Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Kanser için hergun 66 defa cella celaluhu okuyun muhakkak çok kısa ve kolay
Canım sadece Celle Celalühü mü diyecegiz yoksa Allah C. C desekte olur mu
ben birkaç tane esma peşpeşe okuyorum kombin şeklinde Ya Cami Ya şafi şekilde devam ediyor sonunda Allah C. C diyorum
Bu sekilde de olur mu
Yoksa ayrıca mı C. C seklinde okuyayım
Teşekkür ederim Allah razı olsun

Tamam cnm cok sagol Allah razı olsun

Sebebi nedir acaba? Birinin bana şu kadar Esma çekeceksin demesi neden gerekli? Kuranda ya da sünnette böyle bir şey var mı?
Tam bir bilgim yok ama zannedersem allah dostu bir koruma yapiyor cunku letaifleri calistrrdigimiz icin gorunmeyen varliklarin ve nefsimizin saldirisina ugruyoruz sonuc olarakta kalp gozu Allah izin verdigi kadariyla aciliyor.

Arkadas aslinda kotu birsey demiyor. Sayı tutmak cok onemli soylediginiz zikirleri bende yapicam mesela ama sayı tutmadan. Benim sohbetine bagli oldugum yerde yakinlarindan biri kafasina gore sayili zikirler yapmis ve sonuc olarak akli dengesini kaybetmis ve mursidi kamile goturduklerinde sayili zikirlerle iyilestirmis o kisiyi. Biz mursidi kamil kadar bilgili olamadigimiz icin sayi biraz banada tehlikeli geliyor eksiklik yapmamak adina yanlis oldugu icin degil

Tam bir bilgim yok ama zannedersem allah dostu bir koruma yapiyor cunku letaifleri calistrrdigimiz icin gorunmeyen varliklarin ve nefsimizin saldirisina ugruyoruz sonuc olarakta kalp gozu Allah izin verdigi kadariyla aciliyor.
Bak kardeşim madem tam bilgin yok buraya gelip bu yorumu yapamazsın! Ne demek "Allah dostu bir koruma yapıyor" bu sözünden dolayı tovbe etmelisin. Zira Allahtan başka kullarını koruyup kollayan yoktur. Koruma yetkisi sadece Allah a aittir kullar aciz ve korunmaya muhtaçtır. Terazide agırlıgı cok buyuk gelebilecek sözlerden Allaha sığın.
Sohbetine baglı oldugun yeri bir sorgula bence adamın biri yüce Allahın isimlerini zikrediyor ve şahıs akli dengesini yitiriyor sonuc olarak murşit dediğiniz zat onu iyileştiriyor eee şimdi bu hikayede kim karlı cıktı?
Bunu duyan sohbet ehlinin gözünde kim yükseldi? İnanmayın boyle seylere bak ne buyuruyor Allah C. C Bir ayette

"İsimlerin en güzeli Allah'ındır. Öyleyse O'na bunlarla dua edip yalvarın. O'nun isimleri (ve işleri) hakkında 'aykırılığa (ve uygunsuz yorumlara ) sapanları' bırakın. Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır." A'raf 180

Ne sayıdan ne murşitten bahsediyor..İbadetlerimizi ve zikirlerimizi yaparken kimseye ihtiyacınız yok.

Ben 15 yıldır Esma okuyorum Rabbime şükürler olsun ki mucizelerinin dısında hiçbir Zararını gormedim. Saldırıya falan da ugramadım. Ne sayıya takıldım nede kimseye sordum. Kalbim dilim ne kadar zikir etmek isterse o kadar okudum. Cok cok yuksek sayılarda da okudum. Esmalar vucuda şifadır hayatın sıkıntılarına gönlümüze şifadır dertlerimize devadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
la ilahe illallah çekiyordum. üstteki mesajları görünce korkup bıraktım. saldırı, akli dengesini yitiren insanlar vs. mesajınız içimi rahatlattı, teşekkür ederim.

ben de esma çekmek istiyorum. buradaki toplu çekilen esmalara dün katılmaya başladım. yeni başlayanlar için önereceğiniz esmalar var mı? hangisiyle başlayacağıma karar veremedim bir türlü. şimdiden teşekkürler

Ya Zülcelali vel ikram esmasini günlük cekebildiginiz kadar çekin Ya Ganiyy, Ya Fettah, Ya Hayy, Ya Nur, Ya Vedüd, Ya Latif esmalarini da çekin

la ilahe illallah çekiyordum. üstteki mesajları görünce korkup bıraktım. saldırı, akli dengesini yitiren insanlar vs. mesajınız içimi rahatlattı, teşekkür ederim.
En faziletli zikirlerden biri La ilahe illallah zikridir bırakmanızi hiçbir şekilde tavsiye etmem

Hayir oyle dusunmeyin Allah bir kuluna kendi esmasiyla zarar verirmi ne sacma dusunce tarzi la ilahe illallah in anlamina baksaniz bile oyle olmadigini gorursunuz devam edin

Rica ederim. Sakın bırakma cnm devam et Kul hiç yaradanını zikir etmekle ziyana düşer mi?
Bilip bilmeden konusanlar boyle vebal alıyorlar Allah hidayet etsin onlara

Bir gece 6 Rekat namaz kıldım 300 ihlâs ve 100 fatiha okudum, 25.000 de ya fettah çektim. Sonra da Allah dedi ki 'Bu densiz nasıl bu kadar Beni anar, ne hakla Beni bu kadar zikreder; cinlerimi üzerine salın, aklını yitirsin!' İnandın mı?
Canım bence senin de akli dengen yerinde değil kusura bakma ama. Pardon da kim beni Allah'tan koruyacakmışben ibadetimi zaten Allah'a yapıyorum.Onun rızasını kazanmak için. Sen gider de her kavuk takanın eteğini öper, kavuk takanın rızasını kazanmak için dediklerini yaparsan, aklını da yitirsin cinler de çarpsın zaten
Bilmeyebilirsin, bunun çözümü okuyup araştırmaktır. Dinimiz ne: İslâm, peygamberimiz kim: Hz Muhammed, kitabımız: Kur-an.
Cahil olduğunuz için Allah'ın ayetlerini yalanlıyorsunuz ve üzücü tarafı farkında bile değilsiniz
  • Bakara Suresi, 198. ayet: Rabbinizden bir fazl istemenizde sizce sakınca yoktur. Arafat'tan hep birlikte indiğinizde Allah'ı Meş'ar-ı Haram'da anın. O, sizi nasıl doğru yola yöneltip-ilettiyse, siz de O'nu anın. Gerçek şu ki, siz bundan evvel sapmışlardandınız.
  • Al-i İmran Suresi, 191. ayet: Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek Yücesin, bizi ateşin azabından koru."
  • Araf Suresi, 205. ayet: Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma.
  • Ra'd Suresi, 28. ayet: Bunlar, iman edenler ve kalpleri Allah'ın zikriyle mutmain olanlardır. Haberiniz olsun; kalpler yalnızca Allah'ın zikriyle mutmain olur.
  • Ankebut Suresi, 45. ayet: Sana Kitap'tan vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, çirkin utanmazlıklar (fahşa)dan ve kötülüklerden alıkoyar. Allah'ı zikretmek ise muhakkak en büyük (ibadet)tür. Allah, yaptıklarınızı bilir.
  • Ahzab Suresi, 41. ayet: Ey iman edenler, Allah'ı çokça zikredin
  • sohbete gidenler(bağlandıkları kişi 1.2.3): Allah'ı çok zikredersen cin çarpar, aklını yitirirsin, Allah'ın çarptığını kulu zor düzeltti(tövbe Allah'ım
  • seçim sizin

Estağfurullah (esmalara baslamadan once 100 kere okursan iyi olur)
La ilahe illallah
Suphanallah
Elhamdülillah
Allahu Ekber
Salavat
Ya Nur, Ya Selam
Ya Latif Ya Şekur Ya Vehhab Ya Berr

Günlük olarak okunursa cok faydalı sayıya da takılma cnm okuyabildilgin kadar ben en az 100 olmasına gayet ediyorum zaten bir süre sonra cok hızlanıyorsun ne ara bitti anlamıyorsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım ben 7 senedir okuyorum ama hala karar veremiyorum hepsini binlerce defa okumak istiyorum 170 ya Kuddüs okuyabilirsin başlangıç olarak, bilinçaltını temizler vesveseyi giderir. 336 Ya Musavvir okuyabilirsin herkes sana prenses gibi davranıretkisini hızlı gösterenlerden başlarsan devam etmen kolay olur.

Sadece celle celaluhu yazıyor.

Hoca aynen şöyle anlattı günde 66 defa Celle Celalühü deyin kanser hastalığı için

Sevgili dostlar Ya Selam esmasını yıllardır okuyorum bu esmanın cok faziletleri var
Israrla hepinize okumanızı tavsiye ediyorum.

Yaşadığım mucizeler şunlar büyük küçük kazalardan korunuyorsunuz. Mutfaktaki kazalardan örnegin elinize sert bir sekilde bıçak degse dahi bıçak elinizi kesmiyor. Veya yanından geciyor ete degmiyor. O an Ya Selam ya Selam diye şükrediyorsunuz
Bir kere düdüklü tencerem patlamıştı mesela uzun anlatmıyım ama buyuk felaketten kurtuldum biiznillah
Bir ortama giriyorsunuz oranın sizin için guvenli olup olmadıgı kalbinize geliyor. Veya bir mahalleye girdiğinizde hemen yol degiştiriyorsunuz. Bir kişiyi gorunce o kişiden size zarar gelip gelmeyecegini anlıyorsunuz
İnanılmaz etkileri var arkadaşlar. Ayrıca kalbe cok huzur veriyor dinginleştiriyor her anlamda Guven hissi geliyor. Her daim selamete cıkmak için okuyun arkadaşlar

Anlamı:Es-Selâm (c.c.) esmasının manası : Her çeşit arıza ve hadiselerden salim kalan ve etkilenmeyen, kullarını her türlü tehlikelerden selamete çıkaran, bahtiyar kullarına lütuf ve kereminde bulunan demektir. Güven ve huzur içinde yaşatan. Zor durumlardan selamete çıkaran.

@eunja canım ya muhyi Mahlukatı yoktan var edip hayat veren Allahü Teala’dır. İhya edip dirilten, canlılara hayat veren Allahü Teala’dır.

Tıbbın aciz kaldığı bir hastaya her gün 4624 kere “Ya Muhyi” İsm-i Şerifi okunursa,kısa zamanda iyileşir hatta sıradaki toplu hatmimiz bu olsun enerjisi abine ve tüm dua bekleyen hastayara şifa olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…