Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Hangi foto canım
İzlemeye aldım şimdi
Bak istersen fotolara
Senin kas ayrilmasi altlarda görülüyor. Deri fazlaliğinda alttaymiş ne güzel. Benim üst taraftada bombeleşme alt taraftada bombeleşme vardi. Deri sarkmasi azdi. Bu yüzden iç kas boylu boyunca dikildi. Deride fazla gerilmemiş küçük dikey dikişim de var. 3 hafta sonunda dümdüz olup doğrulmuşsun ne güzel. Şuan benim sanki belimi germişler gibi belim ağriyor. İlk günler sizded bel ağrisi oldu mu normal mi bu.

Hayir kullanmiyorum. Anestezi sonrasi akciğerlerde oluşan sekresyon ve boğaz tahrişinden dolayi oluyormuş. Sigara kullananlar daha sikintili olabilirmiş. Ama benimde normalde boğazim hemen tahriş ur súrekli gicik oluşur. Bu kadar allerjik olmasam eminim daha hafif atlatirdim.
Geçmiş olsun tekrr

zuzu53 zuzu53 , C ChAneL81 ,@kapnax, enik enik , Jelesec Jelesec ve diğer kizlar 4. Günümdeyim. Sanki belimden germişler gibi belim yürürken geriliyor ağriyor.tutulmuş gibi çürük gibi bir ağri. Bu normal mi diye sizlere sormak istedim. Kaç gün sürer. Önceki günler bu ağri yoktu. Yürüyüşlerimi çok kisa tutmam gerekiyor bu ağri nenediyle.

zuzu53 zuzu53 , C ChAneL81 ,@kapnax, enik enik , Jelesec Jelesec ve diğer kizlar 4. Günümdeyim. Sanki belimden germişler gibi belim yürürken geriliyor ağriyor.tutulmuş gibi çürük gibi bir ağri. Bu normal mi diye sizlere sormak istedim. Kaç gün sürer. Önceki günler bu ağri yoktu. Yürüyüşlerimi çok kisa tutmam gerekiyor bu ağri nenediyle.
Cnm bele lipo yapıldı mi

Bende olmadi oyle agri belime lipo yapilmadigi icin .. Egik yurumektende gelebilir agri canim endiselenme bunlar cok normal.. Gecmis olsun

Son düzenleme:
Bel bölgenden yağ çekildiyse ağrı olması çok normal eğer yapılmadıysa doktoruna danışmanda fayda var kas gevşeticilerini düzenli kullanıyormusun

Bel bölgenden yağ çekildiyse ağrı olması çok normal eğer yapılmadıysa doktoruna danışmanda fayda var kas gevşeticilerini düzenli kullanıyormusun
Verilen ilaçlari kullaniyorum canim. Geçmezse 1-2gün içinde sorayim doktora. Eminim normal ağrilar diyecek. Aslinda ben ne zaman kendiliğinden dik durulabilecek hale geliniyor. Deri ve kaslar buna ne zaman müsade ediyor onu metak ediyorum. Düz durulabilsede biz yinede önlem olarak mi 3hafta eğik yürüyeceğiz,yoksa ancak o zaman mi düzelebilcek hale geliyoruz. Ay kizlar sakat makat kalir miyim diye korkuyorum işte. Ay ne kadar evham yaptim. Ben böyle biri değildim. Anlayişiniz ,yardimlariniz için çok teşekkürler kizlar

Yeni ameliyat olan kızlar mercimekceku mercimekceku @elmaliiisekerr K kakulem bugün nasılsınız neler yaşadınız biraz bilgi verseniz bende 1 şubatta aml olacağım tahmin edersiniz çok heyecanlıyım
Canim ilk 1-2saat ağrilar oldu. Sonra azaldi. 2. Gün iyiydi. Sonda çikarildi. Yürümeye wc ye çikmaya başladim. 3. Gün iyi olacakti fakat boğaz giciği ve öksürük başladi. Bu genelde oluyormuş. Benim boğaz giciklarim zaten inatçi olduğu için bugünde devam ediyor. Ameliyatli karinlada öksürmek hapşirmak zor oluyor. Bugün drenler çikarildi ağrisiz bir işlem. Drenlerin varliğiyla yokluğu arasinda bir fark göremedim. Eğik yürüyorum,zaten düz durulamiyor şuan.sirtim belim ağriyor. Karnim gergin ama ağri yok. Öksürürken ki ağrilar hariç. Eve geldim. Kanepeye yastiklari koydum sirtim yüksek dizlerim bükülü (bazende uzatarak) oturur gibi yatiyorum yani. Henüz wc ye gitmek, giysilerimi giymek, elimi yüzümü yikamak gibi işlerimi yapabilyorum. Öyle ev işleri yapmak ,yemek yapmak çocuklara kendin bakmak gibi şeyler yapilamaz. Annem bir müddet benimle kalacak. Sagolsun. Sik sik su yudumluyorum,pastil aliyorum. Drenler çiktiktan 2gün sonra duş alabilirsin dedi dr. Yemekleri ölçülü yemeye çalişiyorum. Mide çok dolarsa rahatsiz olabilirim diye. Bide kabiz olmamaya çalişiyorum ama müzmin sorunum yine haşimda malesef. Barsaklari çaliştiran bitki çayi aza azar içeceğim,bana başka yol görünmüyor. Başka merak ettiğin varsa sor canim. Herkesin bu süreçte yaşadiği farkli olabilir tabi. Hepsinden bişeyler derlersin artik

Yeni ameliyat olan kızlar mercimekceku mercimekceku @elmaliiisekerr K kakulem bugün nasılsınız neler yaşadınız biraz bilgi verseniz bende 1 şubatta aml olacağım tahmin edersiniz çok heyecanlıyım
valla canm kakulem arkadaşımız ne güzel anlatmış aynı söylediği gibi tuvalet arada kalkıp eğik dolaşmak onu da fazla yapamıyorum bel ağrısı oluyor el yüz yıkamak biyerlere tutunup kalkmak yatmak bunları yavaş hareketlerle yapmaya çalışıyorum ağrıları zaten dr n verdiği ilaçlarla bi şekilde haifletiyorsun ama kaslar dikelmene rahat hareket etmeye musade etmiyo bu insanı hiç iyleşmiyecekmiş gibi hissettiriyor başta böyle olsada yaşayan arkadaşlar birazdaa sabır edin iyleşme Hızla nacak diyorlar yani başlarda herkes inanıyorum ki bu sıkıntıları yaşıyor ve sonraki bizlerde yaşıyacaz bizden sonrakiler de tabii dilerim ki allah hepimize acil şifalar versin olacak olan arkadaşlarada Allâh ım yardım etsin ağrısı acısız diledikleri sonuçları olsun :KK36::-)

Canım çokk geçmiş olsun karın germe acıyormu sorusunun cevabına şans mı demek lazım. Benim bir haftam doldu bu dediklerinin hiçbirini yaşamadım.öksürük bende de vardı doktorum dolu dolu öksür rahatlarsın dedi.ben günlük 3 lt su içiyorum öksürük ondan hafif geçiyo olabilir.birde doktorum bol yürüyüş ve protein ağırlıklı beslen dedi.yürüyüşü çok yaptığım söylenemez belim ağrıyor ama et süt yumurta ne varsa tüketmeye çalışıyorum.benimde dikiş yerleri değilde lipo yerleri batma şeklinde acıyor kalkarken zorluyo ama öyle dayanılmaz bi ağrı değil
Geçmiş olsun atlattınız çok şükür sigara kullanıyor muydunuz

Senin kas ayrilmasi altlarda görülüyor. Deri fazlaliğinda alttaymiş ne güzel. Benim üst taraftada bombeleşme alt taraftada bombeleşme vardi. Deri sarkmasi azdi. Bu yüzden iç kas boylu boyunca dikildi. Deride fazla gerilmemiş küçük dikey dikişim de var. 3 hafta sonunda dümdüz olup doğrulmuşsun ne güzel. Şuan benim sanki belimi germişler gibi belim ağriyor. İlk günler sizded bel ağrisi oldu mu normal mi bu.
Can'ım baktım beni izlemeye almamışşın
İzlemeden Nasıl gördün resimleri :))

Benim en çok sorun yaşadığım konu öksürük ve sırt ağrısıydı
Eşime sürekli masaj yaptırıyordum

Verilen ilaçlari kullaniyorum canim. Geçmezse 1-2gün içinde sorayim doktora. Eminim normal ağrilar diyecek. Aslinda ben ne zaman kendiliğinden dik durulabilecek hale geliniyor. Deri ve kaslar buna ne zaman müsade ediyor onu metak ediyorum. Düz durulabilsede biz yinede önlem olarak mi 3hafta eğik yürüyeceğiz,yoksa ancak o zaman mi düzelebilcek hale geliyoruz. Ay kizlar sakat makat kalir miyim diye korkuyorum işte. Ay ne kadar evham yaptim. Ben böyle biri değildim. Anlayişiniz ,yardimlariniz için çok teşekkürler kizlar
Kakulem biraz önceki cevabımda sanaydı.öğreneceğim inşallah. İnan ben de bu öğlen böyle düşündüm.allahım ya böyle kalırsam.imkanıyok dik duramıyorum göbek deliği yeri değişmedi ama ordan lipo olduğu için canım ağzıma geliyo bazen . Tez zamanda hepimiz bir an önce iyileşelim...

valla canm kakulem arkadaşımız ne güzel anlatmış aynı söylediği gibi tuvalet arada kalkıp eğik dolaşmak onu da fazla yapamıyorum bel ağrısı oluyor el yüz yıkamak biyerlere tutunup kalkmak yatmak bunları yavaş hareketlerle yapmaya çalışıyorum ağrıları zaten dr n verdiği ilaçlarla bi şekilde haifletiyorsun ama kaslar dikelmene rahat hareket etmeye musade etmiyo bu insanı hiç iyleşmiyecekmiş gibi hissettiriyor başta böyle olsada yaşayan arkadaşlar birazdaa sabır edin iyleşme Hızla nacak diyorlar yani başlarda herkes inanıyorum ki bu sıkıntıları yaşıyor ve sonraki bizlerde yaşıyacaz bizden sonrakiler de tabii dilerim ki allah hepimize acil şifalar versin olacak olan arkadaşlarada Allâh ım yardım etsin ağrısı acısız diledikleri sonuçları olsun :KK36::-)
Kızlar çokk teşekkrüler..benim eşim akşamları yanımda olacak gündüzde oğlum var 12 yaşında o biraz destek olur bana.diğer işleri kendileri hallederler 1 hafta sonra işe dönmem gerek 14.günde bir düğün var katılmam gereken offff zor bir süreçte beni bekliyor..ödem oluyor diyorsunuz ya nasıl vir şişlik hali yani eski karnınızdanda mı şiiş şuan ve eski kıyafetlerinizi giyseniz olmaz mı şimdi..aklım karışık valla @elmaliiisekerr K kakulem C Cerana

Kızlar çokk teşekkrüler..benim eşim akşamları yanımda olacak gündüzde oğlum var 12 yaşında o biraz destek olur bana.diğer işleri kendileri hallederler 1 hafta sonra işe dönmem gerek 14.günde bir düğün var katılmam gereken offff zor bir süreçte beni bekliyor..ödem oluyor diyorsunuz ya nasıl vir şişlik hali yani eski karnınızdanda mı şiiş şuan ve eski kıyafetlerinizi giyseniz olmaz mı şimdi..aklım karışık valla @elmaliiisekerr K kakulem C Cerana
valla bacımmmm ben şişim evet eski kıyafetinm olmuyo şuan karnım tef gibi gergin dr m la konuştum az ve hafif ymkler yememi kesinlikle tuzsuz yememi bol su içmem söledi senin amly gelince evet oğlun yardımcı olabilir ama 1 hafta sonra işe dönebilrmisin pek emin diilim bn olsam şu halime bakıyorum 5 günlük halim yani 2 gün sonra bn işe gidemem arkadaşım ama tabi bünye meselesi birazda yaşla alakalı dilerim herşey dilediğin gibi ilerler

valla bacımmmm ben şişim evet eski kıyafetinm olmuyo şuan karnım tef gibi gergin dr m la konuştum az ve hafif ymkler yememi kesinlikle tuzsuz yememi bol su içmem söledi senin amly gelince evet oğlun yardımcı olabilir ama 1 hafta sonra işe dönebilrmisin pek emin diilim bn olsam şu halime bakıyorum 5 günlük halim yani 2 gün sonra bn işe gidemem arkadaşım ama tabi bünye meselesi birazda yaşla alakalı dilerim herşey dilediğin gibi ilerler
Bencede kesinlikle gidemezsin canım benimki mini olmasına rağmen güya 5 gün sonra işe dönülür deniliyordu bu yüzden ameliyatı 15 tatile getirdim sanki dönüşte de 1 hafta raporlu olurum gibime geliyor.elmalı şekerin dediği gibi bünye önemli ama nebileyim zor gibi.

Can'ım baktım beni izlemeye almamışşın
İzlemeden Nasıl gördün resimleri :))

Benim en çok sorun yaşadığım konu öksürük ve sırt ağrısıydı
Eşime sürekli masaj yaptırıyordum
Canim albüm ayarlarini kontrol et istersen. Senin izlemeye aldiklarin görüyor şeklindedir ki bu daha güvenilir. Yoksa seni izlemeye alan herkes görür. Yani benim seni izlemeye almam gerekmiyor. Bende senin gibi öksürük ve sirt ağrisindan muzdaribim.

X