Esra Erol beni eversene.....

Bunların yüzünden televizyon açmıyorum daha ne diyeyim:kusmuk:

çoğu insan rezalet bu programlar, kaldırılsın diyor (ben dahil). ama açınca izletiyor kendini ş.ler (ben dahil)...

Genel olarak akşam eşim haber ve programlara bakarken tv fırsatım olur . Onun dışında tv izleyen biri değilim . İzlemekte istemiyorum . Boşa hatcayacak vaktim yok .

Seda sayan ve zuhal topalı hiç izlemedim ,esra eronada denk gelince kızlar (22 -18 yaş)bakarken denk gelmişliğim olmuştur . Artık onlarada izletmeneye çalışıyorum.

Bizim gelenek görenek ve aile yapımıza ters ! Asla onaylamıyorum .

Ama cevremden duyduguma göre özelikle 50-60 yaş evde oturan ana ,babalarınımız dede, ninelerimiz çok izliyormuş malesef :KK43:.

Erkek kadın ilişkilerinin, gece gündüz bar pavyon gezmelerinin, çıplaklığın, alayına rahatlığın hatta ve hatta cinselliğin bile meşru kılındığı iğrenç ötesi yayınlar...

Geçen magazin programında gördüm solmaz diye bir kadını,sonra dikkatimi çekti bakayım dedim kadın roman havası oynuyormuş her programda partneri oynama diyor, kadını her program oynatıyorlar!Sonra Esra Erol de çıkmış başka roman bir kadın çok şükür oynamıyormuş:))))

Genel olarak akşam eşim haber ve programlara bakarken tv fırsatım olur . Onun dışında tv izleyen biri değilim . İzlemekte istemiyorum . Boşa hatcayacak vaktim yok .

Seda sayan ve zuhal topalı hiç izlemedim ,esra eronada denk gelince kızlar (22 -18 yaş)bakarken denk gelmişliğim olmuştur . Artık onlarada izletmeneye çalışıyorum.

Bizim gelenek görenek ve aile yapımıza ters ! Asla onaylamıyorum .

Ama cevremden duyduguma göre özelikle 50-60 yaş evde oturan ana ,babalarınımız dede, ninelerimiz çok izliyormuş malesef :KK43:.
Benim kaynanam kayinbabam da hergün izliyor zaten onlarda denk geliyorum oturup bide yorum yaparlar bazen çok gülüyorum onlara bazen üzülüyorum

çok saçma programlar.gencecik kızların kendini orada küçük düşürmelerini anlamıyorum.
şuda gerçek oraya sadece ünlü olup hayataını kurtarma! adı altında gittiğini düşünüyorum.
hiç özellikle izlemedim.işten erken geldiğim zamanlar denk gelmişliğim vardı.
yarından itibaren işsizler kervanında olacağımdan kara kara düşünüyorum gündüz nasıl vakit geçireceğim.

Bu tarz programların bu ülkede sükse yapmasının bir sebebi de insan profilidir..
Sosyal hayatında, çevrende hiç mi kimse yok, kendin biri ile tanışmaktan aciz misin? Şayet öyleysen evlilik olgunluğuna zaten erişmemişsin. Ondan sonra 3. sayfa cinayet haberleri, sersefil olan insanlar..
Deniyor ki; bir kısmı da evlilik masraflarından kurtulmak için katılıyor. Bilemiyorum.
Diğer yandan, kusurları ile alay edilen insanlar, dini malzeme edip 'türbanlıya bak' dedirten insanlar, figüranlar, 3 günde nişan törenleri bilmem neler.
Sunucularda bir tek tiplik var, içten, samimi, mahalle ablası ağzıyla 'kesinlikle bozuk bir diksiyon' (ki TV'de program yapan birinin konuşmasının düzgün olması gerekir) ablanız kurban olsun size, bayılıYOM, geliYOM demeler.
Şakkıdı şakkıdı göbek atmalar..
Neresi ciddi olabilir ki?
Rezilliktir ama ne yazık ki bu programlardan rahatsız olandan çok her gün izleyen ve katılan insan sayısı var bu ülkede.
Hala sürüyor mu bilmiyorum; bir ara tüm Ruslar, İran'lılar, Ukrayna'lılar ile iyice Laleli'ye dönmüştü.
İnsan ticareti işte. Alan razı veren razı.
İşin pisliği, bunu gören eğitimsiz veya genç kişiler oraya gidince çok yakışıklı bir koca bulabileceğini sanıyor.
Gidiyor da..
O geldi reddettim, bu geldi istemedim deme lüksü egolarını tatmin ediyor.
Bugün ondan elektrik alıp kahveye gidiyor, ertesi gün başkasının aşkına ölüyor, göz yaşları sel, sonrasında düşman olmalar. Kafasında bardak kıran da bunlar mıydı hatırlamıyorum..
Evlilik ciddi bir kurum olmalıdır, show değil.
Arada birilerini getiriyorlar, evlendirdik aşırı mutlular diye ama, gerçekten geri kalanları neredene halde?
Şunu duymuştum; evlilik programında bulduğu karısını döven adam. Sen o...'sun, programda koca arıyordun zaten, bilmemkimle de görüşmüştün gerekçesi ile kadına eziyet etmiş.
Gerisini siz düşünün..
RTÜK'ü de eleştiriyorum.. Bazen ne var bunda dediğimiz şeylere müdahale ediyorlar, bazı kesime uymuyor diye birçok insanın sevdiği şeyi engelliyorlar ancak bunlara hiçbir ceza yok.
Sebep? Programların ya da kanalların sahipler, sunucuları nüfuslu kimseler mi?
İyi sükse mi yapıyor, iyi para mı bırakıyor bu programlar?
Hiçbir para, reyting, kişi toplum ahlakının üzerinde değildir halbuki..

Sizin seviyenizi de bu yorumdan anlamak mümkün. IQ seviyesi sıfırın altındakiler tvyi açamaz bile.
Sanırım sizde evlilik programı izleyen birisiniz. Buda çıkışınızdan belli :)

(Not : IQ seviyesi bir bayanında dediği gibi 0'ın altına inebilen birşey değildir. Benimde burda değinmek istediğimde IQ'nun kaç olduğu değildi. Bu arada IQ mu ölçtüğünüz için teşekkür ederim. En kısa zamanda aynaya bakmanız dileğiyle... :) )

İnsan doğası gereği sanırım bu yüzden de yasak olan hep bize daha çekici gelmiştir. Heee bide hem rtüğe en çok şikayeti edip hemde ençok reytinge çıkartmamız o da ayrı bi kafa yapısı zaten. Dilimizle eleştirdiğimiz bir durumu fiilen yüceltiyoruz izleyerek bunu kabul edin. Evimde tv yok ama tüm evlilik programlarındaki konulara hakimim. Annemi arasam bi anda o bahseder o olmasa arkadaşım bahseder. Bu kadar içimize işlemiş o yüzden içten içe benimsediğimiz bişeyi görüntüde rezil kepaze öyle böyle demek kendimizi avutmak sadece. Bin tane dizi izlenmediği için yayından kaldırıldı peki kaç tane izdivaç programı yayından kalktı? O yüzden şahsi fikrim yersiz bir tartışma

Oturdum izledim, hepsine azar azar baktım zaman zaman..kim kimle evlenecek, kimin eli kimin cebindeymiş bunları merak ettiğim için değil, görmeyi ve sorgulamayı bilenler için toplumsal bir belgesel niteliğinde olduğu için..sonuç olarak bu programların tam da bizim milletin (küçük bir zümreyi tenzih ederek) kafa yapısına göre olduğundan izlenme oranının bu kadar yüksek olduğuna kanaat getirdim..
Neden mi? şimdi sen orada bir kadını görüyorsun, görüşmeye gelenlere oturduğu yerden boyun damarlarını şişire şişire laf yetiştiriyor, ha o kadın prototipi senin alt komşun, iş arkadaşın ya da akrabalarından birinin sergilediği tavırların birebir aynını gösteriyor orada çünkü başkalarının hayatına burnunu sokmak insanların başlıca vazifelerinden..izlemeye devam ediyorsun, biri birine talip geliyor, görmüş beğenmiş, ya da arkadaşı aralarını yapmış vs...ee bunun, bizim mahalle aralarında gülten teyzenin oğluna, aynur ablanın kızını ayarlamasından ne farkı var? görücü usulünün şov versiyonu..birbirini tanımadan, bilmeden, görmeden en önemlisi de sevmeden başını bağlama mantığı prim yaptıkça bu programların izlenmesine neden şaşırıyorsunuz ki..?
Ha bak kültür diplomayla da olmuyor, orada veterinerler, doktorlar, avukatlar, iş adamları da var..Elazığ' ın nerde olduğu şöyle dursun, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, kelime dağarcığımızın ''sinirlerini'' zorlayan söylem hatalarının kulaklarımızı tırmaladığı, başı sonu belli olmayan anlamsız cümlelerin, bayağı tartışmaların, avam ağızların havada uçuştuğu diplomalı prototiplerden yok mu çevrenizde?
Beş para etmez bir adam/ kadın için çekişip türlü entrikalarla birbirinin gözünü oymaya çalışan, hatta cinayete varan olaylara sebep olan 2 kadının/ erkeğin karıştığı olayları hiç mi görmediniz gazetelerde? bu esnada olaylara sebebiyet veren şahsın, kendini hint kumaşı zannederek hindi gibi kabaran egosuna hiç mi şahit olmadınız?
Peki ya haddini bilen çok mu insan var etrafınızda..kendisini tatmin edecek istekleri böbürlenerek sıralayan, kişilerin aldığı maaşı mazot parasına endeksleyen kıza gelen işsiz, evsiz, parasız erkeğe ne demeli? ha, buna keza o mazot parasının talep eden kadının haddini de ayrıca tartışırız..
Asla şekilcilikten hazzetmem velakin erkek için kadında güzelliğin olmazsa olmaz olarak görüldüğü bir ortamda, aynaya bakmaya tenezzül etmeden o koltuğa oturup, market listesi gibi, yat, kat, daire, araba vs. talep etmelerindeki cüreti dimağım almıyor..çevremizde yok mu bu kendisi çok kıymetlilerden peki?..dolu..
Velhasıl-ı kelam, evliliği rahat yaşama garantisi olarak görüp, bunu ekrana taşıyan zihniyet ne yazık ki toplumun aynası, ve o ayna parladığı için gözünüzü alıp sizi rahatsız ediyor, aslında orada olup bitenlerin tamamına yakını zaten çevremizde gördüğümüz, şahit olduğumuz, hatta çoğunun yaşadığı ve yaşamakta olduğu ama belki de alışıldığı için çok da yadsınmayan hadiseler..tüm bunların bütünü önümüze topluca gelince bizim gibi küçük bir kısım topluluğun tahammül haddini zorluyor..dediğim gibi başkalarının hayatına karışmaya bu kadar meraklı bir toplumun bu programlara prim vermesi gayet normal ve bu da bugünkü durumumuzu gayet açık özetliyor aslında..Düşünmeyen, sorgulamayan, sadece konuşup yargılayan, empatiden uzak, yozlaşmış bakış açısı hakim olduğu sürece bu tür programlar ve türevleri hayatımızda olmaya devam edecek..Belgesellerin, tv kanallarına ''ceza'' olarak verildiği bir ülkede yaşıyoruz çünkü..

tamamen renting için yapaılan şeyler,
dün denk geldim de işten geldiğimde , herkes birbirinden intikam alıyor, evlenirken yastık hediye ediyor falan gercekten cok komikti.
arada cerezlik zaman doldurmak için izleniyor.
yapacak bişey yok.

herkes bu programları bu kadar kötü ve rezil buluyosa bu programları izleyen kim pardon da?
adamlar deli gibi reyting alıyolar, yani talep var ki hala tvdeler.
burda da herkes entel entel şeyler yazmış okuyunca kendimi İsveç'te yaşıyo gibi falan hissettim.
Olmadığımız gibi görünmekte çok usta bi milletiz gerçekten.

Evet cunku polemige cok acik bir konu. Bence konunun bir an once kapanmasi forum uyelerinin iyiligi icin gayet elzem gozukuyor.

Konu sahibinin de rezil diye tabir ettigi bir konuyu bu kadar uzatmanin bir manasi yok.

Goruyoruz ki tv karsisinda bizi gereksiz yere mesgul edip kendi ceplerini doldurmayi amaclayan bu programlar suan bizi burda da mesgul ediyor bu konu sayesinde.

Istemiyorsaniz okumayin yazmayin diyebilirsiniz.
Ama trend konulara her girdigimde populer konu diye en ustte gozume gozume carpiyor.

Boyle sacma bir konuyu da populer konu diye isaretlemek ne kadar dogru onu da dusunmek gerekir tabi.

Kural ihlaliyse bu da kural ihlali, dert falan degil bu konj yanlis yere acilmis, ayrica insanlari rezil olarak nitelendiriyor ve bir de bunu uyelerine hangisi daha rezil diye oylatmaya kalkkisiliyor.

Hic ama hic yakismadi boyle bir konu bu forumun sahibine.

Madem bu forumda herkes esit o zaman kapatilsin bu konu.

ben hakaret ederek konuşan bi insan değilim, üslubumun da kötü olduğunu düşünmüyorum, kazen'e de saygım var, bunları yazdığım için banlanacağımı da düşünmüyorum, sonuçta kazen'e saygı duyarım ama aynı düşünmek mecburiyetinde değilim, değil mi? :)

ama eğer bu forumda gerçek düşüncelerimizi söyleme özgürlüğümüz varsa eğer, ki olduğunu düşünüyorum, söylemek isterim.

şu konuyu bdv'ye bi üye açsaydı, kesinlikle konu kapatılırdı.
kapatırken de ''bölüm kurallarına aykırı, vs'' yazılırdı.

üstelik eğer bi üye açmış olsaydı bu konuyu, gelecek yorumlar şöyle olurdu, ''sana ne?, tüm derdin bu mu?, hiç derdin yok galiba bu konuyu açtın?, izleme o zaman seni zorlayan kim? , burası bir derdim var bölümü, bu nasıl dert? vb''

bu programlardan nefret edenler bile bu tarz yorumlar yapardı. ''ben de izlemiyorum sevmiyorum ama bunun hakkında neden konu açıyosun, sana ne, vs'' derlerdi.

sonra her şeyle dalga geçen tayfa gelir, programdaki olaylar ve kişiler hakkında konuşur, muhabbet eder, konuyu batırırdı.

kapanışta mune'nin konuyu kilitlemesiyle son bulurdu.

ama konuyu açan kazen olunca, nedense bütün üyeler bir ciddiyetle, bir hak vermeyle (gizli gizli izleyenler bile) yorum yapmışlar. ben burda çifte standart olduğunu ve konuyu açan kişiye göre yorumların ve fikirlerin de (?) değiştiğini düşünüyorum.

ha kazen'in haklı olduğu noktalar var mı? tabi ki var. ara sıra izliyor olmama rağmen, ben de gereksiz, samimiyetsiz, tiyatro ve senaryodan ibaret olduklarını düşünüyor muyum? evet düşünüyorum.

ama konu açıpta bu kadar uzatılacak ne var ortada ben bunu anlamadım. bu kadar sevmeyen izlemez, olur biter.

ya da kapatılmaları için bir imza kampanyası yapılır, isteyen imzasını atar geçer, bu kadar. yani 86 sayfa konuşacak kadar neyi önemli bunların ben anlamıyorum?

toplum yozlaşması oluyormuş, ahlaksızlığı meşrulaştırıyorlarmış, vs... bu doğru olabilir tamam ama, bu programlar yapılmasaydı, çok mu ahlaklı bi toplum olacaktı? tecavüzler, ahlaksızlıklar, insan kaçırma, öldürme, flörtleşme, kocaya kaçma... bunların hepsi insan yaratıldığından beri var. bu programlardan önce yoktu da, tek mesulu bu programlar mı? yapmayın allah aşkına.
Bu konunun açilıp sonra da ragbet görmesinde ne sakınca var? Konuyu kimin actiginin da bir onemi yok bence. Ha evet belki baska bir uye açsaydi dediginiz gibi dalga gecilirdi konu kapanirdi. Kk da üyeye göre yorum yapildigi da doğrudur. Hoş birsey degil ama dogru. Ama bu konuda, konuyu kimin actiginin bir onemi yok. Hatta Kazen'in açmasi iyi bile olmuş. Bundan iki uc yil once kimse bu programlardan sikayetci bile olmuyordu belki. Ama simdi geldigimiz noktada bakiniz bir suru insan rahatsizligini dile getiriyor. Uyuyan bir kesim varsa da uyanan bir kesim de var. Bu guzel bir gelisme degil mi? Evet yozlaşma onceden de vardi bu programlarla başlamadi. Ama bu programlar da yozlasmayi ısık hizina cikardi. Bunlar da yozlasmayi destekler nitelikde programlar degil mi? Oyleyse "Aman sanki onceden cok mu iyiydi Türkiye?" demek ne derece mantikli? Evet onceden dort basi mamur degildik ama gunden gune de yeni rezilliklere alisip normallestiriyoruz. Bunlarin önune gecmek icin bu sekilde bilinclendirici adimlar neden kucuk gorulup bastirilmaya calisiyor? Bu konu farkindalik yaratma acisindan acilmasi bence iyi oldu. 80 syf. surmesinde de 800 sayfa surmesinde de bir mahzur goremedim ben. Burda bunlari konusarak da bu programlara prim vermis olmuyorsunuz. Aksine dedigim gibi amac farkindalik yaratmak.

Son düzenleme:
seda sayan bir zamanlar ankaralı turguta yapmadığını bırakmadı.
ne oldu şimdi ne değişti ?
Valla çok ağır şeyler yazıcam ama dilimin ayarı yok korkuyorum

herkes bu programları bu kadar kötü ve rezil buluyosa bu programları izleyen kim pardon da?
adamlar deli gibi reyting alıyolar, yani talep var ki hala tvdeler.
burda da herkes entel entel şeyler yazmış okuyunca kendimi İsveç'te yaşıyo gibi falan hissettim.
Olmadığımız gibi görünmekte çok usta bi milletiz gerçekten.
Bu konuda bu tepkiyi veren cok oldu. Ama ben bu tepkiyi anlamadim dogrusu. Burcucum şahsi algilama. Kk nufusu belki 500 bin Turkiye nufusu 80 milyon sinirinda. Bu programlari izleyenler yalnizca kk hatunlari degil elbette. O reytingler salt kk kullanan kadinlar tarafindan olusmuyor ki. Kk yi da bu kadar gözde buyutmemek lazim. Ha burda da izleyenler vardir. Nitekim ben izliyorum yazanlar da oldu. Programlari rezil buldugu halde izleyenler de vardir. Ama sirf buradaki yorumlara bakip da " Hepiniz izlemiyoruz diyorsunuz ama bu reytingler nerden geliyor?" demek ne derece dogru?

X