Eski Bir kitaptan Öneriler !!

Canim nasil bi karisim kullandigini bilmedigim icin bi yorum yapamicam.. ama Sarimsak yagiyla cam terebenti özellikle kac kez altini cizdim bende unuttum bu karisimin bel kemikleri.. bunlar olmazsa olmaz... bunu unutmayin..
- Göz bölümüyle ilgili olarak özet yapicak olursam : göz kasintilari - göz kanamasi-arpacik- göz kapaklari iltihabi- göz zafiyeti - göz sismesi... bunlardan hangisini isterseniz ona göre belirtin bende yaziyim..öpüldünüz :)

hayatim sen nasil kullaniyorsun kuc u? gunde kac defa? neyle? yemekten once mi sonra mi? ne kadar zaman icinde etkisini gordun? lutfen bana anlatir misin

günde iki kez yemeklerden once bir tatli kasigi ve suyla... ben resmen cigniyorum :) kücün tadina ve kokusuna dayanamayanlarida anlamiyorum..cok hos bi uzum kokusu var..amma velakin sizi uyarmak istiyorum.. konyaya gittim yazin ve teyzemin buzdolabinda bi kutu kara üzüm cekirdegi gordum...bende istanbuldan aldigimi yanimda goturmustum..teyzemin aldigi kutunun kapagini actim .. aa ne goreyim.. bendekiyle alakasi yok..ne bir üzüm kokusu nede üzüme dair bi renk doku v.s hic bisey...un gibi ve sütlü kahve renginde bisey.. ama adı kara üzüm cekirdegi tozu..arkadaslar benim aldigim küc un gibi degil.. agziniza attiginizda kitir kitir edicek sekilde minik minik taneleri var.. yani cok ezilmemis.. ve muthis guzel bi üzüm kokusu var.. yani sanki evde cekirdekleri havanda dövmüsüm ezmisimde yiyorum gibi..kop kopyu kahve renginde arada siyah minik taneleride var..ama un gibi degil.. özellikle belirtmek istiyorum.. ve kokusuna cok dikkat edin.. üzüm kokmuyosa ne anladim ben o üründen.. ben güvenemem sahsen.. teyzemin küc aldigi aktara gittim onlarin ürününü ve kendi kullandigim ürünü gösterdim farki gorunce o da inanamadi..bi ara resmini cekimde gonderim bari ya böle anlatmakla olmicak :)

sayfa 171 de çatlaklarrr diyooooo biri baksınn nolurrrrr
Canim az once bi arkadas ayazdim cevabi.. catlaklar kisminda kuruluktan kaynaklanan catlaklara cözümler var.. yani dogumda olusan catlaklarla ilgili bisey yok..Yada ben bulamadim.. bide oyle karisik ki kitap :) biseyi görüp sonra tekrar bulabilmek icin butun kitabi tekrar tariyosun resmen.. geciken cvplar icin bu sebeple anlayis bekliyorum..:)

bu kadar ilgisizlik sağolun valla

incitanem nurtanem sinirlenme :) selülitle ilgili olarak ilk sayfalarda verdigim bi cevap vardi.. hatta kitapta selülit seklinde bi tarifin olmasinin sacma oldugunuda belirtmistim :) cok eski bi kitap sonucta o zamankiler ne bilsin selülit filan..belki baska bi ismi vardir ama onuda biz bilmiyoruz...catlaklara gelince cevabi yukarda yazdim..

merhaba puff, sac beyazlamalarına karşı formulu bende bekliyorum.yazarsan sevinirim

Sac beyazlamasiyla ilgili:
Beyazlasmaya baslayan saclarin renklerini muhafaza ve düsmemelerini temin etmek icin :
60 gram kina yapragini bir bucuk litre suda yarisi kalincaya kadar kaynatmali ve süzmeli ..( bu karisimla beraber acik sac rengi olanlar altin rengine yakin bi sac rengi isterlerse sunu yapiyolar) 60 derecelik ispirtoda 125 gram papatya uclarini bir hafta kafi miktar suda islatip süzmeli ve bunu yapmis oldugunuz kina karisimina istenilen miktarda karistirilmali..uygulama : saclar iyice yikanip sampuanlanip durulandiktan sonra ufak bir firca ile sacin her yerine kökleride dahil iyice yedirilmeli ..ve kuruyana kadar sacta tutulmali..

puuufff, nerelerdesin sen kuzum yaa :mymeka:
Nan öldün falan zannettik,insan bi bakar buralara :mymeka:

Ha bu arada eklemeden gecemicem..yüzdeki sivilce gunes v.s leke ve izleri icin bi tarif verdi arkadas.. denedim :) ne guzel bisey bu yaa... ne bi iz ne leke.. valla süper ve sizle paylasmak istedim.. yulaf ununu suyla bulamac olcak sekilde karistiriyosunuz ... cok az pisiriyosunuz... pisirmeyip kullananlarda var... pisirdiyseniz sogumasini bekliyosunuz.. haftada 2 kez bu islemi yapin .. zaten ilk seferde farkediceksiniz cildinizdeki farkliligi..

Sivilce izlerine de iyi gelir mi acaba? benim alnimda maalesef oynadigim sivilcelerin izleri kaldi, günese cikinca falan koyu hal aliyor, cok cirkin görünüyor senağlama

iyi günler doktor bey benim sorunum şaçlarımın mat olması çok cansız ve renksiz bundan rahatsız oluyorum saçımın canlı olması için ne gib önerilerde bulunursunuz
şimdiden teşekkür ederim..

-medobiotin günde 1 kez yarım tb..

Abimin Sac dökülmesi vardi .. acayipte cansizdir saclari..benim karisimi kullanamiyo o :) kokuyo diye... o bu ilaci aldi.. daha ilk ay dökülmesi durdu.. bi cok kiside kullaniyomus cokda uygun sanirim fiyati... 20 ytl mi öle bisey..sac tellerini kalinlastirip dökülmeleri durduruyomus.. tavsiye ederim..

himmm hizli cevap gonder kisminda bi hata var sanirim.. cünkü mesajlarimin hic biri gitmiyo .. alinti yaparak cevapla dedigimde ancak mesajlarim ulasiyo.. neyse böle devam edelim :)

Sivilce izlerine de iyi gelir mi acaba? benim alnimda maalesef oynadigim sivilcelerin izleri kaldi, günese cikinca falan koyu hal aliyor, cok cirkin görünüyor senağlama

Sivilce izlerine de iyi gelir mi acaba? da ne demek :))) bende zaten onun icin kullandim.. cenem hep iz doluydu.. allahim ne yapsam olmadi gecmedi..kimyasal cilt soyma midir nedir nerdeyse onu denicektim.. bu karisim yetisti imdadima..simdi ne iz ne leke.. dumduz..cildim icinde küc kullaniyorum .. ve aslada birakmamaya yeminliyim artik :)

canım bütün aktarlarda satılıyor hepsi. ben kendi kremlerimi kendşm yapıyorum lanolin ve bal mumu kullanıyorum bal mumu çok ucuz üstelik 1 ytl ye koca bir parça alıyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…