadına bak cnm gerçekten süpersin darısıııı başımaaaa :KK43:
Cherry Cherry
Benim ameliyat ve sonrası çok zor olmadı yani ağrı sızı olarak erken toparlandım gerçi ben değişik bir yöntemle ameliyat oldum, endeskopik. Bana zor gelen bu ödemler gidene kadar, göbek deliği iyileşene kadar, şekil ortaya çıkana kadar olan bekleme süreci. Herkeste farklı ilerliyor bu süreç. Benim biraz yavaş gidiyor o yüzden çok sabır gerekiyor. Yani fiziksel değil olayın psikolojik yönü zorluyor beni. Hatta dengem bozuldu galiba biraz :p bir gün mutluyum, bir gün mutsuz :)
Cherry Cherry benide izlerimisin

Gecmis olsun canim uzulme olur boyle seyler herkesin iyilesme sureci farkli iste vucuttaki reaksiyonlar da farkli ama gececek merak etme
Pismanlik oluyor evet ama cok sabirli olmak gerekiyor ..
Benim annem de izimi gordugunde ayni sekilde tepki vermisti ama onlari da anliyorum sonucta annelerimiz uzuluyor ve bilmesen kiriyorlar bizi
Moralini yuksek tut ilaclarla gececek elbet
Bak benim 6 ay oldu hala pismanlik yasiyorum neden hala sis karnim neden her ameliyat olan gibi duz degilim diye piskolojim bozuldu ustelik esimde keske olmasaydin dedigi zaman da daha cok uzuluyorum ama napim oldu bir kere hayat devam ediyor allah daha buyuk aci dert vermesin kimseye bunlar gececi seyler ...
Al bendende okadar sabah altı deyince gözlerimi açıyorum yarım saat ameliyat ve sürecini değerlendiriyorum doktorumla konuşuyorum kendimce amannn bidaha ne gerek var diyorum ama gene top gibi bi karın çarpıyo gözüme olacam diyorum süreç zor hakkatten adaselen arkadaşım inşallah çabuk iyileşirsin sonucun çoookkkk güzellll olur allah yardımcın olsun canım

Kizlar cok kötüyüm...dün gece yine çok ağladim cok pişmanlik duydum
Karnim o kadar gergindi ve sanci yapiyordu ki hiç uyuyamadim
Iki büklüm yürümekten de biktim
Bir türlü doğrulamiyorum ya hep böyle kalirsam diye:KK43:(
11.günüm bugün
Siz ne zaman araç kullandiniz
Carsamba kontrolüm var tek başima gidebilirmiyim aracimla böyle iki büklüm bilmiyorum
Görüşlerinize ve tecrübelerinize çok ihtiyacim var

Bugün hastaneden aradılar yarın geliyor musunuz aml için diyorlar ??valla iyice bozuldu sinirlerim .vazgeçtim dedim .başka bir Dr la görüşmeye karar verdim ve artık bu sıcaklarda sanırım korse takamıycağım için en önemlisi de çocuklarımla kısıtlanmadan yaz tatili geçirmek istediğim için ağustos sonu eylül başına ertelemeyi düşünüyorum kızlar
Hayırlısı olsun arkadaşim
Hiç sıkmayın caninizi bunda da vardir bir hayir

kizlar ben cuma günü acildeydim. karnimda kesi izinin alti kizarip sisti, banti kaldirdim kontrol icin izim sarimsi sulanmisti. doktor gögsümüde acti kontrol etti orada hafif iltahaplanma vardi. yeniden antibiyotik verildi ve her günn pansumana gidiyorum. tamda düzeliyorum diye seviniyordum birden bünyem düstü yine. inanilmaz üsüyorum. komplikasyon cikti diyede ameliyattan pismanlik duyuyorum. Annem eve geldikten sonra ögrendi onun beni her gördügünde cocuk gibi kizmasida cabasi. moralim kötü anlayacaginiz.

Cnm coookkk geçmiş olsun
Bir an önce duzelirsin inşallah
Anne olayıolayı ve pismanlik duygusunu bendd çok yaşiyorum ve kendime çok kızıyorum neden bu aceleci davrandım düşünmeden karar verdim ve bu hallerdeyim diye:KK43:(

Son düzenleme:
11.günüm bugün
Carsamba kontrolüm var tek başima gidebilirmiyim aracimla böyle iki büklüm bilmiyorum
D DreamLover gerçekten çok mu kötü bak bende caymak üzereyim

D DreamLover gerçekten çok mu kötü bak bende caymak üzereyim

Cnm herkes yaşadığını bilir
Kimseyi korkutmak istemem ben şahsim adina pişmanim
Keşke demek dogru degildir derler ama zaman geriye alinsaydi bu ameliyati olmazdim bu çekiceklerimi bilseydim

Ben bilmiyordum bu derece zor olacağini
Araştirmadim da hiç zaten
Burdan bir arkadaş demişti 10 sezeryane bedel diye kendisine katiliyorum

Cnm herkes yaşadığını bilir
Kimseyi korkutmak istemem ben şahsim adina pişmanim
Keşke demek dogru degildir derler ama zaman geriye alinsaydi bu ameliyati olmazdim bu çekiceklerimi bilseydim

Ben bilmiyordum bu derece zor olacağini
Araştirmadim da hiç zaten
Burdan bir arkadaş demişti 10 sezeryane bedel diye kendisine katiliyorum
D DreamLover Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah çektiklerine değecek

D Dilekgurhan Slm arkadaşım beni ameliyathaneye alıp oradan dışarı çıkardılar.eşim de yaşadığım sıkıntı ve stresi görünce o benden daha çok sıkıldı belli etmemeye çalışsa da izin vermedi tekrar üniversite hastanesine gitmeme .bırak kalsın herşeyin başı sağlık diyor .aslında çok istiyorum ama bilemedim .en azından şimdi bile çok sıcak o Korseye bu vakitten sonra Katlanamıyacağım sonbahara kaldı ameliyatım

Çocuklarımda küçük şimdiden yaz tatili planları yapıyorlar onların tatil planlarını da yıkmak istemiyorum

Sonuçta herşeyi düşünmek lazım büyük bir ameliyat .olcak diye bişey yok ama sonrası sıkıntılı olabiliyor iltihap ağrı vs.yazon kısıtlanmak istemiyorum

D Dilekgurhan Slm arkadaşım beni ameliyathaneye alıp oradan dışarı çıkardılar.eşim de yaşadığım sıkıntı ve stresi görünce o benden daha çok sıkıldı belli etmemeye çalışsa da izin vermedi tekrar üniversite hastanesine gitmeme .bırak kalsın herşeyin başı sağlık diyor .aslında çok istiyorum ama bilemedim .en azından şimdi bile çok sıcak o Korseye bu vakitten sonra Katlanamıyacağım sonbahara kaldı ameliyatım
hayırlısı olsun inşallah

11.günüm bugün
Ben 18 günlükken kullanmıştım ama mesafe kısaydı

11.günüm bugün
Ben 5. Gün araba kullandım, uçağa bindim, valizi çektim, kaldırdım. 12. Gün de işe başladım cnm. Ama benim yöntem biraz farklıydı (endeskopik) ama sadece üst karın öyle. Göbek deliğimde baştan yapıldı, alt karından deri çıkarıldı, lipo yapıldı. Herkesin iyileşme süreci farklı. Düzenli ağrı kesicilerini al mutlaka bu ilk birkaç hafta, giderek azaltır, bırakırsın. Benim ağrılar erken geçti diye herşeyi erken yaptım ama yine de fazla zorlamamak lazım. Sen vücudunu dinle, ağrı olursa yapma.

11.günüm bugün
Dik yürümek için acele etme. Kesi çekiyorsa zorlama cnm. Açılma olabilir dikişte. Ben de herşeyi böyle erken yaptım ama göbek deliğim 5 hafta oldu daha iyileşemedi. Belki de zorlanmıştır, bilmiyorum.
Önemli olan sonucun güzel olması, güzel iyileşmesi.

X