Eski Sevgilim Hayatımı Mahfetti

Sözlümün babası aradı bu gün:KK43:
"Kızım sizin davanız ne? Kusura bakma ama mazeretinize inanmadım. Sırf Tatile gelmedin diye sözü atmışa benzemiyor bizimki." Diyor:KK43::KK43:

Hem başkasından değil benden duy; bizimki bir rus kızla döndü, yazlığa, yanımıza yerleştirdi. Varsa senin bi kabahatin, bak onun da var. bir senelik emeğinizi atmayın çöpe, bir sefer daha görüşün diyor:KK5::KK5::KK5:

Hiç bir şey diyemedim:KK43::KK43:

Hiç bir şeye değil böyle kp den olduğuma ağlarım:KK14:

ben bir tarafa çekmeyecektim ama siz kendiniz gayet güzel ötekileştirmişsiniz, tarafları falan kurmuşsunuz...

arkadaşım amacın ne söyle bileyim :KK6: ben bir kızın bakire olup olmamasıyla ilgilenmem isteyen sevişir isteyen kocasını bekler saygı duyuyorum kim ne isterse onu yapar :KK31: ama dürüst olmayanlara saygı duymuyorum bu kadar basit :KK14:

"Kızım sizin davanız ne? Kusura bakma ama mazeretinize inanmadım. Sırf Tatile gelmedin diye sözü atmışa benzemiyor bizimki." Diyor:KK43::KK43:

Hem başkasından değil benden duy; bizimki bir rus kızla döndü, yazlığa, yanımıza yerleştirdi. Varsa senin bi kabahatin, bak onun da var. bir senelik emeğinizi atmayın çöpe, bir sefer daha görüşün diyor:KK5::KK5::KK5:

Rus kız mı :26:
Anlaşılan intikam peşinde, hemen kendini başka kollara atmış.
Sizin oldukları yere gitme gibi bi şansınız yok mu ? En azından son bir defa konuşursunuz

çok önemli değil tabiki ama sözlüsüyle yakınlaşınca kendini geri çeken bir kızı bakire sanarsın doğal olarak :KK31: ve sonra hiç tanımadığın bir insandan hem bakire olmadığını hemde o kişiyle fotolarını görüyorsun kim bilir nasıl fotolar :KK19: ne düşünürdün amaaann sözlüm bana çok küçücük bir detay söylemeyi unutmuş mu derdin :KK14:

hoş benim yazıma böyle bir yazıyla tepki veren birine fazla açıklama yaptım ya neyse :KK31: dürüstlük hizniyeti diyelim başka tarafa çekmek istersen yanlış yaparsın ben o taraftan değilim maalesef :KK45:

Öyle bakarsak adam ilişki istediğine göre bakire değil. Bakire olmayan bir erkek nasıl bakire bir kadın umar ki?

Öyle bakarsak adam ilişki istediğine göre bakire değil. Bakire olmayan bir erkek nasıl bakire bir kadın umar ki?

demek ki sorun bende koalinacım :KK31: ben dürüst olmamasına takılıyorum kızın bakire olup olmaması beni ilgilendirmiyor hoş sözlüsünü bayağı ilgilendiriyormuş :KK14: ilk gece öğrenicekti herhalde sözlüsü

demek ki sorun bende koalinacım :KK31: ben dürüst olmamasına takılıyorum kızın bakire olup olmaması beni ilgilendirmiyor hoş sözlüsünü bayağı ilgilendiriyormuş :KK14: ilk gece öğrenicekti herhalde sözlüsü

Dürüst olmaması muhakkak ki bir sorun ama adam sormuş da kız yalan söylemiş değl anlattığına göre.
Bana da sorulmasa demek ki bu konulara önem vermiyor der söylemem bir şey yani bilemedim kim ortaya atlar ki "hee bu arada ben bakire değilim hani senin için önemliyse bu konular bil istedim" gibi...:26:
Ben konu sahibinin eksik anlattığını düşünüyorum aslında, bu derece önem veren birisi sözlenene kadar mutlaka ya sorar ya imalarda bulunur diye düşünüyorum...:KK31:

Rus kızı yanlarına mı yerleştirmiş.
Ailesi bir şey demiyor mu. :KK14:

bakire değil diye bir kadının öldürülmesini savunan bir kadında gördüm ya. artık hiçbirşeye şaşırmam şu kkda. :KK14:

Erkek deliliği insana neler yaptırır oky :KK14:
Ha bir de ülkemizde bekaretin önemli olmasının sebebinin din değil de erkek memnuniyeti olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Kız zaten bakire olmadığı için bu sözlüsüyle de neden beraber olmamışmış? E hani sebep dindi? Kuran'da 'Ayy, bekaretiniz gittikten sonraki zinalar günah değil, promosyon yaptık' diye bir ibare mi var?
Yani öyle bir ülkede yaşıyoruz ki kadınların bakire kalmalarının sebebi Allah'tan dinden önce erkekler. Erkekler bu ülkede dinden de Allahtan da, Kuran'dan da daha fazla saygınlığa ve güce sahip. Bence bunu diyen arkadaş kendine bir an önce bir koçiş bulsun, koçişsiz hayat olmaz, erkeksiz kadın bir hiçtir;:KK53: Valla zavallılığın bu kadarı, acınacak halde o yorumu yapan arkadaş .:KK33: dikkate almamak lazım :KK76:

kendi canı yandığı için senin de bu sözlerle canını yakmaya çalışmış. off ne desem bilmiyorum ki..biten her ilişkiye içim sızlıyor.. ona bir mail yaz. hayatından gidiyorum ama son kez beni dinlemeni istiyorum de. ve bütün duygularını tamamen şeffaf şekilde anlat. bütün gerçekliğiyle.. sonra güzel
günlerinizin anısına teşekkürünü yap ve veda et..

bilmiyorum ama belki bir farkındalık yaratabilir bir süre sonra..

bende katılıyorum arkadaşa. kesinlikle yazılı olarak anlat düşündüklerini ve asla yaşadıkların konusunda seni yargılamasına izin verme. kendinden emin olarak konuş. neden ona anlatmadığını da anlat. sonra zamana bırak.. kolay değil ama bırak..

hepimizin başından bi şeyler geçiyor.. o pislik allah katında cezasını bulacak merak etme canım..

Dürüst olmaması muhakkak ki bir sorun ama adam sormuş da kız yalan söylemiş değl anlattığına göre.
Bana da sorulmasa demek ki bu konulara önem vermiyor der söylemem bir şey yani bilemedim kim ortaya atlar ki "hee bu arada ben bakire değilim hani senin için önemliyse bu konular bil istedim" gibi...:26:
Ben konu sahibinin eksik anlattığını düşünüyorum aslında, bu derece önem veren birisi sözlenene kadar mutlaka ya sorar ya imalarda bulunur diye düşünüyorum...:KK31:

bak şimdi mesela ben senle öpüştüm koklaştım nebilim devam ettik biraz ama ben bianda uzaklaştım çekindim falan benim için ne düşünürsün (biraz sapıkça oldu öpüştük falan senle :KK60: ) ve 1 senedir birlikteyiz artık iş ciddiye binmiş bide sözlenmişiz :nazar: sonrada sözlünün artık müstehcen fotolarımı ne onuda bilmiyoruz artık sana email ile geliyor ve öğreniyorsun :KK30: hemen aklına beni kandırarak kafesleme çalıştığı gelirdi bence, en azından benim öyle gelirdi :KK31: 1 sene yahu az bir zaman değil

bak şimdi mesela ben senle öpüştüm koklaştım nebilim devam ettik biraz ama ben bianda uzaklaştım çekindim falan benim için ne düşünürsün (biraz sapıkça oldu öpüştük falan senle :KK60: ) ve 1 senedir birlikteyiz artık iş ciddiye binmiş bide sözlenmişiz :nazar: sonrada sözlünün artık müstehcen fotolarımı ne onuda bilmiyoruz artık sana email ile geliyor ve öğreniyorsun :KK30: hemen aklına beni kandırarak kafesleme çalıştığı gelirdi bence, en azından benim öyle gelirdi :KK31: 1 sene yahu az bir zaman değil

Kendimi sümük temizleyp , bir kenara atılmış ucuz selpak mendil gibi hissederdim bibim:KK53:

Buraya nişan hazırlığı hakkında öneri almak için uzun süredir üye olmak istiyordum ama ne yazık ki böyle bi konuyla gelebildim.

Ben sözlüyüm, ya da sözlüydüm. Şu an tam olarak kendim bile bilmiyorum ne olduğumu:KK5::KK5:
Nişan planı yaptığımız seviyeli ve mutlu bir ilişkim vardı. Bir süre önce üniversitedeyken uzun süre sevgilim olup aldattığı için ayrıldığım şahıs, facede gelip buldu beni, baştan eski arkadaş gibiyken özledim felan demeye başlayınca tavrımı koydum tabi. Bu da çirkefleşti; hakaret etti, bende karşılık verip sildim.

Bir hafta kadar sonra, sözlümle onun semineri bitince buluşacaktık. Adam aramadı, ben arayınca da açmadı. Ben de evine gittim, içeri alırken yüzüme bile bakmadı. Ne oluyo diye daha sorumu bitirmeden bilgisayarını gösterip çıktı gitti evden. Şeref.siz eski sevgilim 2 sayfalık e-mail yollamış. Allahım neler yazmış...
Bütün mahrem şeylerimizi bire bin katarak yazmış. İftiralar bile atmış(biz onunla üniversitedeyken eve çıkmıştık, benden çocuk aldırdı...diye) Onun evinde, tatilde çektiğimiz fotoğrafları, msn dökümlerini kanıt diye koymuş.
Biz geçen hafta tartışırken, sözlümü kastederek bana "şimdide onunla mı sürtüyorsun(yumaşattım bu kelimeyi)" demişti, cevaben; "geçmiş hatalarımı tekrarlamıycam, bizim ilişkimiz saygıya dayanıyor" demiştim. Onu bile alıp sözlüme; Biz birlikte bunları yaparken, sen elini bari tutabildin mi? senle olmadıysa garanti diktirmiştir. Bak bi kaç yıl sonra bana teşekkür edeceksin. yazmış.

Telefonunu açmayınca gelince konuşmak için oturdum evinde bekledim. Akşam gelince daha ilk cümlemi bitirtmeden "Geçmişin beni ilgilendirmiyorsa, kimi ilgilendiriyor?, madem beni ilgilendirmiyor niye arkadan çekiştirip duruyorsun" diyip gitti.
Bir hafta konuşmadık, haber vermeden memleketine dönmüş.

En son arkadaşını arayıp rica minnet telefona istedim, sesi kızgın gelmiyordu ama o da iyi gitmedi.
Bir ay oldu konuşmadık, yüzüğü attı mı atmadı mı onu bile bilmiyorum.
Tayin isteyecekmiş:KK5::KK5:
Erkekler niye bu kadar hayvan olmak zorunda:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Hala acaba sözlümüyüz diyemi soruyorsun ? Adam eve rus hatun getirmiş o bitirmiş olmasa bile sen kabul edebilcekmisin o adamı?

uzun zamandır kadın cinayetlerini durdurmak için yapılan çalışmalarda görev almış biri olarak az önce okuduğum yorum beni şok etti. gerçekten inanamıyorum ve direncim kırıldı.aklımdan bir sürü şey saydırmak geçiyor ama hedef aldığım kişiinin bunları anlamayacağına eminim. bu insanların dünyaya, bu yaşama, ülkeye ve insanlığa en ufak bir katkısı yok ve içleri nefret, intikam, bağnazlıkla dolu. ne yazık. bu ülkede ve tüm dünyada kadınların pek çoğu ne yaşamış olurlarsa olsunlar şiddet görüyorlar eşlerinden, abilerinden, babalarından ve erkek arkadaşlarından. hatta bazen tanımadıkları insanlardan bile..
kim oluyorsunuz da kimin ne zaman ne durumda öldürülebileceğine karar veriyorsunuz anlamıyorum anlayamıyorum.
yıllardır kim olduğunuzu düşünüyoruz oysa. kim olduğunuzu ve nereden beslendiğinizi... cevabı çok da uzakta aramamak lazımmış.... neyse, pia'nın söylediklerine tam olarak katılıyorum. ve ban yemesi gereken biri varsa, onun da kim olduğnu biliyoruz hepimiz. yine de editörlerimizin keskin kılıçları önünde saygıyla eğiliyoruz :)

son olarak konu sahibesine bir şeyler yazayım...
lütfen yeniden başla. yaptıklarının arkasında dur ve yaşamadıkların için kendini savunma gücü yarat içinde. hiçbir şey senden, şu anda nefes alışından, mutlu ve sağlıklı oluşundan daha değerli değil dünyada milyarlarca erkek var ve yalnız biri her şeyiyle arkanda duracak ve seni koşulsuz şartsız* sevecek. onu bulmak için yola çık bence, arkadalarda zaman kaybetme.

*yaşadıklarının sevilmene engel teşkil edecek şeyler olduğuna inandığım için söylemiyorum bunu ; ama anlıyorum ki sen bazılarından pişmansın. o yüzden söylüyorum böyle. hatta bence bundan sonraki ilk amacın yaşadığın şeylerin arkasında durmaya alışmak olsun.

yolun açık olsun. son derdin bu olsun hayatta...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ne düşünsem bilemedim:KK23::KK23::KK17:
ama ben bu bakire olmama olayını bilsem bile fotoğraflar maillerden sonra bir süre kendme gelemezdim:44:

ne düşünsem bilemedim:KK23::KK23::KK17:
ama ben bu bakire olmama olayını bilsem bile fotoğraflar maillerden sonra bir süre kendme gelemezdim:44:

zaten adamın bence takıldığı bakire olmaması değil kendini saf hissetmesi güvenemez kim olsa böyle bir şeyden sonra :26:

Buraya nişan hazırlığı hakkında öneri almak için uzun süredir üye olmak istiyordum ama ne yazık ki böyle bi konuyla gelebildim.

Ben sözlüyüm, ya da sözlüydüm. Şu an tam olarak kendim bile bilmiyorum ne olduğumu:KK5::KK5:
Nişan planı yaptığımız seviyeli ve mutlu bir ilişkim vardı. Bir süre önce üniversitedeyken uzun süre sevgilim olup aldattığı için ayrıldığım şahıs, facede gelip buldu beni, baştan eski arkadaş gibiyken özledim felan demeye başlayınca tavrımı koydum tabi. Bu da çirkefleşti; hakaret etti, bende karşılık verip sildim.

Bir hafta kadar sonra, sözlümle onun semineri bitince buluşacaktık. Adam aramadı, ben arayınca da açmadı. Ben de evine gittim, içeri alırken yüzüme bile bakmadı. Ne oluyo diye daha sorumu bitirmeden bilgisayarını gösterip çıktı gitti evden. Şeref.siz eski sevgilim 2 sayfalık e-mail yollamış. Allahım neler yazmış...
Bütün mahrem şeylerimizi bire bin katarak yazmış. İftiralar bile atmış(biz onunla üniversitedeyken eve çıkmıştık, benden çocuk aldırdı...diye) Onun evinde, tatilde çektiğimiz fotoğrafları, msn dökümlerini kanıt diye koymuş.
Biz geçen hafta tartışırken, sözlümü kastederek bana "şimdide onunla mı sürtüyorsun(yumaşattım bu kelimeyi)" demişti, cevaben; "geçmiş hatalarımı tekrarlamıycam, bizim ilişkimiz saygıya dayanıyor" demiştim. Onu bile alıp sözlüme; Biz birlikte bunları yaparken, sen elini bari tutabildin mi? senle olmadıysa garanti diktirmiştir. Bak bi kaç yıl sonra bana teşekkür edeceksin. yazmış.

Telefonunu açmayınca gelince konuşmak için oturdum evinde bekledim. Akşam gelince daha ilk cümlemi bitirtmeden "Geçmişin beni ilgilendirmiyorsa, kimi ilgilendiriyor?, madem beni ilgilendirmiyor niye arkadan çekiştirip duruyorsun" diyip gitti.
Bir hafta konuşmadık, haber vermeden memleketine dönmüş.

En son arkadaşını arayıp rica minnet telefona istedim, sesi kızgın gelmiyordu ama o da iyi gitmedi.
Bir ay oldu konuşmadık, yüzüğü attı mı atmadı mı onu bile bilmiyorum.
Tayin isteyecekmiş:KK5::KK5:
Erkekler niye bu kadar hayvan olmak zorunda:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

bayağı hızlı atlatmış durumu öyle olmasa kızı getirip ailesinin yanına yerleştirmezdi sanırım:KK31:

Kendimi sümük temizleyp , bir kenara atılmış ucuz selpak mendil gibi hissederdim bibim:KK53:
pis misin kızım ya :KK53::KK53:
:KK60: :KK60:
valla bende anlatamadım heralde sanki ben kadınların bakire olmasını savunuyomuşum gibi sandılar galiba :KK53: ben :KK60:

Zaten olay bakirelik değil belli ki. Kim sevgilisinin öyle fotoğraflarını görünce normal karşılayabilir ki? Kız erkek farketmez. Aynı şey konu sahibinin başına gelse o da sözlüsü hakkında kimbilir ne düşünür.
Bu konuyu okuyan gençler ders alsın bence.

arkadaşım amacın ne söyle bileyim :KK6: ben bir kızın bakire olup olmamasıyla ilgilenmem isteyen sevişir isteyen kocasını bekler saygı duyuyorum kim ne isterse onu yapar :KK31: ama dürüst olmayanlara saygı duymuyorum bu kadar basit :KK14:

işte kendiniz söylüyosunuz kim ne isterse onu yapar. söyleyip söylememek de böyle bi şey.

Erkek deliliği insana neler yaptırır oky :KK14:
Ha bir de ülkemizde bekaretin önemli olmasının sebebinin din değil de erkek memnuniyeti olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Kız zaten bakire olmadığı için bu sözlüsüyle de neden beraber olmamışmış? E hani sebep dindi? Kuran'da 'Ayy, bekaretiniz gittikten sonraki zinalar günah değil, promosyon yaptık' diye bir ibare mi var?
Yani öyle bir ülkede yaşıyoruz ki kadınların bakire kalmalarının sebebi Allah'tan dinden önce erkekler. Erkekler bu ülkede dinden de Allahtan da, Kuran'dan da daha fazla saygınlığa ve güce sahip. Bence bunu diyen arkadaş kendine bir an önce bir koçiş bulsun, koçişsiz hayat olmaz, erkeksiz kadın bir hiçtir;:KK53: Valla zavallılığın bu kadarı, acınacak halde o yorumu yapan arkadaş .:KK33: dikkate almamak lazım :KK76:
belki hata olarak gör dersini aldı tövbe etti?
kimin kimle ne yaşayacağına artık kk da mı konu açılıcak anket mi yapılıcak? kocişsiz olmaz diyen zihniyetler bile bence aa bakire değilmiş tü pislik iyi olmuş bunları yaşadığı diyen zihniyetlerden çok daha makul. çok haklısınız bence de.

Son düzenleme:
Kac gündür konuyu takip ediyorum yazmiyim yazmiyim dedim ama olmuyor.
Artik seni affetmesi için ultra,ultra,ultra geniş olması lazım,ki öylesi çok azdir sadece yazı olsa belki ama resimler ,mesajlasmalar hepsi önüne dökülmüş.
Sen adama dürüst olmamissin,kandirmissin resmen,ama o çok olgun davranmış,dua ette acik etmesin ailene daha vahim olur.

X