Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Canim gün gün yaşadiklarimizi yaziyoruz,ameliyat olacak olanlar bunlardan bir çikarimda bulunabilirler. Henüz daha sonucun nasil olduğunu da anlamadiğimdan hala bu yaşadiklarima değecek mi sorulari var aklimda. Hala öncesi sonrasi fotolara bakasim var yaşadiklarimi hafifletmek için. Ha çok izdirapli bi hal değil ama henüz en fazla 1-2 dk. Ayakta durabiliyorum sirtim karnim geriliyor ağrimaya başliyor hemen oturuyorum. Senin dediğine göre 1hafta sonra işe başlamak , benim için mümkün görünmüyor(ofis). Doktorlarda 3haftayi dile getiriyorlar. Bu en iyi şartlarda mi 3 hafta daha da uzayabilirmi ,bu 3 haftalik süreç hafifleyerek mi geçecek bunu yaşayan arkadaşlardan bunu öğrenmeye çalişiyorum bende.

Çok teşekkürler kızlar ameliyattan hiç korkmuyorum ama iyileşme süreci korkutuyor beni bakalım..önümde bana ait olmayan bir fazlalık var onunla daha da mutsuzum Hakkı'mızda hayırlısı

Çok teşekkürler kızlar ameliyattan hiç korkmuyorum ama iyileşme süreci korkutuyor beni bakalım..önümde bana ait olmayan bir fazlalık var onunla daha da mutsuzum Hakkı'mızda hayırlısı
Seni anliyorum canim. Ben 34 beden giyerkende 36 beden giyerkende herkes bana hamilemisin diye soruyordu .hamilelikler hariç yaklaşik 10 yildir korse giyiyordum. Bu 10 yil içerisinde 45 kilodan 53 kiloya kadar çiktim. Doğumlardan kalanlar. Kilo hiçbir zaman umrumda olmadi çünkü hiç bir zaman çok kilom olmadi zaten. Ama o karindaki fazlalik hamile gibi şişlik hep sinirlerimi bozdu. Çok korkmama,ailemin istememesine rağmen bu ameliyati oldum. O bombeliğe sebep ilan karın kaslari dikildi. Deride fazla sarkma yokmuş çok gerilememiş küçük birde dikey iz oldu. Bu izleri önemsemiyorum. Tabi bunda eşiminde hiçbir zaman burdaki yirtiklarla izlerle şişlikle ilgili bir takintisinin olmamasinin da õnemi vardir. Daha çok gerilebilip yirtiklarda tamamen yok olabilseydi,dikey iz kalmasaydi elbette çok daha memnun olurdum ama dediğim gibi cilt görüntüsünden çok bombe görüntüye takmiştim. Umarim sonuç istedigim gibi dümdüz bir karin olur.

@elmaliiisekerr canim ne durumdasin ödemler biraz indimi. Doktorun ne önerdi ödem için

@elmaliiisekerr canim ne durumdasin ödemler biraz indimi. Doktorun ne önerdi ödem için
canm henüz inmedi bugün drla gittik drenlerim çıktı drm da dd şişmişsin dd tuzsuz yememi bol su içmem ve ananas ymmi söyledi ödem giderici bitki çaylar olabilir dd drenler çıktı biraz daha rahatladım ama işte beni rahatsız eden şimdi şişkinlik gerginlik cnm sen nasıl oldun ne durumdasın

Bende belirgin bir şişlik yok. İlk 2 gün elimde ve ayaklarimdakini bile farketmiştim ben. Onlarda indi. Korseyi dr. İlk kopçadan 2. Ye sonrada 3. Kopçaya getirdi. Ödemler her gün azaliyor dedi. Elbette tamamen ödemsiz değildirde beklenenden az yada çok olma durumu vardir. Dr. Demedi ama bende form bitki çayi var ondan içiyorum .günde yarim bardak,onun içindeki sinameki benim barsaklarimi çaliştiriyor,o nedenle içiyorum. Canim ben uzun süre ayakta duramiyorum, uzun uzun yürüyemiyorum, çünkü belim sirtim çok gerilip ağri yapiyor. Sende böyle bi durum var mi. Düzelir değilmi

Tabiki cnm bende fazla duramıyorum belim kopuyor bana bel simit lipo da yapıldı oyüzden daha çok sırtım belim ağrıyo

Günaydın kızlar sağlıklı ödemsiz ağrısız günleriniz olsun inşallah 15 gün sonra ne güzel olmuşum dediğinizi duymayı bekliyorum aml sırasında bir bacınız olarak . roseberry arkadaşım Nasıl oldun??????

23 ocak mini karın ve lipo gerçi o yürüyüşten sonra biraz yoruldumdik yürüyebiliyorum ama tedbir amaçlı eğik yürüyorum.zamana ihtiyacımız belli ama her geçen gün daha iyi.

23 ocak mini karın ve lipo gerçi o yürüyüşten sonra biraz yoruldumdik yürüyebiliyorum ama tedbir amaçlı eğik yürüyorum.zamana ihtiyacımız belli ama her geçen gün daha iyi.
İnşl aynı hızda iyileşirsiniz bende yarın tam karın geerme ve lipo olacağım aml değil iyileşme süreci çok korkutuyor neredeyse vazgeçmek üzereyim başta çok istekli olduğum için eşim hep destekliyor hatta her saat soruyorum iyi olacaksın merak etme ol diyor..eğer vazgeç dese neredeyse olmayacağım..

SAKINN VAZGEÇMEEEE canım ol amlyt ını

İnşallah olup kurtulursun korkma demiyeceğim ameliyat öncesi hepimiz korktuk ama geçti tahminimden çok rahattı.güzel şeyler düşün.şimdiden kendime güvenim geldi.büyük kızım anne sanki sihirli değnek mi değdi sana çok canlısın diyor.resmen şimdiden psikolojim düzeldi umarım ameliyat olan ve olacak arkadaşlar da dahil her şey herkesin gönline göre olur.

Canim bunu bir estetikmiş gibi değil bir gereklilik bir sağlik sorunu olarak düşün. O zaman ne oluyor dr. Ameliyat dedi olacağim diyoruz. Herkeste şifalar diliyor. Ayrica karin kaslarinin ayrilmasi bir sağlik sorunudur. Özellikle mide barsak sisteminin düzeni ,dik duruşu sağlayabilme gibi. Karin kasi fitiğin (rektus diastazis) var Bunun yaninda ayni zamanda karninida gerdireceksin okadar. Nedense çevremizdeki bazi insanlar bunun estetik olduğunu duyunca başliyorlar felaket tellalliğina. Boşver git seni mutlu edecek olan şeyi ol. Zaten bu aşamaya gelmişsen bu durum seni epeydir rahatsiz mutsuz ediyor demektir. "Aaa karnim mi şişmiş gidim ameliyat olim bari geçsin" demiyoruz hiç birimiz. Bununla barişabilir miyiz diye yillarca uğraşiyoruz. İyileşme sürecinden de korkma. Benim 6.günüm. Evin içinde kalkiyorum geziyorum.annem yanimda tabi. İlk 2-3 saat haricinde izdirapli bir ağrisi yoktu. Sadece iyileşip bir an önce alişverişe çikip istediğimiz buluzlardan giymek için sabirsizlaniyoruz. Sonucu bir an önce görmek istiyoruz. 1 hafta grip te olsan hayat biraz yavaşliyor tatlim ya. Bir iki hafta evin içindeyiz işte okadar. Son1-2 gün kala ben de çok korkmaya başlamiştim. Burdan ameliyat olanlar bi seyler yazsada biraz rahatlasam diyordum. Yarin ağrilarin diner dinmez yaz bize.geçmiş olsun şimdiden

Kizlar bugün 6. Günüm. Sanki biraz daha dik yürüyebiliyorum. Dikleşince bel ağrisida az oluyor. Demekki bu ağrinin sebebi eğik yürümektenmiş. Ama tabiki diğer arkadaşlarimizinda dediği gibi tedbirli olmak için zorlamiyorum eğik yürümeye devam ediyorum. Bende bariz bir ödem olmadi şimdilik. Yani normal halimden Şiş değilim. Dikiş yerlerimde ve karnimin diğer yerlerinde morluklar yok. Ağrilar sezeyan sonrasi günlerle ayni. Pansuman olarak tiyocilin pomad sürüyorum sadece. Dikişlerimde bant yok. Dr. Açik kalmasini önerdi,iyileşme daha hizli oluyor dedi. Ben yine de üstüne bir gazli bez koyup bantlamadan korseyi takiyorum. Benim korsem göğüs altindan kopcali alt tarafi diz altina kadar taytli tüm korse. İyiki kış mevsimindeyiz. Zaten 6 ay sonrasini düşünerek bu aylarda aml.olmaya karar verdim. Yedek bir bel korsesi alip diğerinin yikanip kurumasina kadarki sürede onu takmayi düşünüyorum. Korseyide makinenin en kisa programinda soğuk su ayarinda yikamayi ve asarak kurutmayi düşünüyorum. Bugün için duş alabilirsin demişti dr. Ama korktum. Saçimi eğip yikadim. Gövdemi köpüklü bezle sildim, ıslattiğim havluyla duruladim. Bacaklarimida arica köpükleyip yikadim. Yara yerine su değdirmedim yani. Su geçirmeyen bantlardan yapiştirsam demiştim doktora istemedi,açik kalsin dedi. Ama böyle bir durumda ilk zamanlar her duştan önce o bantlardan alinip yapiştirilabilir tabiki. O bantlarin fiyatini bilmiyorum. Anlatmayi unuttuğum merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz kizlar. Bende durumumuzla ilgili yeni ,değişik birşey öğrenebilirmiyim diye burdan her yazilani okumaya çalişiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…