Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba.

Ben anlamadım, siz neyi reddettiniz?

Merhaba.

Ben anlamadım, siz neyi reddettiniz?
Beni üzen ve bunalima sokan kişiler, beni yuz ustu birakmisken bana yalvarmak icin barismak icin 2 defa ayağıma geldiler. isyerime ayağıma kadar özür dilemek icin geldiler..Normalde imkansızdı. Ama ben çoktan toparlamıştım ve onlara bir minnetim kalmamıştı...Allah beni farklı lütuflariyla sarıp sarmalamıştı ben sadece Ona yönelince.. gözümde bütün sıkıntılarım küçülüp yok olmuş, Allah aşkıyla mest olmuştum...

Esma icin 3 isim niyetiyle tefeul yaptım.şekur , muktedir ve mü'min esmalari cıktı esma kitabımdan... bu ısimleri 1 ay bolca zikretmeye gayret edicem inşallah.

Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu.

Hepsine de istigfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, şu mealdeki âyet-i kerimeleri okudu:

(Çok affedici olan Rabbinize istigfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

Dualarınızı yıllarca sürdürürseniz, yasaları bile değiştirebilirsiniz. Muhammed Bozdağ
Ne güzel şeyler yazmissiniz öyle hayran kaldım dua hakkında
Bende duanın şu dünyada en güzel şey olduğunu hamd olsun anladım yaşayarak... Dua diyince insanın kalbinde bir heyecan olmalı

Ne güzel şeyler yazmissiniz öyle hayran kaldım dua hakkında
Bende duanın şu dünyada en güzel şey olduğunu hamd olsun anladım yaşayarak... Dua diyince insanın kalbinde bir heyecan olmalı
Sağol canım. Kişisel gelişim bölümünde "kararlı dua kaderin anahtarıdır," başlıklı dua ile ilgili yazılar var.. fırsatın olursa orayi da incelemeni tavsiye edwrim..

786 besmeleyi sadece 1 hafta mi okudunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…