Eski eşin annesi görüşmemizi istemiyor olabilir mi?

Allah yardımcınız olsun... Yeğenim de aşıktı babasına,bir gece onsuz uyuyamazdı ,3 ay önce yığıldı oğlunun gözü önünde,bir daha uyanmadı 5 gün sonra vefaat etti,doktorlar bile ağlıyordu çocuğun, haline yoğun bakım kapısında Allah ım canımı al ona ver neyse daha fazla yazamayacağım ama alışıyor çocukcağız...Benim kızlar da çok düşkündü görmeye görmeye unutup gittiler...Su akar yolunu bulur bazen bizim bile çare olamadığımız durumlar olabiliyor.

3. Şahısları dahil etmemeyi öğrenmeli eski eşiniz ama böyle insanlar hemen her halta inanır ve çabuk yönlendirilir .. beraber çift terapisine gidin orda çözün durumu bence yada hiç ısrar etmeyin çocuğu da göstermeyin eğer çocuğunu düşünmüyorsa özlemiyorsa görme hakkı yok gidin hemen. Resmî olarak önlemini alın yarın Birgün almaya kalkmasın çocuğu. Bu olan biteni resmiyete dökün.
Çocuğu alma gibi bir niyeti yok. Ne olursa olsun çocuğumu babasından uzak tutamam, ben tam tersi daha sık görüşmeyi istedim zaten.

Allah yardımcınız olsun... Yeğenim de aşıktı babasına,bir gece onsuz uyuyamazdı ,3 ay önce yığıldı oğlunun gözü önünde,bir daha uyanmadı 5 gün sonra vefaat etti,doktorlar bile ağlıyordu çocuğun, haline yoğun bakım kapısında Allah ım canımı al ona ver neyse daha fazla yazamayacağım ama alışıyor çocukcağız...Benim kızlar da çok düşkündü görmeye görmeye unutup gittiler...Su akar yolunu bulur bazen bizim bile çare olamadığımız durumlar olabiliyor.
Çok üzüldüm…allah akıl fikir versin böylelerine.

Geçen hafta karar almıştık ve bundan sonra çocuğumuz için daha sık bir araya gelecektik. Bugün kararını değiştirdi ve benimle görüşmek istemediğini söylüyor. Aramızda bir sorun yoktu askında, neden böyle bir karar aldığını anlayamıyorum🤦‍♀️. Bir araya gelmek istememin nedenide oğlumun son zamanlarda psikolojik olarak ayrılıktan etkilendiğini hissediyorum.
Not: annesi bende nefret ediyor ve bir araya gelmemizi istemeyeceğini düşünüyorum.
Başka neden böyle davranır ki bir baba, sizin aklınıza başka bişey geliyor mu?
Diyelim ki annesinin lafı ile kendi evladını görmekten vazgeçti. Böyle bir adama ne yapabilirsin ki? Oğul ve torun olarak kabul etmedikleri çocuğu zorla göstermezsin.
Sen o tarafı bırak seçenek sunmuşsun reddetmiş.
Bir çocuk psikoloğuna götür çocuğu süreci profesyonel atlatın.
Çocuğu teslim edin, görüşsün geri gidip alın veya getirsinler. Sizin görüşmenize gerek yok çocukla birlikte.

görmeye görmeye unutup gittiler yazmışsınız, gerçekten böyle mi oldu. yani ben okurken gerçekten çok üzüldüm. nasıl bu kadar vicdansız olabiliyor bu erkekler anlamıyorum. burç bahane ama yine de merak ettim eski eşinizin burcu neydi

görmeye görmeye unutup gittiler yazmışsınız, gerçekten böyle mi oldu. yani ben okurken gerçekten çok üzüldüm. nasıl bu kadar vicdansız olabiliyor bu erkekler anlamıyorum. burç bahane ama yine de merak ettim eski eşinizin burcu neydi
Teşekkür ederim evet gerçekten de öyle oldu şimdi arada görüyorlar umurlarında bile.olmuyor,ha sokaktan birisi ha babaları.Ama tabii yavrucaklar maalesef olmaması gereken çok şeye de şahit oldular,aynı evin içinde bazen haftada bir bazen 2 haftada bir görüyorlardı o da 10 dakika en fazla,son 2 seneydi böyleydi,3 4 de gelir sabah giderdi.15 Ekim terazi mi akrep mi oluyor.yani doğum ayı 15 ekim.bir arada gercekte Ocak dedi ama kimlikte 15 Ekim.

Eski eşiyle bir araya gelmeyi istemiyordur,çocukla vakit geçirmek için tamam dedi ama sonra sürece alışması için hayır dedi belki de...

Hayatında biri olabilir.

Yani kendi içinde sebebi hiç olmayabilir bile,ayrılınca çocuk iki tarafı yan yana görmeye alışırsa süreci nasıl kabullenip alışacak ki?

Doğru mu yanlış mı bilemem onu uzmanlar bilir ama ayrıldığım insanla zorunlu bir durum yoksa(mezuniyet,gibi herhangi bir özel gün, tören) aynı ortama girmek,görüşmek istemem.

Sık sık arayıp,çocuğunu ihmal etmiyor babalık yapıyorsa yeterli,çocuğun yaşına dikkat etmedim ama çocuk mahkeme kararı dışında da babayla görüşüp, babasının evinde de kalsın,odası olsun,bağını devam ettirsin önemli olan bu.

Psikolojik olarak çocuk çok etkilendiyse bunu uzmana danışın,süreci kabullenmesi için en doğru yönlendirmeyi onlar yapar,sizin doğru bulduğunuz şey belki daha fazla kafasını karıştırabilir,süreci destek alarak ilerletin.

Çocuğu alma gibi bir niyeti yok. Ne olursa olsun çocuğumu babasından uzak tutamam, ben tam tersi daha sık görüşmeyi istedim zaten.
Tatlım daha fazlasını istemiyorsa yapacak bişey yok. Nafakasını ödemek ve belirlenen görüş günlerinde ilgilenmek zorunda, ancak bunlara zorlayabilirsin ama fazlası için uğraşıp kendini uzme

Geçen hafta karar almıştık ve bundan sonra çocuğumuz için daha sık bir araya gelecektik. Bugün kararını değiştirdi ve benimle görüşmek istemediğini söylüyor. Aramızda bir sorun yoktu askında, neden böyle bir karar aldığını anlayamıyorum🤦‍♀️. Bir araya gelmek istememin nedenide oğlumun son zamanlarda psikolojik olarak ayrılıktan etkilendiğini hissediyorum.
Not: annesi bende nefret ediyor ve bir araya gelmemizi istemeyeceğini düşünüyorum.
Başka neden böyle davranır ki bir baba, sizin aklınıza başka bişey geliyor mu?
Bence çocuğun da aklı karışır. Ayrıldılar mi birlikteler mi falan. Güzelce konuşup özel gunlerde bir araya gelirsiniz yeter. Çocuğa da umut vermenin anlamı yok. İdrak etmeli ki yarın öbür gün ikinizin de hayatına birileri girebilir.

X