Eski eşini döven aşağılayan bir adam yeni eşine bunları yapar mı ?

hayır birde mevzudaki şahıs kendin değil gibi
eski eşini dövermiş aldatırmış yazmışsın.
dedin mi bari kadına aldattığı bendim zaten diye.
eski konunu alıntılamışlar bu adamdan hamile kalmaya çalışmışsın adam evliyken.
ava giden avlanır.
nasıl kurtulacaksın bakalım bu adamdan.

Baskıyla zorla evlenmiş olsa bile sevmiyor istemiyor diye karısını dövmeye hakkı var mı yani?
Ama sevmemiş diyorsunuz bir de haklı sebepmiş gibi.
Ki her erkeğin bahanesidir zorla evlendim, ailem istedi karı koca değiliz lafları.
Ben öyle karı koca değiliz deyip 3. çocuğu yapanları gördüm. Her lafa inanmayın.

gereksiz yere beğeni almak için laf sokmaya çalışan insanlardan bıktım konuya yorum değil beğeni toplamak için yorum yapıyor anladın mı
Kendi söylediğinde bir mantık buluyor musun? Eleştiri olarak düşünme ciddi soruyorum. Hiç sevmediği biriyle evlense bile bu ona evlendiği kadına şiddet gösterme yetkisini vermiyor. Adamın huyu suyu bu. Şu an da sana çok iyi davranıyor belki peki evlendikten sonra sana da şiddet uygulasa ne yapacaksın?

Herifin tek artısı yaşınıza uygun olması. Evlenin ama. Bir musibet bin nasihatten iyidir çünkü. Size de o müsibet gelmeden akıllanmayacaksınız belli ki ya dedeniz yaşında biriyle evleneceksiniz ya da babanız yaşında.

Eski eşi kadın sürekli şiddet, hakaret, küfür (seninle paran için evlendim, bana karışamazsın kimin altına yatarsam yatarım gibi gibi) edermiş benim eski erkek arkadaşıma. Oda artık dayanamayıp şiddet uygulamış.
Eski erkek arkadaşım delilleriyle gösterdi şok oldum. Bir insanın şiddet eğilimi var ise, öfkesini kontrol edemiyorsa, sizi dövmeyeceği anlamına gelmiyor.
Üstelik erkek arkadaşım severek evlenmişler erken yaşta. Her insan hata yapar erken yaşta. Buna diyeceğim birşey yok. Umarım o adamdan uzaklaşmışsınızdır. Siz olaya tamamen maddi boyuta bakıyorsunuz gibi geldi. Bende baba sevgisi görmedim, yıllarca şiddet gördük, hala daha maddi anlamda 1 kuruşa bile muhtaç olduğumuz anlar oluyor ama kesinlikle erkeği cüzdan olarak görmedim, aksine ben hep verici taraf oldum hem erkeğe hem kadına.

Eski eşi kadın sürekli şiddet, hakaret, küfür (seninle paran için evlendim, bana karışamazsın kimin altına yatarsam yatarım gibi gibi) edermiş benim eski erkek arkadaşıma. Oda artık dayanamayıp şiddet uygulamış.
Eski erkek arkadaşım delilleriyle gösterdi şok oldum. Bir insanın şiddet eğilimi var ise, öfkesini kontrol edemiyorsa, sizi dövmeyeceği anlamına gelmiyor.
Üstelik erkek arkadaşım severek evlenmişler erken yaşta. Her insan hata yapar erken yaşta. Buna diyeceğim birşey yok. Umarım o adamdan uzaklaşmışsınızdır. Siz olaya tamamen maddi boyuta bakıyorsunuz gibi geldi. Bende baba sevgisi görmedim, yıllarca şiddet gördük, hala daha maddi anlamda 1 kuruşa bile muhtaç olduğumuz anlar oluyor ama kesinlikle erkeği cüzdan olarak görmedim, aksine ben hep verici taraf oldum hem erkeğe hem kadına.
Ne anlatiyorsun bacım sen ? Şimdi sen erkek arkadaşına onun yine dövecek kadar sinirlenecegi birşey söyleyebilirsin . Mesela anneni sevmiyorum dedin dayak yemeyi haketmis mi olacaksın ? Erkekler belirli bir noktadan sonra kadınları dovebilir mi yani ? İşin kötü tarafı babandan da dayak yemişsin şimdi gittiğin evde kocandan fiziksel şiddet görmesen de psikolojik şiddetin alâsini göreceğin belli .

Bak ben sana açık konusayim insan olan insan karsisindaki canlıyı dövmez. Çok kolay bir yolu var boşanırsin . Bak isteyince boşanıyor . Bir insanı senden güçsüz birini dövmek normal bir davranış değil .

Ne anlatiyorsun bacım sen ? Şimdi sen erkek arkadaşına onun yine dövecek kadar sinirlenecegi birşey söyleyebilirsin . Mesela anneni sevmiyorum dedin dayak yemeyi haketmis mi olacaksın ? Erkekler belirli bir noktadan sonra kadınları dovebilir mi yani ? İşin kötü tarafı babandan da dayak yemişsin şimdi gittiğin evde kocandan fiziksel şiddet görmesen de psikolojik şiddetin alâsini göreceğin belli .

Bak ben sana açık konusayim insan olan insan karsisindaki canlıyı dövmez. Çok kolay bir yolu var boşanırsin . Bak isteyince boşanıyor . Bir insanı senden güçsüz birini dövmek normal bir davranış değil .
Ben seni seviyorum sana kıyamam, benim zararım kendime, gibi gibi laflarla manipüle ediyor beni. En ufak tartıştığımız da kolunu çiziyor, kendine vuruyor, bağırıyor çağırıyor. Çok korkuyordum bana birşey yapacak diye. Ben ne dersem ne yaparsam aynılarını yapıyordu. Kısasa kısas yani.

Ben seni seviyorum sana kıyamam gibi gibi laflarla manipüle ediyor beni. En ufak tartıştığımız da kolunu çiziyor, kendine vuruyor, bağırıyor çağırıyor. Çok korkuyordum bana birşey yapacak diye. Ben ne dersem ne yaparsam aynılarını yapıyordu. Kısasa kısas yani.
Şimdi evli değilsiniz, hele bi evlenin, koltuğunun altına bi girin, o şiddet size dönecek. Kaç gün kendine vuracak çizecek onunki de can. 😐

Şimdi evli değilsiniz, hele bi evlenin, koltuğunun altına bi girin, o şiddet size dönecek. Kaç gün kendine vuracak çizecek onunki de

Şimdi evli değilsiniz, hele bi evlenin, koltuğunun altına bi girin, o şiddet size dönecek. Kaç gün kendine vuracak çizecek onunki de can. 😐
Sürekli kafam da yaşadıkları kolay değil insan kaldıramıyor, sinir sistemi bozuluyor sanırım derdim. Günlerce, aylarca bekledim belki düzelir diye ama hep aynı. Bir keresinde ister istemez küfür ettim (kendime saygımdan dolayı yapmamalıydım) o da etti. Arabayı sağa çekip indirmeye çalıştı. Keşke o an inip gitseydim.

Ben seni seviyorum sana kıyamam, benim zararım kendime, gibi gibi laflarla manipüle ediyor beni. En ufak tartıştığımız da kolunu çiziyor, kendine vuruyor, bağırıyor çağırıyor. Çok korkuyordum bana birşey yapacak diye. Ben ne dersem ne yaparsam aynılarını yapıyordu. Kısasa kısas yani.
Hala bu ilişkiye devam ediyor musun yoksa ...
İnsan kendine zarar veriyorsa başkasına vermez mi? Senin çocuğun olsa aynı senin babandan yediğin dayaklari belki daha kötüsünü yiyecek. İlk yaptığın yoruma bak birde ikincisine bak . Sende sağlıklı düşünmüyorsun belli ki kaç o adamın yanında. Canını kurtar . Manipüle etmeye çalıştığını biliyorsan o manipüle olmaz . Bir gün öldürüldü haberlerin çıkabilir

Sevmediğimiz insanı dövebilmek normal olsaydı , eminim hepimiz dayak yiyip , dayak atan insanlar olurduk😅
O değil de ben hep problemli tiplerde olan insanlarla olan ilişkilerinizi kendi adıma normal bulmadım. Mıktanıs gibi çekmişsiniz bu zamana kadar yanlışları.

Bu da gol değil deneme diyorum bence 😶

Hala bu ilişkiye devam ediyor musun yoksa ...
İnsan kendine zarar veriyorsa başkasına vermez mi? Senin çocuğun olsa aynı senin babandan yediğin dayaklari belki daha kötüsünü yiyecek. İlk yaptığın yoruma bak birde ikincisine bak . Sende sağlıklı düşünmüyorsun belli ki kaç o adamın yanında. Canını kurtar . Manipüle etmeye çalıştığını biliyorsan o manipüle olmaz . Bir gün öldürüldü haberlerin çıkabilir
Hayır devam etmemem gerekiyor zaten. Kendi yaptığı yanlışları benim üzerime yıkıp ''senin yüzünden böyle oldum, sende böyle diyorsun, şöyle yapıyorsun'' diye diye artık kendim de suç aramaya başladım. Hiç sağlıklı düşünemez oldum, sürekli huzursuzluk içindeydim. Her an bana zarar verecek düşüncesiyle sesimi çıkaramıyordum.

X