Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

N Narinkimse
Canım ya Metin 500 ya Kuddüs 1700 oku çabuk tesir etsin. Basir okuma şimdilik. İnşirah da ferahlatır günlük okuyabilirsin biraz da telkin yap: de ki; (örneğin :isim esra, kendinle samimi ol, esoş) Esoş bunun da üstesinden gelir beyin hemen yollar aramaya başlar, sonra 'ne olacak, en fazla en kötü ne olabilir?' de. Sonra de ki buna Allah'tan başka kimse engel olabilir mi?'hayır' .Allah 'yıkıl' derse kimse onu ayakta tutamaz, 'dik dur ' dediyse hiçbir kuvvet onu yıkamaz, bunu özümse. Yani dualarımız kadar varız, aslında biz 'hiçiz', Allah ise 'hep' yani biz yokuz; O ise sonsuz. O halde neye tasalanıyoruz? Allah'a inanıyoruz ama güvenmiyoruz O yüzden isimlerini zikrederken omuzlarımızı kaldırıyor ve geriliyoruz o yüzden 'kabul olur mu?' , 'deneyen/tecrübe eden var mı? Kabul oluyor mu?' diye Allah'ın lafını tövbe hâşâ kula tasdik ettiriyoruz varsın kırmızı araba için dua et de, vermesin; ne olacakvarsın evin tapusu üstüne olmasın zaten emanet değil mi dünya,
Kimin malını tapuluyoruz? Biraz da nefes almanın tadına varalım, hayvanları bitkileri inceleyip hayran kalalım renklerine şekillerineokuldan geliyorum tadım yok yolda bi baktım yapraklar uçuşuyor yaprakların üzerinde tohumları yapışık ve heryere kendi kendine kök salacak tohumunu taşıyorRabbim ne kadar güzel düşünmüşsün 'dedim hayran kaldımfotosunu çektim atarımya bırakın hesabı sevin doğayı insanı hayvanı çocuğu ağacıbaşlarım parısına puluna tipe bak şunların

Harika yazmışsın Allah razı olsun. Doğru diyorsun Bazen dünya üstüme gelse ne okur diyorum bazen de dünyanın altında sanki eziliyorum. Ben de başaracağım inşallah. Dediklerini de yapacağım

Harika yazmışsın Allah razı olsun. Doğru diyorsun Bazen dünya üstüme gelse ne okur diyorum bazen de dünyanın altında sanki eziliyorum. Ben de başaracağım inşallah. Dediklerini de yapacağım
yap tabii yaa, küfür bile duysan şükret ki kulakların işitiyor her şeye mucize gözüyle bak Allah'a hayran kalma ödevi veriyorum sana1 hafta yaratılmışların ayrıntılarına odaklan ve fark ettiğin şeyleri not al, bir yılanın deseni, bir balığın şekli, ağaçların rengi vs

New planet kac yasindasin aceba

Allah razı olsun tekrar tekrar, Rabbim hepimize yardım etsin, kalbimize göre versin inşallah

birde ya veliyy oku esine en kisa zamanda etkisini gorursun

estağfurullah canım teşekkür ederim kendimce biraz biliyorum biraz yorumluyorum
Maasallah ya bende cok seviyorum boyle derine inip arastirmayi

gecen zekeriyya as duasini yazmistiniz denemek isteyenler icin bunu da buraya birakiyorum

Eklentiler

• 5422087F-2C44-4BD0-9BB9-BBE241297EB9.png
    256,6 KB · Görüntüleme: 246
Maasallah ya bende cok seviyorum boyle derine inip arastirmayi

gecen zekeriyya as duasini yazmistiniz denemek isteyenler icin bunu da buraya birakiyorum
İnsanların hayatlarına dokunabilmek çok güzel Allah'ı tanımak çok güzel gerçekten derinlere indikçe yükün hafifliyor değil mi? Bana hep diyorlar terapiye gelmek lazım sana, motivasyon konuşmacısı ol

Ne kadar güzel şeyler paylaşılmış burada. Öncelikle Dua paylaşanların da burada derdine derman olsun diye dua arayanlarında tüm dilekleri en hayırlı şekilde kabul olsun inşallah.
Ben dualarımı uzun zamandır çok düzenli yapamıyorum ancak tekrar başlıyorum. Bir dönem çok sıkıntı çektiğimde Dilek dilemekten çok Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla bolca namaz kılıyordum bolca tövbe ediyor ve bolca şükrediyordum. Tövbe ve şükrün inanılmaz bir etkisi var. Bence herkes önce buradan başlamalı. Estağfirullah el Azim çekebilirsiniz ve bolca elhamdulillah. Ben bu sayede namaz kılarken resmen Gül kokusu almaya başlamıştım ve bir gece rüyamda okumam gereken dua da bana söylenmişti. Hiç unutmam. Yine bir dönem her sabah gün doğmadan hemen önce dua eder özellikle kenzül arş duasını ve inşirah suresini hem okur hem sesli dinlerdim. Bir de Rahman suresini. Hayatımda çok güzel şeyler olmuştu. Ben özellikle sabah gün doğmadan hemen evvel ve gün doğarken yapılan duaların duaların çok etkili olduğunu deneyimledim. Şimdi de esmaül hüsna zikirlerini deneyimlemek istiyorum.

Evet gercekten senin anlatim tarzin insani mutlu ediyor aynen cok seviyorum ne kadar arastirirsa o kadar sukru cogaliyor insanin

Hoş geldin ne güzel geldin
Evet gercekten senin anlatim tarzin insani mutlu ediyor aynen cok seviyorum ne kadar arastirirsa o kadar sukru cogaliyor insanin
Teşekkür ederim canım çok mutlu oldum

Ödev bilincim kuvvetlidir. Yaparım bu arada terapist gibisin valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…